Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !
Jestem nowy w tych tematach i dzisiaj zaczalem robic swoja diete. (Wzialem kilka pomyslow z innych diet i ukladam se te pomysly w moja wlasna diete)
 
A wiec tak chodze do szkoly zawsze mam na 8:00. Moje przerwy wygladaja tak ------> pierwsza przerwa od 9:30 do 9:50, druga przerwa jest od 11:20 do 12:20.
 
W pon,wt,sr koncze o 15:30, w czwartek koncze o 11:20 i w piatek o 13:50.
Tylko w poniedzialki mam przerwe od 9:30 do 12:20 poniewaz nie mam 2 lekcji
 
Wiec tak naprawde nie wiem jak ulozyc ten plan, jak narazie tak wyglada moj plan -----> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ulozylem sobie juz posilki na sniadanie i ll sniadanie ale zatrzymalem sie na "obiedzie" bo tutaj wlasnie nwm co robic. A tutaj jest co i czego potrzebuje codziennie -------> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
Prosze o szybka odpowiedz bo za tydzien chce juz leciec grubo z tematem a nawet nie zrobilem sobie planu treningowego bo najpierw chce diete ulozyc. Chodze spac o 23 - 23:30 wiec wydaje mi sie ze bede potrzebowal 6 posilkow dziennie
 
Czyli : 1. Jak mam ulozyc sobie reszte planu oprocz sniadania i ll sniadania. (problemem jest wlasnie to ze z dnia na dzien koncze inaczej.
 
(Bede jeszcze mial kilka pytan ale nie zadam ich jak nie dostane odpowiedzi na te piersze pytanie)

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Podstawowy problem polega na braku określonego celu: budowa masy czy też redukcja ?


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Podstawowy problem polega na braku określonego celu: budowa masy czy też redukcja ?

Chodzi o mase (sory ale wydawalo mi sie ze pisalem gdzies jaki jest moj cel)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

"Sportowy tryb życia" uczy systematyczności - polecam przygotowywać posiłki dzień wcześniej. To chyba jednak z najlepszych metod na regularne jedzenie. Ewentualnie polecam przenośną wersję posiłku tj. serek wiejski + płatki jaglane/gryczane + orzechy.

 

Co do samego budowania masy to pamiętaj o diecie z nadwyżką kaloryczną. Poczytaj również co nieco o samym procesie budowy:

 

http://www.fabrykasi...-mase-miesniowa
http://www.fabrykasi...-zbudujesz-masy


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

"Sportowy tryb życia" uczy systematyczności - polecam przygotowywać posiłki dzień wcześniej. To chyba jednak z najlepszych metod na regularne jedzenie. Ewentualnie polecam przenośną wersję posiłku tj. serek wiejski + płatki jaglane/gryczane + orzechy.

 

Co do samego budowania masy to pamiętaj o diecie z nadwyżką kaloryczną. Poczytaj również co nieco o samym procesie budowy:

 

http://www.fabrykasi...-mase-miesniowa
http://www.fabrykasi...-zbudujesz-masy

Rozumiem wszystko. Chodzi tylko o to ze nie wiem kiedy mam jesc "obiad" bo jak pisalem wczesniej w pon,wt i srode koncze o 15:30. W czwartek o 11:20 a w piatek o 13:50 wiec nie wiem tak naprawde kiedy ustalic sobie ten "obiad".

 

Czy nie bedzie najlepszym rozwiazaniem poprostu ustalic sobie obiad na 15:40 dzien w dzien ? aby godzina obiadu sie nie zmieniala, a gdy bede konczyl szybciej np. tak jak w czwartki lub piatki to sobie cos malego zjem az do 15:40 ?

 

lub moze lepiej poprostu ustalic sobie obiad na druga przerwe czyli na 11:20 i wtedy jezeli bede bardzo glodny w czwartki i w piatki to zjem cos malego ale nie bede tego wliczal w posilki ? mowie tylko o malym dodatkowym jedzeniu tylko w czwartki i w piatki bo jezeli zjem cos o 11:20 to spokojnie wytrzymam do 15:30 bez jedzenia ale jak np. bede konczyl szkole o 11:20 tak jak w czwartki to jak to wiadomo z nudow mysli sie tylko o jedzeniu....


