Skocz do zawartości


Zdjęcie

To wszystko przez kreatyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Pewnie z faktu rozległego doświadczenia grapplerskiego :) :) :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
najgorsze jest to ze on jest trenerem rzekomo.
Pozostaje miec nadzieje ze cwiczacy u niego beda miel itroche oleju w glowie i nei beda zbyt dobrze sluchac go...
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Brock Lesnar
Dołączona grafika
Bob Sapp
Dołączona grafika
Shane Carwin
Dołączona grafika
Rameau Thierry Sokoudjou
Dołączona grafika

Mówią także NIE odżywką oraz rozwijaniu siły w walce !!!!!!!!!!!!!!!!

Sally tak poważnie to jesteś strasznym ignorantem. O chemii gówno wiesz , o biologi bardzo mało nie mówiąc już o fizyce.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Judo czysto siłowe hehhehe dajesz dalej, w jednym temacie skompromitujesz się we wszystkim naraz to reszty tematów już nie będziesz musiał spamować bredniami :lol: .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
akurat wklejanie sapp'a nie jest argumentem na nasza korzysc :wink:
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Kevin "Czyścioch" Randleman?:P
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

akurat wklejanie sapp'a nie jest argumentem na nasza korzysc :wink:


jak nie, Sally by mu nie najebal :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Lepiej byc silnym niz slabym, miec zelazna kondycje niz jej nie miec.

@Sally
Wybacz ale chyba nie chcesz powiedziec ze sila ( nawet taka wypracowana na ciezkich ciezarach ) nie ma znaczenia w walce? To nie chinskie filmy gdzie mali, chudzi, sprytni Chinczycy stosujac technike syczacego weza odcinaja jednym palcem doplywa krwi do mozgu przeciwnika.

Prosty przyklad.

Kiedys byla walka kolesia co trenowal thaia. Byl zajebisty, wygrywal walki, a przegral ze 'zwyklym' strongmenem. (niestety nie znam nazwisk ale na pewno wiece o ktora walke mi chodzi) i to nie w podnoszeniu ciezarow ale w walce. W stojce. Przegral na swoim podworku.
Czy to powod by rzucic sztuki walki i zaczac pakowac? NIE!
Ale trzeba to umiec polaczyc.
Sila + technike.
Wiekszosc sztuk walki to mma (mixed). Nie koniecznie chodzi tutaj o polaczenie stojki+pater. Ale zgranie ze soba takich rzeczy jak bieganie, dieta, suplementacja i trening silowy, trening techniczny, rozciaganie.

Wogole nie wiem o czym tu jest dyskusja. Przeciez to logiczne ze sila w sw jest nierozlacznym elementem.
Moze inaczej.
Podaj prosze przyklad fajtera, dobrego fajtera, nie trenujacego silowo.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Dobra jeszcze jeden przyklad. Znam zapasnika. Stosuje delikatna suplementacje. Cwiczy na silowni duzymi ciezarami. Na lawce wyciska 130 kg 12 razy. A mimo tego jest zajebiscie sprawny, rozciagniety i dobry technicznie. Nie wierze i nie dam sobie wmowic ze bez tej sily, sama technika rzucal by przeciwnikow tak skutecznie jak teraz. Poprostu nie dalby rady ich wyniesc np. do gory.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Zaczne od konca: sniffles przecież pisze o judo a to coś jak zapasy, ze to jest siłówka, wiadomo ze jest tam technika ale wydaje mi się ze najwięcej kokszą w takich sportach bo tam to najbardziej skutkuje. Nie znam się na takich szarpanych stylach i szczerze mówiąc mnie nie interesują. Na grapplingu tez się szczególnie nie znam, ale z małego doświadczenia które mam wynika ze liczy się raczej technika a nie masa, zresztą jakby było inaczej to w tym submision było by chyba więcej wag a nie tyle co jest.

W każdym razie wkurwia mnie ten szał suplementacji, tak jakby bez tego nie dalo się mieć wytrzymałości, siły i wyników, to jest dla mnie żenujące i obawiam się ze w krótkim czasie sport się zamieni w gówno dzięki takiemu podejściu i to mi własnie chodzi żeby ratowac młodych ludzi przed tą patologią. Nie chodzi mi o jakas kreatynę, tylko o maniakalne faszerowanie wszelkim dostępnym gównem, jakby się bez tego ćwiczyć nie dało.
A najwięcej tego gówna jest propagowane przez zawodników/trenerów mma własnie, nie wiem czemu, pewnie dlatego że ta dyscyplina jest w dużym stopniu oparta o zawodowstwo a tam gdzie liczy się kasa, ludzie zrobią wszystko żeby wygrac forse, nawet jak mają przez to zdechnąć albo mieć inne dolegliwości o których nawet nie wiedzą.

