Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ściskacz do dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Po jakimś czasie dasz radę,liczy się tylko systematyczność treningu i tyle. Ja miałem podobnie,teraz jest już zdecydowanie lepiej. Początki najtrudniejsze,ale to norma podczas każdego treningu.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Zastanawiałem się ostatnio nad siłą dłoni,ściskacze z poziomem trudności(kilogramami) to jedna sprawa a realna wartość to druga. Znalazłem na allegro taki dynamometr
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale przyznam że wygląda co najmniej bazarowo i jakoś nie liczę by jego odczyt był rzetelny,
jak zacząłem szperać w necie to znalazłem takie cudo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
no ale to już cenowo inna bajka,
żresztą nie potrzebuję tej wiedzy koniecznie,ot zwykła próżność by stwierdzić że faktycznie mam parę w łapach lub jej nie mam.
I teraz pytanie,korzystaliście z takiego sprzętu? Jeśli tak to gdzie,na uczelniach,w ośrodkach zdrowia? Konkretnie chodzi mi o Olsztyn.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
co prawda nie Olsztyn, ale w Centrum Nauki Kopernik w sekcji porównywania się ze zwierzętami było takie urządzenie. Przy okazji mogłeś porównać swój wynik to siły ścisku anakondy czy tam pytona ;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
HG200 ma 60kg. akurat przyszedl do mnie dzien po tym, jak mialem pomiar gdzie scisnalem 63kg. zamknalem go, ledwo.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

co prawda nie Olsztyn, ale w Centrum Nauki Kopernik w sekcji porównywania się ze zwierzętami było takie urządzenie. Przy okazji mogłeś porównać swój wynik to siły ścisku anakondy czy tam pytona ;-)


Dzięki za cynk,może specjalnie nie pojadę po to do Wa-wy ale dobrze wiedzieć na przyszłość bo planowałem odwiedzić kiedyś to centrum.

HG200 ma 60kg. akurat przyszedl do mnie dzien po tym, jak mialem pomiar gdzie scisnalem 63kg. zamknalem go, ledwo.


Innymi słowy jesteś zdania że zamykanie profesjonalnych ściskaczy o danej sile ścisku realnie odzwierciedla siłę dłoni?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Hej
Glupie pytanie
po co wam w ogole sila scisku wieksza niz pewna wartosc?
Mi na prostacki rozum wyszlo tyle ze podczas walki potrzeba takiej sily scisku zeby podtrzymac uchwyt podczas dynamicznego szarpania/rzutu/duszenia (zakladam ze nie robimy sobie zelaznej pokrzywk, scisku jader i tego typu technik...)
Ja podciagam sie na pasie od gi, myslalem tez o takim slodkim bajerze:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i zastanawiam sie po co ludziom sciskacze o jakis nieziemskich wartosciach?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
hg 250 wtedy nie domykałem a na badaniu mi wyszła siła ścisku 68 kilogramów.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Hej
Glupie pytanie
po co wam w ogole sila scisku wieksza niz pewna wartosc?

i zastanawiam sie po co ludziom sciskacze o jakis nieziemskich wartosciach?


Chwila chwila,żebyśmy się dobrze zrozumieli.
Zastanawiasz się po co zwiększać siłę dłoni ponad tą która jest Ci potrzebna do jednej czynności(grappling),czy po co używać do tego ściskaczy?





HG200 ma 60kg. akurat przyszedl do mnie dzien po tym, jak mialem pomiar gdzie scisnalem 63kg. zamknalem go, ledwo.

mała poprawka,200 funtów to 90 kg

hg 250 wtedy nie domykałem a na badaniu mi wyszła siła ścisku 68 kilogramów.

Ale już 200 na pewno byś ry-you domknął...więc niby powinno być 90 kg jako zmierzona siła ścisku...

Idąc tym tropem realna wartość naszej siły jest mniejsza niż wynikałaby z tego, o jakiej mocy ściskacz ściskamy,dobrze rozkminiam panowie?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
dokładnie tak. Nie wiem z czego to wynika i jak obliczają siłę hg skoro mnie i novo wyszły dużo mniejsze wyniki.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Zastanawiasz się po co zwiększać siłę dłoni ponad tą która jest Ci potrzebna do jednej czynności(grappling),

W jakiej innej czynnosci - mowimy tu o sztkach walki powiedzmy bez broni - potrzebujesz wiecej niz judoka?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Zastanawiasz się po co zwiększać siłę dłoni ponad tą która jest Ci potrzebna do jednej czynności(grappling),

W jakiej innej czynnosci - mowimy tu o sztkach walki powiedzmy bez broni - potrzebujesz wiecej niz judoka?


