Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częstotliwość treningów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

bartek9120
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Częstotliwość treningów
Witam. Chciałbym przejść na trening każdej partii 2 razy w tygodniu. Czy to dobry pomysł? Już sporo odćwiczyłem na siłowni, więc nie jestem początkującym. Treningi staram sie robić bardzo intensywne. Lepiej robić raz a pożądnie czy dwa razy a pożądnie? :coffee:
  • 0

KarolC
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Gutowo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:103
  • Przysiad [kg]:77kg x 12,11,10,9
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningów
ja proponuję 8-12 powtórzeń
  • 0

orzech305
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:kartonowe pudło
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-wierny
    -poszukiwacz
    -odpowiedzi
    -na pytanie
    -jak zostać
    -bogatym
    -bezrobotnym ;)
  • Staż [miesiące]:19
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:O ponad 100cm;p
  • Pas [cm]:R poniżej 100cm
  • Udo [cm]:Z za grube;/
  • Przysiad [kg]:E 120x6 (max?)
  • Wyciskanie [kg]:C 100x2 (max?)
  • Martwy ciąg [kg]:H 140x6 (max?)
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningów

Lepiej zrobić raz a "porządnie"
Podziel odpowiednio partie mięśni na 4 dni treningu
Na duże partie po 12 serii na mniejsze po 9
Wykonuj małą ilość powtórzeń 8-6 jeśli chcesz jechać na masę
Używaj dużych ciężarów , a mięśnie biedą eksportować i nie trzeba będzie im treningu dwa razy w tygodniu
Jak chcesz np żeby triceps był trenowany praktycznie dwa razy nie łacz go z klatka tylko na osobnej parti np z barkami wtedy będziesz miał praktycznie zapewniony trening dwa razy w tygodniu.


a moim zdaniem oczywiście że może przejść na trening 2 razy partię w tyg. ja też tak przechodzę mam już lekkie doświadczenie i wiem że moje ciało to dobrze zniesie (szybka regeneracja bo zero alkoholu, zero palenia, regularny tryb życia, sen 8-9 godzin, relaks z dziewczyna :coffee: , cieżar odpowiednio dobrany) a więc życzę powodzenia możęsz rzucić okiem na mój plan bo ja teraz chcę sie wyrzeźbić i co nieco podpatrzyć ale te powtórzenia i serie mam wpisane tak na "oko" jak zaczne ćwiczyć wtedy będę widział co zmienić i jak. a te zaproponowane powyższe liczby powtórzeń i serii to taki utarty schemat nie musisz się go trzymac takie jest moje zdanie:) pozdrawiam w razie pytań pisz
  • 1
Dołączona grafika

bartek9120
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningów
Prawde mowiac zdziwilem sie troche proponowana przez was iloscia powtorzen, serii itd. Cwicze ok 3 lat i tak od roku robie po mniej wiecej 4-5 cwiczen na wieksze partie i 3-4 na mniejsze. Wszystkie cwiczenia po 10-8-8-6 ruchow. Nie sadzicie, ze to co proponujecie to troche za malo? Przeciez np. 9 serii na biceps to jest duzo za malo... Jesli jestem w bledzie to mnie poprawcie. :coffee:
  • 0

orzech305
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:kartonowe pudło
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-wierny
    -poszukiwacz
    -odpowiedzi
    -na pytanie
    -jak zostać
    -bogatym
    -bezrobotnym ;)
  • Staż [miesiące]:19
  • Wzrost [cm]:181
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:O ponad 100cm;p
  • Pas [cm]:R poniżej 100cm
  • Udo [cm]:Z za grube;/
  • Przysiad [kg]:E 120x6 (max?)
  • Wyciskanie [kg]:C 100x2 (max?)
  • Martwy ciąg [kg]:H 140x6 (max?)
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningów

Jesteś w błędzie. Jak możesz sie o tym przekonać? W bardzo prosty sposób. Jak zrobisz dwie ćwiczenia na biceps już masz go napompowanego dołożysz jeszcze trzecie i wystarczy , co może dać Ci więcej kolejne ćwiczenie? Odpowiedz jest prosta. Nic. Trenuje z kumplem, który osiągnął jucz bardzo dużo w tym spocie. Rozmiar bicepsa ponad 46 i to dobrzezbiony. Jak widzi chłoptasi z łapka poniżej cztery zero jak machają po 6 ćwiczeń na klatkę i po 4 jeszcze później na klatkę, zadaje mi zawsze to samo pytanie- gdzie tu widzisz sens, w sytuacji gdy my robimy 3 na klatkę i dwa na triceps. Taka ilość serii pali mięśnie a nie buduje. To co wyprawiają Ci goście to patologia treningowa.
Wiem , ze prawie każdy z forum czytał książkę Arnolda i zna jego metody treningowe ,ale to już przeszło do lamusa. Dziś tak się nie trenuje. On tak mógł, bo jego organizm się piekielne szybko regenerował, ale i wspomaganie miał konkretne.


ale dlaczego jak coś działa na Ciebie musi działać na niego? każdy ma inna regenerację, jeśli zarzuci 3,4,5 ćwiczeń ale ilość serii będzie taka że ogólnie wyjdzie 10-12 to co w tym złego?? może większa różnorodność zmian ćwiczeń lepiej go rozbuduje niż Twoje 3 utarte ćwiczenia zawsze po tyle samo serii i powtórzeń. każdy jest inny :coffee:
  • 1
Dołączona grafika

KarolC
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Gutowo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:103
  • Przysiad [kg]:77kg x 12,11,10,9
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:150
  • Waga [kg]:77

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningów
Jeżeli robi się dużo rodzajów na określoną partię to działamy na nią z każdej strony i to jest oczywiście pożądane. Ale z ilością serii nie należy przesadzać. Myślę, że maks to 6-8 serii po 10,8,6,6, choć to jest wg mnie bardzo dużo.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024