Skocz do zawartości


Zdjęcie

To wszystko przez kreatyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

mma mnie nie zachwyca sorry


Ale zdajesz sobie sprawę, że zawodnik z czołówki MMA jest w stanie bez problemu pokonać w walce zawodnika z dowolnego innego sportu walki bez większych problemów? :-)

co mnie wkurwia to takie cienkie marchewki, mądrzy morde, a w zyciu na treningu sw chyba nie był, ograniczając się do klikania w kompa,won z tematu jełopie


O, to ja! :)

Z tego co wiem sally, to nie masz żadnych osiągnięć i jesteś po prostu śmieszny z takimi tekstami :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Jak to panienka to chyba chłopa jej brak.Dziękuje.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Jak to panienka to chyba chłopa jej brak.Dziękuje.


Ja myślę, że sally to jednak facet, tylko jeden z tych drzewojadów, którym logika jest równie obca co higiena osobista :wink: :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
sally jestes zajebiscie tepa osoba.
warna jakos przezyje ;)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

ładne. Widze ze robi sobie pare przysiadów ze sztanga dla rozgrzewki ale napewno wyciskanie ciężarów to nie był głowny element jego treningu


Po 1) nie tylko przysiady
po 2) po wyrazie jego twarzy nie wyglądało to na rozgrzewkę, a raczej trening siłowy kończący trening
po 3) znajdź tu proszę jakąkolwiek wypowiedź, że trening siłowy jest GŁÓWNYM elementem treningu :?


Powtarzam to o czym wspomniał Kubuś Puchatek.
Trening siłowy to bardzo szerokie pojęcie.
Każdy kto ma jakąkolwiek wiedzę w tym temacie wie, że inaczej wygląda trening kulturysty, inaczej fightera, inaczej kolarza, a jeszcze inaczej pseudo-trening dresa z podwórka.

Trening w przypadku fighterów opiera się w głównej mierze o ćwiczenia dynamiczne np. podrzut, rwanie itp. Ciężarowcy jak np. Szymon Kołecki dysponują ogromną siłą, która takim przypadku przełożyła by się na uderzenie. Fakt faktem, że pozbawione byłoby ono techniki z przyczyn oczywistych, ale to inna kwestia.

Warto poruszyć kwestię, że trening fighterski nie musi (nie powinnien!) trzymać się "stałych reguł" odnośnie chociażby używanego ciężaru i ilości powtórzeń.

Wszystko zależy od okresu przygotowania - w jednych etapach pracuje się nad wytrzymałością, w innych typowo nad siłą. Tutaj nawet jedno-powtórzeniowe rwania czy podrzuty odgrywają dużą rolę i przekładają się na odpowiednie korzyści w walce.


PZDR

P.S. Nie interesuję się boksem samym w sobie, więc nie zabieram zdania czy on "leży" czy nie. Zastanawia mnie jednak - skoro to takie oczywiste to czemu nikt poza Sallym nie wpadł na to, że wina leży po stronie ćwiczeń siłowych 8O
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
ćiwczenia dynamiczne w boksie tak ale nie na dużych ciężarach. kazdy kto zna się choc trochę na treningu bokserskim to potwierdzi. Siła ciężarowca nie przekłada się na siłe boksera, dlatego ze siła ciosu zalezy od dynamiki skurczu mieśnia, a ta od jego długosci a nie obwodu. Dlatego sie nie przekłada. A to ze w tym temacie tylko kubus puchatek to napisal i nikt wiecej jest uzasadnione tym ze wiele osob tu podnosi cięzary ale niewiele zna się na boksowaniu.

ps takie ciotki typu khunag tez by mogly zniknąć milej się wtedy dyskutuje
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Siła ciężarowca nie przekłada się na siłe boksera, dlatego ze siła ciosu zalezy od dynamiki skurczu mieśnia, a ta od jego długosci a nie obwodu. Dlatego sie nie przekłada. A to ze w tym temacie tylko kubus puchatek to napisal i nikt wiecej jest uzasadnione tym ze wiele osob tu podnosi cięzary ale niewiele zna się na boksowaniu.

i gadaj tu do sciany :roll:

miesien sklada sie z wlokien miesniowych. wielu, wielu wielu wlokien miesniowych. normalny czlowiek uzywa tylko pewnego procentu tych wlokien, ergo potencjalna sila kazdego czlowieka jest dwa razy wieksza. sportowcy, szczegolnie sportow silowych poprzez cwiczenia z duzymi ciezarami zwiekszaja skutecznosc Centralnego Ukladu Nerwowego w uruchamianiu wiekszej ilosci wlokien miesniowych, ergo: wieksza sila przy tym samym przekroju miesnia. stad sie bierze wiekszosc sily. jest sila maksymalna, czyli sila jakas mozesz uzyc swiadomie, i sila absolutna, ktora sie wlacza np przy zagrozeniu zycia czasem albo przy porazeniu pradem. wtedy uruchamiane sa wszystkie wlokna. efekt? miesnie sie zrywaja, pekaja sciegna, nie wytrzymuja stawy, taki efekt ma sila miesni. poprzez cwiczenia z duzymi ciezarami, do tego w sposob dynamiczny, zwiekszamy skutecznosc CUN do aktywowanie miesni, przez co rosnie sila bez wzrostu masy. taka "umiejetnosc" CUN przeklada sie na wszystkie czynnosci. a do tego dochodzi efekt pamieci ruchu, czyli przy podrzucie dochodzi do "triple extension", kostki-kolono-biodro i wszystkich miesni lancucha tylnego, ktore, na pewno wiesz, sa zrodlem sily uderzenia.
dlugosc miesnia nie ma NIC DO RZECZY, bo jest genetyczna. dlatego np niektorzy kulturysci wygladaja zajebiscie, bo moja taki ksztalt miesni.
do tego cwiczenie z duzymi ciezarami wzmacnia kosci, stawy i sciegna, czego nie osiagniesz bez obciazenia. dlatego starzy ludzie, zamiast spacerowac etc powinni robic trening silowy, zeby zapobiec osteoporozie.
ale po co ja to pisze, przeciez ty i tak wiesz lepiej...
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

kazdy kto zna się choc trochę na treningu bokserskim to potwierdzi.