Ja nie mówię o sztukach walki tylko ogólnie o tym że przydaje się silna dłoń/przedramię.
A jeśli już chcesz się skupić tylko na jednej dziedzinie to wydaje mi się (nie uprawiałem nic chwytanego w życiu,no może poza aikido ale tam wielkiej siły nie trzeba;)że jesłi:
jest dwóch judoków,oboje się chwytają i próbują robić jakąś technikę to ten który ma silniejszy chwyt(przy takiej samej pozostałej sprawności/sile) ma przewagę nad przeciwnikiem który słabiej chwyta lub szybciej puści.
Nie wiem mścicielu czego chcesz dowieść,może jeszcze nie obudziłem się po weekendzie,jak coś źle piszę to wyjaśnij mi o co chodzi w tej naszej dyskusji;]
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Przenoszac worki z ziemniakami. Noszac zakupy dla trojki dzieci z marketu :>
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Warhead,wiadomo że silne ramię się przydaje,czy to w sportach siłowych(gimnastyka,podnoszenie ciężarów) czy ćwiczeniach,typu podrzuty,martwe ciągi,podciąganie na drązku, również jak piszesz w codziennych czynnościach,typu ciężkie zakupy,w większości prac fizycznych potrzebny jest mocny bądź bardzo mocny chwyt.
Tutaj kolega mściciel uważa(jeśli go dobrze zrozumiałem) po prostu że nie potrzeba mu większej pary w dłoni niż ma jego kolega z maty.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
sila scisku jaka ma wpisana dany sciskacz jest zalezna od sposobu mierzenia sily badz w tym wypadku obciazenia niezbednego do scisniecia sciskacza. dlatego na dymanometrze mozesz miec 68 kg i scisnac hg200. zreszta sciskacze roznych producentow nie maja porownywalnych wartosci. CoC i HG roznia sie mimo ze w w teorii powinny byc na tym samym poziomie rowne. czynnikow jest wiele. inna raczka, inna dzwignia przy pomiarze itd. to troche jak z danymi katalogowymi spalania w samochodach ;)

milej lektury
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja nie traktuje tego w wymiarze kilogramow. po prostu staram sie poprawiac wyniki. ostatnio zlamalem bariere 1 cm w HG300 :)

I.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni

Nie wiem mścicielu czego chcesz dowieść,może jeszcze nie obudziłem się po weekendzie,jak coś źle piszę to wyjaśnij mi o co chodzi w tej naszej dyskusji;]

Alez niczego drogi Osadniku. Szczerze bylem ciekaw. Akurat scisk prosto cwiczyc wlasnie sciskaczem chocby ogladajac cokolwiek stad moja ciekawosc.
  • 0

budo_pavlosport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Tutaj mogę sie zgodzić,ściskacze różnych producentów mają różne wartości i tak do końca nie wiadomo na którym modelu się opierać,którym sugerować. Należałoby tą dyskusje sprowadzić właśnie do konkretnego modelu.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Korzysta ktoś z tego sprzętu - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
Jestem ciekaw opinii.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
mam HG200 i 250. jakos ogolnie dobra. ale 200 to tak naprawde tylko 60kg a nie 90kg; dzien zanim go dostalem na pomiarze scisnalem 63kg, a zacisnalem go (ledwo) za pierwszym razem. ew mam jakis wybrakowany ;)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
Ja właśnie dostałem 150. Ściskam go bez problemu i w ogóle, ale... Kompletnie nie leży mi w dłoni. Jakiś jest taki kołkowaty, nieporęczny. Nie wiem , może łapę mam za małą? Z drugiej strony, jakoś nie pasuje mi zakres ruchu - jest za krótki. Żeby było w porządku musiał bym krzyżować rączki. Ale wtedy rozłazi sie na boki. :roll:
Masz podobne odczucia, czy to ja jestem jakiś jebnięty ( bardziej niz zwykle ) ? 8O
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ściskacz do dłoni
wszystkie sa nieporeczne, szczegolnie w lewej. do tego idzie sie troche przyzwyczaic. co do zakresu ruchu... to ty co, piesc bys chcial zacisnac? nie da sie. wg mnie zakres jest ok.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024