Proszę jakis balofy nie pierdol bo gówno wiesz (i jesz zapewne) wiec się wymądrzaj na temat czego mają słuchać moi zawodnicy.

Co do ładowania na siłe sorry ale w uderzanych (a tym się zajmuję) nie przekłada się ładowanie ciężarów na siłe ciosu, waga ma znaczenie ale natury nie przeskoczysz, dlatego właśnie sa wagi a nie wszyscy w jednej wielkie klaty na chudych nóżkach z upośledzona koordynacją którym się wydaje że mają pałera bo wpierdalają testosteron i w głowie im się poprzewracało od tego (niestety tak to działa u faceta zbyt wysoki poziom testosteronu istotnie obniża inteligencje).
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally
Jesli mozna wiedziec co dokladnie trenujesz?

Oczywiscie ze liczy sie technika ale sila jest nieoderwalnym elementem kazdej sw. Gdyby liczyla sie tylko sila to nie chodzilibysmy na sale treningowe uczyc sie techniki tylko do silowni. Tylko teraz sie zastanowmy skoro sila i masa nie ma nic wspolnego z sw to dlaczego sa kategorie wagowe?
To jest logiczne. Jak moge rzucic przeciwnika skoro nie mam sily go nawet szarpnac czy podniesc. Jesli nawet uda mi sie to to z jakim skutkiem? Raczej mizernym.

Jesli chodzi o sporty uderzane to moje zdanie jest takie ze tam tez wazna jest sila i masa. Ja wazacy 75 kg z taka sama dynamika i trenujacy tak samo mocno jak kolega ktory wazy 100kg zawsze bede kopal lzej.

Nie ma sensu sie denerwowac ze wszyscy tak propaguja suplementy. To nic nie zmieni. Kazdy ma inne podejscie co do tego i kazdy decyduje sam czy brac czy nie. Tylko nie ograniczaj sie tak ze odzywki sa zle i kropka. Mowisz ze nalezy sie zdrowo odzywiac. Popieram. Ale spojrz np na tunczyka. Bardzo dobre zrodlo bialka a zawiera rtec. I tez nie mozna go jesc na okraglo bo poprostu zaszkodzi. A niby zdrowe, naturalne jedzenie. Tak samo jest z suplementami. Wszystko dla ludzi ale wszystko z glowa.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
No właśnie ja o tym pisze ze w czasach których żyjemy nie da się zdrowo odżywiać przez takie jak rtec w tuńczyku, antybiotyki w serkach, brak mięsa w mięsie i inne fajne niespodzianki, a zdrowa żywność jest w sklepach „ze zdrowa żywnością”. Przecież to jest paranoja ja chce mieć w kazdym sklepie zdrową żywnośc. Dlatego ja nie neguje wszystkich suplementów ale niepokoi mnie to się dzieje bo tu nie chodzi o suplementy uzypełnienie minerałów, białek tylko o faszerowanie się przedawkowując jakiś środek bo jest podobno cudowny i nie ma ubocznych efektów, czyni cuda na treningu. To jest niezdrowe od kreatyny idzie testosteron a to już mnie wkurwia, uważam ze w ten sposób niszczy się sport zamiast dla zdrowia jest przeciwko niemu, ludzie to nie sa maszyny do robienia wyników za wszelką cenę. Taki małolat zagląda tu i co widzi, ze bez testosteronu, kreatyny nie zrobi wyników więc leci po odzywki zanim jeszcze zacznie ćwiczyć cokolwiek to jest paranoja więc to tępie a przecież to jest czysta głupota.

