Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta , prosze o pomoc!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Dieta , prosze o pomoc!
Mam problem chce zmienić dietę ponieważ moja stara była za spartańska aa zaczełem brać odzywki i nie chce tego zmarnować .Czy mógłby ktoś skorygować albo coś zmienić w tej ewentualnie jakaś inna...rozpisać:P

8.00
Chleb ciemny 2 kromki z serem białym lub wędlina chuda.
Twarożek wiejski /farmerski.
LUB
Otręby pszenne z Jogurtem naturalnym lub mlekiem
11.30
Banan/Jabłko
14.00
Pierś z kurczaka
Kasza gruboziarnista
Brokuły
oliwa z oliwek (następne pytanie normalnie wypić łyżkę do tego czy jak ja brać ?)
16.30
Nie wiem czy tu coś wstawić bo o 17 wychodzę na trening aa nie mogę chodzić najedzony na trening
20.30
Białko


Powiem obrazu ze na noc nie chce nic jesc bo mam tendencje do tycia.to ma byc dieta na redukcje wagi .Dodam ze biorę stack kreatynowy, witaminy, omega 3, białko, ZMA ,BCAA i Arsona.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!

8.00
Chleb ciemny 2 kromki z serem białym lub wędlina chuda.
Twarożek wiejski /farmerski.
LUB
Otręby pszenne z Jogurtem naturalnym lub mlekiem
11.30
Banan/Jabłko
14.00
Pierś z kurczaka
Kasza gruboziarnista
Brokuły
oliwa z oliwek (następne pytanie normalnie wypić łyżkę do tego czy jak ja brać ?)
16.30
Nie wiem czy tu coś wstawić bo o 17 wychodzę na trening aa nie mogę chodzić najedzony na trening
20.30
Białko


Sporo rzeczy bym zmienił :wink: Jak mniemam trening to SW + Siłownia?

8:00
- jajka
- płatki owsiane
- owoce

11:30
- ryba
- makaron razowy
- owoce/ warzywa


14:00
- pierś kurczaka (gotowana lub pieczona itp)
- ryż brązowy
- warzywa

17:00
- odżywka białkowa
- orzechy
- możesz dodać warzywo, ewentualnie owoc


20:30
- ser twarogowy chudy
- warzywa
- oliwa z oliwek


Tak to mogłoby wyglądać wg mnie. Moja dieta wygląda nieco podobnie - jednak jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia do odżywiania - wkrótce postaram się coś o tym napisać.

Oliwę łykam z kielona :wink:

Ogólnie wraz z mijającymi godzinami zmieniałbym węgle na tłuszcze.

Na redukcję lepsza by była jednak dieta typu low carb - jednakże droższa i chyba bardziej trudna w utrzymaniu :wink:

Nie bój się o wieczorny posiłek - uniknięcie w nim węgli powoduje, że zmniejsza się sporo ryzyko zalania fatem.


PZDR


P.S. To odżywki i suple dobiera się do diety. Nie odwrotnie.
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Aa ryby to jakie ?:D
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Z ryb najlepiej np. tuńczyk, łosoś, pstrąg. Unikaj hodowlanych.

Co do propozycji Wookasha, zmieniłbym tylko jedną rzecz: twarożek przed treningiem, a na kolację odżywka (szybciej się trawi i wchłania - przydatne po treningu; poza tym nie lubię chodzić spać z pełnym brzuchem ;) ), ale aż tak dużej różnicy to nie zrobi.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
A gdzie posilek potreningowy? :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Tuńczyk, tuńczyk... :)
Sam zjadam go w dużych ilościach.
Chociaż mam świadomość, że nie jest to zdrowe - metale ciężki i inny syf, który niestety tuńczyki chłoną...

Do ryb wymienionych przez Poncho dodałbym jeszcze np pangę.

W moim przykładzie odżywka idzie przed treningiem jako posiłek nie obciążający układu pokarmowego.

Z kolei ostatnim posiłkiem jest twaróg w połączeniu z tłuszczami - co spowalnia wchłanianie białka - jest to pożądane nocą - wtedy organizm też powinien być "odżywiany".

Idealną opcją były by dwa posiłki po treningu - pierwszy szybko wchłanialny w połączeniu z węglami, na kolację coś wolniej wchłanialnego z tłuszczami. W tym wypadku (zakładając późny trening i sen przed północą) byłoby to jednak trudne. Ewentualnie bezpośrednio po treningu możesz wypić samą odżywkę, a po jakiś 2 godzinach kolacją. Ja jestem jednak przeciwnikiem traktowania odżywki jako "samodzielny posiłek".


PZDR
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Zgadzam sie z Toba i Twoimi pogladami na temat odzywiania.
Rozumiem ze twarog+warzywka+tluszcze to zarowno posilek potreningowy jak i ostatni na noc. Wedlug mnie nie jest to dobre rozwiazanie. Nawet jesli jestes na redukcji to nie obawiaj sie ryzu/kaszy/platkow owsianych po treningu np o godzinie 20. To sie nie odlozy w postaci tluszczyku. Wszystko zostanie wchloniete przez miesnie i organizm. Dopiero pozniej zjedz twarog, warzywa i tluszcze.
Oczywiscie wszystko to musi byc wliczone w zapotrzebowanie :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!

