Skocz do zawartości


Zdjęcie

uirapuru i drążek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

Codziennie? Dobry żart,każde ćwiczenie wykonuje się raz w tygodniu : )

No właśnie ja robię codziennie wszystko ;-) wtedy odczuwam, ze ćwiczyłem.


A to widzę kolega lekko zmodyfikował program pod siebie ;-) ,ja staram się trzymać tego co pisze Wade choć nie przeczę że dla osoby z moim stażem treningowym i zapasem sił w początkowych krokach nie jest mi łatwo(się hamować: )
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Gdybym miał robić jedno ćwiczenie to musiałbym robić po kilka serii tak jak pisze novo (choć z drugiej strony by to zaoszczędziło czasu...)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
czekaj czekaj, 2x10 podciagniec... raz w tygodniu? :o
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Nie rozumiem, we wtorek zrobiłem 10 serii po 5 podciągnięć z 42,5kg na pasie, czy robię coś źle? Raz w tygodniu i jedną serię docelową to chyba ćwiczenia które bardzo obciążają CUN i szkielet, czyli bardzo ciężki MC na przykład.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Gwyn,Novo pewnie chodzi o to iż dwie serie podciągnięć po 10 powtórzeń raz w tygodniu nie są szczególnie męczącym ćwiczeniem(fakt : ) i nie porównywałbym tego do Twoich 10 serii z obciążeniem.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Program zawsze trzeba dopasować do trenującego, a jak nie jest chuderlawym dzieckiem to trzeba trochę do pieca dołożyć. Podstawowa zasada to 'czy to konieczne? Czy to wystarczy?' Innymi słowy eliminuje się niepotrzebne elementy ale też pilnuje, by obciążenie nie było za małe. Żeby się przetrenować paroma pompkami i podciągnięciami trzeba się naprawdę postarać - brak snu, permanentny stres i chujowa dieta na początek.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Zainspirowany tą dyskujsą i treningiem w zawartym w "CC" ułożyłem taki oto plan:
pon:
pompki na jednej ręce (druga oparta na piłce) 4 x 20 (obie ręce)
dipsy 4 x max
pompki ze stopami umieszczonymi powyżej linii ciała 4 x 30
wt:
pistolety (w zasadzie 1/2) 4 x 5 (obie nogi)
wspięcia na palcach na podwyższeniu 4 x 20
i coś jeszcze na nogi ale nie wiem co - jakieś propozycje?
śr:
podciąganie na jednej ręce (druga trzyma za nadgarstek) 4 x 5 (obie ręce)
podciąganie nachwytem 4 x max
dipsy 4 x max
czw:
unoszenie prostych nóg w zwisie 4 x 15
scyzoryki 4 x 40
i cos jeszcze na brzuch ale co? "brzuszki Jandy" 4 x max?
pt:
zejście po ścianie do mostka 4 x 5
mostek 4 x 15
i...?
sob:
stójka w poz. kruka 3 x 1 min
stójka na rękach przy ścianie 3 x 30 sek.
pompki w tójce na rękach przy ścianie 4 x 5

Czy moze po prostu nie kombinować i robić tak jak do tej pory ogólny trening? Czy może jakieś inne ćwiczenia w innym układzie itd?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Wracając do tematu. Odnośnie treningu Pavla - ile czasu robimy między seriami? Bo nie mogę tego doczytać.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Jeśli dobrze pamiętam coś koło 3 minut (lub jak kto woli tyle by odpocząć , "ale bez przesady":)

edit,chodzi Ci o jakiś trening Pawła Tsatsoulina czy Paula Wade i jego skazanego? Bo moja odp.jest do treningu Paula W.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
@BLT chcesz nogi? Glute ham raise (bodyweight hamstring curl), glute bridge jednonóż, do wyguglania, nie chce mi się opisywać :D Skoki wzwyż i w dal z miejsca, izometryczne wersje przysiadów...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Osadnik, chodzi mi o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Rozumiem że 1 trening dziennie. Czyli robię 5 powtórzeń, przerwa, 4 powtórzenia, przerwa, 3 powtórzenia, przerwa 2 powtórzenia, przerwa, 1 powtórzenie i koniec - tak?
Tylko jak długa ma być ta przerwa?
Przeczytałem że ten program opiera się się na drabinkach konkurujących ze sobą w ten sposób żołnierzy radzieckich sił specjalnych -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Czyli pierwszy robił 1 powtórzenie, schodził z drążka, drugi robił 1 powtórzenie i schodził, następnie pierwszy robił 2 powtórzenia itd. I te przerwy na odpoczynek mają odzwierciedlać czas jaki potrzeba było drugiemu ćwiczącemu na zrobienie serii. Dobrze główkuję?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Gwyn dzięki.
Co prawda od czasu zapytania zleciało trochę czasu ;-) trening przybrał inne formy i rozpiski ale ciągle poszukuję nowych rozwiązań a te ćwiczenia chociaż gdiześ/kiedyś widziane to zapomniane i niepraktykowane - przydadzą się
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

