Skocz do zawartości


Zdjęcie

38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
witam wszystki milosniköw sztuk walki
pytania kieruje do doswidczonych i starszych zawodniköw


krötko o mnie i pytanie
sport uprawiam juz ponad 22 lata,ale sztuki walki dopiero od ca 6 lat.

pieta achilessa jest wytrzymalosc "expolywna" i ogölna.

rozgrzewkan na thaoboxie jest nieraz mocna bardzo(3-4x po30-40 pompek,3-4x po 20-30 przysiadöw,3-4x50 brzuszkow,pajacyki,skakanka itp ca 20-25 min) potem z 45 min techniki i ze 3-4 rundy po 2-3 min lekkiego sparingu to tu juz nieraz prawie 0 energi..

generalnie nigdy nie bylem jakis wytrzymaly i nawet jak osiagne jakas forme,to 2-3 tyg przerwy i zaczynam od poczatku,wszystko zanika..

w ostatnim roku cwiczylem do 2-3x w tyk sztuki walk 1x interwaly tzn 6-8 cwiczen z ciezarkiami(na kazda grupe mies)bez przerwy miedzy seriami..i tak 3 x...wchodzilo dobrze i wydolnosc tez sie poprawila..

do tego robilem 1xw tyg interwaly bieg 15-20 min sprint,lekkie beig ,sprint itp..


w tym roku biegalem po 30 min,ale przy sparingach duzo mi to nie pomoglo jezeli chodzi o kondycie,od 2 rudy zaczynam sie meczyc jak smok..

dodam ze wiek tez nie ulatwia mi nic,mniej sie chce,po trenigach dochodze 2-3 dni do siebie(nie regeneruje dobrze) wiec max 3 treningi w tyg + jakis lightowy to max..

nie jestem wstanie przeskoczyc progu ze po trningu mam jesczce power..

zaczalem brac beta alinine,ale nie czuje jej jakos specialnie (ca 2-3 g dzienie)



co byscie proponowali?
dodam ze nawet jak zrobie 4 treningi w tyg i pözniej nap mam tyg lub 2 prerwy to tez jak bym sie cofna o krok z kondycia..

waga 77 kg wzrost 180cm wiek 38 lat..

pozdrawiam i zgöry dziekuje za udzial w dyskusji
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
Dbasz o odpowiednią ilość snu ?
Jak z twoim odżywianiem ?
Masz dużo stresu w pracy i poza nią ?
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
Witam

Tak redukcja stressu,zdrowe odzywianie, Troche supplementöw i min7-8 Godzilla snu ale Progress kondycyjny maly
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
jak masz sparing na swiezo, to ile rund dajesz rady?
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
Max 5 to juz sapie jak smok..Mysle ze mam z natury niska wytrzymalosci..wydaje im die ze musialbym mocniesze Treningi-interwaly..ale cieszko mi Ta wytrzymalosc utrzymac i poprawic wydolnosci..a jak wspomnialem Same Treningi Thai nie poprawiaja juz jej..jak by byl jakies prög..

Dlatego bym Chcial 1x w Tyg tylko nad kondycja/ wytrzymaloscia popracowac..


Przyczym Same biegi po 30 min nie nadaje sie zupelnie do. poprawy evtl bieg Intervall

Evtl zaczne interval z ciezarkami..
Ale kieruje sie tu do fachowcöw
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
A sprawdź sobie hemoglobinę i RCB dzień po treningu ?
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
aha..niezly pomysl..co to rcb..? hemoglobine mjalem ostatnio..15,1 ale bylem wypoczety..tzn paare dnie bez treningöw

dodam ze wiecej boxu w tym roku cwiczylem,a nogi tylko bieganie i przysiady..ale i tak sie mecze za szybko..
fakt ze wiekszosc przewaznie jest o 10 lat mlodsza ,partneröw trenigowych,a starsi tez sapia strasznie..ale mam zamiar to poprawic i przeszkadza wiadomo tez jak sie juz nie ma powera na koniec trningu,bo sparing tez kiepski dla mnie-raczej defensywny bardzie,bo pare extra kopniec,kabinaci i sapanie jak smok..
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
Sorry, RBC -czerwone krwinki
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
Aaa.. To mam w normie, Co 4 mies. Robie krew..

