Skocz do zawartości


Zdjęcie

martwy ciąg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
jak zwykle odpowiedź na poziomie.ale czego się po tobie spodziewać.z gówna bata nie ukręcisz.
koniec dialogu z Tobą.
  • 0

budo_dude
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Witam

Pytałem ogólnie o sporty walki, czyli zarówno na przykład o Muay Thai, jak i MMA.
A o martwy spytałem, ponieważ z tego, co się orientuję, ćwiczenie to, dość poważnie obciąża kręgosłup, no i może, przy odrobinie nieszczęścia, można nabawić się przepukliny (chociaż przysiady ze sztangą lubię).
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
martwy ciąg,jak każdy podstawowy ruch występujący od dzieciństwa u człowieka jest bardzo korzystny i zalecany w budowaniu siły.Dla niektórych uszkodzeń kręgłosłupa również jest bardzo pozytywny.W sportach walki uderzanych pomaga przy m.in kopnięciach, wzmacnia plecy, obręcz barkową i wiele innych b. ważnych mięsni (chocby kaptury.) pominę użyteczność jego w codziennym życiu.
Ale jak każde ćwiczenie może poniekąd być zastąpiony (choćby pracą dynamiczną rwania zarzuty np ze sztangielkami, prostowniki grzbietu b.mocno pracuja przy przysiadach etc)

nie ma ćwiczeń do końca złych i do końca dobrych. KAŻDE ĆWICZENIE SIŁOWE WYKONANE NIEPRAWIDŁOWO Z ZBYT DUŻYM CIĘŻAREM GROZI KONTUZJĄ.
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Mówiłeś coś o problemach z plecami.Jak masz skoliozę to zapomnij o tym ćwiczeniu.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

pytał o sporty walki, nie precyzował o jakie.


Ty też nie precyzowałaś o jakie chodzi, więc przestań się wykręcać.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
W MMA i BJJ wynoszenia, obalenia, niektore dzwignie angażują mięśnie pleców. Jak najbardziej wskazane ćwiczenie. Natomiast jest to takie cwiczenie ktore nalezy robic umiejetnie i bardzo uważnie bo latwo o kontuzje.
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

Witam

Czy dla osoby ćwiczącej sporty walki martwy ciąg jest ważnym ćwiczeniem, czy można się bez niego obejść?


jest ćwiczeniem zbędnym wręcz niekorzystnym


Sally, przypuszczam, że mało kogo obchodzi co Ty uznajesz za sztukę walki. Natomiast mile byłoby widziane, gdybyś powiedziała "przepraszam, palnęłam głupotę", a potem zaczęła swoje filozofie. W późniejszych postach czujesz, że walnęłaś głupotę, przecząc swemu pierwszemu postowi, ale jak nadęty bachor idziesz w zaparte mydląc oczy.

Co do pytania. Martwy ciąg jest ważnym ćwiczeniem dla każdego sportowca, podobnie jak przysiad. Bez silnych nóg i pleców jesteś sportowym kaleką. Można rzec, że siła całego ciała zależy od siły tych partii. Martwy oprócz rozwijania silnych pleców, mocno aktywizuje w trakcie ćwiczenia mięsień dwugłowy oraz mięśnie górnych partii pleców. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to bardzo dobrze jest uwzględnić to ćwiczenia w jednym z cyklów. Ja stosuję to ćwiczenie w okresie budowania siły maksymalnej, jako przygotowanie do treningu siły dynamicznej. Czuję się bezpieczniejszy robiąc później zarzuty, gdy wiem, że moje plecy są bardzo silne. Martwy jest z całą pewnością ważny dla zapaśników, judoków, futbolistów amerykańskich, rugbistów. Ja jestem "uderzaczem", ale nie wyobrażam sobie, by tego ćwiczenia mogło zabraknąć w mojej rozpisce. Jeśli jesteś jednak młodym człowiekiem, to pamiętaj, że najważniejszy jest tutaj trening adaptacyjny, który pozwoli Ci przygotować aparat ruchu do cięższego treningu siłowego. Proponuje poświęcić na to kilka miesięcy (3 - 9). Pierwsze miesiące poświęć wówczas jednak na trening z własnym ciałem. Co nagle, to po diable :) . Jeśli rozpoczniesz od dużych ciężarów, to ryzyko kontuzji jest duże, jak również wyniki w późniejszym czasie będą słabsze z uwagi na kiepską bazę przygotowania siłowego. Musisz pamiętać również, że mięsień szybciej się adoptuje do wysiłku niż przyczepy mięśniowe, tkanka łączna, ścięgna, więzadła - stąd duże ryzyko kontuzji, jeśli na początku przesadzisz z ciężarem. W muaythai, mocne plecy, jak i kark, z całą pewnością Ci się przydadzą, w mma tym bardziej.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
pudzian vs sally ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

