Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdy przeciwnik ma nóż...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
gosc przerzyl bo mial odruch i sie zaslonil reka i nuz sie zeslizgnal a od tylu nozownika 3 ochronirzy zlapalo. Co do kopniecia to wlasnie sie opieram na opini ludzi co kravke cwiczyli a ze umieja walczyc nozem to sie znaja i jesli juz to kazali mi kopac.
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
hmmm... kopac? z jakiej sekcji sa Ci kraverzy? zeby wykopac noz musisz wykonac high kicka... "kiedy masz jedna w gorze przeciwnik moze zrobic 20 roznych rzeczy z ktorych 19 to dla ciebie smierc"(parafraza). naprawde-sproboj z kolega i atrapa podczas dynamicznego ataku "nozownika" wykopac mu narzedzie...(w przypadku "nieumiejetnego" kicka ryzykujesz uszkodzenie tetnicy udowej, genitalii itp.) natomiast podczas wejscia na przeciwnika z odsunieciem narzedzia od siebie(nie opisuje dalszej czesci techniki) masz wieksze szanse na nieuszkodzenie sie... ale nioe ma sensu przekonywac... ja jestem sceptycznie nastawiony na wykopywanie noza z reki... jest to conajmniej "nierealne"... mimio to: pozdrawiam
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...

naprawde-sproboj z kolega i atrapa podczas dynamicznego ataku "nozownika" wykopac mu narzedzie...(w przypadku "nieumiejetnego" kicka ryzykujesz uszkodzenie tetnicy udowej, genitalii itp.) natomiast podczas wejscia na przeciwnika z odsunieciem narzedzia od siebie(nie opisuje dalszej czesci techniki) masz wieksze szanse na nieuszkodzenie sie...

pisalem wczesniej ze nie za bardzo mi to wychodzi, ale wlasnie wczesnie cwiczylem owe wejsci i w 6/10 konczyloby sie to dla mnie smiertelnie w pozostalch moze bym przerzyl. Tymczasem kopiac nie narazam sie za bardzo, nie radziej niz gdybym zrobil co kolwiek innego. Co do sekcji moich kolegow to nie wiem co to bylo ale ich tam oczywisci tego nie uczyli ale mieli starcia z nozami wiec polegam na ich opinii
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
zwroc uwage, ze atak noze przewanie nastepuje w dysyansie bliski lub srednim... jak w takim razie uzyjesz nogi? a jesli chodzi o 6-ciu na 10 przypadkach poniesionej przez ciebie smierci-to albo to nie jest kravka, albo zle wykonujesz technike... (nie ma 100% obrony przed nozem, ale mnie udaje sie wykonac ta technike z wieksza skutecznoscia-ale wszystko zalezy od okolicznosci... oczywiscie nie mozemy tu porownac skutecznosci na treningach, z prawdziwym atakiem na ulicy... mowimy o walce realnej a w walce realnej NIE WYKOPIESZ napastnikowi noza!)


PS
pamietaj ze kravka opiera sie na odruchach naturalnych czlowieka... moze zabardzo starasz sie wykonac poprawnie technike? w kazdym razie zakonczmy na tym-jezeli uwazasz ze mozesz napastnikowi wykopac noz, dodaj do tego takie starcie z korytarzu, na schodach w ciemnej klatce schodowej lub na dyskotece... i jak? rozjasnie sie powoli?
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
gybym wiedzial ze wiem to bym nie pytal ;)
ja nie cwicze kravki nie wiem, to co robilem z nozemtyle co ucza w szkolach jiu-jitsu i tyle co z kolegami sami doszlismy trenujac z atrapa. Nigdy nie udalo mi sie przechwycic noza nie bedac przy tym gdzies dzgniety. Przypomnialo mis ie jak mnie uczyli bronic sie przed nozem na gardle fakt tam nic nie kopne a zdecydowanie najlepiej mi wychodzi ta obrana z atraba 100% skutecznosci ale jak w rzczywistowci...

no nie zawsze da sie kopnac zgaddzam sie jesli mam nuz na swoim ciele badz w odlegoscji do 30 cm to ciezko, ALE ZAWSZE MOZNA ODEJSC, napewno nie bede stal w bez ruchu jak ktos do mnie z nozem podejdzie, bede sie cofal, gozej jak trafie na sciane ;)
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
poszukaj w innych sztukach/systemach walki ruznych technik... nie ograniczaj sie jednym szablonem... noz na gardle... hmmm... pewna smierc(?)male szanse. pojdz an trening kravki (combat56 czy BASu raczej nie zobaczysz w cywilu)pzrejdz sie na TKD, moze BJJ... popatrz, sprobuj, rozpoznaj, wyciagnij wnioski(moze sie przeklasyfikujesz, moze zaczniesz cwizcyc w dwoch, trzech sekcjach...)