No nic, dzis IDE na Thai to napisze znow wrazenia, bo od niedawna biore Beta alinine
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
troszkę przegieta rozgrzewka. zmień grupę lub klub na mniej zaawansowaną. lub rób połowę tego co inni.
  • 0

budo_budo_uk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc

troszkę przegieta rozgrzewka. zmień grupę lub klub na mniej zaawansowaną. lub rób połowę tego co inni.


Troszke? Klasyczny przyklad jak zajechac grupe, zeby z treningu technicznego juz nic nie wyniesli.
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
witam
wczorajszy trening nie byl tak intensywny,troche techniki i rozgrzewka bardziej lightowa.
cwicze w 2 klubach i faktycznie w tym jednym,trener robi rozgrzewke hardcorowa,nieraz ,za,ze az sie zlosc wemnie zbiera,ale cös zlowo trenera itp musi byc szanowane..

ale wröcmy mimo to do evtl do glöwnego zagadnienia -poprawa wydolnosci,dopöki sie robie troche techniki itp jest ok,zaczyna sie akcja szybsza,mecze sie szybko..wiadomo inni tez,ale chcialbym to porawic,bez zajezdzania sie 2 godz extra..

poza satacjonarnymi interwalamii ca 3 serie po 6-8 cwiczen ala 10-12 pow
przyklad:
1 seria bez odpoczynku.
15 x wolnychpompek
10 pow martwy ciag sztanga plus ciezarek ca 10 kg
10 pow podciaganie do klatki szangi w opadzie tulowia ca 10 kg
10 pow sztanga biceps ca 10kg
10 pow sztanga triceps ca 10 kg
10 pow sztanga barki ca 10 kg
10 pow sztanga przysiad
ca20-40 pow brzuszki.rözne formy

to ca 1 seria bez odpoczynku..wytrzymalosciowy silowy itnerwal..nastepne 2 serie zwiekesznie ciezaru i evtl zmniejszenie pow..
lecialem na tym w ostatnim roku i bylo niezle..jednak daje w kosc i 1 dzien przerwy do regeneracji po tym potrzebuje..

puls jest wysoki jak cholera przytym i tempo duze..

ale jestem otwarty na inne koncepty medody..np worek interwaly itp..

beta alinina moze pomaga?troche bylem/jestem dzis mniej zmeczony po trningu wczorajszym,za to sen kiepski,bo adrenalina jescze dlugo tzrymala..mam tak czesto ..
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc

(...) krötko o mnie i pytanie
sport uprawiam juz ponad 22 lata (...)

Jaki to był sport? Czy możesz to opisać dokładniej?

(...)ale jestem otwarty na inne koncepty medody..np worek interwaly itp.. (...)

W twoich opisach widać, że brak ci energii, bo się zajeżdzasz. Sen, relaks, odpoczynek też powinny pomóc.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc

... rozgrzewkan na thaiboxie jest nieraz mocna bardzo(3-4x po30-40 pompek,3-4x po 20-30 przysiadöw,3-4x50 brzuszkow,pajacyki,skakanka itp ca 20-25 min) potem z 45 min techniki i ze 3-4 rundy po 2-3 min lekkiego sparingu to tu juz nieraz prawie 0 energi.. ...