Sally, przypuszczam, że mało kogo obchodzi co Ty uznajesz za sztukę walki. Natomiast mile byłoby widziane, gdybyś powiedziała "przepraszam, palnęłam głupotę", a potem zaczęła swoje filozofie. W późniejszych postach czujesz, że walnęłaś głupotę, przecząc swemu pierwszemu postowi, ale jak nadęty bachor idziesz w zaparte mydląc oczy.
.


judo nie uważam za SW, ponieważ za mało jest w tym technik kończonych, przyciśniecie kogoś ciałem to mało. Nie będę się jednak o to kłócić zażarcie ponieważ czasami tez gry podobne trochę jak warcaby tez się w SW włącza. Nie podoba mi się judo, ale to faktycznie nie jest istotne, na parter tez patrzeć zazwyczaj nie mogę, chociaż pobawić się tym czasem fajnie.

Owszem przygotowanie aparatu mięśniowego w ramach treningu ogólnorozwojowego jest ważne ale robi się to ćwiczeniami z własnym ciężarem, dodatkowo gumy, handelki w zupełności wystarczy.
Siłowni mówimy stanowcze NIE.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

pudzian vs sally ?


taa..i padna na raz.sally z bolu a pudzian ze smiechu :lol:
  • 0

budo_dude
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
OK, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Ale gdybym jednak zaprzestał wykonywanie martwego ciągu, bo na przykład nie wiem, czy wykonuję je poprawnie i nie chcę narażać się na kontuzje, to jakim innym ćwiczeniem/ćwiczeniami mógłbym zastąpić martwy ciąg?

Nogi ćwiczę oddzielnie (głównie przysiady).
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
judo nie jest sportem walki :o
przyciśnięcie ciałem :o
siłowni mówimy nie :o

OK, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Ale gdybym jednak zaprzestał wykonywanie martwego ciągu, bo na przykład nie wiem, czy wykonuję je poprawnie i nie chcę narażać się na kontuzje, to jakim innym ćwiczeniem/ćwiczeniami mógłbym zastąpić martwy ciąg?

Nogi ćwiczę oddzielnie (głównie przysiady).

rób martwy.nie szalej z ciężarem i pilnuj techniki.będzie git.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

pudzian vs sally ?

za taką kase to od razu, kiedy , jutro? :)

przysiady to mało,pracują głownie czworogłowe dobrze jeszcze wzmacniać miesnie tylne - najlepiej na gumach
na plecy unoszenia górnej części tułowia leżąc, potem dolnej- złączonych, prostych w kolanach nóg, najważniejsze jest wzmacnianie lędźwiowego odcinka , bo górne wypracowują sie łatwiej przy wielu innych ćwiczeniach, pompki, podciągnięcia na drążku, wszędzie pracują tam gdzie ręce.

