Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy w PLANIE TRENINGU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

jinn
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomocy w PLANIE TRENINGU
Witam .
Jestem Mateusz .
Pisze tutaj poniewaz mam bardzo duzy problem i licze na pomoc z waszej strony . Otoz mam 17 lat i waze 97 kg . Bardzo mnie to smuci . Pomyslalem aby zaczac inaczej zyc , wczesniej chipsy - cola itp a teraz zaczolem sobie kupywac zamiast coli - Wode mineralna , zamiast np chipsow - serki chomogenizowane , danio itp . Usbieralem troszke kaski i kupilem sobie worek treningowy , rekawice bokserskie , 2 hantle po 10 kg , 1 hantle 3kg , 2 hantle 1kg oraz posiadam Pas VibroAction . Naprawde duzo zbieralem i juz kupilem i niewiem totalnie od czego zaczac .. Otoz chce zapisac sie do szkolki bokserskiej i trenowac amatorsko boks , ale wstydze sie zapisac z 2 przyczyn ... 1 to ze wiem ze na przed treningiem potrzebna jest dobra rozgrzeweczka a ja nie potrafie zrobic nawet 1 pompki , natomiast 2 sprawa to ze chce troche kg zrzucic aby nie wstydzic sie np cwiczyc bez koszulki :/ ... I postanowilem ze bede narazie w domu cwiczyc ... Teraz kieruje prosbe do was abyscie napisali mi jakis Grafik czy Plan Trningu co w danym dniu mam robic typu ze np w poniedzialek to i tamto itd .. Do treningu chce wykorzystac wczesniej wymieniony sprzet oraz moge robic rozne serie typu brzuszki itp oraz np bieganie 15-20 min 2 razy w tyg np .. bardzo dla mnie to wazne wiec prosze o konkretne wypowiedzi .. serdecznie dziekuje za kazda ofiarowana mi pomoc :coffee: dziekuje ..
  • 0

jinn
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
dzieki bardzo za wypowiedz ale chcialbym tez w domu pocwiczyc jak juz to wszystko kupilem , prosze tez innych o ulozenie mi takiego planu . dziekuje .
  • 0

r0cq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Lokalizacja:Chałupa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Elektronika, matematyka, siłownia :) w tej kolejności :]
  • Staż [miesiące]:Nie wiem :P
  • Wzrost [cm]:188cm
  • Biceps [cm] :Za mały
  • Klatka piersiowa [cm]:nie mierzyłem dawno
  • Wyciskanie [kg]:Seria ~100kg :)
  • Martwy ciąg [kg]:oszczędzam kręgosłup
  • Waga [kg]:rośnie :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
Plan i dietkę ułóż sam my co najwyżej możemy sprawdzić ;D
  • 1
Pomogłem? zapodaj plusika(+) w prawym dolnym rogu :)

Dołączona grafika


Dołączona grafika

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
zapisz się do tego klubu, tam na pewno nikt nie ćwiczy bez koszulki :coffee:. nie stresuj się, rozgrzewka to nie tylko pompki, to w większości truchty i rozciągania. im szybciej tam pójdziesz, tym lepiej dla Ciebie. Jak już pójdziesz pod oko trenera, to też powinieneś dostać dobry plan treningowy na siłownie, taki który bierze pod uwagę wysiłki w czasie boksu i wprowadza korekty na pewne grupy mięśni. jeśli chodzi o bieganie, to co drugi dzień proponuje. 2x w tygodniu to za mało. Jeżeli chodzi o trening siłowy, to ciężko mi coś rozpisać, bo nie widzę, żebyś miał np. ławeczkę, a na boksie się nie znam.

Powtórzę się tylko: Idź zapisz się na ten boks od razu po świętach. Ja z tego samego powodu co Ty nie zapisałem się do klubu siatkarskiego. Dobrze sobie teraz radzę, kocham ten sport, ale mam już 20 lat i trochę za późno na jakiekolwiek kroki w tym kierunki. To odwleczenie " dopóki nie nabiorę zadowalającej mnie formy " było bardzo złą decyzją z mojej strony, bo z miesiąca na miesiąc, mimo że widzę postępy, to jeszcze nie nabrałem "zadowalającej mnie formy", a już 4'ty rok mija :)

PS ja w Twoim wieku ważyłem ok 103 i udało mi się zbić do 78. Nic niemożliwego
  • 0
Atlas ćwiczeń

