Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleko - za i przeciw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw

Czy można jakoś zbadać tolerancję laktozy w swoim organizmie?


wcale nie musi byc jak novo pisze :lol: ja nie toleruje, lyk mleka i w ciagu 10 minut biegne do kibla i siedze tam dlugo..... oj bardzo dlugo :?
tak tez wclae nie musisz pic dwoch litrow na pusty zoladek bo obawiam sie ze u 99% ludzi zolodek tego nie wytrzyma :lol:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw
W tym artykule jest lekkie przegięcie jak babka mówi, że jej przyjaciele poginęli bo margaryne i olej roślinny używali.... jak jakaś nawiedzona.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw
Ja nigdy nie mam sraczki po mleku
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw
tomasz, moja metoda jest ekstremalna ;) nie trzeba az tak drastycznie. ja nawet po dwoch litrach nie mam zadnych problemow.

co do masla i margaryny.. tell me something i don't know. tluszcze roslinne w temperaturze pokojowej sa w stanie plynnym. ergo, z margaryna jest cos nie tak.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw

Ja nigdy nie mam sraczki po mleku


tzn ze Twoj zoladek je toleruje 8)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw

co do masla i margaryny.. tell me something i don't know. tluszcze roslinne w temperaturze pokojowej sa w stanie plynnym. ergo, z margaryna jest cos nie tak.


margaryna w temp. pokojowej sie rozpuszcza. potrzymaj pare godzin w 20 stopniach to zobaczysz
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw
Nie pije mleka, po większej ilości niestety boli mnie brzuch.
Nigdy mi nie smakowało - może dlatego że źle toleruje? Ale pamiętam że lata temu pijałem kakao na mleku i było ok..
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw
margaryna jest stala w temp pokojowej, poniewaz tluszczu roslinnego (np. olej slonecznikowy) poddawany jest tzw. 'utwardzaniu' czyli do podwojnego wiazania miedzy weglami przylacza sie wodor i takim sposobem tluszcz staje sie tluszczem nasyconym, w stanie stalym. Jedynym tluszczem roslinnym ktory jest w postaci stalej jest tluszcz kakaowca.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw

margaryna jest stala w temp pokojowej, poniewaz tluszczu roslinnego (np. olej slonecznikowy) poddawany jest tzw. 'utwardzaniu' czyli do podwojnego wiazania miedzy weglami przylacza sie wodor i takim sposobem tluszcz staje sie tluszczem nasyconym, w stanie stalym.

Właśnie, jak to jest z tą produkcja margaryny? Przy procesie uwodorniania tworzą się szkodliwe dla organizmu kwasy trans, ale słyszałem, że podobno uwodornianie jako metodę utwardzania stosowało się kilka lat temu, natomiast teraz ponoć stosuje się inne metody. Wie ktoś coś o tym?
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw

Warunki życia kur bezpośrednio się przekładają na jakość jajek. Kura która całe życie żyje w klatce w której ledwo się mieści, żre zmodyfikowane, sztuczne mieszanki, bierze tonę antybiotyków, hormonów na pewno nie będzie miała zdrowych jaj.


Jakieś badania? :roll: Czy tak Ci się wydaje?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mleko - za i przeciw

Warunki życia kur bezpośrednio się przekładają na jakość jajek. Kura która całe życie żyje w klatce w której ledwo się mieści, żre zmodyfikowane, sztuczne mieszanki, bierze tonę antybiotyków, hormonów na pewno nie będzie miała zdrowych jaj.


Jakieś badania? :roll: Czy tak Ci się wydaje?

zdrowy rozsadek? logiczne, ze dieta kury ma wplyw na jajka - inaczej nie reklamowaliby jajek z omega3. a ze sa pakowane antybiotykami i hormonami to fakt ogolnie znany.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024