Zgadzam sie z Toba i Twoimi pogladami na temat odzywiania.
Rozumiem ze twarog+warzywka+tluszcze to zarowno posilek potreningowy jak i ostatni na noc. Wedlug mnie nie jest to dobre rozwiazanie. Nawet jesli jestes na redukcji to nie obawiaj sie ryzu/kaszy/platkow owsianych po treningu np o godzinie 20. To sie nie odlozy w postaci tluszczyku. Wszystko zostanie wchloniete przez miesnie i organizm. Dopiero pozniej zjedz twarog, warzywa i tluszcze.
Oczywiscie wszystko to musi byc wliczone w zapotrzebowanie :)


Czyli jak wspomniałem idealne rozwiązanie to dwa posiłku zjedzone po treningu- więc zgadzam się w 100% :wink:

Sugerowałem się jednak niechęcią autora tematu do "większych" posiłków na noc. Mam zresztą bardzo podobnie. Dlatego obrałem wariant posiłku białkowo-tłuszczowego, gdyż odczuwalnie w mniejszy sposób obciąża on żołądek. Na swoim przykładzie nigdy nie odczuwałem negatywnych skutków tego rozwiązania... chociaż może to być odosobniony przypadek :wink:

Sam stosuję w dużej mierze dietę "intuicyjną" - oczywiście wszystkie zasady zdrowego odżywiania są przestrzegane (najczęściej :wink: ), jednak proporcje pomiędzy białkiem, węglami, tłuszczami ulegają zmianom w zależności od odczuwalnej potrzeby. Wymaga to jednak przynajmniej szczątkowej znajomości swojego organizmu - to wszystko w ramach ciekawostki, że nie trzeba się katować rygorystycznymi dietami, sztywnymi schematami by osiągnąć cel :wink: Liczy się indywidualne podejście.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Pangę jadłem ostatnio bardzo często. Jest bardzo smaczna i tania, ale po przeczytaniu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chyba przerzucę się na coś innego. :] Zdaję sobie sprawię z tego, że pewnie większość ryb jest hodowana w podobny sposób, ale nie ufam czemuś, co pochodzi z Azji i jest tak tanie. :P
Nie mówiąc już o tym, że po ugotowaniu pangi na parze, robi się chyba o połowę mniejsza i wygląda, jakby już ją coś jadło. :roll:
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
8:00
Pieczywo ciemne 2 x kromki z serem bialym lub wedlina.
Serek farmerski lub wiejski.

11:30
tu jestem w szkole i kompleteni mi makaron albo warzywa nie podejda moze ktos cos wymysli mi tu prosze!

14:30-15.00
- pierś kurczaka (gotowana lub pieczona itp)
- ryż brązowy lub kasza gryczana
- warzywa


17:00
- odżywka białkowa
- orzechy



20:30
-serek farmerski lub wiejski .
- warzywa(jakie sa odpowiednie ?)
- oliwa z oliwek
PS.GDZIE MOGLBYM WCISNAC OTREBY PSZENNE Z JOGURTEM NATURALNYM?

czy tak moze byc rozpisane i czy bedzie dobrze? moze jakies zamienniki tych posiłkow bo znajac rzycie bede jadl 1 i to samo dzien dnia :P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Nie rozumiem czemu nie możesz sobie zrobić żarcia do szkoły? Makaron na zimno może być dobry :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!

8:00
Pieczywo ciemne 2 x kromki z serem bialym lub wedlina.
Serek farmerski lub wiejski.

11:30
tu jestem w szkole i kompleteni mi makaron albo warzywa nie podejda moze ktos cos wymysli mi tu prosze!

14:30-15.00
- pierś kurczaka (gotowana lub pieczona itp)
- ryż brązowy lub kasza gryczana
- warzywa


17:00
- odżywka białkowa
- orzechy



20:30
-serek farmerski lub wiejski .
- warzywa(jakie sa odpowiednie ?)
- oliwa z oliwek

czy tak moze byc rozpisane i czy bedzie dobrze? moze jakies zamienniki tych posiłkow bo znajac rzycie bede jadl 1 i to samo dzien dnia :P


I posiłek w ogóle mi się nie podoba. Po co w ogóle pieczywo? Ser na początek dnia to też słabe wyjście. Swoją propozycję już dałem.

II posiłek - ja też jadam w szkole (uczelni) i nie widzę powodu, dla którego makaron i reszta nie sprawdzałby się w tym przypadku. Wystarczą plastikowe pojemniki. Wolałbyś kanapki? Owszem wygodniej - ale czy jest sens zamieniać lepsze posiłki na gorsze tylko dla odrobiny wygody?

III posiłek - ok

IV posiłek - dodaj warzywa. Owoce lub/i warzywa do każdego posiłku obowiązkowo muszą być.

