Skocz do zawartości


Zdjęcie

silniejsza ręka z przodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

silniejsza ręka z przodu
poznałem ostatnio dwóch zawodników-chwytacza i boksera,-walczących z silniejszą ręką z przodu,czyli prawą.
czy jest to prawidłowe,czy ma sens?
zastanawaim sie nad tym,bo cwiczylem 7 lat karate tradycjne,gdzie nie uwzględniono tego,ze jestem lereworęczny i wszystko robiłem z lewą z przodu,i teraz,kiedy od marca br. cwicze kick boxing,mam duzy problem z punktowaniem prawą ręką z przodu(też dlatego,ze była uszkodzona przez balache,i nie prostuje sie do końca,przy czym boli).

pozdrawiam.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
nie wiem jak jest w Karate ale z tego cię orientuję ( oglądałem kilka walk Kyokushin ... :) ) to też stosuje się zmianę pozycji ( czyli walkę z odwrotnej pozycji ). W boksie czy kickboxingu jest to normalne. Ale jeżeli przyzwyczajony jesteś do walki z prawą ręką z przodu to przecież możesz tak walczyć. jest dużo zawodników którzy są praworęczni a walczą z mańkuta i odwrotnie.

Pozdro!
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
a mam jeszcze jedno pytanie.
mam problem w walce z wiekszymi,bo mam 175 i 53 kg,a w moim klubie wszyscy powyzje 180 cm i powyzej 70 kg.
technicznie jestem lepszy,szybszy,ale ich wyprowadzane byle jak,ale wyprowadzane front kicki,cepy i przede wszystkim low kicki ,sprawiają ,ze mam b.duzy problem.jeden low kick,i moje chude udu wysiada,a dlugie nogi sprawiaja,ze boje sie skrócic dystans.
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
nabierz masy
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
nie nabieraj żadnej masy to normalne w tym wieku masz przyspieszony wzrost i związane z tym pewne zaburzenia koordynacji które mogą się odbijać na walce. Ćwicz reszta przyjdzie z czasem
  • 0

budo_nick-zg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
tzn,mam dosc skoodrynowane ruchy,rosne powoli,jestem niski,z tym,ze oni wyrosnięci,z tym wielkim zasiegiem nie pozwalaja mi sila rzeczy skrócic dystansu,bo zawsze nadziewam sie na fronta albo low kick.

jacy fighterzy walcza z dominujaca reka w prodzie?
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
Wielu walczy w obu pozycjach na przemian ..zależnie od sytuacji .. walcz jak Ci wygodnie.. ostatecznie wyrobisz się na sparingach ..nic nie przychodzi od razu.. Co do siły itd.. możesz jakieś obwody sobie na siłowni porobić ,żeby się po prostu wzmocnić.. po jakimś czasie mono kreatyny też Ci nie zaszkodzi..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
jak będziesz walczyc w swojej wadze to bedziesz sobie radził

edit: nie jedz zadnych kreatyn, siła wynika z techniki i dynamiki a nie z masy
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
ewentualnie opanuj zejscia i skracanie dystansu
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
Sally.. no po części masz racje.. bo niby F=ma.. ale w praktyce.. ja wolę być silniejszy niż słabszy.. a,że kreatyna akurat na prawdę sama w sobie zaszkodzić raczej nie może ..warto ją używać raz na jakiś czas..
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: silniejsza ręka z przodu
Wszystko przyjdzie z czasem pod warunkiem że nie siądzie się cichutko w kącie. Najwięcej się nauczyłem pytając innych. Pogadaj z trenerem jak poprawić obronę, używanie dystansu, uniki i techniki stopujące i kontrujące. Jako amator mogę się mylić ale jeśli nie chcesz wymiany musisz być albo bardzo daleko albo bardzo blisko ( np. dystans unik/obrona i głęboki atak z przejściem do klinczu po klinczu od razu dystans, czyli inaczej trochę niż w typowej walce karate ).

Tam gdzie można chwytać zalety mocniejsze ręki z przodu wydają mi sie dość jasne. O zaletach mocniejszej reki z przodu w walkach bardziej uderzanych dużo jest napisane np.: w Jeet Kune Do, w boksie to sie nazywa bodajże - oszukanym mańkutem - o ile ktoś walczy z prawą ręka z przodu i ma prawą mocniejszą ( dawno to słyszałem mogę się mylić ). W sumie walczyłem z takiej pozycji i zalety takiego stylu były dla mnie takie że czasem łatwiej wchodziły ciosy i kopnięcia punktujące i czasem siłą tych niby punktujących ciosów zaskakiwała przeciwnika. Jednak ciut gorzej z wyprowadzaniem prawdziwych mocnych ataków ( do mocnych ataków wolałem nawet zmienić pozycję ) choć sądzę, że to można wytrenować i dostosować do własnych predyspozycji.

Wolę gdy zawodnik pokazuje siłę ciosu wynikającą z dynamiki i technik , sam na masę nigdy nie trenowałem, jednak to oczywiście przesada że siła nie wynika z masy. Oczywiście że wynika tylko kwestia takiego treningu by te kg robić tak by pomagały nie przeszkadzały, myślę że Fedor trenuje z takim założeniem ( gumy, młoty itd) Że skutecznie to chyba jasne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024