Skocz do zawartości


Zdjęcie

To wszystko przez kreatyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Panowie zostawmy to. Jak komus sluzy silownia, to niech ja robi, ja komus nie sluzy niech nie robi. Ja np. dla komfortu psychicznego lubie sobie wycisnac te nascie razy setka na klate, co jakias czas. na wieksze ciezary sie nie porywam juz, ze wzgledu na to, ze szkoda mi stawowo, mam juz wystarczajaco zuzyte. Jak mam gorszy dzien, to mnie to martwi. Choc wiem, ze w zasadzie nie ma to czwiczenie zadnego przelozenia np. na bjj (korzystniejsze jest np. wziac 60kg i podniesc 30 razy) - zbyt wiele razy mnie bowiem pojechali goscie, ktorzy na klatke nie brali polowe tego co ja.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Ja to bym ten temat, a głównie wypowiedzi sallego skomentował:

Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego w słowa. Amen.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

ćiwczenia dynamiczne w boksie tak ale nie na dużych ciężarach. kazdy kto zna się choc trochę na treningu bokserskim to potwierdzi.

Parę słów wprowadzenia:
Trenuję od lat pod okiem Tomka Mamulskiego, trenera kadry kick boxingu. Z Tomkiem znam się bardzo dobrze i często wymieniamy się doświadczeniami treningowymi. On jest specem od kick boxingu i boksu, ja zajmuje się grapplingiem i MMA. Wychowankami Tomka są między innymi Łukasz Jarosz, Tomek Sarara, Tomek Drwal, jeżeli chodzi o sporty uderzane, osoby w Polsce dość znane i z osiągnięciami. Dodatkowo moi, znani od lat, koledzy. Wiem jak wygląda ich trening, wiem też ile godzin spędzają na treningu siłowym.
Swoje doświadczenie trenerskie zdobywałem pod okiem ludzi, którzy zajmują się takimi sportami jak boks, kick boxing, zapasy, judo, BJJ, submission fighting. Nie znam metody treningowej, zakładających przygotowanie zawodnika bez treningu siłowego. Odwołałeś się do boksu, więc powiem ci dla przykładu, że Evander Holyfield, znany z doskonałego przygotowania siłowo wytrzymałościowego, miał program siłowy układany przez Lee Haney'a, zawodowego kulturystę, 8-krotnego zdobywcę tytułu Mr Olympia. Nie znam zawodnika kick boxingu, boksu, judo, BJJ, submission fighting czy MMA, który nie stosuje treningu siłowego. Zresztą tą kwestie wyjaśnił ci już Itosu, z dużym znawstwem, bardzo rzeczowo i obszernie.
Przechodząc do rzeczy:
Gdybyś miał pojęcie o treningu siłowym, wiedziałbyś, że nie polega on na podnoszeniu wielkich ciężarów stricte. Wiedziałbyś, że trening siłowy dzieli się na ciężko-atletyczny, kiedy podnosi się dużo i w niewielkich ilościach powtórzeń, lekko-atletyczny, kiedy waga ciężarów stopniowo maleje a ilość powtórzeń rośnie, oraz siłowo-wydolnościowo-dynamiczny. Każdy z nich ma swoje miejsce w trybie przygotowań, a zazwyczaj stosowane są w wymienionej powyżej kolejności. Pierwsza faza buduje masę mięśniową oraz siłę statyczną, kolejne wykorzystują tą "bazę" przekuwając ją w siłę dynamiczną.
Reasumując, jako osoba, która "zna się choć trochę na treningu bokserskim", z całą pewnością stwierdzam, że trening siłowy w boksie ma swoją bardzo ważna rolę i jest powszechnie stosowany. Dodam, że trening siłowy podparty odpowiednią suplementacją, jest o wiele bardziej efektywny, co skłania do wniosku, ze kreatyna nie jest be.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Masz racje, ale akurat Evander Holyfield, nie jesy typowym przykladem. Jako jeden z nielicznych piesciarzy wagi cziezkiej, mial trening silowy zorientowany na zdobycie kilku (powtarzam kilku nie 20kg np.), masy, bo naturalnie wazyl jakies 94, co bylo troche za malo jak na wage ciezka.
Pozdrawiam
K_P
PS. Sloniak pozdrawiam Cie szczegolnie, brakowalo mi Ciebie i Twoich merytorycznych wypowiedzi lekarza.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

