Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kettlebell


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kiedyś robiłem i nie było takie złe :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
ale zeliwne czy te w tym winylu?
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
To teraz ja z pytaniem.

Trenuję dosyć intensywnie taniec nowoczesny - przez co zgubiłem już ze 4kg masy i wszystko fajnie, bo ja się lżejszy lepiej czuję niż napompowany, ale niestety kończy się powoli okres fajnej rzeźby, a zaczynam być po prostu chudy.

Nie bardzo interesuje mnie trening typowo siłowy, bo chciałbym zachować wypracowaną dynamikę, ale jednocześnie wolałbym żeby mój biceps to był biceps, a klatka to klatka i mieć jakiś wypracowany mięsień, a nie jedynie niski poziom tłuszczu. Masa jako taka mnie nie interesuje, raczej naturalne proporcje i wyżyłowany mięsień.

Wydumałem sobie, że do takiego celu najlepsze będzie kupić czajnik i dwa-trzy razy w tygodniu zrobić sobie jakiś trening z tym (mam salkę w domu, ale bez żadnego sprzętu jeszcze).

Ma to sens, czy nie bardzo?

Jak ma, to 16kę brać czy za ciężki? Ważę jakieś 73kg, tytanem siły nie jestem :P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell

Nie bardzo interesuje mnie trening typowo siłowy, bo chciałbym zachować wypracowaną dynamikę, ale jednocześnie wolałbym żeby mój biceps to był biceps, a klatka to klatka i mieć jakiś wypracowany mięsień, a nie jedynie niski poziom tłuszczu. Masa jako taka mnie nie interesuje, raczej naturalne proporcje i wyżyłowany mięsień.

po pierwsze, dobrze robiony trening silowy nie przeszkadza w dynamice. trzeba go tylko troche zmodyfikowac.
po drugie, skoro chcesz "żeby mój biceps to był biceps, a klatka to klatka" i proporcje, to interesuje cie wlasnie masa - tylko odpowiednio zrobiona, typowo kulturystycznie (skoro nie interesuje cie trening silowy).

Wydumałem sobie, że do takiego celu najlepsze będzie kupić czajnik i dwa-trzy razy w tygodniu zrobić sobie jakiś trening z tym (mam salkę w domu, ale bez żadnego sprzętu jeszcze).

nada sie rownie dobrze jak cos innego; czajnik to tylko narzedzie, to jak go uzyjesz, zalezy od ciebie.

Jak ma, to 16kę brać czy za ciężki? Ważę jakieś 73kg, tytanem siły nie jestem :P

ja waze 90 i 16tke uzywam do kondycji; czyli dla ciebie moze byc dobra na mase wlasnie. ale najlepiej byloby, gdybys mogl jednak wziac go do reki i samemu sie przekonac.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
na mase bralbym ciazszy waze nieco mniej niz 70 i 16 kilowym macham sobie i robie tym raczej kondycje.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
W sumie uzywam 25 kg, tyle, ze nie jestem w stanie zrobic np. wstawania tureckiego. Ale sie ucze dopiero ruchu. Na silce jest tylko 25 i 32 kg.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
polecam trening
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
No zrobilem wstawanie tureckie z 25kg. Trzeba sie bylo nauczyc techniki.
K_P
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell

No zrobilem wstawanie tureckie z 25kg. Trzeba sie bylo nauczyc techniki.
K_P


no to i ja podejdę ambicjonalnie do zadania, a tureckiego nie próbowałem.
z czego brałeś wzorzec Kubusiu? z którego filmiku?
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
Enter the kettlebell - Tsatsouline
Na torentach jest dvd + pdf
Korzystamy z Kubusiem z tego.
Polecam bo autor podaje jak dobrać ciężar czajnika.
pzdr gnz
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
Z Gonza bralem wzorzec. Jest mocno zaprawiony w "czajnikach".
Ja jeszcze dlugo sie musze uczyc techniki. Oczywiscie moj "wyczyn" to nic szczegolnego, wielcy w "czajnikach" cuda robia. Nie mam takich ambicji, bo juz emerytem sportowym jestem, ale chodzi o same proby i "nowe" wartosciowe cwiczenia.
:wink:

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
Znalazłem na youtube kilka fajnych treningów pod muay thai/mma z użyciem kettlebellów. W zasadzie wszystkie opierają się na wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, powiedzmy 8 do 12stu na większość partii mięśni (każde ćwiczenie jakieś 30sec i od razu zmiana do następnego). Potem odpoczynek i tak powiedzmy 3-4 rundy.

Zajarałem się tymi wytrzymałościówkami i chciałbym kupić na razie jedno żelazko, chyba to winylowe wezmę. Zastanawiałem się czy wziąć 16-18kg, czy raczej od razu atakować 24-30kilowy? Nie ćwiczyłem na siłce na wolnych ciężarach, moje wytrzymałościówki to zwykle pompki na poręczach, drążek, pompki w podporze tyłem... wszystko to, co wykorzystywało naturalny ciężar ciała. Nie chcę przecenić swoich możliwości, a jednak nie jest to zbyt tani sprzęt.

PS. Niżej daję 3 treningi jednego typa, który najbardziej mnie zajarał do działania ;)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
Nie wiem ile wazysz? Bo to tez ma znaczenie, przy wyborze "czajnika" o odpowiednim ciezarze. Jesli nie zbyt wiele i na dodatek nie masz doswiadczen z duzymi wolnymi ciazarami, to na pewno 25 i 32 kg bedzie za duzy (zwlaszcza jednoracz). A juz na pewno nie nauczysz sie takim ciezarem wlasciwej techniki. Wlasnie w celu jej poprawy (technike i hiperdokladnosc cwiczenia cenie ponad wszystko) zamienilem 25kg czajnik na 17.5 kg.
Najlepiej bedzie jak odwiedzisz gdzies silownie lub kogos, kto ma czajniki i sprobujesz, bo rzeczywiscie sa drogie.
Na mojej silowni sa 17.5, 25 i 32 kg.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
Dzięki Puchatek. Dziś pierwszy dzień pracujący i robię objazd po całym mieście w poszukiwaniu Kettli (sklepy, siłki, znajomi ;) ). Moja waga: 80kg, 185cm, budowa atletyczna, nawet nie mierzę bica, bo byłaby beka.

Jeszcze takie trochę mało profesjonalne pytanie do obeznanych. Powiedzmy, że przypiszę sobie któryś z programów, które wkleiłem powyżej. Przeanalizuję poszczególne grupy mięśniowe, które w danych ćwiczeniach są wykorzystywane. Jest sens dodawać jeszcze kilka ćwiczeń na mięśnie, które chciałbym, by rozwijały się równo z tymi, które najbardziej są katowane przez kettle? Sprawa wygląda tak:
Tajski 3 razy w tygodniu, 2 razy jogging, 1 worek + 1 refleksówka. Dodając do reżimu dwa dni kettli chciałbym jak najlepiej to wykorzystać.

Właśnie kończę 3 miesięczną wytrzymałościówkę i szukam kolejnego programu, który zaadoptuję na 2 dni w każdym tygodniu na kolejne 3 miechy tyrki :)

Z góry thnx
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
bierz 18 jak nie wazysz zbyt malo. Na kondycyjno wytrzymalosciowe treningi taki ciezar jest swietny.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
Sklepy to sobie daruj - nie ma w nich czajnikow. Wszyscy kupuja przez net.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebell
do kondycji wiecej niz 16kg nie potrzebujesz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024