Skocz do zawartości


Zdjęcie

martwy ciąg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
pompki nie rozwijają żadnej części pleców.
drążek tak.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

pompki nie rozwijają żadnej części pleców.
drążek tak.


weź pobądź troszkę w pozycji jak do pompek (albo w takiej pozycji tylko, że o podłoże opierasz się przedramionami, a nie dłońmi) to zobaczysz, że plecy się odezwą wcześniej czy później
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

pompki nie rozwijają żadnej części pleców.
drążek tak.


weź pobądź troszkę w pozycji jak do pompek (albo w takiej pozycji tylko, że o podłoże opierasz się przedramionami, a nie dłońmi) to zobaczysz, że plecy się odezwą wcześniej czy później

to teraz wejdz na draze i sie podciagnij, albo wez sztangielke i powiosluj, i porownaj.

przy planku jakos nigdy mi plecy pierwsze nie padly.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
1:56
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
"Wykonywanie pompek rozwija mięśnie piersiowe i mięsień trójgłowy ramienia, a także mięsień naramienny, mięsień zębaty przedni i mięsień kruczo-ramienny"
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

1:56
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:lol:

wole [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;)
  • 0

budo_abcde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Twój filmik Sally pokazuje jedynie ruszające się łopatki, a jak zdejmiesz mu spodnie, to nawet zobaczysz, że pośladki ma napięte, mięśnie dwugłowe i łydki :) Czy to oznacza, że pompki rozwijają pośladki i łydki?
To że jakiś mięsień jest napięty, nie oznacza, że dane ćwiczenie stymuluje go dostatecznie do rozwoju, lub że jest ukierunkowane na rozwój tegoż mięśnia. Przy pompce, mięśnie te (dwugłowy, brzuchaty łydki, prostownik grzbietu i inne) pełnią funkcję stabilizującą. Na youtube oglądając męskie plecy się nie dokształcisz :)

Górne partie pleców (bo mam nadzieje, że nie piszesz o dolnych) odpowiadają za pracę przeciwstawną do pompek, czyli np. podciąganie, przyciąganie do siebie czegoś. Ja znam takich, co robiąc pompki uważali, że ćwiczą plecy hehe. Przykre, ale prawdziwe :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
chuja, prawda jest taka, ze technika*sila=super technika
jakby sila nie miala znaczenia to kategorie wagowe tez bylyby bez sensu...treningi silowe uzupelniaja kazdy sport, doslownie kazdy, zaczynajac od biegów konczac na sumo, jesli chodzi o uderzane dobry jest trening eksplozywny wiec duze ciezary podnoszone z maxymalna predkoscia i mala liczba powtorzen...
na pewno kazdy tez tu pamieta, ze sztuki walki to nie silownia i silownia jest uzupelnieniem
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

1:56
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Japierdole, ale ten filmik ryje beret :lol: Moonwalkujący ninja ze spetznazu z mózgojebną muzą w tle :lol:
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
nawet kolarze robią martwy ciąg .. właśnie po to by wzmocnić obręcze barkowe
by łatwiej im się pokonywało duże wzniesienia itp

Ja już czasem nie wiem co pisać w takich tematach , tyle mądrości tutaj jest , że można by nie jedną książke napisać ...

Judo to nie sztuka walki ? Pewnie tylko Tajski Boks , ktory jest tu tak ciagle wywyższany . Szkoda słów poprostu .. Ciekawe co by powiedział Nastula gdyby to usłyszał ..

Chyba każdy wie , że techniki siłownią nie zastąpisz , ale to chyba logiczne,że jak jesteś żółtodziobem to najpierw uczysz sie techniki , a dopiero potem idą siłówki konkretne .
Treningiem z obciążeniem włąsnego ciała dużo nie zdziałasz , nie oszukujmy się .
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
sally za następne takie wyskoki dostaniesz ode mnie nie 2 a 4 ostrzeżenia.
Masz teraz chwilkę czasu na zastanowienie się nad sobą (nie żebym wierzył w poprawę)

Pozdrawiam ozięble
jerz
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

Treningiem z obciążeniem włąsnego ciała dużo nie zdziałasz , nie oszukujmy się .

