Skocz do zawartości


Zdjęcie

kettle - zacząć przygodę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
604 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

Mnie w ogóle kettlebell nie przekonuje, bałbym się o nadgarstki albo że w łeb dostanę. Podrzuty tylko sztangą, wszystko inne hantlami.

Zerwał sobie coś tam biorąc 16 kilogramów?

Pleae nygga :)


robiac snatcha wiesz chyba co to znaczy, i jak nigdy nie robiles snacha kettlem to nie wiesz ze trzeba cofnac bark i ugiac lokiec jak leci do gory aby wyniesc on tego nie zrobil tylko polecialo na dalekim luku i wtedy szrpanl jakby podbrzuszem/biodrami aby wyprowadzic w gore... nie wiem jak to opowiedziec
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
prawdopodobnie przezuce sie na kettle jak sie przeprowadze; przyszla silka ma do 48kg, do tego drazek/kolka/lina/scianka i jazda. wezme sie w koncu za gimnastyke, i przez rok zobaczymy co to da.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

prawdopodobnie przezuce sie na kettle jak sie przeprowadze; przyszla silka ma do 48kg, do tego drazek/kolka/lina/scianka i jazda. wezme sie w koncu za gimnastyke, i przez rok zobaczymy co to da.


ciekawa silka, tylko to ma czy jakies inne rzeczy?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

prawdopodobnie przezuce sie na kettle jak sie przeprowadze; przyszla silka ma do 48kg, do tego drazek/kolka/lina/scianka i jazda. wezme sie w koncu za gimnastyke, i przez rok zobaczymy co to da.


ciekawa silka, tylko to ma czy jakies inne rzeczy?

ma wszystko :D wiec raz w miesiacu bede robil martwy ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oby naprawde wygladala, jak opisana. dowiem sie we wrzesniu.

btw, Dragon Ball style, me gusta :D ;-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

Mnie w ogóle kettlebell nie przekonuje, bałbym się o nadgarstki albo że w łeb dostanę. Podrzuty tylko sztangą, wszystko inne hantlami.

Zerwał sobie coś tam biorąc 16 kilogramów?

Pleae nygga :)


robiac snatcha wiesz chyba co to znaczy, i jak nigdy nie robiles snacha kettlem to nie wiesz ze trzeba cofnac bark i ugiac lokiec jak leci do gory aby wyniesc on tego nie zrobil tylko polecialo na dalekim luku i wtedy szrpanl jakby podbrzuszem/biodrami aby wyprowadzic w gore... nie wiem jak to opowiedziec


Słuchaj ja się podrzutu uczyłem od człowieka obecnie pracującego w Ultimate Performance w Londynie. Tam nie przyjmują byle kogo. :-) Powiedział abym kettlebela nie używał, bo nie robię fitnessu tylko :paker:

Sugerowałbym powrót do źródeł i robienie sztangą, bezpieczniej acz wysiłek znacznie większy, efekty też. To tak jak z przysiadami - albo robisz do samego dołu albo to nie ma sensu. Opowiedzieć trudno, ja sam nie wiem dokładnie jak widać, wiem że muszę się gibnąć biodrami aby rozpędzić sztangę w Górę.

U mnie na siłowni robią czajnikami różne dziwne manewry i regularnie któryś coś sobie rozwala, a to bark boli a to nadgarstek. Ja używam tylko sztangi, tak jak mnie nauczono, równomiernie rozłożenie wagi a jak nie wychodzi to mogę bezpiecznie pozbyć się owej sztangi zrzucając ją na ziemię i przemyśleć sprawę.

