Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Brakowało mi takiego tematu bo nieraz mam jakieś krótkie pytanie że aż sie nie chce zakładać specjalnie nowego wątku,ale jak temat poleci to nieważne ,grunt to moje pytanie na które mam nadzieje mi odpowiecie.

Dziś po raz kolejny przeczytałem informacje że przy pompkach w podporze tyłem nalezy prostować łokcie do końca,kiedyś tak robiłem,jednak jakiś czas później przeczytałem inf.w paru miejscach że jednak nie należy tego robić bo to na dlusza metę okazuje się szkodliwe dla łokci,ostatnio jednak znów natykam sie na art.w których piszą by prostować,jakie jest wasze zdanie na ten temat?
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
chodzi o cw. na triceps?
no jak prostujesz łokcie, to miesien sie rozluznia, a wg tego artykulu ktorego czytales, napewno chodzi o:
a) zeby w trakcie treningu miesien byl caly czas napiety
B) jezeli miesien bedzie rozluzniony, to sila dziala pionowo "przez staw" wiec w jakims tam stopniu napewno szkodzi (bo przeciez nic nie trzyma ciezaru)

aha. no i jeszcze zalezy co rozumiesz przez 'na dluzsza mete' (bez podtekstow :) ), bo jezeli cwiczenie co drugi dzien albo czesciej, to rzeczywiscie odczujesz bóle w łokciach, ale jezeli raz w tyg. w ramach siłowni, to raczej wątpie. jest wiecej cwiczen ktore bardziej obciazaja łokcie.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Stawy zawsze muszą być lekko ugięte - nie ważne czy robisz przysiad, wyciskanie na płaskiej, francuz sztangą, odwrotne pompki czy uginanie stojąc. Prostowanie to najszybsza droga do kontuzji.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Ja zawsze czułem że triceps jest bardziej napompowany jak nie prostowałem łokcia(bez przesady,nie to żeby był luźny), a tu pisza mi ostatnio znowu o tym napięciu mieśnia o którym wspominasz.
A na dłuższą metę czyli w miarę regularnie od paru lat,ale nie częściej niż wykonywanie tego ćwiczenia raz (kiedyś dwa razy) w tygodniu.
Ps.Robert,Ty robisz to ćwiczenie?
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
robiłem jakies dwa lata temu... ogolnie fajne, tylko mi nie pasowalo, bo miałem kiedys zlamany lewy łokiec i przy powtorzeniach 40 i wiecej troche boli (przy pompkach tez), cwiczonko robilem bez obciazenia. ogolnie, niezle pompuje triceps i jest niepozorne na pierwszy rzut oka.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

B) jezeli miesien bedzie rozluzniony, to sila dziala pionowo "przez staw" wiec w jakims tam stopniu napewno szkodzi (bo przeciez nic nie trzyma ciezaru)

rozumiesz ze jak stoisz, to masz ugiete kolana, zeby odciazyc stawy? :wink: sila zawsze dziala "przez staw", a jak sie wyprostuje to wcale nie trzeba rozuzniac miesnia.

zawsze i wszedzie prostuje, jak widac jestem na najszybszej drodze do kontuzji :(

jak komus chodzi o rozmiar i pompe, to jasne, nie prostowac. ale jak dla mnie prostowanie nalezy do pelnego zakresu ruchu, i nie widze powodu, by nie cwiczyc w ten sposob skoro w ten sposob funkcjonuje na codzien.
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Takie ćwiczenia powinno się robić naturalnie, a nie myśleć o tym żeby dojść do pełnego wyprostu - a ten sam w sobie jest nienaturalny. Też spotkałem się dobrych parę razy ze wskazówką, by nie prostować ręki do końca i staram się jej trzymać.
  • 0

budo_robertgt3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 180 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

rozumiesz ze jak stoisz, to masz ugiete kolana, zeby odciazyc stawy? :wink: sila zawsze dziala "przez staw", a jak sie wyprostuje to wcale nie trzeba rozuzniac miesnia.

