Skocz do zawartości


Zdjęcie

kettle - zacząć przygodę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
604 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
właśnie sądziłem że ma być tak jak ten cotter-bo analogicznie wszyscy robią hantlą
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
cotter niemal wszystkie ruchy wykonuje praktycznie calkowicie z nog a nie uzywa tyle plecow... ja wole inaczej.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

cotter niemal wszystkie ruchy wykonuje praktycznie calkowicie z nog a nie uzywa tyle plecow... ja wole inaczej.


to jest stary clip Cottera, teraz to Cotter w ogole cuda odstawia jak sie z ruskimi od gs zbratal. wszystko jeszcze inaczej robi :lol:
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

w ten sposób hantlą i analogiczne kettlem?jest jakaś różnica jeśli chodzi o pracę mięśni itp między zwykłym a tym jednoracz?który jest "lepszy"?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Pewnie, że jest różnica... Troche inaczej ustawasz ciało z obciażeniem po jednej stronie, siła rzeczy inaczej rozkłada się środek ciężkości.. Poza tym mięśnie stabilizujące korpus inaczej się napinają bo dużo bardziej muszą pracować nad utrzymaniem prostej sylwetki kiedy coś ciężkiego trzymaśż tylko po jednej stronie ciała.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
kettlem robi się to tak samo jak na filmiku jaki wrzuciłem?
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

Robisz z wymachu jak wyżej.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

cotter niemal wszystkie ruchy wykonuje praktycznie calkowicie z nog a nie uzywa tyle plecow... ja wole inaczej.

nie wiem, czy do konca rozumiem co masz na mysli przez "uzywanie plecow". plecy w swingach, cleanach, rwaniach, przysiadach, martwych, dzien dobry etc uzywa sie tylko statycznie, ie. trzyma sie je prosto, a sila jest generowana przez "biodra" (posladki, dwuglowe, czworoglowe). prostowniki, motyle, trapy, czworoboczny, etc pracuja mocno, owszem, ale tylko w utrzymywaniu plecow prosto.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
"Target muscle is exercised isometrically."
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
chodzi mi o to, że utrzymuje plecy w pozycji niemal idealnie pionowej, a mocno schodzi w dół nogami.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Nabawiłem się jakiegoś nieprzyjemnego urazu nawet nie wiem kiedy czy na judo czy podczas treningu silowego;/ Kiedy trzymam kettle zablokowane u góry tak jak do wyciskania żołnierskiego czy też przysiadu przedniego z kettlami, zaczyna mnie okropnie boleć mięsień naramienny tak od wewnętrznej strony zgięcia ręki aż do połowy przedramienia ;/ o dziwo podobny ból wystepuje potem podczas robienia pompek... Mam nadzieje, że to szybko przejdzie;/
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
...nvmd
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
wczoraj na judo nie mogłem się szarpać w stójce bo mnie tak ręka bolała;/ muszę poszukać jakiegoś lekarza sportowego w krk...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Dzisiaj 300meltdown z 24-ka. Znowu nie bylem w stanie zrobic ostatnich klin and dżerkow bez przerwy. Czas 14:56. Jest przynajmniej cel: zrobic calosc bez odkladania kettla niezaleznie od czasu
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
no to kozak, ja ostatnio zrobilem z 20 czas 17min i bylem zadowolony. keep it up! :)
eee ale jak chcesz zrobic calosc bez odkladania kettla? 300meltdown?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
chyba chodzi mu o to żeby nie odkładać kettla podczas wykonywania c&j, snatchy itd.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
tak tak, chodzi mi glownie o cj, rwania jeszcze robie jako calosc, swingi oczywiscie tez, ale potem przychodzi czas na podrzuty i jest tzw dupa blada - musze dzieli na 3 :oops: , plan jest zeby podzielic najpierw na 15/10 a potem calosc ;)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
macie moze jakies ciekawe plany laczace trening kb z wolnymi ciezarami? (wsumie to zalezy mi tylko na mc, drazku i poreczach ) jesli chodzi o cel powiedzmy ze silo-redukcja, aczkolwiek jestem z nurty ze mase/redukcje to sie w kuchni robi ;)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Ostatnio zauwazylem spadek wydolnosci na macie i zwiazalem to z odpuszczeniem sobie kettli. W zwiazku z tym zarzadzilem dzisiaj wznowienie i zrobilem 300meltdown z 16kg. Zajelo mi 9:51 i moooocno zmeczylo. Trzeba wrocic (po raz kolejny :( ) do machania
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
odpusciles, czy zmieniłeś na inny wysilek?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
po dłuższym czasie wreszcie zaczałem próby z kettlami. Oczywiscie raczej nie bawie się w wasze maxwelle.
Od kiedy prawie beztreningowo zszedłem z ponad 80 kg do 70 kg (tracąć oczywiście mase mięsni) praktycznie nie mam problemów z wydolnością.

Dołączona grafika


ja to ten zabity w jasnej koszulce

ćwiczę raczej dla stabilizacji i równowagi miesniowej.

16 kg( a włąsciwie 15- to czajnik z allegro) to akurat dokładnie taki cięzar żeby go poczuć i zrobić 5-9 powtórzeń) i szybko i wolno.


przy okazji ten cięzar wybacza błedy techniczne ( np zły moment przerzucenia ketla za dłoń) i pozwala nawet przy mojej nieduzej masie na prawie zupełna kontrole ruchu. za radą Tomasza wczesniej wprawiałem się 8 kg ketlą- kupioną tylko do techniki.



i chciałem mu podziekować-jeśli widze problemy z jakimś cięzarem wracam do 8 kg i po zapamietaniu ruchu wracam do 16 ki

jedynie przy siadaniu z lezenia z kettlem 16 okazuje się za duża- ale to chyba ja jestem za lekki bo po prostu przeważa mnie na stronę kettla ;)

gdyby nie ten problem w lezeniu, przerzucałbym się już na 20 kg.

W kazdym razie ketle sdpodobały mi się duzo bardziej niż hantle- pozwalają użyc sporo siły w dość skomlikowanym i długim ruchu bez wrażenia pompy mięsniowej.
Jak dobrze pójdzie za miesiąc dokupię 20 kę i pobawię się w walkę z niesymetrycznymi cięzarami w obu rękach (16 i 20)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024