Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_hotpeper230
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
Witam, tak jak w temacie mojego postu, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha, tzn zbudowaniem czystej kostki.
Spodziewam się że nie jestem jedyną osobą, ponieważ wiem iż brzuch jest trudną do utrzymania w dobrej formie partią ciała.
Otóż ćwiczę na siłowni już od 3 miesięcy, jeśli chodzi o brzuch to trenuję go na ławeczce ukośnej, wykonując na niej skłony tułowia, tzn brzuszki, lub nożyce, (unosząc obie nogi do góry, powoli je opuszczając) próbowałem też robić brzuszki z obciążeniem, ale rozbolał mnie od tego kręgosłup.
Poza siłownią, w domu, używam do treningu pas (typu ab-gymnic) który trenuje za pomocą impulsów elektrycznych, mimo iż przed jego zakupem słyszałem parę nieprzychylnych opinii na jego temat, postanowiłem zaryzykować.
Pas spisuje się moim zdaniem dobrze, ale nawet z jego pomocą nie mogę uzyskać upragnionego efektu.
Byłem już wiele razy bliski czystej kostki na brzuchu, ale wciąż brakuje mi niewiele, tzn, jeszcze jakiś tłuszczyk,
jakiś zaskórniak niepotrzebny zostaje.
Jeśli chodzi o moją dietę, to z tym jest różnie, staram się jeść dietetyczne potrawy, bogate w witaminy, związki mineralne, proteiny i węglowodany, unikam zaś cukrów prostych, i nadmiaru tłuszczów a zwłaszcza zwierzęcych.
Przyznam się jednak że czasem pokuszę się na pizze, tak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 1 raz na tydzień, lub frytki czy kebab.
I teraz kluczowe pytanie czy fastood zjadany od czasu do czasu może pokrzyżować moje plany ??
Słyszałem od kolegów, oraz trenera na siłowni, że na wyrzeźbienie brzucha dobry jest system ćwiczeń tzw. Waidera
który należy kontynuować przez 42 dni, robiąc codziennie 6 prostych ćwiczeń na brzuch.
Czy jest on tak skuteczny jak mówią, i czy nie ma jakichś "złych" skutków ubocznych ??
Proszę o fachową poradę.
Pozdrawiam
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
weider niektórym przynosi efekty innym nie. ja sądzę, że ważna jest systematyczność w ćwiczeniach i tyle.

co do kostki na brzuchu i fast foodów - wszystko zależy od twojej budowy. jaki masz % bf (body fat) ? łatwo chudniesz/tyjesz ? sam fast food sporadycznie nie jest zły, ba, czasem nawet przynosi ukojenie ;-)

i co robisz na tej siłowni tak poza tym. plan siłowy czy jakieś stacje? brzuch ci nie wyjdzie na wierzch jeśli nie zrzucisz tłuszczu.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha

tzw. Waidera
który należy kontynuować przez 42 dni, robiąc codziennie 6 prostych ćwiczeń na brzuch.
Czy jest on tak skuteczny jak mówią, i czy nie ma jakichś "złych" skutków ubocznych ??


"Jedyny" skutek uboczny to taki że robiąc 6 Weidera możesz nabawić się kontuzji,nie mówię że musisz,ale możesz,to bardzo ciężki i wyczerpujący trening ,myślę że nie wart ryzyka.Kiedyś po bumie na "6W" pisało się dużo o jego szkodliwości na forach kulturystycznych,poszukaj poczytaj.
Jeśli chodzi o trening na rzeźbę(a takiego szukasz jeśli dobrze zrozumiałem) a nie na funkcjonalność to mi dużo dał "ABS czyli mięśnie brzucha" ,pod patronatem MH,kiedyś chyba nawet dawałem linka do tej książki.

Ps.No i oczywiście aeroby aeroby aeroby... i dietka-Tu dużo by pisać,w skrócie ogranicz węgle z takich rzeczy jak makaron,ryż,ziemniaki,jedz dużo warzyw i białko wcinaj.
Powodzenia: )

Ps.2.
Jaka waga i wzrost?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
osadnik jaki abs pod patronatem mh?
wrzuć plz
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to? ale to chyba nie pod patronatem MH. zresztą, po tym co tam ostatnio wyczytałem uważam, że promowanie czegoś ich marką nie jest...co najmniej prestiżowe ;-)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha

http://www.mocni.net/rozne/abs2.pdf


Nie,nie to tylko to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(jak ktoś chce linka to na PW)


... po tym co tam ostatnio wyczytałem uważam, że promowanie czegoś ich marką nie jest...co najmniej prestiżowe ;-)


