Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaproszenie na zawody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_andromeda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Zaproszenie na zawody
Zapraszam wszystkich na Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu. Odbędą się one w Mysłowicach (koło Katowic :wink: ) 21 pażdziernika na Hali na wprost supermarketu REAL. Zawody organizuje Klub Sztuk i Sporów Walki "Shogun". Zawodnicy będą rywalizować ze sobą w dwóch konkurencja: Fighting oraz Duo-System - będzie się działo :lol:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
a jakies dokladniejsze dane?? kategorie wiekowe, wagowe, co to za systemy, co jest dozwolone a co nie, czy to impreza PZJJ, ile wynosi wpisowe??
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
No i czy to jest zaproszenie dla kibiców,czy dla zawodników?Bo to bardzo ważna kwestia.
  • 0

budo_homid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
Jakie sa zasady walki i czy sa to zawody otwarte?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
Są to zawody organizowane przez PZJJ w semi kontakcie. Z tego co wiem są to zawody otwarte. Wpisowe pewnie będzie około 15zł. Co do zasad to nie wolno bić prostych, sierpów,haków, i kopnięć obrotowych na głowe, ponad to low kicków, uderzać po uchwycie, w parterze w ogóle nie wolno uderzać. Na głowe można kopać i uderzać tzw urakeny, na korpus dowolnie.
Żeby wygrać należy zaliczyć Ipon w każdej z trzech faz:
1 czyste uderzenie lub kopnięcie,
2 rzut
3 parter (dźwignia, trzymanie, duszenie)
Można też wygrać oczywiście przez nokaut lub na punkty.
Jeżeli czyto trafimy- rzucimy- założymy trzymanie, mamy 2pkt za każde. Jeśli gość klepnie mamy trzy pkt. Jeśli jest nokaut to jest nokaut.
Trochę to wszytko skomplikowane ale paradoksalnie są to chyba najbardziej prestiżowe zawody w JJ. No i o dziwo poziom jest wyższy niż w full kontakcie. Walka musi byc techniczna. Nie może byc żadnych nie kontrolowanych ataków. Sędziowe za unikanie walki w poszególnych fazach każą za pasywność odjęciem punktów. Jednym słowem trzeba być wszechstronnym.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

co to za systemy,


Duo system to prezentacja technik (rodzaj pokazu) sędzia określa rodzaj ataku a para zawodników musi wykonać technike na dany atak której wykonanie jest punktowane.
W polsce Duo system wyglada komicznie i śmiesznie.(jak dla mnie oczywiście, i od razu przepraszam wszytkich) Techniki są słabo wykonywane i przerysowane - więcej tam krzyczenia i śmieszynych pozycji niz faktycznych technik ze sztuk walki
Na paziomie światowym jest na co popatrzeć jest to kurewnie efektowny pokaz JJ. W polsce jest jedna para duo systemowców którzy w miare się prezentują. Reszta by se darowała bo po oglądnięciu człowiek czuje niesmak przez długi czas.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

Co do zasad to nie wolno bić prostych, sierpów,haków, i kopnięć obrotowych na głowe, ponad to low kicków, uderzać po uchwycie, w parterze w ogóle nie wolno uderzać. Na głowe można kopać i uderzać tzw urakeny, na korpus dowolnie.

Można też wygrać oczywiście przez nokaut lub na punkty.

Jeśli jest nokaut to jest nokaut.

Trochę to wszytko skomplikowane ale paradoksalnie są to chyba najbardziej prestiżowe zawody w JJ. No i o dziwo poziom jest wyższy niż w full kontakcie. Walka musi byc techniczna. Nie może byc żadnych nie kontrolowanych ataków. Sędziowe za unikanie walki w poszególnych fazach każą za pasywność odjęciem punktów. Jednym słowem trzeba być wszechstronnym.


e kolego jak w semi (gdzie prawie nie wolno dotknąć przciwnika w buzie od frontu) MASZ DOZWOLONY NOKAUT?

co do tego prestiży to z całym szacunkiem dla Cie bie i PZJJ ale nie przesadzaj, nie przesadzaj

pozdrawiam
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
A to PZJJ robi te dziwne zawody o tych glupich zasadach. Aby wygrac trzeba miec 3 ippony eh ;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

e kolego jak w semi (gdzie prawie nie wolno dotknąć przciwnika w buzie od frontu) MASZ DOZWOLONY NOKAUT?


Odpowiadam - Normalnie !
Możesz gościa znokautować. Nie wolno uderzać prostych pięścią na twarz i prowadzić niekontrolowanych ataków. Jeśli trafisz czysto technicznie np. potężnym mawachem w pysk przeciwnika i ten padnie i nie wstanie zalewając się krwią- To jest nokaut. Jeśli wstanie i będzie deklarował chęć dalszej walki - dostajesz Ipon w pierwszej fazie. Do zwycięstwa przed czasem musisz zdobyć jeszcze Ipon przez rzut i Ipon w parterze.


co do tego prestiży to z całym szacunkiem dla Cie bie i PZJJ ale nie przesadzaj, nie przesadzaj



No nie wiem. Akurat tak się składa że JJ semi kontakt jest honorowany-patronowany przez NKOL. Z tego co wiem JJ semi kontakt ma zostać przyjęte jako dyscyplina olimpijska. W zasadzie juz miało się to stać ale odszedł Juan Antonio Samaranch a nowy prezydent coś nie bardzo się kwapi.
Poza tym zawody międzynarodowe są organizowane na bardzo wysokim poziomie. Żeby pojechać na mistrzostwa świata trzeba przejść nie łatwe - międzynarodowe kwalifikacje. No i przede wszytkim jest INTERNATIONAL JUJITSU FEDERATION która wszystko kontroluje, w przeciwieństwie do organizowanych międzynarodowych zawodów innych -nie zrzeszonych federacji. Na takie mistrzostwa może pojechac każdy. Płaci wpisowe i startuje bo nie ma zadnej weryfikacji.


