Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie ćwiczenia na siłowni ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_za judo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Witam wszystkich. chciałbym poznać zdanie użytkowników na temat czy i jakie ćwiczenia na siłowni powinno się stosować mając 15 lat i sześć lat treningów za sobą. Szczególnie interesuje mnie położenie nacisku na zwiększenie szybkości w praktyce, z góry dziękuję za porady.
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Siłownia GENERALNIE spowalnia. Przyzwyczajasz się do robienia powolnych ruchów i potem przekłada się to na matę. Jeżeli siłowo jesteś okey i radzisz sobie pod tym względem w walce nie widzę sensu treningów na siłowni, jeżeli problemem jest szybkość tym bardziej.


Załóżmy jednak że musisz zaczepić o tą siłownię.
Wtedy rób jak najwięcej ćwiczeń dynamicznych, nawet wyciskanie czy przysiad można robić w sposób "wybuchowy".
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zakładka E.S.D.S. i wybierz "Metodyka treningu siłowego E.S.D.S."
Autor, Marek Wełpa jest ekspertem od sztuk walki a do tego ma ogromne doświadczenie w treningu siłowym
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie otwiera się poprawnie w Firefoxie to tak a'propos ...

Odnośnie samych ćwiczeń to dobrze, że jest położony nacisk na ćwiczenia eksplozywne.
Sam dobór ćwiczeń jest robiony bardziej dla uderzaczy, ale nie zaszkodzi i grapplerowi.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
nie jestem ekspertem-dziwie sie tez ,ze tak latwo dajecie rady..
chlopak ma 15 lat...sadze ,ze powinien porozmawiac z trenerem to po pierwsze,po drugie czy na "pakowanie " nie za wczesnie ? a tak to lina,podciaganie itd-czyli cwiczenia bez obciazenia..a jak skonczy 18 lat przestanie rosnac ..moze pakowac..
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Dlatego napisałem, że ODRADZAM siłownię.

Ćwiczenia dynamiczne nie powinny tak bardzo obciążyć układu kostnego jak typowa statyka typu przysiad czy martwy ciąg.

Niemniej jednak rzeczywiście nie powinno się nawet ćwiczeń dynamicznych robić w tak młodym wieku, co racja to racja.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Pakowanie w sporcie olimpijskim od wieku 18 lat? Niestety realia sa troche inne. W sumie zalezy od tego jak wysoko sie celuje
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Według mnie spokojnie w judo można sobie poradzić na etapie juniorskim bez siłki.
Sparuję na treningach z chłopakami którzy zdobyli drużynowo młodzieżowe MP (do 21 lat chyba). Ja jestem zdecydowanie najsilniejszy, ale na siłowni :-)

W walce tego nie widać, rozpieprzają mnie bez mydła.

P.S. Z Czarnymi Bytom wygrali wtedy w finale chyba ...
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
a jakich realiach mowisz (co masz na mysli )--czy o tych,ze judo kobiece praktycznie nie istnieje ?,ze dziewczyny sa zajechane do wieku juniora i koniec-na rozwoj w wieku lat 20-21 juz brak materialu
-czy w seniorach mamy az takie bogactwo tych przypakowanych ???-trzeba moze spytac Tomka Kowalskiego jak "pakuje " i wyciagnac wnioski....
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?

a jakich realiach mowisz (co masz na mysli )--czy o tych,ze judo kobiece praktycznie nie istnieje ?,ze dziewczyny sa zajechane do wieku juniora i koniec-na rozwoj w wieku lat 20-21 juz brak materialu

Z tym zdecydowanie sie zgadzam.

-czy w seniorach mamy az takie bogactwo tych przypakowanych ???-trzeba moze spytac Tomka Kowalskiego jak "pakuje " i wyciagnac wnioski....

Trening na silowni nie wiaze sie z byciem "przypakowanym". Na codzien cwicze z olimpijczykami, i zapewniam Cie ze trening na silowni ma duze znaczenie.
Samuray-X jestem pewien ze u nich silownia rowniez znajduje sie w planie treningowym. Ja nie uwazam ze jest najwazniejsza, ale nie mozna jej bagatelizowac.
Pozdrawiam i zapraszam do dalszej wymiany pogladow :wink:
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Oczywiście siłownia istnieje w treningu chłopaków z AZS-u o których pisałem.
Jednak to jest siłownia, hmm ... bardzo luźna, ćwiczą sobie na siłce bo nie chce im się wychodzić na tatami, są poobijani po całym tygodniu, jakieś kontuzje, etc.

Wyniki siłowe w porównaniu do trójboistów czy nawet kulturystów mają słabe ...
Wyciśnięcie na ławce kilka razy 100 kg w kategorii 100kg jest sporym wyzwaniem :-)
Mój rekord dla przykładu to jest 20 razy 100kg, teraz na miękko 13 razy zrobię.
No i co z tego, jak wychodzimy na matę i ja fruwam, nie mogę im uchwytu nawet zerwać ... :evil:

Oczywiście są chłopaki którzy wyciskają po 140kg w kategorii do 81kg, ale to jest wyjątek potwierdzający regułę.

