Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobra dieta bez mięsa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Dobra dieta bez mięsa?
dobra dieta bez mięsa?:D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra dieta bez mięsa?

a to dobra dieta juz nie wystarczy, od razu trzeba suple? i potem taki dzieciak przychodzi i sie pyta, co ma brac...

to jest lekarstwo a nie suple, ja nie biorę tego dla przyjemności bo smaczne tylko dlatego ze mam uszkodzone kolana i bez tego trenowanie byłoby niemożliwe

nie wydaje mi się żeby mięso było niezbędne dla organizmu, dzieciom tego nie zalecam ale w przypadku dorosłych niewidze przeciwwskazań (ryby jem)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra dieta bez mięsa?

Już wspominałem o tym, że glukozamina jest trawiona w sporej ilości zanim trafi do jelita i zacznie się wchłaniać dlatego suplementacja musi trwać stosunkowo długo [minimum 3 miesiące]


bez zadnych przerw? czyli mozna brac np 5 miechow bez przerw, dzien w dzien taki animal flex na przyklad?


Tak, można bez żadnych przerw. Choć niektórzy specjalnie odstawiają na jakiś czas by nie zaburzyć produkcji własnego kolagenu. 1500 mg w porcji jest stosunkowo małe więc możliwość zablokowania produkcji kolagenu przez organizm jest znikome [choć możliwe - są to osobnicze przypadki]

nie wydaje mi się żeby mięso było niezbędne dla organizmu, dzieciom tego nie zalecam ale w przypadku dorosłych niewidze przeciwwskazań (ryby jem)


Niestety jest niezbędne ... nie ma możliwości pobrania wszystkich aminokwasów egzogennych z produktów pochodzenia roślinnego. A jak wiadomo jest to niezbędne do prawidłowego metabolizmu. U roślin wszystkie aminokwasy są wytwarzane wewnątrz organizmu - lecz są one często nie kompletne i występują w różnych proporcjach.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra dieta bez mięsa?

nie wydaje mi się żeby mięso było niezbędne dla organizmu, dzieciom tego nie zalecam ale w przypadku dorosłych niewidze przeciwwskazań (ryby jem)

Niestety jest niezbędne ... nie ma możliwości pobrania wszystkich aminokwasów egzogennych z produktów pochodzenia roślinnego.

Nie jest niezbędne. Nie ma żadnego problemu ze skomponowaniem z produktów pochodzenia roślinnego posiłków zawierających wszystkie aminokwasy egzogenne. Poza tym istnieją produkty pochodzenia zwierzęcego nie będące mięsem, np. jaja i przetwory mleczne, które również zawierają wszystkie aminokwasy egzogenne.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra dieta bez mięsa?

Nie jest niezbędne. Nie ma żadnego problemu ze skomponowaniem z produktów pochodzenia roślinnego posiłków zawierających wszystkie aminokwasy egzogenne. Poza tym istnieją produkty pochodzenia zwierzęcego nie będące mięsem, np. jaja i przetwory mleczne, które również zawierają wszystkie aminokwasy egzogenne.


Jest problem ... proporcje aminokwasów są odmienne w przypadku produktów roślinnych.

Niektórzy wegetarianie starają się jakoś komponować wszechstronnie swój system żywienia ale nie ma szyns by w 100% zastąpić produktów zwierzęcych w tym mięsa.

A co z weganami, którzy nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego - jaj, nabiału, miodu, żelatyny [akurat dobrej na stawy] ??

Myślę, że nie tłukli by mi na studiach przez 5 lat do głowy błędnych informacji - z resztą na zajęciach z żywienia i dietetyki na kursie instruktorskim potwierdziłem wcześniej zdobyta wiedzę na ten temat.

btw. jaki % zawodowych sportowców jest wegetarianinami lub weganami ??

Pozdrówka
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobra dieta bez mięsa?
Sory dzey ... krótko odpowiem i wracamy do tematu.



Po pierwsze pisz o Sally w formie żeńskiej bo to kobieta.

Przy takim braku dyscypliny w dyskusji

Przy takim braku dyscypliny w dyskusji dziwi mnie powoływanie się na studia i kursy.


Dyscypliny ?? Pytają to odpowiadam - po kolei i wydaje mi się, że rzeczowo.

Mam pisać :

Teza Cheetah'a nr 1

bla bla bla bla itd itd :?:

Ty mu ochoczo ripostujesz tezą, że mięso jest niezbędne (Teza nr 2), uzasadniając to tym że białko roślinne nie zawiera aminokwasów egzogennych (Teza nr 3).


Gdzie napisałem, że białko roślinne nie zawiera aminokwasów egzogennych ?

Teza nr 3 jest błędna, bo istnieją potrawy z produktów roślinnych zawierające wszystkie aminokwasy egzogenne. Ponadto istnieją produkty zwierzęce nie będące mięsem (np. mleko i jaja), które podobnie jak mięsa zawierają wszystkie aminokwasy egzogenne. Do wykazania fałszywości tezy nr 2 wystarczy wskazać, że spora część ludzkości nie spożywa mięsa, ale spożywa np. mleko lub jaja.


Napisałem, że jest w nie ubogie i są inne proporcje. Mówię ogółem - nie wyszczególniam produktu ani o najniższej ani o najwyższej ilości tych aminokwasów.

Do wykazania fałszywości tezy nr 2 wystarczy wskazać, że spora część ludzkości nie spożywa mięsa, ale spożywa np. mleko lub jaja.


I jaki odsetek z nich zawodowo uprawia sport ... bo mówimy o żywieniu w sporcie.
Oczywiście osoba nie wybiegająca poza kanon rekreacji nie musi aż tak trzymać się mięsa zwierzęcego.

Nie napisałeś nawet przypuszczalnie jaki % zawodowych sportowców to wegetarianie lub weganie ... wynik daje do zastanowienia i jest to umotywowane.

Ja jadłem mięso, jem i będę jadł. A jeśli ktoś nie chce to niech nie je - jego sprawa jeśli mu to służy. Nie atakuje wegetarian, mówię o tym obiektywnie.

... nie zgadzasz się z tym - Twoja sprawa ... mówie tylko to czego mnie uczyli ...

Szanuję Twoja wypowiedź i się po części z Nią zgadzam ale wyszukałeś po prostu jakieś niuanse w moich ,,tezach,, i starasz się je ripostować. hehe a ja jestem uparty :]

Cool down :wink:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024