Robię podrzut z przednim przysiadem i wyciskaniem nad głowę, nie wyobrażam sobie robić tego samego z czajnikiem. Jutro spróbuję 80 kilogramów w ostatniej serii.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

Słuchaj ja się podrzutu uczyłem od człowieka obecnie pracującego w Ultimate Performance w Londynie. Tam nie przyjmują byle kogo. :-) Powiedział abym kettlebela nie używał, bo nie robię fitnessu tylko :paker:

przekonales mnie. juz nigdy nie dotke kettla, zebym bron darwinie nie robile fitnessu! :roll:

Sugerowałbym powrót do źródeł i robienie sztangą, bezpieczniej acz wysiłek znacznie większy, efekty też. To tak jak z przysiadami - albo robisz do samego dołu albo to nie ma sensu.

"nie znam sie, to sie wypowiem".

Ja używam tylko sztangi, tak jak mnie nauczono, równomiernie rozłożenie wagi a jak nie wychodzi to mogę bezpiecznie pozbyć się owej sztangi zrzucając ją na ziemię i przemyśleć sprawę.

a ja ketla potrafie rownie bezpiecznie odzucic co sztange.
nie, poprawka. bezpieczniej.

Robię podrzut z przednim przysiadem i wyciskaniem nad głowę, nie wyobrażam sobie robić tego samego z czajnikiem. Jutro spróbuję 80 kilogramów w ostatniej serii.

bo jakbys wiedzial jak sie robi, to bys wiedzial, ze nie robie sie "tego samego".

nie hejtuj czegos, o czym wyraznie nie masz pojecia. kettle sa bardzo dobrym uzupelnieniem treningu, i sa rownie bezpieczne co sztanga, jesli sie je dobrze uzywa. na kazdego, ktory mowi, ze kettle sa be jest taki, co mowi, ze przysiady niszcza kolana :roll:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Słuchaj to było do tomasza, bo wypisuje jakieś androny, że gościu kulturysta chwycił 16 kilowy czajnik i uszkodził sobie podbrzusze...

Wiesz różne rzeczy się słyszało, ale czegoś takiego to jeszcze nie.

Jeśli się uszkodził , to jedynie podczas jego zbyt szybkiego opuszczania, bark albo łokieć.

W podbrzusze trudno mi uwierzyć...

Nie denerwuj się tak i nie rób z tego wojenki, mnie czajnik nie przekonuje i tyle.

Podrzut można robić równie dobrze i hantlem, tylko nie wystarczy podnieść, jeszcze trzeba umieć opuścić tak aby sobie nic nie zrobić na tym i kolejnych treningach.

Nie przekonują mnie tego typu wynalazki. Gadam sobie z ludźmi którzy zajmują się tym zawodowo, z trenerami i nikt z nich nie jest do tej zabawki na tyle przekonany aby polecać unoszenie jest nad głowę. Pomachać sobie między nogami to tak, ale nic więcej. Ja też mogę sobie pomachać czajnikiem między nogami albo użyć go jako ciężarka do pompek na poręczach.

Generalnie jest taka zdrowa zasada aby nie używać sprzętu w ten sposób, że nadgarstek jest zablokowany. Chwyt musi być pewny, dlatego wymyślono już coś podobnego do czajnika, tyle że z obrotową rączką, tak ze można tym robić nawet biceps.

To jest to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

Ćwiczenia jak widzę równie rozsądne jak akrobacje ze sztangą na szwajcarskiej piłce, szczególnie te w kategorii hard. Kontuzje murowane, jedna skucha i może być narka na dłuższą chwilę. Można to samo robić w bezpieczniejszy sposób.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
ja powiem tylko ze mnie sie nawet nie chce kontynuowac tej dyskusji z Toba bo widze po glupotach jakie wypisujesz ze to po prostu strata czasu... Novo juz Ci odpisal z sensem ale Ty widze swoje i udowadniasz tylko ze nie masz pojecia o czym piszesz...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

ja powiem tylko ze mnie sie nawet nie chce kontynuowac tej dyskusji z Toba bo widze po glupotach jakie wypisujesz ze to po prostu strata czasu... Novo juz Ci odpisal z sensem ale Ty widze swoje i udowadniasz tylko ze nie masz pojecia o czym piszesz...


tomasz - nie musisz.