PS
uwazaj na ogloszenia typu: KREV MAG, KRAF MAGA itp 8O

pozdrawiam
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
trenuje Comabat 56 z czlowiekiem ktory wspoltworzyl ten system ale jak juz pisalem zrezygnowal on z zy i pistoletow na treninach. Szukam jasen ze szukam ale jesli wspomne o nozu iekszosc ludzi sie usmiecha i mowia mnie wiecej to samo co tu piszecie nie ma szans. Ludzie ktorzy starli sie z nozem w walce kazali mi zdjac w takim przypadku kutrke i owinac reke ew. wykopac. Rzecz w tym ze ja wylalem wiadra otu na treningach niemal codzinnie od kilku lat i nie mm zamaru dac sie zarznac dresowy ktoremu brakuje na piwo
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
jak juz pisalem-czasem lepiej oddac kilka zlotych i nie udawac Rambo... w wiekszosci przypadkow dochodzi do szantazu nozem, no chyba ze komus podpadles, albo trafisz na swira(mialem taka (nie)przyjemnosc, ale z klubu wylecialo z piec osob jak sie dowiedzialo ze jakis "koles" do ludzi z nozem startuje, i skonczylo sie dla niego na polamanych zebrach, zlamanej rece i nosie... ja osobiscie sie nie wtracalem w ta... masakre(?) jakiej sie na nim "tlum" dpuscil :wink: ). nierzadko w ogole nie czujesz ze jestes trafiany, odczuwasz to jako ciosy na tulow(wrazenia osoby ktora przyjal kilka pchniec... zdazyl zdystansowac/wylaczyc napastnika i przebiec kilkaset metrow, zanim koledzy nie zwrucili mu uwagi ze krwawi... no a potem wiadomo-szpital, operacje itp...-ale technike wykonal :wink: ).pasywnosc to nie wstyd.
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
w ogole jak mozna w C56 zrezygnowac z nozy i pistoletow??!! nie rozumiem tego!?!?!
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
widac mozna, Trener powiedzial ze to sa zbyt zadkie sytuacje i lepiej umiec bronic sie przed 'recznymi' atakami jak ktos ma nuz to dac mu czego chce ktos kto kilka razy na treningach zobaczy technike z nozem i wyjdzie mu z partnerem i na ulicy sprobuje tego samego moze sie zdziwic.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
Tob ty gadasz niemalze po bozemu:)
milo cie poznac:)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...

widac mozna, Trener powiedzial ze to sa zbyt zadkie sytuacje i lepiej umiec bronic sie przed 'recznymi' atakami jak ktos ma nuz to dac mu czego chce ktos kto kilka razy na treningach zobaczy technike z nozem i wyjdzie mu z partnerem i na ulicy sprobuje tego samego moze sie zdziwic.


ty..a ktory trener?...

bo wiesz to co mowisz mija sie z jakimikolwiek zalozeniami czegos pod co podpisuje sie combat.

a jezeli tak jest to gratuluje niektorym wyboru dobrej sekcji...:)
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
shaft: krotko i na tema; AMEN :)
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
C O M B A T w ktorum wylancza sie techniki obrony przd noze i bronia palna... :? ...i to koles ktory "(...)wspoltworzyl(...)" SPOKO... gdzie moge podjac treningi w tej sekcji?? :idea: :wink:
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
co wy mozecie wiedziec o sekcji i oczlowieku ktoy ja prowadzi nigdy nie bedac na nim, jakim prawem oceniacie cos o czym pojecia nie macie. szkoda slow...

