Skocz do zawartości


Zdjęcie

KB swing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

to wlasnie ma byc roznica miedzy "squat movement" a "hinge movement".

ja robie wg dana johna czyli wg pavla czyli hardstyle, tam ugiecie nog ma byc jak najmniejsze, czyli jak ona robi.


tu akurat czarny ma racje bo jak popatrzysz na : "enter the kettlebells Pavla" to Pavel robi idealnie jak czarny pokazal ze szkoleniowki Bretta Jonesa
ta wariacja ktora ona robi to jest mysle wariacja stworzona przez Dana a nie przez Pavla
mnie np latwiej sie robi to co ona robi niz to co pokazuje Pavel/Brett i jak robie wiecej powtorzen to jest mi latwiej
tez to co ona robi idzie ladnie w tylni lancuch co dla mnie ma duze znaczenie


mam teraz w *planach* codziennie robic troche TGU i swingow po pracy. jak bedzie, zobaczymy ;)
kurde musze troche dwuglowe porozciagac, zeby zrobic tak poziomo jak ona ;)


rozbij sobie TGU na elementy tka jak Gray Cook i Brett Jones wymyslili - nawet Dan Jones mowil (jest to nagrane jak mowi na plycie z jego seminarium z Utah) ze on Dan tez tak teraz cwiczy bo jest to zajebiste
miedzy tymi elementami po 20 swingow i naprawde ejst super workout
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

ta wariacja ktora ona robi to jest mysle wariacja stworzona przez Dana a nie przez Pavla
mnie np latwiej sie robi to co ona robi niz to co pokazuje Pavel/Brett i jak robie wiecej powtorzen to jest mi latwiej

W jakim sensie "latwiej"?
Ja robilem do tej pory jak u Bretta Jonesa wlasnie z obawy o kregoslup ale moze niepotrzebnie sie balem. W sumie na sieci Dan Jones dosyc dobrze tlumaczy tego hinga...
Dobra czas na gej jitsu. Nara.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
dan john*
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
Wiesz jak to mowia - niejednemu psu burek:)
ja troche nie sledze tego wszystkiego przyznam sie z KB, tam tez widze sa jakies frakcje, szkoly i nurty jak wszedzie...

ps. pytanie offtopowe - czy zaduszenie kolesia jego wlasnym pasem jest zgodne z przepisami gej jitsu? dzis mi sie udalo takiego niebieskiego ale powiedzial ze to nielegal:)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

pytanie offtopowe - czy zaduszenie kolesia jego wlasnym pasem jest zgodne z przepisami gej jitsu? dzis mi sie udalo takiego niebieskiego ale powiedzial ze to nielegal:)


xDDD

rozumiem ze stąd brałeś przykład:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

rozumiem ze stąd brałeś przykład:

JEGO pasem nie moim:)
nie bylo to tak oczywiste:):) chcialem zrobic ezequiela z dosiadu ale patrze ze pas jego sie plata w okolicy to okrecilem i hop:)
ale zachowal sie bardzo honorowo - najpierw sie zmagal zeby uciec, potem odklepal a dopiero potem zasugerowal ze to be:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
a jeszcze do mnie to dotarlo dzisiaj:
czarny, wkleiles obrazek podnoszenia pudla z ziemi. swing to nie jest martwy ciag, wiec pozycja plecow nie bedzie taka sama. nikt nie mowi, zeby martwy zaczynac z prawie prostych nog i plecow w poziomie (no chyba, ze robisz martwy na prostych).

tu masz pozycje w martwym
Dołączona grafika

a tu w snatch grip deadlift
Dołączona grafika
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

wkleiles obrazek podnoszenia pudla z ziemi. swing to nie jest martwy ciag, wiec pozycja plecow nie bedzie taka sama.

Ten obrazek to byla raczej taka anegdotka, wiem ze przy swingu kettle porusza sie powiedzmy to po luku wiec zawsze jest ta skladowa pozioma i pionowa, pionowa mniejsza niz jakbys podnosil "z ziemi" wiec te obciazenia nie sa az takie kiedy machasz kettlem.
Bardziej mnie interesuje skad takie rozbieznosci skoro to sami "eksperci":) Mam czasem wrazenie, ze kazdy chce dorzucic cos swojego, zeby sprzedawac swoje seminaria jako unikatowe np.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

Bardziej mnie interesuje skad takie rozbieznosci skoro to sami "eksperci":)

Ale jak to? Rozbieżności są choćby dlatego, że "eksperci" mogą czerpać wiedzę od badaczy, a ci zwykle mają różne cele i stosują różne metody badawcze. Jeśli szukasz braku rozbieżności to proponuję coś monoteistycznego lub totalitarnego, gdzie jest jeden bóg, jedna prawda, "Prawda was wyzwoli".

