Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sauna po siłowni ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Sauna po siłowni ?
Sauna po siłowni - tak czy nie? Odpowiedź proszę uzasadnić ;)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
Jeśli chodzi o saune to ja jestem zawsze na tak. Pracując kiedyś na basenie chodziłem codziennie (albo coś koło 5x w tygodniu). Nie uzasadniam, pochodź regularnie to zobaczysz, że dobrze działa na bóle stawów, wygląd skóry i na samopoczucie.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
Do sauny samej w sobie nie mam żadnych zastrzeżeń, bardziej chodzi mi o celowość chodzenia na saunę zaraz po ćwiczeniach siłowych.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
Raczej saunę powiązałbym z jakimś mniej intensywnym wysiłkiem (np basen, czy coś), albo osobno w dzień nietreningowy. Chyba, że chcesz zgubić wagę. Sauna przyspiesza przemianę materii i powoduje pocenie, więc dla chudnięcia jak znalazł ;]
btw po intensywnym wysiłku chyba nie będzie zbyt komfortowo siedzieć w saunie, w gorącym powietrzu, ale z drugiej strony wysoka temperatura rozgrzeje mięśnie i zapobiegnie ewentualnym zakwasom. Sam nie próbowałem sauny po siłce, ale chyba bym olał (szczególnie bez posiłku między, bałbym się utraty masy).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
ale tylko jesli na zmiane z zimnym prysznicem.
ogolnie lepiej na regeneracje po treningu dziala zimno lub zimno/cieplo na zmiane.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
Eh. Kurde sauna jest przereklamowana, serio. Pare razy mi sie zdarzylo po dluzszej przerwie wrocic na silke i myslalem ze jak po cwiczeniach odrazu pojde na saune to zminimalizuje bole stawow/zakwasy itd. bulshit. Zeby zaraz nie bylo ze jestem swiezak to uprzadzam ze chodze na saune regularnie od ilus tam lat. I stosuje te wszystkie triki zwiazane z sauna, czyli 3 razy wchodze do sauny, pozniej zimna woda, nastepnie goraca itd itd. Tak czy siak to podczas siedzenia w saunie bole stawow/zakwasy sie nie odczuwa natomiast po wszystko wraca do normy i nawet sobie nieraz tesotowalem. Czyli bez sauny zakwasy trzymaly tydzien, z sauna zakwasy tez trzymaly tydzien i wcale nie bylo lepiej. Moze na mnie ona keipsko dziala, albo przez to ze laze regularnie od b dawna.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
Taka ogólna uwaga:
Kwas mlekowy jest usuwany z mięśni w ciągu 1h po wysiłku. Popularne zakwasy to mikrouszkodzenia mięśni.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
Sauna po siłce - jasne, że tak. :)

Jeden z najfajniejszych okresów treningowych w moim życiu to jak 5-6 razy w tygodniu biegłem na siłkę, prosto po ciężarach pakowałem się do basenu, potem na saunę albo łaźnię parową.
Nie czułem się tak obolały jak po treningu bez sauny, rozluźniony, ale zdecydowanie śpiący i wypompowany. Ogólnie uważam, że sauna jest dobra zawsze i wszędzie, poprawia samopoczucie po treningu i na mnie działała kojąco, ale nie wyobrażam sobie isć do sauny mając przed sobą kilka godzin wzmożonej koncentracji, bo zwykle chciałem wrócić do domu i się wyspać, taki byłem wychillowany. I nie, nie dolewałem nic ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sauna po siłowni ?
wlasnie dla tego nie nawidze sauny wychodze i czuje sie zmeczony... po prostu musze sie polozyc spac a po treningu nie iwem jak bym sie zajechal to po kilkunastu minutach regeneracji jestem pelen energii i chce mi sie cos robic...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024