Przysiadów to chyba nikt nie robi, martwego to na pewno nikt !

Są bardzo dobrzy jeżeli chodzi o podciągnięcia ( prawie każdy robi pod 40, rekord 47),
ale oni tego nie trenują, to są wyniki ze sprawdzianów.

Odnośnie dziewczyn to proszę mnie nie rozśmieszać z jakimś katowaniem treningami, mamy kilka dziewczyn z medalami z MP juniorów i do lat 21 (młodzieżówka).

Prawie żadnej siłowni nie robią, trener śmieje się, że prosić trzeba aby raczyły ostrzej poćwiczyć. Tylko chłopaki im w głowie ... :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?

ze dziewczyny sa zajechane do wieku juniora i koniec-na rozwoj w wieku lat 20-21 juz brak materialu

mi się wydaje, że materiału brak, bo mało której chce się na dłuższą metę wiązać ze sportem, zamiast ułożyć sobie życie
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
No właśnie o to chodzi, że nie ma totalnie materiału.
W mieście 800 tysięcznym jak Łódź jest tak naprawdę jedna sekcja seniorska kobiet judo, z czego do wieku seniorki (czyli powyżej tego 21 roku życia) to nie wiem czy chociażby jedna dziewczyna zostanie. W zasadzie to się za bardzo nie dziwię, to jest ciężki sport nawet dla mężczyzn, a co dopiero dla dziewczyn.

Rozmawiałem z jedną z nich, po kontuzji barku. Naprawdę dziewucha miała wszystkiego dosyć.
  • 0

budo_marczello56
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Jak chcezz ćwiczyć na siłce to trening obwodowy polecam
  • 0

budo_marczello56
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
jak zależy Ci na masie to ważne żeby trening był oparty na ćwiczeniach wielostawowych - wyciskania , ciągi , przysiady , drążek itp.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
Panowie nie radzcie jak sie nie, prosze.
Cwicze czasami z judokami, w tym bylym olimpijczykiem - trening silowy jest normalna czescia cykli treningowych, a w jakim stopniu i natezeniu to zalezy od tego na jakim sa teraz etapie.
Na trening judoka sklda sie wiele lementow - trening silowy, budowanie wytzrymalosci silowej, dynamiki, techniki etc.
Nie widzialem jeszcze judoki, ktory by robil mase. Nie sa samobojcami. Chyba, ze skonczyl kariere i sie bawi w pakowanie.
Trening silowy (podstawowe cwiczenia, wbrew obiegowym formulom sa jak najbardziej dla 15 latka. Wlasnie w tym wieku zaczyna sie miec najwyzszy poziom testosteronu i mozna zyskac dobra muskulature.
Cwiczenia wielostawowe nie buduja w jakis szczegolny sposob masy, choc sa wazne w kazdym sporcie walki, tylko roznie dobrane ze wzgledu na specyfike danego sportu.

A zainteresowanego odsylam po rady do trenera.
Tutaj ich nie uzyska od nikogo.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?

Panowie nie radzcie jak sie nie, prosze.
Cwicze czasami z judokami, w tym bylym olimpijczykiem - trening silowy jest normalna czescia cykli treningowych, a w jakim stopniu i natezeniu to zalezy od tego na jakim sa teraz etapie


Zgadza się w zależności od termiarza imprez, trening jest planowany na praktycznie cały rok treningowy. Jego celem jest osiągnięcie czy obliczenie tzw super kompensacji przed najważniejszymi zawodami.

Co do ćwiczeń 15 latków to faktycznie jest to start obliczony na wyrobienie docelowo końskiej siły. Jak mawiał mój trener "od siły" 17letek w Judo to już musi być koń- a senior to już w ogóle imadło. 8)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?

jak zależy Ci na masie to ważne żeby trening był oparty na ćwiczeniach wielostawowych - wyciskania , ciągi , przysiady , drążek itp.


Co to za głupia idea?

Od kiedy to rozwój masy zależy od ilości użytych w ruchu stawów?
Masa mięsniowa rozwija sie wtedy gdy zwięszamy masę poruszanego ciężaru i konieczne jest dobudowanie mięsnia, aby móc w ogóle ten ciężar poruszyć.

A fakt,czy będzie to ćwiczenie izolowane czy nie, nie ma żadnego znaczenia.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?
wydaje mi się, że chodziło o to, żeby ćwiczenia angażowały możliwe duże partie ciała, co jest celowe i pożądane. np ruska siła, niektóre ćwiczenia z ketlami, "kręcenie" sztangą obciążoną tylko z jednej strony, itd
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia na siłowni ?

jak zależy Ci na masie to ważne żeby trening był oparty na ćwiczeniach wielostawowych - wyciskania , ciągi , przysiady , drążek itp.

Co to za głupia idea?

A fakt,czy będzie to ćwiczenie izolowane czy nie, nie ma żadnego znaczenia.


Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024