Dodatkowo robi się jeszcze specjalne ćwiczenia wzmacniające stawy barkowe i więzadła, którego nie wykona żaden mięśniak z siłowni (jak będę mieć chwile to opisze) ćwiczenia sa z ruskiej Sistemy, będziemy robić seminarium, zainteresowanych zapraszamy :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

przysiady to mało,pracują głownie czworogłowe dobrze jeszcze wzmacniać miesnie tylne

porob kiedys pelne siady, to sie dowiesz nowych rzeczy.

Dodatkowo robi się jeszcze specjalne ćwiczenia wzmacniające stawy barkowe i więzadła, którego nie wykona żaden mięśniak z siłowni (jak będę mieć chwile to opisze) ćwiczenia sa z ruskiej Sistemy, będziemy robić seminarium, zainteresowanych zapraszamy :)

no, to jest prawdziwa "sztuka" walki :-)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
cholera jak można twierdzić ze judo nie jest SW.krew zalewa.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
przysiady i mc to krolowie cwiczen...
rozwijaja cale uda, plecy, obrecz barkowa, konczac na bicepsach i przedramionach...nie wspominajac o zwierzecej sile i dynamice...tak kurwa jebanej dynamice, nie trzeba robic jakichs rwan itd, na amatorskim poziomie te podstawy wystarcza...a coz w uderzanych sie sila nie przydaje?? a co z klinczem?
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

przysiady to mało,pracują głownie czworogłowe dobrze jeszcze wzmacniać miesnie tylne - najlepiej na gumach

Przysiad to potęga - nic lepiej nie rozbudowuje całych nóg jak właśnie przysiad.

na plecy unoszenia górnej części tułowia leżąc, potem dolnej- złączonych, prostych w kolanach nóg, najważniejsze jest wzmacnianie lędźwiowego odcinka , bo górne wypracowują sie łatwiej przy wielu innych ćwiczeniach, pompki, podciągnięcia na drążku, wszędzie pracują tam gdzie ręce.

Wiesz co, jak się boisz MC, to kup sobie ławkę rzymską i rób unoszenie tułowia w górę najpierw tylko z ciężarem własnego ciała, a potem stopniowo bierz talerze. Kontuzji na tym nie złapiesz. :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

.a coz w uderzanych sie sila nie przydaje?? a co z klinczem?

siła jest bardzo ważna ale w odpowiedni sposób wykształcona,w klinczu głownie technika, zauważ że tajski klincz jest inny niz klincz występujący w MMA, którego celem jest wejście w nogi zejście do parteru, w tajskim klinczu masz biodra przyklejone do przeciwnika, techniki wykonujesz niewielkim skrętem ciała bez siłowania się jak w przypadku odsuniętych bioder. Możesz rzucać przeciwnikiem ale to nie jest celem w samym sobie, obalenie nie jest punktowane, chodzi o to zeby wytrącić go z równowagi i jak leci wtedy go trafić, uderzyć kopnąć. Nie ma wynoszenia, wysokich rzutów.
jeśli chodzi o mocne plecy to akurat w tajskim ma to głownie znaczenie przy kopnięciach. jeżeli kopiesz dużo nogami czy kolanami, duże siły obciążają kręgosłup (to samo w TKD) i trzeba wzmacniać ten lędźwiowy regularnie.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

na plecy [...] bo górne wypracowują sie łatwiej przy wielu innych ćwiczeniach, pompki, podciągnięcia na drążku, wszędzie pracują tam gdzie ręce.


Pompki nie rozwijają pleców, bo niby jak?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg


na plecy [...] bo górne wypracowują sie łatwiej przy wielu innych ćwiczeniach, pompki, podciągnięcia na drążku, wszędzie pracują tam gdzie ręce.


Pompki nie rozwijają pleców, bo niby jak?

właśnie pisze ze rozwijają górną częśc pleców, a dolna (lędźwiowy) trzeba dodatkowo wzmacniać
edit: aha uwazasz ze nie rozwijają pleców?
jak nie? uderzenia bokserskie, wszystkie ruchy angażujące ręce, barki rozwijają plecy
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024