Skocz do zawartości


Zdjęcie

To wszystko przez kreatyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
sally 2-3 lata temu nie mial bladego pojecia o sw , co wynika z jego pierwszych postow na forum a teraz jest wielkim mistrzem, wypuszcza na świat swoich podopiecznych i obala wszystkie dotychczas znane teore na temat żywienia , suplementacji , technik w stylach uderzanych .itd
Sally zmień nick na troll bedzie przynajmniej jasne o kogo chodzi

btw. witam po przerwie od pisania
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Z wytrzymałością różnie bywa, jeżeli stosuje sie monohydrat, jego nadmiar przeistacza się w kreatyninę, a jak powszechnie wiadomo, podniesiony poziom kreatyniny obniża wydolność. Na ten przykład, nawet nie suplementując się, bada się wysokość kreatyniny w moczu, gdyż jej nadmiar świadczy o przetrenowaniu.



Nie chcę wprowadzać w błąd, ale jestem na 99,9% pewny, że czytałem opracowania na temat kreatyniny, które obalały w/w skutki... jak tylko uda mi się znaleźć artykuł/y to podzielę się nimi na forum.

Jednak LICZNE badania z ostatnich czasów pokazały, że przeistaczanie się nadmiaru kreatyny (obojętnie w jakiej formie) u zdrowego osobnika w jakże szkodliwą kreatyninę jest mitem. Taka konwersja ma miejsce w bardzo małym stopniu, a kreatynina jako substancja nie ma takich negatywnych skutków o jakie posądzano ją jeszcze kilka lat temu.


PZDR
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
sally czy widziałeś walkę jerza na adcc?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Mkimura jak Wookash :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

jak tylko uda mi się znaleźć artykuł/y to podzielę się nimi na forum

Bardzo chętnie przeczytam. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda. Osobiście jestem fanem kreatyny.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Mkimura jak Wookash :)

Że niby wyp.... mam? Dobra. :wink: :)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Pamiętam, że w jednym z KiF'ów był artykuł obalający negatywne znaczenie kreatyniny dla organizmu. Źródło w moim odczuciu niezbyt wiarygodne, ale zawsze...


Pozostałe artykuły czytane przeze mnie w necie były w języku angielskim (m.in. autorstwa jednego z amerykańskich uniwerków). Również zależy mi na przypomnieniu sobie tych opracowań. W chwili wolnego czasu postaram się ostro wziąć za poszukiwania :wink:


PZDR


P.S. Dopiero teraz zauważyłem, że SoS i S.O.S to nie do końca ta sama osoba :oops:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Mkimura, to by to tlumaczyło własnie z ta kreatyniną.
Ja doskonale wiem ze kreatyna jest konieczna i dlatego ja tez ją jem ale (ktos tam wyżej zadaje durne pytanie czemu pisze że jest szkodliwa jak ją jem) w ilości pół łyżeczki na pare dni i to dlatego że nie jem miesa. Robie to na wszelki wypadek jak by czegos mi miało brakowac i w zwaizku z tym cos się miało zepsuc.
Ale przeraza mnie prostackie myślenie pokutujące w biznesie odzywkowym że jeżeli cos jest zdrowe a nawet konieczne do normalnego funkcjonowania organizmu to nalezy to wpieprzac w końskich dawkach a wtedy da to świetny efekt proporcjonalny do pochłonietej dawki. To myślenie jest błędne i to bardzo, bo efekt będzie dokładnie odwrotny.Owszem firmom produkującym odzywki to sie opłaca i w tym tkwi ich interes, z tym ze ludzie łykajac to jak pelikan wodę wcale na tym dobrze nie wychodzą.
Wogole cały ten szał na suplementacje jest wynikiem niczego innego niż zaśmiecenie normalnego jedzenia. Czy w sklepie można dostać mięso które ma więcej niż 20 % mięsa w składzie? albo żywność bez konserwantów? można tylko w wybranych sklepach za podwójną cene, i na dodatek patrza jak na dziwaka jakiegoś po co mu zdrowa żywnośc jak może jesć to co wszyscy.Więc skoro na codzienna diete składa się więcej trutki niż wartościowego pokarmu to odzywki sa konieczne no bo można by zdechnąc z braku składników koniecznych do funkconowania organizmu, z tym ze gdyby odzywiac się normalnie to nie było by to konieczne. a juz napewno nie wierze w zbawienne skutki przyrostu masy mięsniowej dla powiedzenia w walce zresztą obserwuje to na codzień, śmieszy mnie to jak kiedys dobrzy zawodnicy po przypakowaniu dostają lanie od lżejszych i chudszych, ale przypisują to wszystkim innym czynnikom, tylko nie temu właśnie.