co do tej czytanki o kreatynie, to wybacz mi ale 7 minut nie obejrze, w każdym razie to samo już tu niektórzy pisali, i ma dla mnie to taką samą wartość jak filmik o snikersie, którego jak zjesz to da ci ogromną siłę, czy innych telewizyjnych hitów.


Sory Sally jestes ignorantem. Pierdolisz farmazony ktorych napisanie zajelo Ci juz kupe czasu ale filmiku z racjonalnymi argumentami nie obejrzysz bo ma az.... 7 minut. Koncze dyskusje z Toba. Przynajmniej w tym temacie. Wole isc potrenowac niz rozbijac glowa beton. Prosze nie traktuj tego jako kontre.

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

...
PS. Sloniak pozdrawiam Cie szczegolnie, brakowalo mi Ciebie i Twoich merytorycznych wypowiedzi lekarza.


Dziękuję serdecznie. Ot ze dwa lata mnie nie było, ale nałóg jest nałóg i jednak nie dałem rady się odzwyczaić.
Co do wypowiedzi sallego to wszystkie one mają dokładnie zerową wartość. Cała jego wiedza ogranicza się do tego, że "to jest be, bo ja w to nie wierzę". No i ok. Przecież nie ma obowiązku suplementacji, ale po co się tym ignoranctwem chwalić na prawo i lewo. Jeszcze rozumiem w pubie przy piwie rzucić "zapytam kolegę, który chyba brał więc wie", to może by i uszło, ale dopiero po kilku browcach. Walenie takimi tekstami na budo, gdzie pisze dużo osób fachowych z doświadczeniem i wiedzą jest strzelaniem swojemu autorytetowi w łeb. I to z dużego kalibru. Padająca argumentacja zniechęca do odpowiedzi, bo to jak gadka ze ślepym o kolorach. Pozostaje życzyć szczęścia zarówno trenerowi jak i jego podopiecznym.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
i zdrowia.

Witaj Słoniak.


Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
nie byo mnie caly wekend, a Wy dalej walczycie z tym wiatrakiem?:P

zdr.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Itosu, sorry nie złość się ze mi się nie chciało tego oglądać, ale nie jestem chemikiem wiec i tak tego nie zweryfikuje, nie mam na tyle specjalistycznej wiedzy żeby pod tym kątem to ocenić.

Słoniak, sa fachowcy i "fachowcy", fachowcem dla mnie jest ktoś ma wystarczająco dużo tytułów w stylu uderzanym i praktyczne doświadczenie, tylko ktoś taki reprezentuje wystarczający poziom zeby móc odnieśc się do jego zdania, ale nie :"fachowcy" książkowi albo trenerzy innych dyscyplin: kulturystyki czy judo.

mkimura każdy ma swojego trenera i swoje nawyki. Ja wierze swoim trenerom, ich uwazam za autorytet i nie uznaje treningu dużymi ciężarami.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Itosu, sorry nie złość się ze mi się nie chciało tego oglądać, ale nie jestem chemikiem wiec i tak tego nie zweryfikuje, nie mam na tyle specjalistycznej wiedzy żeby pod tym kątem to ocenić.


no to nie oceniaj bo kilka osob napisalo tutaj naprawde madre rzeczy. tak trudno przyjąć to do wiadomości? kurde Sally zycie musi byc cholernie ciezkie dla Ciebie.

kreatyna pomaga w treningu sportow i sztuk walki ! koniec !

Itosu
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
zapytam kolegi, który powinien coś wiedzieć w tym zakresie.i napisze , ma być we wtorek
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Wyraznie wam sie nudzi by dyskutowac z sallym, on ma swoj maly swiat :lol:

Witam Słoniak, troche czasu cie nie bylo.