Ja ćwiczę mt. Oczywiście że masa ma znaczenie, tylko właśnie to pisze że po to sa wagi że nie trzeba pakowac żeby wejść do większej, natury nie przeskoczysz, skoro jesteś szczupły to taki będziesz i taki możesz mieć mocny cios i być świetnym zawodnikiem a nie zrobić z siebie pokrakę, niszcząc naturalne proporcje ciała i przy okazji zaburzając koordynację żeby mieć więcej siły, w ten sposób nie będziesz miał więcej siły, będziesz paradoksalnie miał jej mniej.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
niestety, z postow sally wynika jasno, ze ma zerowe doswiadczenie z treningiem silowym. nie wie co to, nie wie jakie toto ma efekty ani dlaczego i jak to robic. temat jak dla mnie skonczony, bo my swoje a sally swoje. dlatego jest teraz kwadrans po 6, ja za pol godziny ide robic ciezkie przysiady na silowni, a wieczorem box.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Ja też zaraz na siłkę idę drugi mikrocykl HST kończyć. ;-)
Odpowiedzi na pytanie o wiek nie uzyskałem... Napisz mi jeszcze jaki masz staż na siłowni i w SW...
Dzięki z góry.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

niestety, z postow sally wynika jasno, ze ma zerowe doswiadczenie z treningiem silowym. nie wie co to, nie wie jakie toto ma efekty ani dlaczego i jak to robic.


Nic dodać, nic ująć.

Ech, idźcie w cholerę kreatynowe szatany :wink:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

akurat wklejanie sapp'a nie jest argumentem na nasza korzysc :wink:

Dwa razy pokonał Ernesto Hosta . Mało brakowało a załatwił by minotauro :D
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Ja ćwiczę mt. Oczywiście że masa ma znaczenie, tylko właśnie to pisze że po to sa wagi że nie trzeba pakowac żeby wejść do większej, natury nie przeskoczysz, skoro jesteś szczupły to taki będziesz i taki możesz mieć mocny cios i być świetnym zawodnikiem a nie zrobić z siebie pokrakę, niszcząc naturalne proporcje ciała i przy okazji zaburzając koordynację żeby mieć więcej siły, w ten sposób nie będziesz miał więcej siły, będziesz paradoksalnie miał jej mniej.

Gleison Tibau
Dołączona grafika

Gubi ponad 13 kg !! na dzień warzenia i potem to odzyskuje w dzień walki !!! Jest to typowa praktyka w sportach walki WSZYSTKICH !!! Aha a Tyson też miał słabą koordynacje i co za tym idzie siłe ?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally wklejalem juz ten link:



Posluchaj ok ??

Odnosnie kreatyny. Kreatyna zwieksza parametry fizyczne a zwlaszcza sile. Mylisz sie ze sila wzieta z duzych ciezarow nie jest potrzebna. Jesli jestes trenerem to powinienes wiedziec ze sila jest cecha na bazie ktorej buduje sie wszystkie pozostale cechy zawodnika, wojownika, fightera - nazwij jak chcesz.

A zeby skonfrontowac Twoje wypowiedzi (zwlaszcza te z poczatku tematu, ktore roznia sie argumentacja i kierunkiem z tymi ostatnimi) podam Ci kilka przykladow ok?

3000 lat doswiadczenia treningowego wojownikow z calego swiata, ktoremu zaprzeczyles w tym temacie kilka razy:

1. W starozytnej Grecji Spartanie wykonywali mnostwo cwiczen silowych a zawodnicy boksu i pankrationu przygotowujac sie na igrzyska robili tyle silowki na ile cialo dawalo rade. Przykladu Milona z Krotonu nie bede juz przytaczal. Ci co wiedza to wiedza ile ten gosc silowki robil i dlaczego przez 30 lat nikt go nie pokonal (wg tekstow zrodlowych z tamtego okresu).
2. Gladiatorzy w starozytnym Rzymie uwazali trening silowy za jeden z glownych punktow. Wiadomo bez sily i krzepy na arene nie bylo co wychodzic z nadzieja powrotu.
3. Mnisi z Shaolin juz dawno odkryli ze wojownik przygotowany fizycznie jest duzo skuteczniejszy. Robili mnostwo silowki, rzucania kamieniami, podnoszenia na rozne sposoby ciezkich przedmiotow. Uwazali i do dzis uwazaja (mimo ze ich priorytety treningowe sie zmienily) to za czesc shaolin kung-fu
4. Karatecy na Okinawie od zawsze podnosili ciezkie przedmioty aby stac sie silniejszym fizycznie vide Choki Motobu i wielu innych. W japoni za czasow Yoshitaki Funkoshiego robili nawet po 5 km zabkami zeby nogi wzmocnic. Po co?? Zeby byc silniejszym niz inni!
5. Fighterzy Muay-thai przywiazuja wrecz legendarna uwage do cwiczen fizycznych w tym do sily. Robia tak od dawna. Nie wierzysz? Poczytaj programy treningowe Muay-thai.
6. Sila ma cholerne znaczenie. Dlatego Masahiko Kimura katowal sie sztanga (na lawie ponad 160 kg) i na koniec dawal 500 czy iles tam pompek japonskich. Wiedzial co robi. Nie dziw ze pozniej jak koles ladowal po jego osoto-gari na mate to mial flaki poprzewracane na druga strone od uderzenia o mate (przenosnia) ;)
7. A Mas Oyama? Przeciez ten czlowiek tak tyral fizycznie i silowo ze bardziej sie nie da. Po co? Bo nie trenowal u Sally'ego i nie wiedzial ze to bez sensu ??
8. O brazylijskich zawodnikach prekursorach BJJ nie bede mowil bo bym sie powtarzal. Jednym slowem oni trenowali mnostwo silowo.
9. Aleksander Karelin ktory mimo ze byl wielki z natury harowal jako kon pociagowy w lesie syberyjskim na wyrebie drzew ciagnac bale za lancuchy robil to dla przyjemnosci bo i tak wygrywal czysta niczym nie skazona technika?
10. Wszyscy zawodnicy czolowki MMA cwicza silowo! Dziwne nie?
11. Przykladow mozna by mnozyc i Ty o tym Sally wiesz doskonale.

