Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
witam
jak juz porzednim swojm temacie pisalem nie jestem idealem genetycznym sportowca..nie moge cwiczyc 4-5x wtyg by sie nie zajechac,przeziebic itp

generalnie staram sie jechac program 3x w tyg sztuki walki(box thai na zmiene)
jak wiadomo na trenigach sa nieraz tez obwodöwki,cwiczenia silowe z wlansym ciezarem(pomki,cwicz isometryczne,przysiady,przuszki,pilka lekarska) oraz standard skakanka i rozciaganie..

do tego wiadomo techniki uderznia na workach lub tarczach przy röznej sile i szybkosci..

wiekszosc wlökien czerwonych i bialych jest wykorzystywana+ rozciagana..

po latach trenigöw(nieraz mam jakies przerwy ale srednio wychodzi 2x w tyg)powinno sie zdawac ze nie powinienem miec zakwasöw..
ale wystaczy ze trenig jest troche zminy,albo tydzien pochodze na box zamiast thai i juz po nastepnym thai trenigu mam zakwasy..

przewaznie trzymja sie 2 dn,ale wsumie jak mam 3 trenigi to chodze caly tydzien mniel lub bardziej zakwaszony..

mam tak juz cale zycie,ze potzrebuje teoretycznie 2 dni na reg.,wszelkie metody juz mozliwe byly pröbowane,nic nie skutkuje by bylo lepiej,wiec staram sie trenigi trzymac na mniejszych obratach..

jak to jest u was?macie zakwasy po trenigach,czy reczej juz nie..lub nigdy?
evtl co wam pomaga poza dobrym zdrowym jedzeniem?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Czasem mam. Przyzwyczaiłem się do myśli, że nie mam już 20 lat i zawodowcem-wyczynowcem już nie zostanę, więc zakwasy przestały mnie martwić.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Ja nie miewam zakwasów , chyba że coś zmienię w treningu- dodam inne ćwiczenie lub zmienię sposób wykonywania(ciężar, ilośc powtórzeń itd), mówię o treningu siłowym. Po każdym cięzkim treningu czuję zmęczenie w mięśniach 1-2 dni, ale to to samo co zakwasy.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
obolałe mięśnie po treningu owszem ale to nie są takie hmm zakwasy. Zakwasy miewam jak wracam do treningów ostro po przerwie wywołanej najczęściej jakimś wakacyjnym wypadem.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
mam zakwasy po absolutnie kazdym treningu.
jezeli nie mam, to jest mi zle.
tyle ze ja trenuje tylko na silowni na ten moment.
po samych sw raczej nie miewalem, chyba ze za mlodu na kyokushin jak trener zarzucal jakies wieksze wytrzymalosciowe cwiczenia.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
w wieku +-20lat miałem zakwasy rozpoczynając trening siłowy, lub wznawiając go po jakiejś przerwie,
w innych sytuacjach - nie pamiętam,