Gubrin
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
A jesli kolega ktory wedlug Ciebie zna sie na tym powie Ci cos co kompletnie nie pasuje do Twojej teorii i podwazy Twoje zdanie? Co wtedy?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
trudno napisze, skoro juz decyduje się go zapytac i przytaczam jako autorytet to musze
  • 0

budo_uller
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Asgard

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Gorzej jeśli kolega również okaże się ignorantem... Skoro Sally nie masz odpowiedniej wiedzy chemicznej to czemu się wykłócałeś od początku tematu i próbowałeś podważać wszystkie argumenty? Dopiero przyciśnięty do muru przez wszystkich udzielających się w temacie zaczynasz powoływać się na jakiś znajomych. Ja ze swojej storny natomiast nie rozumiem jak można wypowiadać się na temat czegoś o czym nie ma się żadnego pojęcia.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
bo do ogólnego poglądu negatywnego na chemiczne "polepszacze " formy nie trzeba wiedzy chemicznej. Jeżeli już mam się zastanawiać nad konkretnym składem , czy szkodzi czy nie to mogę to przeanalizować ale nie po związkach chemicznych bo po tym i tak nic nie wiadomo, skutki przeróżnych używanych syfów wychodzą na jaw po wielu latach, stad jedynie na czym się można oprzeć to na czyimś bezpośrednim doświadczeniu.
Sorry ale jak ktoś zaczyna od faszerowania się polepszaczem to nie sadzę żeby kiedykolwiek w przyszłości osiągnął jakieś poważne wyniki.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

(pierdu pierdu ....)
Sorry ale jak ktoś zaczyna od faszerowania się polepszaczem to nie sadzę żeby kiedykolwiek w przyszłości osiągnął jakieś poważne wyniki.

a co powiesz o tych którzy trenuja i zażywają suplementy ?? mozesz wskazać jakichs zawodowców którzy nie używają supli?
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally skad Ty bierzesz takie pierdoly .. Na kogo ty chcesz sie powolywac ? na Pana Boga ? Co chwila piszesz o znajomych , autoryteach , specjalistach .. Ja mysle ze na budo jest ich od groma i jeszcze wiecej .. Przyznaj sie do bledu , a nie grasz na czas i probujesz ratowac skore znajomymi .. Bo kolega napisze ze mial sraczke po kreatynie pol roku temu , to teraz kazdy ma wierzyc w to ze jest be , fe i okropne i szkodzi zdrowiu ? No prosze Cie ..
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
@sally
Chodzi mi o to ze jezeli Twoj 'autorytet' powie Ci cos sprzecznego z Twoim zdaniem to czy dalej bedziesz brnal i podtrzymywal swoja zdanie? Czy przemyslisz to wszystko i moze dojdziesz do wniosku ze jednak nie miales racji?
  • 0

budo_uller
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Asgard

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Sorry ale jak ktoś zaczyna od faszerowania się polepszaczem to nie sadzę żeby kiedykolwiek w przyszłości osiągnął jakieś poważne wyniki.

A ty znów odwracasz kota ogonem :roll:
Nikt tu w temacie nie pisał o zaczynaniu treningów od faszerowania się "polepszaczami". Był tylko wyraźnie stwierdzone, że wszyscy zawodnicy biorą jakieś wspomagacze diety. Ty natomiast na suplementy patrzysz przez pryzmat jakiś koksików z siłowni, a nie potrafisz zrozumieć, że my mówimy o innej grupie ludzi (to samo tyczy się treningu siłowego). Dodatkowo podważasz wszystkie nasze argumenty albo swoim 'widzi mi się' albo spiskowymi teoriami wilekich koncernów, było tu kilka linków do faktów potwierdzonych naukowo, przy odrobinie chęci znajdziesz też pełno takich w sieci. No ale skoro ty uważasz inaczej to widać musisz być mądrzejszy od tej całej watahy jajogłowych którzy juz od lat badają temat suplementacji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024