Twoje 'mądrości' za to powodują, ze człowiekowi robi się weselej.

pozdrówka
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
marcin954 herezje takie opowiadasz, że głowa boli. Widać, że z czajnikami nie miałeś nic lub nie wiele wspólnego. Ja jakoś ćwicze na nich 2 lata i z nadgarstkami nie miałem zadnego problemu. Tak samo nigdy nie zdażyło mi się wypuścić ich z ręki. Problem jest taki, że do zabawy ze sztangą potrzebujesz pomostu a z kettlem ja wychodze na taras i ćwicze bez problemowo.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

marcin954 herezje takie opowiadasz, że głowa boli. Widać, że z czajnikami nie miałeś nic lub nie wiele wspólnego. Ja jakoś ćwicze na nich 2 lata i z nadgarstkami nie miałem zadnego problemu. Tak samo nigdy nie zdażyło mi się wypuścić ich z ręki. Problem jest taki, że do zabawy ze sztangą potrzebujesz pomostu a z kettlem ja wychodze na taras i ćwicze bez problemowo.


No już dobrze, nie poćcie się tak co poniektórzy. :)

Czajniki są zajebiste OK?


Tylko pytanie czemu na szkoleniach na personal trainera ich nie ma. Charles Poliquin także ich nie poleca.

No ale są zajebiste.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

Tylko pytanie czemu na szkoleniach na personal trainera ich nie ma.

chodzi ci o oficjalne, panstwowe kwalifikacje? i jesli tak, to czy ucza na nich zarzutu/rwania sztanga.

Charles Poliquin także ich nie poleca.

argumentum ad verecundiam. slucham go z przymruzeniem ucha od czasu jak nabral kilka kilo miesni i stracil kilka kilo tluszczu jedzac kolumbijska wolowine przez kilka dni. w fotkach i linkach jest filmik, contrares poswiecil mu jakies 20minut, obejrzyj sobie.
trenerzy sa rozni, maja rozne nawyki, ulubione rzeczy. to, ze jeden cos lubi a drugi nie nie jest koncem koncow.

z kettlami jest ryzyko, jak sie nie umie nimi poslugiwac. dokladnie tak samo, jak ze sztanga. czy kazdym innym narzedziem. a latwiej sie uszkodzic ze 100kg na sztandze niz 16 na ketlu.

i rozne cele, rozne narzedzia. jak ktos chce nabrac masy czy zrobic sile maksymalna to nie bede mu dawal kettli, tylko rzuce mu sztange na plecy. ale jesli ktos chce zrobic kondycje, sile dynamiczna/wytrzymalosc, to kettle sie do tego jak najbardziej nadaja.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Lol, jak szukałem kursu na dwubój dla początkujących instruktorów, to w zestawie były kettle - przy brytyjskich dwuboistach, wystawcie sobie. nie, żeby byli jacyś zajebiści, nie to co Polacy, Rosjanie czy inni tacy, ale jak się mieszka gdzie się mieszka... Normalnie w REPS też są uznawane papiery na czajniki i TRX i inne cuda. Jak spróbujesz zrobić pompkę w staniu na rękach, to można stawy rozwalić, łeb rozbić, zęby stracić, nas złamać, że o kręgosłupie nie wspomnę. I te dziady, wyobraźcie sobie, normalnie używają tego jako elementu treningów! Dla zawodników klasy olimpijskiej! I to nie tylko gimnastyków, co gorsza


  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
Róbcie sobie jak tam sobie chcecie.

Dla mnie coś co blokuje nadgarstek jest niezdatne do operowania. Sztanga ma obrotowy gryf, hantle także, kettlebell nie, więc tego typu przedmioty do wymachiwania odpadają. Szkoda mi nadgarstków bo trudno się leczą.