A co do walki Jerza, wrzućcie macie nagraną?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Mkimura jak Wookash :)

Że niby wyp.... mam? Dobra. :wink: :)


wyp...oczac?? kazdemu sie przyda, tym bardziej, ze pozna godzina:)






P.S. Dopiero teraz zauważyłem, że SoS i S.O.S to nie do końca ta sama osoba :oops:


mialme juz dano zmienic nik ale jakos wypadlo mi z glowy :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally to suplementy sa wreszcie zle czy nie bo ja sie gubie juz w Twoich wypowiedziach ?
Raz piszesz, ze trzeba stosowac raz, ze to samo zlo i niszczy zawodnikow...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
nie trzeba by było gdyby normalnie się mozna odzywiac, ale to "normalnie' jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne, a wręcz chyba niewykonalne stąd suplementy, nie wszytko jest złe. Ja ćwicze dzięki animal flexowi i paru innym tabletkom łykanym po kilka dziennie, mimo tego ze lekarz powiedział mi ze na jakikolwiek sport nie mam szans poza jazdą na rowerze. Ale nie doszło by pewnie do tego gdyby nie śmiecie w pożywieniu i pare błedów w treningu, ale nie ważne.
W kazdym razie złe jest traktowanie suplementów jako cudownego śodka na poprawe wyników sportowych to jest bład i efektem przedawkowania (a łykanie n.p. czegoś co ma np 80 % białka to jest przedawkowywanie) jest zaburzenie naturalnej równowagi organizmu i późniejsze kłopoty. Ja wiem z można wtedy wielki cieżar podnieść z tym ze po zjedzeniu muchomora tez jest chwile fajnie (to taka przeniośnia żeby się zaraz któryś "inteligent" nie doczepił) a potem dopiero zaczynają się kłopoty, tak samo działaja suplementy w zbyt dużych dawkach.Pozatym wielkosć mięśni nie ma bezpośredniego przełożenia na wyniki w walce i to tez trzeba mieć na uwadze.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally wiesz czym jest te 80% bialka? Mozna sobie go spokojnie zmieszac z bananem i jogurtem i nic nie zaburzasz, takie bialko jest tylko latwiej dostepne dla organizmu i wiadomo jak ze wszystkim co za duzo to nie zdrowo-z odzywki powinno pochodzic nie wiecej jak 30% bialka w diecie. Z reszta uwazam, ze jezeli ktos nie trenuje kulturystyki lub innego sportu silowego gdzie potrzebne sa wielkie ilosci bialka (+/-3g) i nie potrafi dostarczyc 1,2-1,4 bialka z diety ma ja do dupy.
Wracajac do kreatyny, jest to "cudowny" suplement, pozwala zwiekszyc wyniki sportowe bez szkod dla organizmu (przynajmniej takich nie odkryto przez X lat badan). Malo tego ma pozytywny wplyw dla organizmu, zgodze sie jedynie z tym, ze ten kto mysli, ze suplement zrobi za niego wszystko jest glupi.
Z tego co widze Sally piszesz o skrajnych przypadkach gdzie zasada zlotego srodka nie jest zachowana, ale tak samo jest nawet z jedzeniem surowki-zjesz za duzo boli brzuch.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Wracajac do kreatyny, jest to "cudowny" suplement, pozwala zwiekszyc wyniki sportowe bez szkod dla organizmu (przynajmniej takich nie odkryto przez X lat badan).

ale co to znaczy wyniki sportowe, czy to sa wyniki w walce, czy wyniki mierzone ilościa czy wielkością podnoszonych cięzarów , czy czegoś innego jeszcze?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Wczesniej pisalme jaki wplyw ma kreatyna:
poprawa sily, dynamiki...wszystko zalezy od kierunkowego treningu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
ale jak to badali :D
co innego jest siła mierzona podnoszeniem ciężaru a siła w walce.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
gdyby za glupote dostawali bana to bylbys pierwszy na wylocie :lol:

ale przynajmniej nie mozna odmowic ci konsekwencji. Co jakis czas wyskoczysz ze srogim tekstem w stylu 'krowy to zwierzeta inteligentne' i inne perelki, pozniej na troche przicichasz, piszesz w zasadzie normalne posty a potem jeb znow z grubej rury! :)
szacuneczek :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Ja doskonale wiem ze kreatyna jest konieczna i dlatego ja tez ją jem ale (ktos tam wyżej zadaje durne pytanie czemu pisze że jest szkodliwa jak ją jem) w ilości pół łyżeczki na pare dni i to dlatego że nie jem miesa. Robie to na wszelki wypadek jak by czegos mi miało brakowac i w zwaizku z tym cos się miało zepsuc.

Bez obaw. Kreatyna jest syntetyzowana w organizmie człowieka z glicyny i argininy, które nie dość że są bardzo prostymi aminokwasami, to jeszcze są endogenne. Wystarczy wodór, tlen, węgiel i azot i organizm sam wytworzy kreatynę.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Kreatyna jest syntetyzowana w organizmie człowieka z glicyny i argininy, które nie dość że są bardzo prostymi aminokwasami, to jeszcze są endogenne. Wystarczy wodór, tlen, węgiel i azot i organizm sam wytworzy kreatynę.

to bardzo dobrze w takim razie, tym bardziej nie powinno się tego zjadac, a juz napewno w nie chorych ilościach tak jak to niektórzy robia
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
:-)
zawsze poprawia mi sie humor, kiedy czytam posty sally'iego.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

ale jak to badali :D
co innego jest siła mierzona podnoszeniem ciężaru a siła w walce.


Rozumiem, że nigdy nie słyszałeś o innych sposobach zmierzenia siły niż podnoszenie ciężarów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024