Co do szacunku do PZJJ to nie musisz go miec, bo na niego nie zasługują. To banda przesiąkniętych socjalizmem kretynów. Którzy, jak nikt ich szybko nie wykopie, położą cale polskie JJ. W zasadzie to juz to zrobili. Byl taki temat -Co z tymi klubami- No to wlasnie to TO!
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
o to z tym nokautem to niespodzianka,
fakt moi uczniowie zagościli RAZ na zawodach PZJJ i więcej nie jade!!! (no przynajmniej za kadencji obecnych działaczy) mój protest na piśmie nie został przez 6 lat rozpatrzony i takie tam inne.
Co do tych innych federacji czy organizacji jj w polsce to bym tak niegeneralizowała bo są zawody i zawody a poziom wyznaczają sami uczestnicy.
pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

Co do zasad to nie wolno bić prostych, sierpów,haków, i kopnięć obrotowych na głowe, ponad to low kicków, uderzać po uchwycie, w parterze w ogóle nie wolno uderzać. Na głowe można kopać i uderzać tzw urakeny, na korpus dowolnie.

za 1 razem myslalem ze chcesz dopiec organizotorm swoim postem, moim zdaniem spoko- mozna robic zawody gdzie np udezac mozna tylko lewa reka i kopac tylko na korpus prawa noga, ale to torche smiesznie brzmi jak dla mnie (nie mozna bic prostych, sieprow hakow...) :wink:
  • 0

budo_andromeda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
Są to zawody organizowane przez PZJJ dla seniorów, 15 zł startowe i 15 zł jeśli ktoś ma starą licencję zawodniczą. Nie ma żadnych nokautów!!! niekontrolowane techniki są karane!!! jestem sędzią w tej dyscyplinie więc wiem coś o tym;) co do wygrania to tak jak napisaliście albo zdobyć 3 ippony albo zdobyć większą ilość punktów. Walka trwa 3 min a nie jak kiedyś 2x2min. 8 września jest kurs sędziowski bo trochę się zmieniły zasady tak więc napiszę wam więcej w późniejszym czasie;)Pozdro!
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
no to jednak dobrze mi się zdawało, że w semi nie ma nokautu (znaczy nie jest dozwolony :cry: :wink: )
  • 0

budo_andromeda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
Heh miałam na myśli 8 pażdziernika -wtedy będę wiedzieć o wszelkich zmianach- także cierpliwości;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

Nie ma żadnych nokautów!!!


No to dziwne powiem wam szczerze, bo ja kilka widziałem w semi kontakcie wasnie,
Przeto powiedz nam Pani Sędzino co się dzieje w semi kontakcie jak np wejdzie zawodnikowi na na twarz czyste, technicznie piekne, uderzenie np Mawshi po którym zawodnik straci kontakt ze światem i nie będzie w stanie dalej walczyć ?
Co w takim wypadku sędziowie orzekają (uderzenie było techniczne, kontrolowane i czyste)- dyskwalifikacje zawodnika uderzającego ? W semi kontakcie nie ma nokautow bo startuje mało zawodnikow ktorzy tak czysto i pieknie potrafi nokautowac. Ale z tego co wiem przez nokaut sie wzgrywa.
TYLKO NIE PISZ PANI SĘDZINO ŻE NIE MOŻNA UDERZAĆ MOCNO I DLA TEGO NIE MA.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

Nie ma żadnych nokautów!!!



TYLKO NIE PISZ PANI SĘDZINO ŻE NIE MOŻNA UDERZAĆ MOCNO I DLA TEGO NIE MA.



no coś czuję że tak właśnie koleżanka napisze ( co wsumie zgadzałoby się z moim pojmowaniem semi)
pozdrawiam
  • 0

budo_andromeda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
Nie można za mocno kopać i uderzać, sędziowie za to mogą ukarać zawodnika karą czui (za co przeciwnik dostanie 2 pkt) nawet jeśli technika została wykonana poprawnie. Ale nie zdyskwalifikują go,walka toczy się dalej no chyba że przeciwnik nie jest w stanie o czym decyduje lekarz to wtedy przeciwnik wycofuje się z zawodów i ten który uderzał wygrywa przez fusen gachi czyli wycofanie przeciwnika.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody

Nie można za mocno kopać i uderzać, sędziowie za to mogą ukarać zawodnika karą czui



A jest ta siła jakoś określona w kilo-dżulach, newtonach, tonach- bo powiem szczerze, że na ostatnich Mistrzostwach Polski JJ Semi, bodajże w Jaworznie, w finale +94 zawodnik kopnął drugiego tak mocno, że oponent wypadł za mate,( a stał na środku) i sędziowie zgodnie pokazali Ipon. (mam to na filmie :lol: ) To jak to w końcu jest z tą siłą. :?:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
Mam przeczucie, Andromeda, że z tą sędziną to chyba ładujesz.
  • 0

budo_andromeda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaproszenie na zawody
To nie są zawody w full contact zeby sie tak naparzac !!! Widocznie sedziowie nie byli przez długi czas na szkoleniach i przydałoby im się trochę poduczyć! z chęcia zobacze ten filmik. Przeslij mi go prosze na meila ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024