Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening+dieta - początkujący


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

twim
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening+dieta - początkujący
Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem nowy na forum :?: Mam 17 lat i nazywam się Michał.
Otóż mój problem jest następujący. W wieku 6 lat miałem dość poważny wypadek. Leczono mnie sterydami co spowodowało bardzo duży przyrost masy. Szczególnie w okolicach ud, brzucha, oraz klatki piersiowej, co jest dość wstydliwe ponieważ mam małe piersi :) . Chciałbym się teraz tego pozbyć, tyle że same diety nie pomagają. Na wadze tracę lecz nie widać tego po mnie. Wzrostu mam ok. 178 przy wadze 76 kg. Prosiłbym bardzo o podanie jakiś ćwiczeń oraz diety które by mi pomogły.
Pozdrawiam.
  • 0

vasco666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:90 x 6
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:100 x 5
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening+dieta - początkujący
Witaj, ja Ci z dietą nie pomogę niestety. Co do treningu, to obojętnie jaki masz cel w ćwiczeniu (masa/rzeźba/siła) musisz zacząć od rozgrzania mięśni. Ja użyłem do tego planu "Złota 20 Columbu". Ćwiczysz wszystkie partie mięśniowe ciężarem, który będzie stanowić od 50 do 70 % maksymalnego. Plan ten znajdziesz chyba bez problemu w sieci. Co z jakimś bieganiem, jeżdżeniem na rowerze? Tłuszcz podobno spalamy dopiero po 40 minutach treningu. Nie musi to być trening o dużej intensywności, bardziej się właśnie liczy czas.
Jednak trochę nie mogę sobie tego wyobrazić... Masz 178 cm wzrostu, czyli tyle co ja, jesteś cięższy tylko o kilogram i Ty chcesz schudnąć? Ja robię wszystko, żeby przybrać jeszcze na masie.
  • 0
"– Co takiego jest na klipie promującym Twoją płytę, że „konkurencyjna telewizja raczej go nie puści”?
– Moja morda chyba." - Adam Ostrowski

twim
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening+dieta - początkujący
Heh, może i cięższy ale po mnie widać jakbym co najmniej 100 ważył :?:. Co do biegania czy jeżdżenia na rowerze nie będzie z tym problemu ponieważ moja okolica obfituje w lasy więc tam mogę się wybrać, hmm, a ćwiczenia? Znasz może jakieś ćwiczenia które jak na razie mógłbym wykonywać w domowym zaciszu?
  • 0

vasco666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:90 x 6
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:100 x 5
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening+dieta - początkujący
W takim razie mogę poradzić Ci nie wiele. Postaraj się biegać 2 - 3 razy w tygodniu. Nie zbyt szybkim, nie zbyt wolnym tempem. Za pierwszym razem nie przesadź z dystansem, bo szybko Ci się później biegania odechce. Myślę, że jakbyś chociaż raz w tygodniu pojeździł minimum z godzinkę na rowerze, to by Ci też nie zaszkodziło. Za każdym razem pamiętaj o głupim rozciąganiu (które w rzeczywistości nie jest wcale głupie) przed biegiem lub rowerem. Na brzuch możesz ćwiczyć Aerobiczną 6 Weidera (A6W), niektórzy sądzą że jest już przereklamowana, więc sprawdź też ćwiczenia ABS. Oba plany znajdziesz w Necie bez problemu. Taki trening brzucha wymaga dużej determinacji, bo jest bardzo wyczerpujący, jeśli więc nie dasz rady, to rób zwykłe brzuszki. Pompki poprawią Ci trochę mięśnie ramion i klatki. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - spróbuj poćwiczyć zgodnie z tym planem, znajdziesz tu też te ćwiczenia na brzuch. Ćwicz tak, żeby oblać się potem :?: Intensywność treningów wyczytasz ze strony, którą wcześniej podałem.
Efekty których oczekujesz mogą być trudne do osiągnięcia, ale możesz przez miesiąc spróbować takiego 'treningu' i stanąć na wadze. Pamiętaj jednak, że bez diety mało się osiągnie!
  • 0
"– Co takiego jest na klipie promującym Twoją płytę, że „konkurencyjna telewizja raczej go nie puści”?
– Moja morda chyba." - Adam Ostrowski

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening+dieta - początkujący
Chcesz sie pozbyc masy kolego? Dlaczego nie wykorzystasz tego co juz masz? Ja na twoim miejscu rozpoczalbym trening ze szczegolnym uwzglednieniem tych parti ktore ci tak bardzo nie urosly. i wyrownal mase a nie ja zbijal. chyba ze masa o ktorej mowisz jest glownie tluszczowa, ale to juz nie od sterydow raczej. co sie tyczy biegania polecam ci tzw plan dziesieciotygodniowy. rozpoczalem go bedac prawie absolutnym nowicjuszem w dziedzinie biegow i polecam kazdemu. zycze samozaparcia, pozdrawiam!
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

twim
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening+dieta - początkujący
Dobra, dziękuję wam bardzo za pomoc :?: Zastosuje jakąś dietę i wezmę się za siebie, zacznę od biegów, rowerka, pompek i brzuszków, później zapiszę się na siłownie. Dzięki jeszcze raz.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024