Przeczytałem że ten program opiera się się na drabinkach konkurujących ze sobą w ten sposób żołnierzy radzieckich sił specjalnych.

ale jesli w czasie przerwy nie pijesz szklanki wodki, to nie bedziesz mial takich wynikow jak zolnierze radzieckich sil specjalmnych. it's science.

Czyli pierwszy robił 1 powtórzenie, schodził z drążka, drugi robił 1 powtórzenie i schodził, następnie pierwszy robił 2 powtórzenia itd. I te przerwy na odpoczynek mają odzwierciedlać czas jaki potrzeba było drugiemu ćwiczącemu na zrobienie serii. Dobrze główkuję?

ja jak robie drabinki to zazwyczaj zaczynam od krotkich przerw i przedluzam je im wiecej powtorzen. to samo robie jak sie rogrzewam do olimpijskich zwiekszajac ciezar - mniejszy ciezar, mniej odpoczynku. zdroworozsadkowo.

@BLT, Gwyn: maly malo istotny szczegol, GHR i bofyweight leg curl to dwa rozne cwiczenia.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek

ale jesli w czasie przerwy nie pijesz szklanki wodki, to nie bedziesz mial takich wynikow jak zolnierze radzieckich sil specjalmnych. it's science.


Aaa... To o to chodzi i dlatego progresu nie mam...

Ok, przeczytałem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], tak jak napisałeś im więcej powtórzeń tym dłuższe przerwy - 1 minuta po krótkich seriach 3-5 minut po dłuższych. Przerwy po prostu ma być tyle żeby zrobić wszystkie powtórzenia.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
@ Novo, kwestia nomenklatury, ale wiem co za różnica :D
@ BLT jakoś nie spojrzałem na datę -ale - mnie te ćwiczenie doskonale się przydają jako wspomagające. W moim obecnym programie typu siła ogólna każdy ruch (np jakiś rodzaj przysiadu) ma 3 wersje podstawowe i 2 uzupełniające. Czyli przysiad szybkościowy, siła, powtórzenia, (ta sama technika, inne tempo i liczba powtórzeń) i dwa dni kiedy robię uzupełniająco/regeneracyjnie przykładowo przysiad jednonóż.
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Gwyn dzieki za cenne rady.
A wracając do drążka. Jakieś 2-3 tyg wstecz wprowadziłme program porannych podciągnięć (celem było obudzenie się po wstaniu z łóżka poprzez trzaśnięcie jednej serii). W ten sposób doszedłem do etapu że codziennie rano (z wyjątkiem niedzieli) robię 3-4 serie w maksymalnej liczbie powtórzeń na jaką mnie stać z rana.
  • 0

budo_ilovebjj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Polecam włączyć do treningów również trx'y, super sprawa, dużo opcji ćwiczeń.

Może ktoś polecić drążek (najlepiej chwyty młotkowy, szeroki; montowany do ściany) na salę do sw? Coś tam na allegro jest ale może jeszcze coś sprawdzonego i solidnego podpowiecie.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Ten mój jest tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tylko "mój" ma przyspawane jeszcze po środku małe kółko, dzięki czemu mogę podczepić własnie trx, albo worek bokserski. Ale sama konstrukcja super.
  • 0

budo_ilovebjj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Aaa, widziałam go, dobrze wiedzieć że solidna konstrukcja, to będzie do użytku na sali więc różna waga będzie na nich ćwiczyć ;) ale bez ogumionych uchwytów mając spocone łapska nie ślizga się za mocno?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i drążek
Jak będzie sie slizgać, to można mysle lekko papierem ściernym pokaleczyć emalie i będzie lepiej :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024