Skocz do zawartości


Zdjęcie

Codzienne suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Codzienne suplementy
Jakie konkretne produkty polecacie z następujących kategorii i dlaczego?

Witaminy i minerały
Omega 3
ZMA

Nie musi być wszystko w jednym, tzn. może być Mg i Zn oddzielnie, podobnie z witaminami i minerałami.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

Jakie konkretne produkty polecacie z następujących kategorii i dlaczego?

Witaminy i minerały
Omega 3
ZMA

Nie musi być wszystko w jednym, tzn. może być Mg i Zn oddzielnie, podobnie z witaminami i minerałami.


Gold Omega 3 Olimpu. Jedna kapsułka dziennie sprawia, że rano zjesz i nie musisz już pamiętać, można dostać 60 dni za 16zł, wygodny tabs. Nie słyszałem jeszcze o przekrętach na Omega 3, a do tego jest ładnie zapakowana ;)

Co do witamin, to najlepsze recenzje jak robiłem research po forach polskich i zagranicznych zbierały zawsze Now Foods, ewenutalnie Olimp. Inna sprawa, że ostatnio czytałem trochę wyników badań, które dość jasno wskazywały, że jedyny wymierny efekt przyjmowania witamin w tabsach to ciemniejszy mocz, ale to już szerszy temat i nie czuję się kompetentny żeby to oceniać.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Omega 3 już od jakiegoś czasu biorę Olimp Gold, przy czym od zawsze dwie dziennie, a ostatnio po przeczytaniu kilku artykułów na temat jedną po każdym posiłku, czyli 5 do 6 na dzień (nie będę się tu rozpisywał, dlaczego, można założyć oddzielny temat; dość powiedziec, że niektórzy uznani trenerzy zalecają nawet 20-30 g dziennie, a jedna kapsułka ma 1 g). Zresztą witaminy i magnez/cynk też biorę Olimpu, ale zacząłem się zastanawiać czy nie ma przypadkiem lepszych (lepiej przyswajalnych, może też tańszych) alternatyw, stąd temat.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

Jakie konkretne produkty polecacie z następujących kategorii i dlaczego?

Witaminy i minerały
Omega 3

ZMA

Nie musi być wszystko w jednym, tzn. może być Mg i Zn oddzielnie, podobnie z witaminami i minerałami.

Ja w sumie biorę tylko to. Staram się aby omega3 było więcej niż omega 6. Okresowo jeszcze jakiegoś flexita i w sumie tyle... no może jeszcze epistane :lol: :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Starasz się żeby omega 3 było więcej niż omega 6 w suplementach czy w ogóle?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

Starasz się żeby omega 3 było więcej niż omega 6 w suplementach czy w ogóle?

Ogólnie, choć i tak raczej tą kapsułke omega 3 trzeba zarzucić bo z żarciem jest różnie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Omega 6 nie ma co się suplementować, jest ich aż zanadto w tłuszczu zwierzęcym i normalnej diecie. Wystarczy łykać albo pić omega 3 w celu polepszenia ich stosunku albo wręcz przechylenia szali na korzyść omega 6. Ale to nie ten temat; możemy sobie na tą rozmowę założyć nowy. Tutaj chodzi mi o marki, testy i ewentualnie ceny.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Widziałem te zalecenia, ale widziałem też odlecenia na ten temat, na razie z oszczędności trzymam się wersji 1 kapsułki ;)

Skoro już jesteśmy przy codziennych suplementach, to na stawy biorę jeszcze Arthroblock Forte i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się po nim wiele, ale ból i suchość stawów zaczęły wyraźnie utrudniać mi treningi, a tutaj już po kilku dniach poczułem wyraźne nasmarowanie stawów, zmniejszył się ból. Ciekaw jestem jak długo (do jakiego stanu) poprawa będzie postępować, ale i tak polecam.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Na kolację to lubię sobie od czasu do czasu dać taką bułkę orkiszową, napchać ze cztery liście sałaty, ze dwa-trzy grube plastry pomidora, dwa kawałki chudej szynki i łyżkę majonezu dla smaku. A suple? Zażywasz - przegrywasz.

Taka moja opinia, a opinia jak d... każdy jakąś ma.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

Na kolację to lubię sobie od czasu do czasu dać taką bułkę orkiszową, napchać ze cztery liście sałaty, ze dwa-trzy grube plastry pomidora, dwa kawałki chudej szynki i łyżkę majonezu dla smaku. A suple? Zażywasz - przegrywasz.

Taka moja opinia, a opinia jak d... każdy jakąś ma.

ostrzezenie za post nie na temat.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

Na kolację to lubię sobie od czasu do czasu dać

To fajnie, tyle że temat jest o codziennej suplementacji, więc należałoby powiedzieć, co jesz na kolację na codzień, jeśli chcesz argumentować przeciw suplementacji.

taką bułkę orkiszową, napchać ze cztery liście sałaty, ze dwa-trzy grube plastry pomidora, dwa kawałki chudej szynki i łyżkę majonezu dla smaku. A suple? Zażywasz - przegrywasz.