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
Plan znajdzesz w temacie przyklejonym w tym dziale, kieruj sie od razu do ogolnorozwojowki. Po dwuch miechach powiedzmy mozesz zainteresowac sie splitami czyli treningiem dzielonym. Kondycje mozesz zaczac poprawiac od zaraz- wystarcza dresy, porzadne buty i dobre checi ktorych chyba ci nie brakuje. Z tego co wiem bieganie to najskutaeczniejszy sposob na spalenie co nieco tluszczyku jaki mozesz sobie zafundowac. jesli nie lubisz mozesz sprobowac roweru(lecz tu juz idzie o wielogodzinne treningi jesli chcesz odniesc zadowalajace efekty) Pamietaj to co koledzy juz zauwazyli- jesli ktos sie smieje z poczatkujacych swiadczy to tylko o jego glupocie. Kazdy kiedys zaczynal. Samozaparcia ci zycze kolego przedewszystkim, pozdrawiam
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

jinn
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
dziekue bardzo za wszystkie wypowiedzi a co do wyrobienia kondycji to jak i ile najlepiej biegac , co jesc i wgl bo u mnie z kondycja cienko :// :coffee: powiedzcie jak najlepiej wyrobic sobie kondyche wiem ze biegac , biegac i wgl ale powiedzcie jak wy sobie z tyhm radziliscie ..
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
przede wszystkim nie napinałem się zbytnio. Czasami ludzie, którzy szybko szli wyprzedzali mnie, jak truchtałem :coffee:. nie zaczynałem od 40 minut biegu, tylko od np 3-4 minut, 30s marszu, znowu 3-4 minuty biegu. stawy też trzeba przyzwyczajać, potem sam widzisz, czy możesz jeszcze, czy nie. Mi się zdarzało zrobić bieg około 30 min, a jak dobiegałem do bramy, to pomyślałem: "a jeszcze sobie podbiegne kawałek" i tak dochodziłem do 2h biegu :). Innym razem zupełnie nie miałem siły, ani motywacji, więc zrobiłem 15-20 minut, co czasami okazywało się dobrym krokiem, bo na następnym miałem większą pompę. rozgrzewka i rozciąganie to bardzo ważne kwestie. ja rozciągam się statycznie, jeden mięsień 30-40 sekund. niektórzy dzielą to na serie po 10s, ja trochę zmieniłem, ile można to samo :D. Przed i po treningu, jestem zwolennikiem tej teorii.

oprócz biegania polecam jeszcze rower, tu można spokojnie bez kondycji godzinę, czy dwie ( z sensownym tempem oczywiście ) pojeździć. no i jest trochę łagodniejszy dla stawów. Domyślam się też, że masowanie na razie Cię nie interesuje, więc nie przejmiesz się zbytnio wolną budową mięśnia ( w pewnym momencie aeroby palą mięśnie ).

Co do ogólnorozwojówki, to trzeba się udać na siłownie niestety, dlatego nie wkleiłem Ci linka.

Jeżeli chodzi o jedzenie, to ja bym ograniczył węgle na Twoim miejscu. Ja odrzuciłem wszelkie kluchy, ziemniory, płatki śniadaniowe i ograniczyłem ryż, czy kasze. w to miejsce warzywka, surówki, sałaty. Pomidrony są bardzo fajne, bo bogate w potas, o ile dobrze pamiętam. Ale z tym to do działu "DIETA"

Ostatnia kwestia: nie patrz na wagę, tkanka mięśniowa waży jakieś 4x więcej niż tłuszczowa, więc na wadze może nie być różnicy, a Ty zupełnie inaczej będziesz wyglądał. Jeżeli chcesz sprawdzać postępy to rób sobie zdjęcie co miesiąc, czy co tydzień, jak tam chcesz. Pamiętaj też, że organizm pozbywa się tłuszczu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, więc przez jakiś czas możesz nie widzieć efektów. niech Cie to nie zdemotywuje.
  • 0
Atlas ćwiczeń

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
Jesli chodzi o bieganie to dla poczatkujacych zalecany jest tzw plan 10-cio tygodniowy. 10-ty tydzien to juz bieg pol godziny non-stop lub wiecej. Sam jestem w trakcie realizacji tego planu i moge ci powiedziec ze dziala. Musisz jednak uwazac na stawy gdyz przy twojej wadze moga ci troche siasc. A nic tak nie irytuje jak koniecznosc przerwania treningu gdy wcale tego nie chcesz. Wiem co mowie bo wlasnie uporalem sie z tym problemem. Tak wiec zainwestuj w porzadne buciorki, masc rozgrzewajaca stosowana zarowno przed jak i po treningu rowniez moze byc pomocna. No i staraj sie wybrac miekkie podloze np lasek, trawiaste boisko, jesli nie masz dostepu do biezni. Tyle z mojej strony. Run Forrest, run!!!
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

jinn
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
dzięki bardzo za wypowiedzi . akurat mam dobre warunki poniewaz jakies 3 km od domu mam las wiec bedzie sie dobrze biegac :P)
  • 0

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomocy w PLANIE TRENINGU
Podstawa to samo zaparcie.Wszystko wymaga czasu,Jak zaczynałem trenować byłem mocno zapasiony:)
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024