No przyznaję że Men's Health ma nieco dziwne podejście,kiedyś jak kupowałem i zrobiłem sobie jakiś test to dowiedziałem się że jestem super wysportowany a taki nie byłem...po prostu mają nieco zaniżone wymagania i ogólnie mało sprawnych odbiorców,o treningach nie będę pisał bo to temat na osobny topic.
Muszę jednak stwierdzić,że czasami mają fajne propozycje na urozmaicenie treningu czy porady żywieniowe.
Wydają poradniki o diecie i treningu i warto je mieć (nie mówię kupić... ;) )

A wracając do meritum,to tak,zastosowałem ten trening pod patronatem pedalskiej gazety Men's Health, mi pomógł (na rzeźbę,ale wiedziałem na co się piszę) i się tego nie wstydzę,ot co;]
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
no i brawo ;-)

zdarzają się wartościowe rzeczy ( pojedyncze ćwiczenia czy przepisy ) ale trzeba wiedzieć czego szukać i przedrzeć się przez bullshit.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
no treningi są zabawne.chociaż promują fbw zamiast dzielonych i ćwiczenia typu drazek, przysiad, martwy co im sie chwali
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
osadnik, który plan robiłeś?w domu czy na siłowni po treningu?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha

osadnik, który plan robiłeś?w domu czy na siłowni po treningu?


A mógłbyś nieco jaśniej bo dziś słabo myślę, pytasz się mnie który plan robiłem z tej książki co zapodałem?
i "w domu czy na siłowni" to pytanie też do tej książki?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
wybacz :)
który plan robiłeś zawarty z tej książki?
i czy robiłeś go jako ostatni element treningu na siłowni czy też jako osobny trening w domu.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
To tak, robiłem ten podstawowy 6 tygodniowy zdaje się plan,nie te dodatkowe pod koniec książki.
Brzuch robiłem w domu, w dni w które miałem odpoczynek od pozostałych ćwiczeń siłowych (nie od siłowni bo na siłownie nie chadzam,ćwiczę tylko w domu).
Ps. Wyjeżdzam na weekend i nie wiem czy będe miał czas na forum więc na ewentualnie pytania odpowiem w niedziele(ale myśle że już wszystko wyjaśniłem : )
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
ruszył się dół brzucha?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
Dół? Nieszczególnie,ale jak dla mnie trening oki. 6 tygodni to niedużo, więc myślę że śmiało można tyle poświecić na coś nowego.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
Próbował ktoś z Was przy treningu brzucha 3x tydzień podzielić treningi na dół, skośne i górę brzucha?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
Ja nie i przyznam że nawet nie przyszło mi do głowy tak esperymentować ;]

Ps.Chodzi Ci by na każdym treningu robić inną grupę mięśni brzucha,dobrze zrozumiałem?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha

Próbował ktoś z Was przy treningu brzucha 3x tydzień podzielić treningi na dół, skośne i górę brzucha?


czym sie roznia cwiczenia na gore i na dol brzucha?
po co jeden miesien dzielic na 3 czesci skoro wiadomo ze dzielenia calego ciala na poszczegolne partie nie jest najlepszym rozwiazaniem?
W sumie teraz prawie nie cwicze brzucha i wizualnie mam go w najlepszej w zyciu formie. Znaczy brzuch sie cwiczy ale nie robie tradycyjnych cwiczen, ktore maja mi go katowac.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
moze miesni duzo nie straciles po zmianie cwiczen, ale za to palisz wiecej tluszczu? jak sie nie ma tluszczu, to nie trzeba miec fest rozbudowanego miesnia, zeby był fajnie widoczny i "wyrzezbiony". Arg, nic mnie bardziej nie dołuje niz spuszczanie sie przez laski na "zajebiscie porzezbionego" typa, co ma 65kg ;D
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha

czym sie roznia cwiczenia na gore i na dol brzucha?
po co jeden miesien dzielic na 3 czesci (...)

O który z około sześciu mięśni brzucha pytasz?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam, mam problem z wyrzeźbieniem brzucha
niby jeden miesień ale robiąc normalne skłony (brzuszki, spiecia) jakoś nie pompuje mi się krwią mięsień na dole tylko u góry za to przy wznosach nóg w zwisie przy ktorejś tam serii czuję wyraźne pieczenie w dolnych partiach brzucha. Dlatego rozgraniczam choć wiem, że jest to jeden mięsień.
Pomyślałem sobie, że może przy budowaniu kraty to byłoby dobre rozwiązanie- skatować najpierw dół brzucha, nastepny trening skosy i kolejny górę.
Myślę, że trening brzucha nie powienien zajmować więcej niz 10-15 minut 3x w tygodniu. Ja robię np. 3x tydzien na koniec treningu siłowego. A przy tym wariancie myślę, że 10 minut spokojnie wystarczyłoby na skatowanie poszczególnych mięśni brzucha. Inna sprawa, że nie jest to z pewnością trening pod sw ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024