Skocz do zawartości


Zdjęcie

programy na brzuch vs wlasny plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

programy na brzuch vs wlasny plan
hej. Co lepsze waszym zdaniem? Programy typu abs2 czy cos innego?zawsze byłem fanem abs teraz mam jakos watpliwosci
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
Ekspertem nie jestem ale A6W w moim przypadku swoją robotę zrobiło i innym też to polecam.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
abs2 bardzo dobry program ale znudził mi się i robie własne na których mam dobre efekty. Ale jako takie rozpędzenie do ciezszych cwiczen bardzo dobry.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
Ja nie polecam A6W. Kiedyś zrobiłem i uważam to za stratę czasu. Za to ABS2 bardzo fajne, ale też mi się już znudziło i teraz idę bardziej w stronę ćwiczeń statycznych.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
A w jakim celu? Jak chcesz brzuch wzmocnić to ABS2 jest w miarę OK. Jak chcesz się nudzić to A6W jest doskonałe. Jak ktoś chce mieć sześciopak, to albo niech go kupi i wypije albo niech zmieni dietę, bo widoczność mięśni prostych brzucha (w zasadzie jednego) jest zależna od poziomu tkanki tłuszczowej. Mięsień prosty składa się głównie z włókien szybkokurczliwych, więc lepiej mniej powtórzeń a ciężej - kółko, wznosy nóg w zwisie, najlepiej z obciążeniem i podobne wygłupy. Do uderzania i kopania i tak ważniejsze są skosy i to trenowane dynamicznie. Tu windshield wipers, skrętoskłony ze sporym obciążeniem, różne rzuty piłką lekarską, flaga, ćwiczenia z gumami. Można sobie zmontować taki cykl:
A1) 3-5 powt na prosty, ciężkie
A2) 3-5 powt na skosy, ciężkie
B1) 10-12 na prosty, średnie
B2) 10-12 na skosy, średnie
C1) 20-30 na prosty, jakieś tradycyjne brzuszki albo rzuty lekarską o ziemię
C2) podobnie na skosy

Powt obwód 3-5x
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
zawsze wychodze z zalozenia, ze kazdy program jest lepszy czy gorszy ale przez pierwsze kilka tygodni. potem warto zrobic cos innego.

ps. na mięsnie brzucha najlepsze są salta ;D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan

ps. na mięsnie brzucha najlepsze są salta ;D

A nie, bo przysiady i wyciskanie nad głową. ;) Tak twierdzi T-Nation (bodajże Jim Wendler) oraz Charles Poliquin. Przy czym chodzi o siłę i stabilizację, czyli to do czego mięśnie brzucha zostały stworzone, a nie o ładną kratkę.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
Nie możesz zrobić kratki to smęcisz o jakiejś sile i stabilizacji :roll: :twisted: ;-)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
I salta i dźwiganie z ciężarem powyżej środka ciężkości wymagają pracy włókien szybkokurczliwych. Ani Wendler ani Poliquin nie zajmują się gimnastyką, więc mają swoje skrzywienie zawodowe.

I zgodzę się z Uira, że ćwiczenia trzeba zmieniać, stąd podałem szablon a nie gotowy program ;) Można zmieniać trzymając się szablonu, co trening, można co szósty trening, można zamienić w nim część wytrzymałościową na stabilizacyjne itp itd, w zależności co jest najsłabszym ogniwem zawodnika/trenującego.

Nie zmienia to sytuacji, że żeby mięsień wzmocnić, trzeba go stosownie (do poziomu wytrenowania, do celu, do rodzaju włókien) obciążyć i stopniowo obciążenie zwiększać. Kiedy nastąpi adaptacja zmienić ćwiczenie na pokrewne, jeśli nie osiągnęliśmy jeszcze celu, lub przestawić się na inny cel treningowy.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan

ps. na mięsnie brzucha najlepsze są salta ;D

A nie, bo przysiady i wyciskanie nad głową. ;) Tak twierdzi T-Nation (bodajże Jim Wendler) oraz Charles Poliquin. Przy czym chodzi o siłę i stabilizację, czyli to do czego mięśnie brzucha zostały stworzone, a nie o ładną kratkę.


zgadzam się w całej rozciągłości. pierwsze pytanie do osoby cwiczącej i to najbardziej omijane przez nie szerokim łukiem: "czy wiesz co ty wlasciwie chcesz osiagnac?"
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
cieżkie cwiczenia na skosy takie do 5 moze 8 powtorzeń? jakieś przyklady proszę. Bo jedyne co moge wykminić to dragon's flag na boki, kołko na boki. Może jeszcze odgiecia stojąc z ciężarem w jednej rece?
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
nie jestem fanem robienia ciężkich skosów - bo robiąc je nie umiejetnie mozna za bardzo poszerzyc talie.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
Zwis z drążka, nogi w poziomce, hantelka trzymana stopami, skręty tułowia. Windmills z ciężkim czajnikiem. Windshield wiper na leżąco, ze sztangą w wyprostowanych rękach, martwy ciąg jednorącz ze skrętem (sztangielka przy lewej stopie, z boku. Sięgnąć prawą ręką, podnieść, połozyć przy prawej stopie). Skręty w biodrach z linką wyciągu stojąc bokiem do wyciągu, proste ręce.

Jak ci o wiotka talię idzie, to nie pomogę. Większe plecy FTW, proporcja załatwi resztę.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
Parę osób wspomniało o A6W. Aerobiczną 6 Weidera się robiło 30 lat temu,teraz nikt tego nie robi a jak robi to pewnie dlatego że nie wie że to bardzo kontuzjogenny trening.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
Obecnie nie widzę sensu w dedykowanym treningu brzucha, ale chcę powiedziec, że A6W robiłem dwa razy i nic a nic mi nie było, a efekty były całkiem niezłe.

Gwoli sprawiedliwości dodam, że ani razu nie skończyłem całego programu. :P Raz doszedłem chyba do dnia 34, drugi raz 27. W obydwu przypadkach poddałem się z powodu straszliwej nudy odczuwanej podczas tego treningu.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
podalem się z powodu nudy, zbyt dlugiego czasu jaki pochlania i braku efektów. Dużo lepiej sprawdził się w moim przypadku abs2 i dał mi przynajmniej baze do ćwiczeń w zwisie l-sit-ow i tak dalej.
  • 0

budo_horn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan

cieżkie cwiczenia na skosy takie do 5 moze 8 powtorzeń? jakieś przyklady proszę. Bo jedyne co moge wykminić to dragon's flag na boki, kołko na boki. Może jeszcze odgiecia stojąc z ciężarem w jednej rece?


Ostatnio próbuję coś takiego. Nie wiem czy będzie wystarczająco ciężkie dla Ciebie.


  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
przy treningu brzucha nie skupiam się zaś tak na skosach bo jest duzo cwiczen ktore wykonuje jednorącz z kb. Takze wtedy skosy przy stabilizacji pracuja. Dodatkowo świetnym ćwiczeniem są boczne swingi
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
horn - robię podobne, na ławeczce do pleców, ze 15kg sztangą w wyciągniętych ramionach. Solidnie daje.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: programy na brzuch vs wlasny plan
to co, wklejamy zdjęcia swoich brzuchów? :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024