Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_bubiks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sanda

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
zarzut 85%
wycisk 85%
wykroki ??
wiosło ??
coś za wzniosy(przypał ale tego nie umiem robic ;D)

swoją drogą to rwanie jest fajne ale juz mi sie nie miesci:p
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/StrengthStandards.html

Patrząc po swoich aktualnych wynikach, to żenua :P


Dobra tabela, wynika z niej że część ćwiczeń robię na poziomie intermediate a część na novice, więc trzeba wprowadzić zmiany.
I teraz pytanie do Was- próbowałem włączyć do swoich treningów po raz kolejny martwy ciąg i znowu skończyło się to bólem pleców- teraz mam 5 dzień przerwy od jakiejkolwiek aktywności. Staram się robić poprawnie, a ciężar jest mały- na poziomie novice+10 KG wg tej tabeli powyżej.

Pytanie- czy zamiast MC można robić swinga?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Czesław, masz jakiś kłopot z plecami? Może spróbuj jednak takich naprawdę małych ciężarów, typu pusta sztanga? Ja martwy bardzo lubię, ale już się przekonałem, że nie ma co przesadzać z obciążeniem, zwłaszcza jak się ma braki w technice, bo faktycznie można sobie krzywdę zrobić. Zauważ, że novice to już praktycznie 150% masy ciała.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
No mam czasem problem z plecami(odcinek lędźwiowy i szyjny), ale od kiedy zacząłem treningi BJJ i SW problemy w większości ustapiły. Teraz patrze do tabeli i widzę, że źle wpisałem- MC robię na poziomie Untrained + 10.
OK, będę robić z mniejszym obciążeniem.
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
To trzeba popracowac, plecy sie same nie zrobia :twisted:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

No mam czasem problem z plecami(odcinek lędźwiowy i szyjny), ale od kiedy zacząłem treningi BJJ i SW problemy w większości ustapiły. Teraz patrze do tabeli i widzę, że źle wpisałem- MC robię na poziomie Untrained + 10.
OK, będę robić z mniejszym obciążeniem.

Luknij sobie dvd
Starting Strength: Basic Barbell Training
Mark Rippetoe

Mi bardzo pomogło, m.in. przy martwiaku. Tzn. nie ma tam chuj wie czego ale może jakiś szczególik mały wypatrzysz, że robisz chujowo i stąd ból pleców.
Jeśli nie robisz chujowo to może słabo rozgrzewasz się i bierzesz za duży ciężar na starcie?
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

No mam czasem problem z plecami(odcinek lędźwiowy i szyjny), ale od kiedy zacząłem treningi BJJ i SW problemy w większości ustapiły. Teraz patrze do tabeli i widzę, że źle wpisałem- MC robię na poziomie Untrained + 10.
OK, będę robić z mniejszym obciążeniem.

Wrzuc filmik pokazujac jak robisz? Albo nagraj sie i porownaj z instruktazowymi z youtube porownujac czy w zadnym momencie nie wyglada to jakbys ciagnal plecami zamiast nogami z piet?

Ja przekroczylem 2 x mase ciala bez zadnych przejsc, ale zauwazylem ze jak kilkukrotnie zrobilem trening "high rep" (zmniejszajac ciezar oczywiscie) odczuwalem dyskomfort w odcinku ledzwiowym. Nie zdarzylo mi sie to nigdy podczas treningow gdzie robilem mniej powtorzen w serii sukcesywnie zwiekszajac ciezar. W pewnym momencie zupelnie odstawilem high-rep i robilem tylko duze ciezary zaczynajac od 50-60% ciezaru maksymalnego na nie wiecej niz 5 powtorzen. Ciezar maksymalny bralem 1-3 razy w zaleznosci od samopoczucia danego dnia robiac 2 min przerwy miedzy podejsciami czyli traktujac je jak osobne serie.

Wnioskuje z tego co napisales ze moze ciezko byc okreslic jaki masz obecnie max ale rozwaz czy nie sprobowac ograniczyc powtorzen do 1-5 na serie zwiekszajac stopniowo ciezar (ilosc serii tez mozesz wtedy zwiekszyc). Ja glownie robilem 5-3-1 z tym ze te ostatnia serie czasem mi sie udawalo powtorzyc 2-3 razy. Czesto potem na koniec robilem "drop set" duzo nizszym ciezarem (60% max) 10 powtorzen.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

To trzeba popracowac, plecy sie same nie zrobia :twisted:

;-)

Robię plecy, drążek to mój ulubiony przyrząd, plecy lubię trenować oprócz mc.