przydajcie w koncu na cos i powiedzcie nozownicy gdzie czlowiek znajacy sie na 'obsludze' noza bedzie probowal mnie trafic i jak
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
wiesz skad sie wieziela nazwa combat 56?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
nie zebym sie tam czepial czy cos, ale hmm..czemu uwazasz ze nie znam combatu 56 i nic o niem nie wiem?

bo jakos tak sie smiesznie sklada ze co nieco wiem i dlatego jestem na tym forum a nie na forum o capoeirze.

o nazwie combatu56 kups wypowiadal sie wielkorotnie i starczy ze cofniesz sie do archiwum budo, lub do zlonierza polskiego, a takze posluchasz o tym przy selekcji ktora wkrotce bedziesz mogls sobie obejrzec.

pozdrawiam.

ignorant nie wiedzacy- shaft
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...

co wy mozecie wiedziec o sekcji i oczlowieku ktoy ja prowadzi nigdy nie bedac na nim, jakim prawem oceniacie cos o czym pojecia nie macie. szkoda slow...

przydajcie w koncu na cos i powiedzcie nozownicy gdzie czlowiek znajacy sie na 'obsludze' noza bedzie probowal mnie trafic i jak


hmm skoro trener Combat nie powiedzial ci o tym to go powinienes spytac.
jak nie pozostaje tradycyjkne szukanie w archiwum, gdyz temat sie powielil:)

w ostatecznosci spytaj swojego chirurga gdzie by cie cial zeby dzialalo:)

pozdrawiam
  • 0

budo_tob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...
nikogo nie oceniam i jestem daleki od oceny trnerow i sposobu prowadzenia przez nich treningow... jednak wydaje mi sie ze niepokazywanie technik obrany przed nozem/pistoletem w combacie to ... nieporozumienie(?)... jednoczesnie przepraszam jesli urazilem Twoje uczucia religijne zwiazane z Twoim trenerem...


PS
shaft ma racje: czemu sie nie spytasz trenera o te techniki? to trener jest dla sekcji a nie sekcja dla trenera.

PS2
rozumiem ze Twoja opinia o tym, ze NIC NIE WIEM o C56 jest uzasadniona?


PS3
Twoj trener mial racje mowiac o tym, ze jak ci wyjdzie kilka razy na treningu obrona przed noze, to bdziesz probowal na ulicy(prawdopodobnie bez wiekszego rezultatu), ale jak juz pisalem: sa szantaze noze, i sytuacje, w ktorych TA* technika moze ocalic ci zycie!! wg mnie nie pokazywanie technik obrony przed nazredziami to blad-wiadomo ze nie zawsze(czyt.nieczesto) skutkuja, taka-nawet srednio nabyta umiejetnosc, w bodbramkowej sytuacji moze wplynac na to, czy do konca zycia bdziesz jezdzil na wozku, czy skonczy sie na ranach cietych przedramienia...

szacunek i pozdrowienia!
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdy przeciwnik ma nóż...

nie zebym sie tam czepial czy cos, ale hmm..czemu uwazasz ze nie znam combatu 56 i nic o niem nie wiem?

bo jakos tak sie smiesznie sklada ze co nieco wiem i dlatego jestem na tym forum a nie na forum o capoeirze.

o nazwie combatu56 kups wypowiadal sie wielkorotnie i starczy ze cofniesz sie do archiwum budo, lub do zlonierza polskiego, a takze posluchasz o tym przy selekcji ktora wkrotce bedziesz mogls sobie obejrzec.

pozdrawiam.

ignorant nie wiedzacy- shaft

zytaj dokladne nie mowilem nic ze nie wiesz nic o combat 56 ale nie wiesz nic o mojej sekcji i otym jak ciwczymy i dalczego.
Wiem kto to jest kups i co to jest selekcja , czlowiek ktory prowadzi moje treninegi wspolprowadzil wiekszosc tych selekcji i na nim kups prezentowal wiekszosc technik podczas programow telewizyjnych, szkolen, na lamach (chyba) Komandosa (moze to byl zolniez polski), jest rowniez instruktorem samoobrony w korpusie polnocnowschodnim NATO. Takiemu czlowiekowi ufam bardziej niz takiemu z plakatu ktory obiecuje mi ze nauczy mnie bronic sie przed nozem pistoletem i pewnie czolgami a to w w kilka tygodni badz miesiecy a Kravke to on cwiczyl w izraelu na wakacjach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024