Badacze szukają odpowiedzi na pytanie jak robić danie ćwiczenie fizyczne przy pomocy biomechaniki. Dwa podstawowe problemy, którymi zajmuje się mechanika to to jak robić szybciej, mocniej, więcej, i to jak robić żeby się nie uszkodzić. W praktyce musimy szukać kompromisu między dwoma tymi problemami. Sam ten kompromis wymaga mnóstwa wyborów, a z tego kto dokona jakiego wyboru wynikają rozbieżności.

Mam czasem wrazenie, ze kazdy chce dorzucic cos swojego, zeby sprzedawac swoje seminaria jako unikatowe np.

Pewnie tak, dlaczego nie. Trudno oczekiwać, że pakerzy i sportowcy będą czerpać wiedzę z publikacji naukowych. Pozostają im filmiki i bzdurki z internetów lub seminaria prowadzone przez "ekspertów". Wydaje mi się, że seminaria są jednak fajniejsze, bo można ruszyć dupę i pozwiedzać.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

Jeśli szukasz braku rozbieżności to proponuję coś monoteistycznego lub totalitarnego

Ja nie pytam o sens zycia:) ani zebys mi wytlumaczyl jak dziala nauka tylko raczej dlageczo wg. ludzi co sie znaja na tym lepiej niz ja (czy to ty to sam ocen:)) Dan John radzi 1 sposob a Brett Jones ( i jak nadmienil Tomasz Tsatsoulin i cale RKC jak mniemam) inny.
Jak na razie z tego co sobicostam sam poskladalem w glowie Danowi zalezy na troche innych grupach miesni natomiast Brett podkresla na kazdym kroku ta swoja ekspolzywna prace bioder i ruch z bioder stad tez zgaduje troche inna mechanika? Nie wiem czy oba sposoby sa tak samo bezpieczne czy np. Dan zalozyl ze przy idealnym wykonaniu mozna odpuscic ryzyko.

Pewnie tak, dlaczego nie.

Skoro tak, to znaczy ze pewne elementy sa kosmetyczne (dorzucone dla picu) a inne maja znaczenie.

Trudno oczekiwać, że pakerzy i sportowcy będą czerpać wiedzę z publikacji naukowych.

Nie wiem jak pakerzy ale sportowcy to chyba TYLKO stamtad czerpia, przynajmniej co do zywienia, biomechaniki itd? Skadby indziej?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
Prosze mowisz masz:)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kettlebell swing, snatch, and bottoms-up carry: back and hip muscle activation, motion, and low back loads.

Some unique loading patterns discovered during the kettlebell swing included the posterior shear of the L4 vertebra on L5, which is opposite in polarity to a traditional lift. Thus, quantitative analysis provides an insight into why many individuals credit kettlebell swings with restoring and enhancing back health and function, although a few find that they irritate tissues.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
[quote name="czarny mscicielNie wiem jak pakerzy ale sportowcy to chyba TYLKO stamtad czerpia, przynajmniej co do zywienia, biomechaniki itd? Skadby indziej?[/quote]
Od trenera?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

Od trenera?

a on od swojego trenera? To jak w tym kawale o bacy i na czym ziemia stoi...na 4 wielkich sloniach, te na 4 kolumnach itd...
moze od trenera ale mam nadzieje, ze gdzies w tym procesie ktos sie opiera na czyms wiecej niz wiedzy z dziada pradziada przekazywanej...
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
Moi trenerzy maja dosyc duzo wiedzy teoretycznej, caly czas sie doksztalcaja, czego efektem jest masa medali mistrzostw polski i europy. Ale caly czas podkreslaja ze najwazniejsze w tym wszystkim jest ich doswiadczenie z lat spedzonych na startach i prowadzeniu zawodnikow. Bez tego czlowiek moze uwierzyc w kazda bzdure, albo sie pogubi w natloku czesto sprzecznych informacji. Dzieki temu nie maja dylematu, ktora wersje wybrac i komu wierzyc. Jakbym mial wybierac jedno zrodlo z posrod dwóch: wiedza od naukowcow, poparta badaniami bla bla bla, a wiedza moich trenerow. To ja wybieram to przekazywanie z dziada pradziada.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