zawsze i wszedzie prostuje, jak widac jestem na najszybszej drodze do kontuzji :(

nogi to co innego. sprobuj stac z rozluznonymi miesniami ;) napinasz miesnie po to zeby utrzymac rownowage. mocniej lub slabiej, zalezy od sytuacji.
a zeby odciazyc stawy kolanowe to staram sie siadac w miare mozliwosci 8)

zawsze i wszedzie prostuje, jak widac jestem na najszybszej drodze do kontuzji :(

bezposrednio to ciezko okreslic, ale z tego co widzialem to robisz ciezkie treningi z duzymi ciezarami. wiec tak. no ale w treningu silowym prostowanie jest uzasadnione. a cwiczenie o ktorym temat/pytanie, silowe raczej nie jest (no chyba ze z niezlym obciazeniem :) ).

nie ma ryzyka, nie ma zabawy :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Ostatnio jak robiłem brzuch uświadomiłem sobie,że nigdy nie robię ćwiczeń by go wpierw rozciągnąć,dziś więc był mój pierwszy raz,ciekaw jestem jak jest z tym u Was.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
generalnie przed cwiczeniem brzucha dobrze go rozgrzewam i rozciegam bo kiedys zauwazylem ze wtedy mam duzo lepsze wyniki.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
W jaki sposób go rozciągacie i rozgrzewacie? Typowe ruchy okrężne i skłony czy coś innego?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Ja robię coś lekko podobnego do damskich pompek tylko nogi mam płasko na podłodze i wyginam sam tułów.Zaczynam z pozycji leżącej. (nie wiem czy wiecie o co chodzi : ) )
  • 0

budo_damianh1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Panowie mam pytanie jakimi ćwiczeniami i w jakiej ilości można zastąpić ćwiczenia wykonywane na drążku (np. wzniosy nóg itp) w ABS-ie?
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

B) jezeli miesien bedzie rozluzniony, to sila dziala pionowo "przez staw" wiec w jakims tam stopniu napewno szkodzi (bo przeciez nic nie trzyma ciezaru)

rozumiesz ze jak stoisz, to masz ugiete kolana, zeby odciazyc stawy? :wink: sila zawsze dziala "przez staw", a jak sie wyprostuje to wcale nie trzeba rozuzniac miesnia.

zawsze i wszedzie prostuje, jak widac jestem na najszybszej drodze do kontuzji :(

jak komus chodzi o rozmiar i pompe, to jasne, nie prostowac. ale jak dla mnie prostowanie nalezy do pelnego zakresu ruchu, i nie widze powodu, by nie cwiczyc w ten sposob skoro w ten sposob funkcjonuje na codzien.



czy podczas wyciskania na ławeczce też prostujesz rece do końca?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

Panowie mam pytanie jakimi ćwiczeniami i w jakiej ilości można zastąpić ćwiczenia wykonywane na drążku (np. wzniosy nóg itp) w ABS-ie?


Masz na myśli program ABSII?
Bo tam zdaje się,że pisali że nie można niczym zastąpić ćwiczeń na drążku.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

Ja robię coś lekko podobnego do damskich pompek tylko nogi mam płasko na podłodze i wyginam sam tułów.Zaczynam z pozycji leżącej. (nie wiem czy wiecie o co chodzi : ) )


daggering?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

Ja robię coś lekko podobnego do damskich pompek tylko nogi mam płasko na podłodze i wyginam sam tułów.Zaczynam z pozycji leżącej. (nie wiem czy wiecie o co chodzi : ) )


daggering?


Mam nadzieję,że nic podobnego ale okna mam zasłonięte zawsze :D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu

czy podczas wyciskania na ławeczce też prostujesz rece do końca?

tak
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
Przy trenowaniu mm. trójgłowych możemy prostować przedramię w st. łokciowym do końca

Tak też nam mówił trener na kursie instruktorskim z kulturystyki ... a nawet akcentował to ... taki ruch wymusza szczytowe napięcie ...

... jeśli chodzi o pompki w podporze tyłem nie należy się tłumaczyć grawitacją, która de facto w większości ćwiczeń zmniejsza stałe napięcie i czasem nawet je niweluje ...

Tutaj akurat możemy zapomnieć o profilaktyce nie przeciążania stawów i ograniczania zakresu ruchu ... w tym przypadku akurat możemy śmiało robić pełny zakres ruchu a nawet jest to wskazane ...

max rozciągnięcie => pełny skurcz [tzw. kurs pełny]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyńcze pytanie odnośnie treningu
zalezy od podejscia; jak sie cwiczy miesnie, to mozna sia zastanawiac.
ja cwicze ruch, wiec nie mam sie nad czym zastanawiac.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024