Skocz do zawartości


Zdjęcie

Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
Hej. Dostalem przykaz (opis słowny) robienia podobnego ćwiczenia w ramach pewnego treningu. Dziś co prawda jestem już po porannej siłowni i treningu na macie i na dość dużym zmęczeniu jeszcze sobie to nagrałem. Nie bede mega zawodowcem, raczej chce sie tego wzglednie nauczyc, mozecie mnie konstruktywnie zjebać i doradzić, co poprawić?


  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
wygląda jak rwanie wersja siłowa. osobiście w tej wersji robiłbym do lekkiego podsiadu zamiast do nożyc - analogicznie jak power clean
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
no, robiłem do podsiadu, ale wlasnie z opisu wynikała taka wersja. wydaje mi sie, ze powinienem byc tez bardziej "nad ciężarem" i barki mieć za sztangą do przodu.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
moze zle mi sie wydaje ale chyba dużo pracujesz rękoma. ja kiedy robię zarzuty czy rwania to staram się, żeby siła szła..no w sumie to z bioder.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
A nie lepiej by było robić to na jakimś bardziej stabilnym podłożu?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
napewno. tam tylko wzialem do pokazania, na silce mam twarda ziemie i jestem w butach. rano zapomniałem nagrać po prostu.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
mam wrazenie ze prowadzisz sztange jakby po luku zamiast w lini prostej. musisz chyba bardziej nurkowac lokciami pod ciezar w czasie unoszenia jej do gory.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
wydaje mi się, że winneś zacząć od snatchy żeby nauczyć sięschodzić pod ciężar i prowadzić sztangę jak najbardziej pionowo. A dopiero później przejść do nożyc.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
w ogóle jest sens robić rwania siłowe - tzn mały podsiad zamiast głębokiego wejścia pod sztangę?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
Jeżeli interesuje Cię trening mocy a nie trening rwania, to oczywiście. Ruch prostszy a wymagający więcej mocy (przyspieszenia ciężaru). Ponoć popularne ćwiczenie wśród europejskich trenerów, tak jak zarzut siłowy wśród amerykańskich. A z nożycami wymaga większej koordynacji, zmiany pozycji itp, więc pod sw jak najbardziej.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
zgubiłem się Gwyn, czyli robie bardziej tak jak trzeba, czy mniej ?
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)

wygląda jak rwanie wersja siłowa. osobiście w tej wersji robiłbym do lekkiego podsiadu zamiast do nożyc - analogicznie jak power clean


Dobrze jest tylko większy rozkrok by się przydał. Jeśli nie trenujesz podnoszenia ciężarów tylko inne sporty wersja klasyczna jest lepsze.
Więcej na ten temat w tym artykule [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
czekaj czekaj- w podnoszeniu ciezarow wersja taka jest lepsza niz klasyczna,olimpijska. A do np bjj bardziej przyda sie olimpijska??moim zdaniem odwrotnie
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)

w ogóle jest sens robić rwania siłowe - tzn mały podsiad zamiast głębokiego wejścia pod sztangę?


Ja bym raczej zapytał odwrotnie. Lepiej robić wersje "hang" ćwiczeń olimpijskich (jeśli oczywiście nie trenujemy dwuboju) ze względu na wyższy stopień skomplikowania technicznego pełnych wersji, a efekty związane z przyrostem siły i eksplozywności niemal bez różnicy. Za źródło znowu podam Thibaudeau, ostatnio wiele ciekawych rzeczy publikuje na tnation.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
robiac zarzut masz te same zalety co w rwaniu, a jest latwiejszy technicznie i dostajesz bonus w postaci wiekszego ciezaru czyli sily...sam zarzut jest tez bezpieczniejszy, przy rwaniu ciezarowcy dostaja najwiecej kontuzji, a robia to zawodowo to co sobie moze zrobic amator z kiepska technika??

odnosnie rwania tego co robisz
stoisz za szeroko nogami, lepiej wezej bo dostajesz wiecej mocy z nog i robic wtedy na lekki podsiad nie nozyce
ciagniesz za bardzo plecami a wiec wezszy rozstaw stop i dupa nizej powinny troche pomoc, wydaje mi sie ze patrzysz gdzies w podloge a glowa powinna isc jak podczas siadow mocno do gory
warto nauczyc sie najpierw prawodlowo martwego ciagu chwytem rwaniowym...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)

w ogóle jest sens robić rwania siłowe - tzn mały podsiad zamiast głębokiego wejścia pod sztangę?


Ja bym raczej zapytał odwrotnie. Lepiej robić wersje "hang" ćwiczeń olimpijskich (jeśli oczywiście nie trenujemy dwuboju) ze względu na wyższy stopień skomplikowania technicznego pełnych wersji, a efekty związane z przyrostem siły i eksplozywności niemal bez różnicy. Za źródło znowu podam Thibaudeau, ostatnio wiele ciekawych rzeczy publikuje na tnation.


pewnie faza eksplozywna najczesciej zaczyna sie dopiero spod kolan...ale z kolei w wersjach z ziemi mozna dac wiekszy ciezar gdzie beda wieksze bodzce
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
wersja hang jest wg mnie latwiejsza do wykonania - przynajmniej dla mnie. mam wrazenie, ze pracuje bardziej wlasnie nad dynamika, odpuszczajac sobie ta pierwsza faze uniesienie sztangi z ziemi pod kolana
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
co to znaczy hang?
może ktoś prosto wyjaśnić?lepsza pod sporty walki będzie wersja pełna olimpijska z pełnym głębokiem siadem?czy ta "siłowa" z małym ugięciem nóg?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
hang czyli ze zwisu. trzymasz sztange w lapach, robisz lekkie jej opuszczenie aby nadac ped i hop do gory.
wg mnie zdecydowanie wersja silowa. wersja z podsiadem jest cholernie techniczna, a nie bedzie miala jakiegos lepszego przelozenia na bjj czy mma. do sportow walki to silowy zarzut i rwanie
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Takie tam... (ćwiczenia ze sztangą)
Zgodzę się, że nożyce mają chyba większe przełożenie na SW. Natomiast problem z dźwiganiem ze zwisu jest taki, że ogranicza się tu zakres ruchu. Powiedziałbym więc, że ma swoje miejsce w programie, ale nie powinno być jego podstawą (zwis/hang).
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024