Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek ćwiczeń cięzka sprawa :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Kamil45645
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek ćwiczeń cięzka sprawa :)

Witam, mam pytanie odnośnie treningów, Mam 18 lat ważę tylko 78kg przy wzroście 200cm i wkońcu stwierdziłem rusz się i ćwicz noi tak zrobiłem, mam kumpla który ćwiczy już prawie 5 miesięcy i że tak powiem jest moim trenerem tzn. Ćwiczę to samo co on ale mniejszym ciężarem i mam problem... Mam zrobić serię 12 razy i robię do 7 lub 8 i tracę siłę koniec potem zaczyna się rzucanie żeby to wyrwać do góry lub coś i takie ćwiczenia idą w... Ale chodzi też o to że gdy powinienem zachować odpowiednią postawę to trzymam pierwsze 4 powtórzenia potem zaczynam się garbić i powiedział mi gość ze jak tak będę robił to pokrzywię się albo uszkodzę coś w plecach miesięń lub coś, i mam pytanie konkretnie chodzi mi o to czy mam jeszcze zmniejszyć ciężar czy ćwiczyć dalej tym (i po jakimś tygodniu lub 2 tygodniach czy miesiącu nie wiem) będę mógł utrzymać odpowiednią pozycję i pójdzie jakoś bo szczerze sam już nie wiem, chyba mam słabe plecy i dlatego się uginam więc jakie ćwiczenia robić żeby w miarę szybko wzmocnić plecy i ręce żeby szło dalej czy ćwiczyć jak ćwiczę a potem będzie ok, Bo mam też 2 problem odnośnie lewej ręki jest dużo słabsza od prawej ale czytałem że to nie problem bo się wyrównają. Więc chętnie posłucham rad dla początkującego co zrobić żeby się nie zabić xD


  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń cięzka sprawa :)
Odejmij cieżaru i skup sie na technice. Gdy zaczniesz prawidłowo technicznie wykonywac cwiczenia, wtedy powoli dokładaj cieżaru. Niema sie co szarpać na cięzary,bo tylko sie kontuzji mozesz nabawić.
  • 1
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek ćwiczeń cięzka sprawa :)

Dokładnie. Wykonywanie  cwiczeń nietechnicznie może skończyć się bardzo groźną kontuzją. Dodam tylko że w kulturystyce więcej nie znaczy lepiej. trzeba trenować dany mięsień, a do tego potrzeba jest dobra technika które na nadmiernym obciążeniu nie wypracujesz. Nie raz jest tak że dopiero po zdjęciu z gryfu i skupieniu się nad tym co powinno pracować w danym ćwiczeniu, dana partia zaczyna rosnąć ;)

 

Zapraszam również do założenia u nas dziennika treningowego ;) http://forum-kultury...ngowy-poradnik/ prowadząc dziennik szybciej będziesz notował postepy.


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024