Ale caly czas podkreslaja ze najwazniejsze w tym wszystkim jest ich doswiadczenie z lat spedzonych na startach i prowadzeniu zawodnikow. Bez tego czlowiek moze uwierzyc w kazda bzdure, albo sie pogubi w natloku czesto sprzecznych informacji.

Nie obraz sie, ale historia pokazuje, ze jest jakby na odwrot. Ja ponad 10 lat temu zetknalem sie z kyokushin (odwalilem 2 lata jako WF na polibudzie:)), gdzie trenowalem pod okiem dosyc znanego pana, wygrane starty itd (nie moje, jego podopiecznych). Zalapalem sie na latanie na bosaka po sniegu, krokodylki na kosiach, setki pompek, ladowanie sobie mae geri w brzuch jako utwardzanie brzucha i tego typu wynalazki. Wiec mam pewien uraz do tego doswiadczenia z trenera na trenera przekazywanego.
Jak popatrzysz np. jak cwiczy ktos z pierwszej 3 pound for pound w MMA - GSP, Jones, Silva to widac ze chlopaki (szczegolnie chyba GSP) wykorzystuja wlasciwie kazda nowinke jaka sie da.
Dobra nauka sama ma mechanizmy odsiewania bzdur, pdorobek itd. w doswiadczeniu trenerskim moze byc roznie, ktos moze miec swietna intuicja na jedny polu, fatalna w innym, dostac dobrego zawodnika i costam z nim ugrac.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
"only a sith deals in absolutes"

ja wybiore goscia z 10 letnim doswiadczeniem, ktory na bierzaco uzupelnia wiedze seminariami z innymi trenerami i czytaniem prac naukowych ;)

bo z jednej strony mamy naukowcow, ktorzy badaja jeden miesien na raz czy jeden detal, i proboja z tego wyciagac ogolne wnioski, a z drugiej gosci z postu czarnego.

doswiadczenie i wiedza teoretyczna musza sie uzupelniac. dlatego ostatnio czytam wiecej contraresa, bo nie dosc, ze sam cwiczy, ze trenuje innych, to potrafi zarzucic 50 linkami do zrodel.
a dan john jest 95% doswiadczenia, ale ze wzgledu na wiek wiele rzeczy widzial, z wieloma trenowal i ma ciagle duzo dobrych kontaktow, dlatego mysle warto go czytac.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
czarny msciciel:
ja wiem ze czesto jest inaczej, znam rozne przypadki. Jednak chyba nie doczytales mojego postu. Moi trenerzy uzywaja doswiadczenia zeby wiedziec, ktore teorie mozna brac pod uwage i sprawdzac, a ktore sa oderwane od rzeczywistosci. Ja nie mowie o gosciu z polibudy co jego zawodnicy cos tam zrobili a o trenerach z najlepszego klubu w kraju, ktorzy wystawiaja na zawody 6 zawodnikow i wracaja z 6 medalami po czym zarowno ci co wierza teoretyka bez cienia watpliwosci jak i ci co nazywaja sie praktykami i tak tlumacza swoja niechec do poglebiania wiedzy, mowia ze napewno nacpali swoich zawodnikow bo dla nich jest niemozliwym zeby ktos tak kogos wytrenowal.

Naukowiec tez moze zle zinterpetowac wyniki, zle przeprowadzic badania... Dla mnie oczywistym jest ze powinno sie laczyc teorie z praktyka, jednak najwazniejsza jest praktyka, bez niej zadna teoria nie ma sensu.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
ale coś podsumowania brak.
jaka jest różnica w działaniu hinge movement a squat movement?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing

ale coś podsumowania brak.
jaka jest różnica w działaniu hinge movement a squat movement?


zgiecie bioder vs zgiecie bioder +kolan
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB swing
ale w tym hinge movement przecież tez uginamy kolana. no i prócz samej motoryki jaka jest różnica w oddziaływaniu na mięśnie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024