Obrotowa rączka, nadgarstek jest bezpieczny, bark przy opuszczaniu także.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
to nie jest post do marcina954...... :lol:


gwoli wyjasnienia - na silownie ktora ja chodze, to raczej gym fitnesowy, z salami do areobikow jogi, ale sa tez worki z lustrami i kawalkiem maty
nie ma pomostow ze sztangami :!:
sa tylko laweczki i stojaki i pakerzy z ktorych sie ciagle nabijam (tak ci co rozgrzewek nie robia, albo tylko sie rozciagaja przed pakowaniem itp) tylka jada na nich na klate.... zaden z nich, powtarzam zaden nie robi przysiadow ze sztanga czy martwego.... nogi jada na maszynach i 3/4 tego gymu jest zawolone roznymi maszynami nautiliusa

tak tez oni nie robia zadnych podrzotow sztanga czy snatchy ze sztanga czy obojetnie czego dynamicznego... to sa typowi kulturysci aby ladnie wygladac (co widac po czasie jacy spedzaja przed lustrem) i zeby chineczki sikaly na ich widok jacy oni piekni

jeden francuz to nawet gra w filmach chinskich (negatywne characttery) i ostatnio mi nawet rzucil ze mu sila nie jest potrzebna on ma tylko ladnie i poteznie wygladac pod te filmy

ot tak dygresja
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
sorry tomasz, ale to sa typowi pakerzy, nie kulturysci.
o ile dla kulturystow 100% prawda jest, ze nie potrzebuja sily, bo liczy sie dla nich co innego, to tak jakby brac pudziana i pogiego i mowic, ze to "typowi" zawodnicy mma. jak na razie kazdy, kogo ja spotkalem i nazwalbym kulturysta bral wiecej na siad i martwy niz ja.

marcin, no i ok. nie pasuje ci przez nadgarski. ja sie pierwszy raz spotykam z taka krytyka kettli, i biorac pod uwage jak bylem uczony ich uzywac nie jest to dla mnie problem.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

sorry tomasz, ale to sa typowi pakerzy, nie kulturysci.
o ile dla kulturystow 100% prawda jest, ze nie potrzebuja sily, bo liczy sie dla nich co innego, to tak jakby brac pudziana i pogiego i mowic, ze to "typowi" zawodnicy mma. jak na razie kazdy, kogo ja spotkalem i nazwalbym kulturysta bral wiecej na siad i martwy niz ja.


Novo u mnie w slowniku zawsze paker i kulturysta bylo to samo znaczenie, tak tez teraz widze ze sie mylilem ;-)
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

jutro ci wrzuce. Tylko jakiego chcesz mam 16 24 i 32. Ty a może zrobili by pare hurtowo? ;>


mogę liczyć na te informacje?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę
mnnie kettle bardzo podpasowały
nieciwczę długo i regularnie ale już widze róznice w operowaniu wolnymi ciężarami- jak np zgrzewka wody mineralnej przytargana ze sklepu, cze dzieciaki- ważąće 15 i 22 kg, ktore spokojnie podnosże na dłoni nad głowę

natomiast ostatnio faktycznie nadwyrężyłem sobie nadgarstek kettlem tak ,ze można i nawet tstatulin o tym pisze

natomiast dla mnie brak obrotowej raczki jest własnie zaletą- dzięki temu nadgarstek musi pracowac i oporowac pod zmieniajacym się katem- jak w życiu.
Jakie ciezary realnie wystepujace poza siłownia kręca się same w dłoni?
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: kettle - zacząć przygodę

Róbcie sobie jak tam sobie chcecie.

Dla mnie coś co blokuje nadgarstek jest niezdatne do operowania. Sztanga ma obrotowy gryf, hantle także, kettlebell nie, więc tego typu przedmioty do wymachiwania odpadają. Szkoda mi nadgarstków bo trudno się leczą.


Mi się nadgarstek prawie wygoił po keltach. Miałem uraz na szermierce, nie chciało się wygoić przez prawie rok. Po treningu na ketlach wygoił się.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024