dziś sam jestem dziadkiem :) już nie ma tak dobrze: klata, triceps i czworoboczny napierdalają mnie kilka dni po mocniejszym wysiłku, progres siły i masy jest dużo gorszy, niż kiedyś, pomimo przyjmowania słusznych porcji białka i suplementacji [np. 40 g BCAA wypijanych podczas każdej wizyty na siłce i 50g hydrolizatu po powrocie],
bez soku niewiele już zdziałam :oops:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
tak jak Schtruntz, tylko po powrotach mam, tak to nie. nawet do ciezkich siadow z duza iloscia powtorzen idzie sie przyzwyczaic ;)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Zakwasów zawsze należy oczekiwać po nowym bodźcu - trening po przerwie, wyraźne zwiększenie ilości powtórzeń, nowe ćwiczenie. Zawsze miewałem w takich sytuacjach, zawsze mieć będę póki będę trenować, a planuję jeszcze długie lata. Biedne wy moje staruszki.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Ja mam tak samo. W czasie regularnego trenowania nie mam zakwasów po treningach. Ale wystarczy, że odpuszczę 2 tygodnie trenowania to potem boli po pierwszym treningu. Zmian w sposobie trenowania nie odczuwam za bardzo ale nie ćwiczę z żelastwem a judo jest dość wszechstronne pod względem ćwiczenia poszczególnych partii ciała więc różnice w większym obciążaniu konkretnych, zacierają się.
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
a zdarza Wam się " zakwasić " bajceps? Tj. czuć go dzień po treningu? U mnie triceps, klatę, nogi etc. idzie zmęczyc tak, bym następnego dnia czuł że ćwiczyłem, ale bicepsy raz w roku i to po jakiejś konkretnej przerwie ( np. na tatuaż ;) )
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Tak. Zmień ćwiczenie, zwiększ ilość powtórzeń do 14, bo to mały mięsień, zmień sztangę na hantle lub odwrotnie. Zmień cokolwiek w treningu i zwiększ intensywność . Zrób ćwiczenie do granicy bólu, napewno będziesz go czuł następnego dnia.
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Dzięki :) , pokombinuje z tym co napisałeś.
U mnie z zakwaszeniem a szczególnie ze zwiększeniem obwodu bicepsów zawsze był problem... :roll:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
ja wiem, ze czepiam sie szczegolow, ale czy mozemy przestac uzywac slowa "zakwaszenie"? :P zakwasy jeszcze jakos przelkne ze wzlgedu na potocznosc. jakby ktos jeszcze nie wiedzial (wiem, ze wiekszosc wie), poprawny termin to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Obiecuję poprawę :oops: all in all u mnie i większości znajomych o DOMSy na bicepsach właśnie najtrudniej
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
wtf.
ze mna jest cos nie tak czy z wami?
ja mam autentycznie po kazdym treningu zakwasiory.
Roznica jest pomiedzy zwyklymi-lekkimi (1 dzien), zwyklymi mocnymi (2-3 dni) i masakratorami, ktore trzymaja ponad tydzien a pierwszy dzien czy dwa po treningu ledwo moge konczyna poruszac.
Zakwasow nie mam tyylko wtedy, gdy robie absolutnie chujowy trening, w ktorym sie w ogole nie mecze.
Problemy z regeneracja czy ocb, bo nie jestem ani szczegolnie silny, ani wytrzyamlosci beztlenowej nie mam zabojczej ani nic...
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Do treningów staram się przykładać, tak jak pisałem wyżej z takim wymęczeniem barków czy tricepsów nie mam problemu. Bicepsy następnego dnia jakby w ogóle treningu nie było... ze nie rosną cholera to też fakt. A podczas treningu mam konkretną pompę już po pierwszych 3 seriach...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Balofy: zalezy jakie treningi robisz, etc. ja bylem w stanie robic ciezkie siady 4x w tygodniu, DOMSy przestaly sie pojawiac po dwoch tygodniach (intesywnosc pozostala). i mam wrazenie, ze moim przypadku przynajmniej, po silowym tez zadko mam jak robie 1-5 powtorzen. wieksze szanse jak jest 10+ powtorzen.
tygodniowe to mialem dwa razy w zyciu, jak pierwszy raz poszedlem biegac w vibramach (lydki), i jak sobie raz zrobilem 100x1 powtorzen przysiadow (posladki; przez 4 dniu ciezko sie siadalo :twisted: ). moze rzeczywiscie robisz zbyt intensywne treningi na swoje mozliwosci, albo masz cos nie tak z regeneracja... ale, jesli sa postepy, to nie widze wiekszych problemow.

Jason: a jak czesto robisz te bicepsy? moze masz po prostu dobra adaptacje, jak ja do siadow. zmieniasz ciezar/powtorzenia?
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Staram się co powiedzmy 4 tygodnie zmieniać kolejność, ciężar, czy konkretne ćwiczenie np. drążek zamiast młotkowych.
Albo coś robię źle jeśli chodzi o intensywność albo ten typ tak ma ;)
Postaram się pokombinować z ~ 14 powtórzeniami w serii.
Edit: trzaskam bicepsy raz w tygodniu po plecach, trenowanie ich z tricepsami nic nie zmieniło.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
ja np ćwiczę nie przerwanie z drążkiem i kb od ładnych kilku lat i obwód w bicepsie cały czas bez zmian. Pomimo tego że dodałem ciężar do podciągania się +32 kg. oraz na większą ilość powtórzeń + 16kg. Widoczną zmiane odnotowałem dopiero nie dawno. Zacząłem każde ostatnie powtórzenie w serii podciągania robić z powolną fazą ekscentryczną 20/30 sekund. A i odnotowałem przez to progres w dojściu do podciągania się na jednej ręce :D Polecam spróbować :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Ooo, ciekawe, włącze to do swoich treningów. Podciągasz się na jednej? Ja się utrzymam w górze, ale to pewnie może zrobić każdy kto trochę się podciąga.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024