V posiłek - co to ten serek farmerski? Wieśniak może być, chociaż twaróg lepszy. Jakie warzywa? Sałata, pomidor, rzodkiewka i tak dalej i tak dalej.


Co do zamienników:

- płatki owsiane, ryż brązowy lub basmati, kasza gryczana itd
- pierś kurczaka, wieprzowina i ogólnie rzecz biorąc inne mięsa
- o rybach było
- warzywa i owoce - wiele możliwości


PZDR
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!

8:00
Pieczywo ciemne 2 x kromki z serem bialym lub wedlina.
Serek farmerski lub wiejski.

11:30
tu jestem w szkole i kompleteni mi makaron albo warzywa nie podejda moze ktos cos wymysli mi tu prosze!

14:30-15.00
- pierś kurczaka (gotowana lub pieczona itp)
- ryż brązowy lub kasza gryczana
- warzywa


17:00
- odżywka białkowa
- orzechy



20:30
-serek farmerski lub wiejski .
- warzywa(jakie sa odpowiednie ?)
- oliwa z oliwek

czy tak moze byc rozpisane i czy bedzie dobrze? moze jakies zamienniki tych posiłkow bo znajac rzycie bede jadl 1 i to samo dzien dnia :P


I posiłek w ogóle mi się nie podoba. Po co w ogóle pieczywo? Ser na początek dnia to też słabe wyjście. Swoją propozycję już dałem.

II posiłek - ja też jadam w szkole (uczelni) i nie widzę powodu, dla którego makaron i reszta nie sprawdzałby się w tym przypadku. Wystarczą plastikowe pojemniki. Wolałbyś kanapki? Owszem wygodniej - ale czy jest sens zamieniać lepsze posiłki na gorsze tylko dla odrobiny wygody?

III posiłek - ok

IV posiłek - dodaj warzywa. Owoce lub/i warzywa do każdego posiłku obowiązkowo muszą być.

V posiłek - co to ten serek farmerski? Wieśniak może być, chociaż twaróg lepszy. Jakie warzywa? Sałata, pomidor, rzodkiewka i tak dalej i tak dalej.


Co do zamienników:

- płatki owsiane, ryż brązowy lub basmati, kasza gryczana itd
- pierś kurczaka, wieprzowina i ogólnie rzecz biorąc inne mięsa
- o rybach było
- warzywa i owoce - wiele możliwości


PZDR

I posilek - tez jem w szkole aa nie widzi mi sie branie jakjek i jedzenie przed lekcjami
II -ten makaron mam tylko ugotowac i to wszytsko ?:P
IV- Czy warzywa musza byc gotowane?
V -Rano wolal bym twrog a na kolacje jajka!:Pmozna tak zamiane zrobic?
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Na sniadanie daj platki owsiane na mleku do tego owoce, rodzynki i jajko lub kawalek twarogu. Mozesz tez przygotowac sobie takie placki. Sa smaczne i zdrowe. Jesli nie chcesz zabierac w pojemniku makaronu do szkoly to tutaj wstaw kanapki. Daj pelnoziarnisty chleb do tego np szynka z piersi indyka+salata, pomidor, ogorek :) Jesli polozysz na to plasterek sera zoltego do smaku to naprawde nic Ci sie zlego nie stanie :) . Do kanapeczek serek wiejski i powinno byc dobrze :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!

I posilek - tez jem w szkole aa nie widzi mi sie branie jakjek i jedzenie przed lekcjami
II -ten makaron mam tylko ugotowac i to wszytsko ?:P
IV- Czy warzywa musza byc gotowane?
V -Rano wolal bym twrog a na kolacje jajka!:Pmozna tak zamiane zrobic?



I - to jedz w domu :)
II - przecież pisałem w pierwszym poście :?
III - baaa, nie powinny być gotowane
IV - w ostateczności... chociaż jajka szybciej są przyswajane niż twaróg - stąd lepszym wyborem jest rano - jaja, wieczorem - ser


PZDR
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Nie pisales jak przyzadzic makaron ale domyslam sie ze tylko ugotowac:P
aa jeszce rano te platki owsiane to normalnie suche zjesc z tymi jajkami?

No i co moge zamienic na jogurt naturalny z otrebami pszennymi lub/i platkami owsianymi?
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!

aa jeszce rano te platki owsiane to normalnie suche zjesc z tymi jajkami?


Możesz je zjeść nienormalnie jak wolisz :wink:

A serio - placki czy omlety z odrobina miodu i świeżymi owocami - lepszego śniadania sobie nie wyobrażam.

No i co moge zamienic na jogurt naturalny z otrebami pszennymi lub/i platkami owsianymi?


Ale wytłumacz po co chcesz zmieniac?


PZDR
  • 0

budo_blondaaas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wloclawek
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
nie no dobraaa dzia za wszytskooo juz mam rozpisanee:]
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta , prosze o pomoc!
Twoje sniadanie szybko Ci sie znudzi. Zjesz osobno platki a pozniej do tego ugotowane jajka. Sprobuj to jakos polaczyc. Np zrobic sobie placki. To co jesz ma Ci smakowac bo inaczej nie pociagniesz dlugo :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024