@SoS
Obejrze co wrzuciłeś

@deejay:
nagram i porówam to z youtube. Pewnie robię jakiś błąd techniczny. Może wrzucę filmik, odezwe się jak wrócę do formy, to potrwa jeszcze kilka dni.

Dzięki za posty.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

bieg na 1 km poniżej 4:10 dla osoby w dobrej formie to tak naprawdę kilka treningów przygotowania. Ale prawdą jest, że bez treningów biegowych tego nie zrobisz.

no to właśnie się pytam co dorzucić i kiedy ;-)
chce poprawić bieg i kopertę. teraz jedynie biegam na bieżni po siłowni.
3x sw, 2 x siłka.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Po prostu biegaj w dni nietreningowe na tym dystansie i szybko zejdziesz do tego czasu. Jeżeli chodzi o bieganie to moim zdaniem nie ma potrzeby układania żadnego planu, zwłaszcza że 4 minuty to nie jest szybko. Wychodzą Ci dwa dni które możesz przeznaczyć na bieganie. Do tego dodaj jeszcze jeden, wydaje mi się, że najłatwiej będzie biegać kilka godzin przed treningiem (na siłownii lub SW, bez znaczenia- najlepiej sam poobserwuj jak Ci lepiej pasuje)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
wiesz plan na bieganie się przyda -bo truchtanie przez godzine raczej dużo mi nie da.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

wiesz plan na bieganie się przyda -bo truchtanie przez godzine raczej dużo mi nie da.

nie masz truchtac. masz przebiec 1km jak najszybciej potrafisz. ew mozesz to zrobic dwa razy, z 5-10min odpoczynku pomiedzy.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Nie biegaj więcej niż 3 km bo jest ci to niepotrzebne. Raz w tygodniu zrób sobie 4x400m jak najszybciej, kolejny raz zrób sobie 2-3 km biegu i 3 raz 2x800-1000m w tempie 4 min/km.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

wiesz plan na bieganie się przyda -bo truchtanie przez godzine raczej dużo mi nie da.


Dlatego napisałem bys biegał na docelowym dystansie- czyli biegniesz 1 km z maksymalną szybkością.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
super dziękuje. iść na jakiś stadion biegać?a co z kopertą?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Na stadion? A nie masz gdzie biegać koło swojego miejsca zamieszkania?

Jak masz smartfona skołuj endomondo - będziesz mógł kontrolować postępy. Nie mam pojęcia co z kopertą, właśnie dowiedziałem się, że w ogóle jest cos takiego ;-)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Rozgrzewka przed tren siłowym :
10km - 1 min
11km - 1 min
12km - 2 min
11km - 1 min
10km - 1 min

Bieg na bieżni:
10 km/h - 1 min
14 km/h - 5 min
15 km/h - 2 min
12 km/h - 1 min
10 km/h - 1 min
7 km/h - 1 min
15 km /h - 1 min
12 km/h - 1 min
10 km/h - 1 min
7 km/h -1 min

łącznie wyszło 15 minut i ponad 3 km - bieg po mocnym treningu to masakra.

myślałem o stadionie po równo , pod nic nie wpadnę i na docelowym biegu też jestem bieżnia wokół stadionu.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/StrengthStandards.html

Patrząc po swoich aktualnych wynikach, to żenua :P


Dobra tabela, wynika z niej że część ćwiczeń robię na poziomie intermediate a część na novice, więc trzeba wprowadzić zmiany.
I teraz pytanie do Was- próbowałem włączyć do swoich treningów po raz kolejny martwy ciąg i znowu skończyło się to bólem pleców- teraz mam 5 dzień przerwy od jakiejkolwiek aktywności. Staram się robić poprawnie, a ciężar jest mały- na poziomie novice+10 KG wg tej tabeli powyżej.

Pytanie- czy zamiast MC można robić swinga?


ej, a to nie są tabele maksymalnych ciężarów? jak robisz serie na poziomie intermediate to chyba nie ma tragedii ;-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Może być. Koperte to musisz sobie poćwiczyć i sprawdzić jaki czas masz lepszy. Tzn. czy biegajac równomiernym tempem czy przyspieszajac od słupka do słupka.
A i biegaj też normalnie, a nie na bieżni żebyś się nie zdziwił podczas tych testów ;)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
wiem, dziś muszę iść w teren pobiegać.
brzuszki,pompki, dipsy i skok w dal robię na 5 - sprawdzałem wczoraj.
bieg na bieżni robię po treningu na siłowni bo jest okazja pobiegać na mocno zmęczonego.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024