Czyli jak na razie tylko Ty, bo tylko Ty się znasz :D

ps takie ciotki typu khunag tez by mogly zniknąć milej się wtedy dyskutuje


Ty myślisz, że ktoś tu z Tobą dyskutuje? :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Ciotko khunag po raz drugi ponawiam prośbę zebyś wypowiadała się albo merytorycznie albo wcale, a jeżeli temat ci nie leży to powinnaś pojść stąd w diabły
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Ciotko khunag po raz drugi ponawiam prośbę zebyś wypowiadała się albo merytorycznie albo wcale, a jeżeli temat ci nie leży to powinnaś pojść stąd w diabły


Możesz mi naskoczyć, moje pierdy są bardziej merytoryczne, niż Twoje posty :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
to przestań juz pierdziec, mowie zebyś spadała jak nie masz nic do napisania na temat

edit: novocaine post mi umknał przez zajmowanie się tą denerwującą khunag

tak jezlei chodzi o zapobieganie osteroporozie, ogolną sprawnośc napewno cięzary pomoga. W sile uderzenia chodzi jednak nie tyle o długośc mięśnia absolutną, tylko o relatywną zdolnośc do rozciągniecia, ta wykształca się techniką,a psuje dużymi cięzarami.
Cos tam piszesz o pamięci meiśniowej, super ale ta pamięc obejmuje technikę bokserską a nie technikę podniesienia ciężaru.
Widze jak uderzają ci których ucze bez siłowni, a jak ci ktorzy uparcie na niej cwiczyli - drudzy pomimo przewagi masy nie mieli szans z pierwszymi. dlaczego?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
A ja mówię, żebyś mi naskoczył :)

Widze jak uderzają ci których ucze bez siłowni, a jak ci ktorzy uparcie na niej cwiczyli - drudzy pomimo przewagi masowej dużo kg nie mieli szans z pierwszymi. dlaczego?


Bo ich chujowo nauczyłeś :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Siła ciężarowca nie przekłada się na siłe boksera, dlatego ze siła ciosu zalezy od dynamiki skurczu mieśnia, a ta od jego długosci a nie obwodu.

Siła to Masa X Przyspieszenie. Dlatego im większy obwód tym większa masa , a im większa masa tym większa siła. Proste .
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Siła to Masa X Przyspieszenie. Dlatego im większy obwód tym większa masa , a im większa masa tym większa siła. Proste .

masa czego? przyspieszenie czego? wiesz o czym ty chłopie wogole piszesz? nastepny się z choinki urwał inteligent fizyk :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne


Siła to Masa X Przyspieszenie. Dlatego im większy obwód tym większa masa , a im większa masa tym większa siła. Proste .

masa czego? przyspieszenie czego? wiesz o czym ty chłopie wogole piszesz? nastepny się z choinki urwał inteligent fizyk :)

Kurwa ale ty jesteś debil . Masa to masa , przyspieszenie to przyspieszenie. Ale kurwa nie wiem czy dalej mam pseudo trenerowi podstawy fizyki tłumaczyć.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Kurwa ale ty jesteś debil .

no właśnie o to chodzi ze ty jesteś debilem, przyspieszenie pięsci do masy pięści, czy moze przyspieszenie ciała do jego masy?
jak się nie wie co się pisze to się wychodzi na głąba
mniej "odzywek" :wink:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Widze jak uderzają ci których ucze bez siłowni, a jak ci ktorzy uparcie na niej cwiczyli - drudzy pomimo przewagi masy nie mieli szans z pierwszymi. dlaczego?


To nie jest argument.
Nie rozumiesz, że trening skierowany do zawodników, a ten uprawiany przez 99% bywalców siłowni to całkiem co innego, dającego całkiem różne efekty? Mogę się założyć, że Twoi podopieczni wywodzili się z tej drugiej grupy.

Byłem w życiu na kilku siłowniach, znam chłopaków którzy dźwigają ciężary- większość nie ma pojęcia jak powinien wyglądać dobry trening. Olbrzymia część nie potrafi dobrze przeprowadzić rozgrzewki, nie znam chyba nikogo kto by się rozciągał po treningu itp.

Złego bym się upatrywał w braku wiedzy, a nie w treningu siłowym samym w sobie.


PZDR
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Były mistrz świata w szachcach Garry Kasparow wyciskał cięzary, podobnie robi chyba cala światowa czolówka szachistów... Po co? Po to aby przez kilka dni wytrzymac po 6h przy szachownicy dziennie, a potem jeszcze kilka na analizach...
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne


Kurwa ale ty jesteś debil .

no właśnie o to chodzi ze ty jesteś debilem, przyspieszenie pięsci do masy pięści, czy moze przyspieszenie ciała do jego masy?
jak się nie wie co się pisze to się wychodzi na głąba
mniej "odzywek" :wink:

KURWA !!!!!!! WIDAĆ ŻE SZKOŁY NIE KOŃCZYŁEŚ.
A JAK BYM CI PODAŁ WZÓR NA POLE KWADRATU . TO BYŚ NAPISAŁ JAKIEGO KWADRATU ????
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
łeb masz kwadratowy :)
jak piszesz jaki wzór z podstawówki to niestety musisz określić do czego on sie odnosi, bo inaczej robisz z siebie debila
ja ci napisze: E=mc2 no i co ty na to?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024