Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
U mnie nawet z utrzymaniem sensownym jest problem. "Powiszę" kilka sekund ale raczej tym na siłowni nie poszpanuję. Paul Wade w " Skazanym na Trening 2" prezentuje fajnie wyglądający trening prowadzący do podciągania jednorącz, który również rozpoczyna się szlifowaniem zwisu na jednej ręce.

@ry~you: wydłużoną fazę ekscentryczną wypróbuję koniecznie, żeby tylko ten uparty mięsień zmusić do jakiegoś wzrostu. Rozumiem ze serię wykonujesz wąskim nachwytem/ podchwytem i ostatnie powtórzenie wykonujesz właśnie z takim wolnym opuszczaniem? A ile razy w tygodniu ćwiczysz w ten sposób ?
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
to mnie chlopaki troche pocieszyliscie.,myslalem ze juz tylko ja ciagle mam zakwasy i nie najlepsza regeneracje :-)

co mnie zadziwia ze jednak duzo zwas cwiczy na silowni nadal,znöw lub itp :-)

ja mysle ze przy sztukach walki tez duzo "zakwasöw"bierze sie z rozciagania miesni,ja np szagatu nie robie i nigdy nie robilem..ale troche bardziej przy rozgrzewce zejde w döl albo mam partnera trenigowego co wyszy jest ,pare "high kicköw" i czuje wenerzena strone ud pare dni a i dwuglowy uda sie odzywa..
to zakwas nie z przemeczenie tylko jakby z przeciagniecia..

znam paru chlopaczköw ,fakt ponizej 30 tki,co cwiczna nap box 90 min i mma 90 min i to po 3-5 x w tyg i nic nie maja..ale niepozorni,lekki brzuszek,zero koksu itp..nocöz taki organizm najwidoczniej..

ja staram sie dawac max 70% juz na trenigach ,chyba ze akurat taki trenig(40 min sparingöw)ze sie nie da..ale generalnie juz sie oszczedzam(pomki niepelne,przysiady to samo,wolniejsze uderzenia i kopniecia,nie za duzo obrotöwek i wymachania nogami bezsensownie tracac energie :-) ))
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?

co mnie zadziwia ze jednak duzo zwas cwiczy na silowni nadal,znöw lub itp :-)

na podforum o nazwie "kulturystyka i fitness", rzeczywiscie, zadziwiajace ;-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
na każdym treningu staram się zrobić minimum 30 podciągnięć czy to z obciążeniem czy bez jako dogrzanie mięśni do bardziej dynamicznych ruchów jak rwanie kb, cleany, czy chociażby muscle upy. Podciągam się bardzo różnie najbardziej lubię na szerokość barków może minimalnie szerzej nachwytem. Ale przy większych ciężarach robię głównie podchwyt na szerokość barków lub węziej. Powolną fazę ekscentryczną stosuję przy każdej serii bez i z obciążeniem. Przy małej i dużej ilości powtórzeń. Co ciekawe w wakację nie miałem dostępu do ciężaru prawie w ogóle i robiłem sporo wolnych kontrolowanych opuszczeń(również na jednej ręce). Odniosłem wrażenie, że wyniki w podciąganiu z obciążeniem mi się poprawiły.
Teraz chcę trochę wiosłowania z 2 kb w jednej ręce dorzucić bo jednak mocno zaniedbałem tą płaszczyznę trenowania pleców ;p

administrator:
Nie niestety jeszcze nie doszedłem do czystego podciągnięcia na jednej ręce ale cały czas nad tym ostatnio pracuję jak i nad staniem na rękach. Utrzymanie górnej pozycji przy podciągnięciu i powolne kontrolowane opuszczenie się to świetna baza do rozpoczęcia pracy nad podciąganiem na jednej ręce. I nie każdy ćwiczący jest w stanie się utrzymać w tej pozycji ;p
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Agresywne rozciąganie jak najbardziej powoduje mikrouszkodzenia mięśni, które hipotetycznie mogą stanowić część mechanizmów tzw 'zakwasów'. Z drugiej strony opisujesz ruchy które wymagają sporego napięcia mięśni co też prowadzi do zakwasów. Po trzecie, skoro piszesz, że nie wkładasz energii i serca w treningi to wiemy już dlaczego kondycja leży.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?

U mnie nawet z utrzymaniem sensownym jest problem. "Powiszę" kilka sekund ale raczej tym na siłowni nie poszpanuję. Paul Wade w " Skazanym na Trening 2" prezentuje fajnie wyglądający trening prowadzący do podciągania jednorącz, który również rozpoczyna się szlifowaniem zwisu na jednej ręce.

Wiszenie jest niedoceniane, mimo ze to umiejetnosc wazniejsza od podciagania.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(...)pomki niepelne,przysiady to samo(...)

Serio, czy znowu trolujesz?
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?

Wiszenie jest niedoceniane, mimo ze to umiejetnosc wazniejsza od podciagania.


I właśnie dlatego na tym aspekcie też chciałbym się skupić, gdyż naprawdę nie mam czym szpanować skoro powiszę pewnie z pół minuty oburącz.
Dzięki za fajny artykuł !
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
pół minuty oburącz ? to bardzo bardzo krótko.
PS. Idoportal to niezła skarbnica wiedzy na temat ruchu.
Ja odkąd bawię się dzięki temu facetowi w mostkowania różne pozbyłem się problemu z bolącym barkiem do tego robię kilka jego ćwiczeń na mobilność bioder w przysiadzie i widzę bardzo duże efekty. Polecam zainteresować się również kanałem na yt.
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
Siła/wytrzymałość chwytu za mała... co dziwne, bo zakładałem że tyle lat szarpania sztangi przełoży się bardziej na siłę przedramion...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
sila to nie wytrzymalosc. 30s ciaglego chwytu to juz bardziej wytrzymalosc.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?

PS. Idoportal to niezła skarbnica wiedzy na temat ruchu.

porblem jaki ja z nim mam jest taki ze to jest nowa jakosc, zmiana myslenia i paradygmatow beyond style itd itp ale nikt do konca nie wie co on dokladnie robi.
to jest taki sprytny zabieg ze nie definiujac sie ani gimnastyk and facet od sztuk walki ani terapeuta on krytykuje kazda z tych grup z pozycji innej grupy.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: zakwasy po trenigu..kto ma zakwasy po latach trenigöw ..?
mnie się u niego podoba jedna rzecz. Przez ruch poprawia elastyczność i mobilność ciała. Nie mówię żeby robić wszystko tak jak on robi. Ja po prostu wziąłem kilka ćwiczeń ruchów i progresji do danych ruchów od niego i tak się rozgrzewam przed treningiem lub w przerwie pomiędzy seriami. A że moim zdaniem trening z obciążeniem własnego ciała jest najzdrowszy to z chęcią korzystam z takich wynalazków :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024