I teraz mam pytanie. Po obejrzeniu filmiku i przeczytaniu tej calej litanii ktora napisalem Sally powiesz mi ze sila jest niepotrzebna? Powiem Ci ze kazdy nauczyciel walki, sensei, trener, mistrz mowi ze Sztuka Walki opiera sie na podstawach. wszystko sprowadza sie do podstaw. Wiekszosc mysli ze chodzi tylko o podstawy techniczne. Powiem tak. Trening silowy to podstawa bez ktorej nie masz co szukac. A kreatyna odpowiednio brana nie szkodzi. Przedawkowac mozesz nawet witamine C i bedziesz mial sraczke. Za to plusy jakie daje zwiekszajac pewne parametry, dajac mozliwosc prowadzenia ciezszych treningow i w rezutlacie osiagania lepszych wynikow sa nie do pobicia przez zaden inny suplement.
Mam nadzieje ze dotarlo. CZekam na komentarz Sally ;)

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Obiecałem sobie, że nie będę wypowiadał się już w tym temacie, ale ciężko wytrzymać :wink:


"Pokraczność", brak koordynacji, "klocowatość" itp są to cechy obecne u wielu "pakerów". Nie wynika to jednak z powodu suplementacji czy treningu siłowego samego w sobie :?


Wynika to co najwyżej z NIEWIEDZY dotyczącej prawidłowego treningu siłowego, np takiego skierowanemu pod kątem SW. Ile ludzi potrafi chociażby ułożyć dobry trening oparty m.in. o ciężkie ćwiczenia dynamiczne? Ile natomiast chodzi na siłownię tylko po to by zrobić kilka serii wyciskania sztangą, biceps sztangielkami i barki na maszynach?


PZDR
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
@Sally
W pewnym stopniu Cie rozumiem. Tez chcialbym zeby szynka ktora kupuje byla naprawde szynka a nie szynko-solanka. Jednak tego nie przeskoczysz. Naszym zadaniem jest wybierac produkty do naszej diety takie aby byly one jak najmiej szkodliwe. Tunczyk zawiera rtec jednk jesli zjemy go raz, dwa razy na tydzien to naszemu organizmowi nic to nie zaszkodzi.

Sport to zdrowie... ale zabiera. Sport to zdrowie jesli sie dobrze odzywiasz, biegasz sobie, chodzisz na basen, uprawiasz joge. Jednak mocno kontaktowe sztuki walki nie sa zbyt dobra forma dbania o zdrowie.

Co do wagi. Pewnie ze nie ma na sile za wszelka cene zdobywac dodatkowych kg masy przekladajac to nad inny bardzo wazne, a nawet wazniejsze, cechy ktore sa potrzebne do walki. Jednemu zawodnikowi zdobycie kilku kg zrobi dobrze a drugiemu nie. Patrz walke CC z Silva kiedy Wand probowal przejsc do wyzszej wagi. Widac bylo ze zdobycie kilku kg mu nie lezalo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024