Użytkownik seba8118 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Nigdy nie dopuszczaj do sytuacji, że będziesz odczuwał głód. Nasili to procesy kataboliczne, które nie są pożądane u osób ćwiczących. Cóż, pomysł ustalenia stałej godziny jest rozwiązaniem, a dodatkowo warto wrzucić sobie niewielki posiłek w te problematyczne dni czyli czwartek i piątek.


Użytkownik Abetalipoproteinemia edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Nigdy nie dopuszczaj do sytuacji, że będziesz odczuwał głód. Nasili to procesy kataboliczne, które nie są pożądane u osób ćwiczących. Cóż, pomysł ustalenia stałej godziny jest rozwiązaniem, a dodatkowo warto wrzucić sobie niewielki posiłek w te problematyczne dni czyli czwartek i piątek.

Co oznacza "Nasili to procesy kataboliczne, które nie są pożądane u osób ćwiczących"

 

Czyli jak zjem cos malego w te czwartki i piatki az do 15:30 to bedzie spoko luz ? mam to (male cos) wliczac w diete czy raczej nie ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Wliczaj w dietę, ale moim zdaniem doprowadzenie do głodzenia jest niekorzystne dla naszego organizmu. Właśnie przez wspomniany katabolizm czyli wszelkiego rodzaju procesy prowadzące do rozpadu w tym między innymi białek, które zostały zsyntezowane po aktywności fizycznej.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Wliczaj w dietę, ale moim zdaniem doprowadzenie do głodzenia jest niekorzystne dla naszego organizmu. Właśnie przez wspomniany katabolizm czyli wszelkiego rodzaju procesy prowadzące do rozpadu w tym między innymi białek, które zostały zsyntezowane po aktywności fizycznej.

Wiem ze jest to niekorzystne dla swojego organizmu tez dlatego mowilem o "malej przekasce". To takie ostatnie pytanko, masz moze jakis pomysl co bym mogl sobie dodac jako przekaske ? chodzi mi o cos malego ale dosyc sytego abym np. od tej 11:20 do 15:30 spokojnie wytrzymal bez odczuwania glodu...


  • 0

Kadetusss
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Mi tam z pomocą przyszedł [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i mam dobrą dietę ułożoną, może też się zgłoś do specjalisty, pewnie też bez problemu byś dostał dobrą diete. 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Wiem ze jest to niekorzystne dla swojego organizmu tez dlatego mowilem o "malej przekasce". To takie ostatnie pytanko, masz moze jakis pomysl co bym mogl sobie dodac jako przekaske ? chodzi mi o cos malego ale dosyc sytego abym np. od tej 11:20 do 15:30 spokojnie wytrzymal bez odczuwania glodu...

Cóż pomysłów jest wiele - ja najczęściej wybieram opcje serka wiejskiego z bakaliami lub płatkami musli oraz jakimś owocem jak banan czy jabłko. Niekiedy wybierałem się do piekarni po zakup jakiejść gotowej kanapki z kurczakiem bądź łososiem - pomimo majonezowego sosu warto ją zjeśc bo lepsze to niż głód ;). Wszystko zależy tylko i wyłącznie od CIebie.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Cóż pomysłów jest wiele - ja najczęściej wybieram opcje serka wiejskiego z bakaliami lub płatkami musli oraz jakimś owocem jak banan czy jabłko. Niekiedy wybierałem się do piekarni po zakup jakiejść gotowej kanapki z kurczakiem bądź łososiem - pomimo majonezowego sosu warto ją zjeśc bo lepsze to niż głód ;). Wszystko zależy tylko i wyłącznie od CIebie.

Wielkie dzieki za te wszystkie odpowiedzi :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Nie ma problemu - w razie kolejnych pytań pisz śmiało!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje pomocy z ulozeniem diety na mase !

Nie ma problemu - w razie kolejnych pytań pisz śmiało!

Bede pamietal :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024