Zapytaj trenera po chuja robić na rozgrzewce 160 pompek, 120 przysiadów i 150 brzuszków, a na sparingi przeznaczyć tylko 12 minut?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
czasami można żeby chłopaki poznali swoje granice sparingu powinno być więcej. ale jeżeli tak jest cały czas to albo to grupa zawodnicza, albo troszkę przegieci ;-) .

od pewnego poziomu takie rozgrzewki nie robią wrażenia. pamiętam 20 lasu temu na gwardii było gorzej. i z tego co Kriss mówi, to Raubo dalej w dupe daje na rozgrzewkę.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc

witam
wczorajszy trening nie byl tak intensywny,troche techniki i rozgrzewka bardziej lightowa.
cwicze w 2 klubach i faktycznie w tym jednym,trener robi rozgrzewke hardcorowa,nieraz ,za,ze az sie zlosc wemnie zbiera,ale cös zlowo trenera itp musi byc szanowane..

ale wröcmy mimo to do evtl do glöwnego zagadnienia -poprawa wydolnosci,dopöki sie robie troche techniki itp jest ok,zaczyna sie akcja szybsza,mecze sie szybko..wiadomo inni tez,ale chcialbym to porawic,bez zajezdzania sie 2 godz extra..

poza satacjonarnymi interwalamii ca 3 serie po 6-8 cwiczen ala 10-12 pow
przyklad:
1 seria bez odpoczynku.
15 x wolnychpompek
10 pow martwy ciag sztanga plus ciezarek ca 10 kg
10 pow podciaganie do klatki szangi w opadzie tulowia ca 10 kg
10 pow sztanga biceps ca 10kg
10 pow sztanga triceps ca 10 kg
10 pow sztanga barki ca 10 kg
10 pow sztanga przysiad
ca20-40 pow brzuszki.rözne formy

to ca 1 seria bez odpoczynku..wytrzymalosciowy silowy itnerwal..nastepne 2 serie zwiekesznie ciezaru i evtl zmniejszenie pow..
lecialem na tym w ostatnim roku i bylo niezle..jednak daje w kosc i 1 dzien przerwy do regeneracji po tym potrzebuje..

puls jest wysoki jak cholera przytym i tempo duze..

ale jestem otwarty na inne koncepty medody..np worek interwaly itp..

beta alinina moze pomaga? troche bylem/jestem dzis mniej zmeczony po trningu wczorajszym,za to sen kiepski,bo adrenalina jescze dlugo tzrymala..mam tak czesto ..




takie ćwiczenie w ogóle nie przekłada się na wytrzymałość bokserską i kickbokserską.

podobnie jak samo bieganie

to jakieś pomieszanie z poplątaniem. W niedawnych tematach pisaliśmy jak ma wyglądac trening wytrzymałości
pod SW

wedug mnie w pigułce powinno wygądac to tak: nie więcej niż trzy razy w tygodniu ( jak masz reguarne trenigi bokserskie to może wystarczyć nawet dwa) poświęcasz na krótki 20 minutowy trening wykonywany bez ciężarów albo z ketlami w szybkim tempie. Istotne jest aby przerwy między ćwiczeniami nie trway dużej niż kilka oddechów

najlepsze efekty osiągniesz na każdym trenigu łączą inne ćwiczenia. powinny być to ćwiczenia angażujące cae ciało i eksplozywne.

trening siłowy powinen być wykonywany oddzielnie. I tutaj też odstawibym cięzary a postawił na powolne ćwiczenia w leżeniu w podporze, powolne podciąganie na drążku, dipsy, przysiady ( tu z odpowiednim ciężarem w wolnym tempie)


po prostu nie ćwiczysz pod wytrzymałość więc nic dziwnego ,że nie masz efektów
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
Witam
Ktos pytal Co cwiczylem wczesniej.
Wiec
od ca 15 roku lekkoatletyka, Pilka reczna, i 16-24 kulturystyka(praktycznie bez kardio)24-30 kulturystyka i coraz bardziej fitness( pod zdrowie-mniejsze ciezary) od 31 r sztukii walki( wtedy jeszcze 5x w Tyg)i silownia.
Teraz 2-3 x sztukii walki( thaibox lub box) czasami bieganie, rzadko ciezarki.