Dwa kawałki chydej szynki? Majonez? Bułka na kolację? To jest kolacja da wybrednego dziecka, ewentualnie dla odchudzającej się baby która nie wytrzymała reżimu, ale wciąż pragnie zachować pozory, a nie dla trenującego faceta. Jakbyś powiedział, że wcinasz na kolację stek z łososia z talerzem napchanym brokułami, albo stek wołowy z furą świeżych warzyw powiedzmy - to wtedy jeszcze można by podyskutować na temat tego, czy musisz się suplementować. Ale kanapkę? :roll:

Taka moja opinia, a opinia jak d... każdy jakąś ma.

Przy czym twoja akurat jest również do dupy. Olej rybi czyli tran towarzyszy nam od dawna i ma multum uznanych walorów zdrowotnych, tylko teraz modne jest nazywać to omega 3. Czyli co - wszytkie babcie i dziadkowie, którzy łykali tran i dawały swoim pociechom, może nawet i tobie, zażyli i przegrali? Albo magnez, naturalnie wystepujący pierwiastek, którego niedobór u mnie (i u wielu osóB) powoduje tiki i skurcze? Ale co tam, dla ciebie to przecież to samo co stack kreatynowy, a to z kolei to samo so steryd anaboliczny, nie? :roll:

Przyjmę warna, ale musiałem odpisać.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
kanapka z chudą szynką i pomidorkiem jest bardzo w porządku ;) Ale nie o tym.
Jeśli czujesz potrzebę i wiesz, że nie jesteś w stanie uzupełnić niedoboru witamin ze swojej diety to warto zainwestować- moim zdaniem.
Osobiście omega-3 nigdy nie brałem ale zastanawiam się czy w to nie zainwestować. Moglibyście powiedzieć jakie plusy daje suplementacja tym tłuszczem na co wpływa omega 3 w organiźmie? bo jak czytam na internecie to jest to istnie cudowny specyfik bez którego nie da się funkcjionować i chudnąć...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
ry~you, jak sam piszesz w internecie juz poczytales. zaloz, ze polowa to prawda. omega 3 polecam wszystkim i zawsze.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Omega 3 i 6 to kwasy tłuszczowe, których równowaga jest mocno zaburzona we współczesnej diecie na korzyść tych drugich. Tymczasem stosunek conajmniej 1:1 lub więcej na korzyść omega 3 powoduje cały szereg pozytywnych zjawisk. Dla mnie najważniejsze to: lepsze wykorzystanie kwasów tłuszczowych jako źródła energii i mniejsze ich odkładanie w postaci trójglicerydów, czyli body fat (choć tu akurat wchodzi w grę jeszcze insulina), bardziej intensywny rozkład zgromadzonych trójglicerydów na kwasy tłuszczowe, obniżenie poziomu cholesterolu LDL na korzyść HDL, lepszą przyswajalność i przepuszczalność błon komórkowych oraz właściwości przeciwzapalne.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
Zgadzam się z Shabu n.t. kwasów Omega-3, jednakże co do obniżania przez nie LDL i podwyższania HDL, to trzeba sobie zdawać sprawę, że skutecznie robią to tylko preparaty Omega-3 na receptę - są bardzo drogie w stosunku do ogólnie dostępnych suplementów diety z Omega-3. Jeśli ktoś ma problem z odpowiednim poziomem lipidów, do temat dla kardiologa i na razie nie ma tańszej i lepszej alternatywy od statyn.

Ja zauważyłem u siebie ogólną poprawę działania organizmu od kiedy zażywam regularnie Omega-3. Nie jest to oczywiście poparte żadnym badaniami :) Próba statystyczna jest zbyt mała...
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
a do osób regularnie zażywających pytanie, zauważyliście jakieś różnice w poziomie tkanki tłuszczowej?
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
chodzi o omege3? Nie zauważyłem żadnych drastycznych, ale zauważyłem że skóra ładniejsza i kupa jakaś taka łatwiejsza (serio!)

Ale jeśli chodzi o codzienne zażywanie bułki z majonezem na kolacje, to na pewno zauważyłbym różnicę w tkance tłuszczowej ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

a do osób regularnie zażywających pytanie, zauważyliście jakieś różnice w poziomie tkanki tłuszczowej?

Ja mam jej tyle, że i tak bym nie zauważył
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy

a do osób regularnie zażywających pytanie, zauważyliście jakieś różnice w poziomie tkanki tłuszczowej?

Ja tak, ale dopiero kiedy wziąłem się również za porządny trening na siłowni oraz dokładne liczenie kalorii i składników odżywczych (tego drugiego już nie robię), więc to pewnie w większym stopniu sprawa tego drugiego. ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Codzienne suplementy
czy tran to rownież omega-3?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024