Skocz do zawartości


Zdjęcie

drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
ja kiedyś miałem "genialne" pomysły odniosne drążka, a mianowicie zahaczanie sie na nim stopami i zwis swobodny do góry nogami nad podłogą :) Wiecie sie naoglądało mnichów z Shaolin :wink: Na szczęscie drązek nigdy sie nie obluzował bo bym miał niezłego zonka rypnąwszy łbem o podłogę/próg po czym dostawszy drążkiem w twarz...
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Na takim drazku cwiczylem niedawno nawet wymyki, odmyki, przemyki i inne tego typu rzeczy, siedzi mocno, nie rusza sie :-)


Pozdro,
  • 0

budo_marcholt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Miałem na full rozkręcony drążek, i robiłem na nim różne rzeczy, nie tylko podciąganie. dalo się też wymyk zrobić, w zwisie nogi do kaltki piersiowej podciągałem etc.
no i jak pizgłem na plecy!
nie mogłem się podeprzeć rekoma przy upadku, bo trzymałem w nich to ustroistwo :)
ważę 65kg. z jednej strony gwint był niemal zapieczony, z drugiej też odpowiednio rozkręcony. sądzę że odpadł z tego powodu, ze futrynę mam drewnianą, i po prostu pracuje mocno, do tego jeszcze zmiana tempratury noc/dzień może dochodzić (skręcam termostat na noc).
teraz z powodów bezpieczestwa tylko się podciągam. jak pomyślę że mogłem jebnąć prosto na swoją głupią głowę to mi się słabo robi.

no i z tym dokrecaniem podczas podciągania to bym uważał. czasem podciągam się wychodzac z pokoju, a czasem wchodząc. jak by się pomyliło to mozna się odkręcić a nie dokręcić. co przy "niestabilnej" technice znowóż tragicznym może być.
  • 0

budo_z3ll
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Drążek jest ekstra do zwykłego podciągania i zwisania, ale jeśli chodzi o podciąganie szeroko nachwytem to eeeh, za wąsko :/. Też nigdy mi się nie obluzował, raz spadł, ale to przez worek, który zawiesiłem i uderzałem - za mało amortyzacji było :oops: .
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
U mnie był zamocowany niby na maxa a za podkładki służyły takie gówniane gumowe kułka o średnicy ok.5cm dołączone do drążka, podciągałem sie gitez wszystko było a kiedyś rano wybiegałem z pokoju i mi coś odwaliło i złapałem drążka bujnełem sie do przodu do tyłu do przodu i piękna gleba z 2 tygodnie chodziłem jak paralityk :lol: teraz już nie robie takich akrobacji :wink:
pzdr
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej

no ja taki drążek mam już z 10 lat i jeszcze nigdy nie udało mi się zahaczyć głową o sufit :?


Zapewne Nie masz sufitu podwieszanego...

Najlepszy sposób zamocowania drążka:
W drewnianej ścianie dwa otwory, nie za głębokie, o średnicy, nieco większej niż, łapki drążka.
W to kapkę kleju i drążek przyłożyć i na ścisk przykręcić.
Jak się zerwie tzn.
1* masz spruchniałą futrynę
2* nie masz zdolności manualnych
3* obraziłeś jednego demona za dużo
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Ja mam drążek na stałe w stalowej futrynie. Sposób domowy - wywiercone okręgi w stali poprzez przewiercenie wielu otworów. Jest całkowicie fail-safe :-) to największa zaleta.
Trochę wąsko zwłaszcza przy nadchwycie.

Podoba mi się taki drążek jak jest w jednym z ebooków pana Rossa Enamait: dwuczęściowy, w drzwiach, jeden drążek normalny, drugi troche wyżej i poza obrysem drzwi. Pewnie nie do wszystkich drzwi to pasuje, lub pasuje lecz odbiera im funkcjonalność drzwi... ale i tak mnie zainteresował - są takie w Polsce?
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Ja mam droazek rozporowy, fajana opcja cwicze to zakladam potem zdejmuje i rodzinka sie nie czepia ze glowa mozna wlanac.

I tez na ogol nei ma problemu, chociaz faktycznie przy podciaganiu sie nachwytem glowa z przodu troche brakuje miejsca po bokach i trzeba robic troche wezej niz by sie chcialo.
Ale tak poza tym to ok, nie liczac ze tynk lekko zaczyna mi odpadac za futryna :P
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
mi sie nigdy nie obluzowal. Przymocowalem go w taka strone, ze przy nachwycie caly czas go przykrecam. Jak juz wspomniano wczesniej, moze byc problem z papierowymi futrynami ;)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Też mam rozporowy, zamocowany ponadto w "mocno pracującej" futrynie, i nie ma problemów z obsuwaniem się jeśli przykręci się naprawdę mocno te nakrętki kontrujące (fakt, potem jednak ciężko to zdjąć) :wink:
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drążęk w futrynie - pyt. od strony technicznej
Dwa razy taką glebę zaliczyłem że myślałem że już nie wstanę. Ale to wina drewnianych futryn drążek się ślizga... no i wagi 96kg. Musiałem zrezygnować z drążka w chacie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024