Ostatni rok schudlem nan77-78 kg , ob odstawilem ciezarki i Miesnie stracily na masie., oczywiscie czuje tez mniejsza sile,ale bardziej sie meczylem NP majaa 83 kg.

System Hiit / interwaly to typowy trening silowo/wytrzymalosciowy ale faktycznie pod sztukii walki nie wydawal mi sie dawac w 2013 duzo plusöw.

Brakuje exlozywnosci i wytrzymalosci Wlasnie dynamicznej.

Wiekszosc zycie cwiczylem pod sile Miesnia i praktycznie 0 kondycji/ wytrzymalosci ( treningow)

Teraz poznaje nowe formy treningowe pod sztukii walki, niestety juz nie mam Tyle Powera by cwiczy jak pare lat temu pö 5x w Tyg,. Wiec ciagla proba to jakos pogodzic..

NP w wtorek byl thaibox, wczoraj light, dzis IDE na box 90 min a lapia mnie zakwasy :-(
I sobota Thai , niedziela sie zobaczy jak regeneracja...
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
krötki update :
w czwartek bylem w nowym klubie ,bo maja super trenera boxu:rozgrzewka trwala 30min,bylo goraco i nie latwo..
trening caly w sumie 1,45 min(polowa robila 2,30min)
dzis (sobota)dopiero puszczaja mnie zakwasy,szok..mam tak zawsze mocnieszy trening i 2-3 dni zakwasy,od lat :-(

dziekuje wszystkim za udzielanie sie w dyskusji ale nikt mi programu jakiegos nie zaproponowal co mögl bym 1 w tyg evtl extra wygonac..
w innym temacie ktos poroponawl programm hiit,ktörym wlasnie cwiczylem..
duzo chwali kettle(nigdy jeszcze nie cwiczylem nimi)naprawde poprawiaja tak wytrzymalosc pos sw?

wiecej nix 1 w tyg takiego obwodowego treningu itak bym nie szarpnal ze wzgledu na kiepska regeneracje :-(

ale dalej jestem otwarty na jakis plan-pomysl od zawodniköw powyzej 35 r :)

beta alinina pomaga moze w treningach,ale co pomaga na wieczne zakwasy..?!?!
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc

beta alinina pomaga moze w treningach,ale co pomaga na wieczne zakwasy..?!?!

a probowales BCAA po treningu? moze byc ze placebo ale mi sluzy na regeneracje - ma 36 lat.

Oprocz tego moim zdaniem wybierasz jakies grupy gdzie cie zajezdzaja ta "rozgrzewka" i dlatego potem nie masz pary.
Jak sie chce ludzi zajechac troche kondycyjnie to po treningu wlasciwym i sparringach a nie od tego zaczynac...
  • 0

budo_thaikrav35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 38 latek ,thaiboix+box jak poprawic i utrzymac wydolnosc
tak stosuje bialko.,przed treningiem i po bcaa i beta alinine.
fakt po zwyklych trningach..lekka rozgrzewka i technick nie mam takich problemöw.
ale jak trafie na 2 mocne treningi to tak mam.

cwicze w sumie w 3 klubach,do ostatniego sie dopiero zapisalem bo bardzo dobry trener box tam jest.
box w klubie tym np odbywa sie 3x w tyg ..grupy sa po 30 ludzi..od malolata 18 latka po 50 latka..zawodnicy mma,thaiboxerzy,k1 i boxerzy..czesciowo podczas trningu dzieli grupy,ale duzo cwiczen itp robimy wszyscy razem .
nie ma odzielnie box dla slybych,srednich i mocnych..

to samo w k1 albo thai.,pozatym wsyzstkie kluby gdzie chodze oferuja razem thaibox,box,mma ,..
thaibox np jest dla poczatkujacych i zaawansowanch..

generalnie to poprostu chcialbym byc lepszy niz jestem,ale i tak nie jest jakos tragicznie,poprostu kiepsko sie regereuje i dlugos mnie mecza zakwasy..

ale pracuje nadtym..
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024