A tu się akurat mylisz. Wszystko kwestia odpowiedniego zaplanowania treningów. Chyba, że dla kogoś obciążenie własnego ciała sprowadza się tylko do pompek. Oczywiście nie mówię o zawodowstwie, bo to już zupełnie inna bajka.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

sally za następne takie wyskoki dostaniesz ode mnie nie 2 a 4 ostrzeżenia.
Masz teraz chwilkę czasu na zastanowienie się nad sobą (nie żebym wierzył w poprawę)

Pozdrawiam ozięble
jerz


Ty to masz wiare w czlowieka :lol: przeciez to Sally jest, ja zupelnie nie rozumiem dlaczego (wedlug swietej zasady jest przeciez: "nie karmic trola") ludzie z nia dyskutuja, panna ma nierowno pod czapeczka, pewnie pare mocnych ciosow tez dostala i dyskusja z nia nic nie daje wiec po to robic, to nie pierwszy raz, tak wiec nie rozumiem dlaczego ludzie wciaz probuja z nia rozmawiac jak z normalna :roll:
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
xmaYkelx ja rozumiem ;) ale siłowni tym nie zastąpisz, wzmocnisz całe ciało
ale do takich typowo " rzucanych i kulanych styli " to niestety troszke za mało ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Fedor nie robi martwego ciagu :wink: :!:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
i nigdy nie cwiczyl z ciezarami ;)
Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

sally za następne takie wyskoki dostaniesz ode mnie nie 2 a 4 ostrzeżenia.
Masz teraz chwilkę czasu na zastanowienie się nad sobą (nie żebym wierzył w poprawę)

Pozdrawiam ozięble
jerz


Ty to masz wiare w czlowieka :lol: przeciez to Sally jest, ja zupelnie nie rozumiem dlaczego (wedlug swietej zasady jest przeciez: "nie karmic trola") ludzie z nia dyskutuja, panna ma nierowno pod czapeczka, pewnie pare mocnych ciosow tez dostala i dyskusja z nia nic nie daje wiec po to robic, to nie pierwszy raz, tak wiec nie rozumiem dlaczego ludzie wciaz probuja z nia rozmawiac jak z normalna :roll:


Ja ja mam w ignorze. Czasem sobie z nudow podpatrze co tam znowu powypisuje i tylko sie umacniam w wierze ze to byla dobra decyzja. Nie trace czasu na czytanie glupot pseudo-eskperta i zarazem najwiekszego trolla tego forum :D
  • 0

budo_wojciechmoro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Martwy ciąg jest zabójczy dla kręgosłupa jeśli masz problemy z obcinkiem lędzwiowym musisz zrezygnować z MC doświadczeni ortopedzi i rehabilitanci to potwierdzą. Skonsultuj się ze specjalistą w realu pokaże ci właściwe ćwiczenia. ...................................................................................................................... Sally dzięki za linka
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
ja jestem rehabem, i jakby nie bylo MC jest dobry ,ćwiczenie miesni stabilizujacych nasze Cialo (brzuch i grzbiet ) jest dobre . jesli ktos ma problemy z ledzwiowym to dlatego ze nie dba o siebie, nie uznaje ergonomi , nie cwiczyi wtedy najpierw wizyta u terapeuty manualnego / osteopaty później ćwiczenia izometryczne,nastepnie delikatnie ćwiczenia czynne, i patrzymy co sie dzieję, jesli pogarsza stop i powrot do terapeuty RTG , TK albo inne RM , konsultacja moze metoda Mckenzi.i patrzymy co dalej...
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Według mnie martw ciąg jest dla osób bez problemów z lędźwiami i dokładnie wiedzących jak poprawnie go wykonać. Jeżeli oba te warunki nie są spełnionie to jest to zabójstwo dla kręgosłupa lędźwiowego. Nawet przy poprawnej technice wykonywania martwego obciążenia na kręgosłup są znaczne i nie ma co sobie mydlić oczu że martwy robi się dla zdrowia, co nie zmienia faktu że jest bardzo przydatnym ćwiczeniem dla sportowców.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024