Skocz do zawartości


Zdjęcie

To wszystko przez kreatyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
własnie o to pytam: w jaki sposób przeprowadzono te badania, czyli jak mierzyli tą siłę, i ewentualnie inne parametry
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

ale jak to badali :D
co innego jest siła mierzona podnoszeniem ciężaru a siła w walce.


zabijasz mnie powoli
stary masz kierunkowy trening, trenujesz zalozmy sprinty suplementujac sie kreatyna i ona pomaga Ci osiagnac lepsze efekty w tym wlasnie sprincie-to jest tak juz kurwa mega na chlopski rozum...jakie to ma przelozenie w walce?pomyslmy, trenujesz dynamicznie- nie koniecznie kurwa ciezarami, dynamika rosnie szybciej niz bez kreatyny, mozesz potrenowac dluzej z ta sama wydajnoscia
a jak badali to sie spytaj jakiegos naukowca bo sory ale ja badan nie ucze sie na pamiec jak i roznorakich wykresow, ale pewnie wzieli kilku ludkow suplementujac ich kreatyna i kilku z placebo i porownali efekty gdzie placebo wypadlo slabiej
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Zgadzam się z S.O.S.


Tego rodzaju badania (mówię teraz konkretnie o badaniach dotyczących kreatyny) przeprowadzane są z reguły na 2 grupach ludzi. Jednej z nich podawane jest placebo, drugiej natomiast kreatyna.

Osoby biorące udział w badaniu przez dany okres czasu przechodzą identyczny trening.

Wpierw jednak dobierane są w odpowiedni sposób by uzyskać ludzi o zbliżonych cechach motorycznych itp. Potwierdzane jest to odpowiednimi testami itp. z użyciem nowoczesnych sprzętów pomiarowych.

Po zakończeniu cyklu treningowego, a zarazem i suplementacyjnego takie testy są ponawianie. Ich wyniki są z kolei analizowane i mamy wnioski dotyczące działania suplementu.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
właśnie na tym polega problem że chłopski rozum tu nie powinien być stosowany a ja wiem że w większość jest :wink:
no właśnie to ze coś pomaga w osiągnięciu wyników w czymś tak ograniczonym jak sprint to wcale nie znaczy że będzie to miało jakikolwiek pozytywny wpływ na wyniki w walce, walka to nie ciężary, nie sprinty i nie kolarstwo, czyli można sobie mierzyć wskaźniki siły, szybkości, wytrzymałości odnosząc je do wymienionych dyscyplin ale w przypadku walki wyniki te można sobie włożyć w d.. z lepszym efektem.
obawiam się ze tak właśnie wyglądały owe badania, na które wszyscy tak chętnie się powołują.
Problem polega na tym że zmierzenia wpływu suplementacji na cos tak złożonego jak wynik walki jest niemożliwy, więc takie badania nie mogły być raczej robione, wnioski na ten temat sa wyciągane w prostacki, sposób na chłopskie rozum, któremu wyższa logika niestety przeczy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

bla bla bla

sally, mozesz sobie mowic co chcesz. faktem pozostanie, ze poza technika i "wrodzonymi" cechami jak wola walki czy timing, to liczy sie sila i kondycja. a kreatyna pomaga w budowaniu obu tych cech. dlatego od tysiecy lat wojownicy biegaja i podnosza ciezkie rzeczy.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally pisze na chlpski rozum opierajac sie na tym co pzreczytalem, a chyba normalne jest, ze calego artykulu nie pamietam.
Kurwa w walce powiadasz sie nie przyda? Sila w graplingu sie nie przydaje bo po chuj, dynamika w uderzanych tez nie bo lepiej bic wolno i delikatnie. Sory ale ja juz z Toba nie dyskutuje bo uwazam, ze jestes ograniczony w jednym toku myslenia (swoim), uwazasz sie za alfe i omege w tych sprawach, a gowno wiesz w dupie byles...
Powiesz mi ze jak sportowcy sie wspomagaja testosteronem to tez nie ma sensu bo nie pomaga w wynikach...a on takze jak kreatyna pomaga zwiekszyc te cechy o ktorych pisano, ale w SW nie ma odniesienia?
Pozdrawiam serdedznie :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
biegac, tak , podnosić nie- w każdym razie nie za ciężkie, kreatyna więcej szkodzi w złożonych czynnościach niż pomaga w prostych. Naprawdę widzę to że "przypakowanie" jeszcze nikomu nie pomogło w sportach walki- przynajmniej nikomu z tych co znam, wiem ze możne jacyś tam maga zawodowcy mający faktycznie jakiś super program poprawią wynik ale na pewno nie można tego przypisać bezpośrednio wzrostowi masy mięśniowej, może poza judo, które faktycznie jest czysto siłowe (dlatego ten sport mi się nigdy nie podobał).

S.O.S testosteron tak masz racje jeżeli nie przeszkadza Ci impotencja , parkinson czy inne dolegliwości w późniejszym wieku to na pewno poprawisz wynik amfetamina tez poprawia wynik, tez będziesz ją polecał?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sally wez po mesku napisz ze sie pomyliles. Ze przyznajesz ze jest kilku od Ciebie madrzejszych. Nie bedzie problemu... Wiesz każdemu zdarzają się babole ;)

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Itosu ale jak ktos mi to udowodni że ja nie mam racji to przyznam, narazie uważam że ją mam i nikt nie wzbudził we mnie najmniejszej wątpliwości co do tego. Jak wzbudzi to zmienię zdanie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
To moze przedstaw nam te racje bo tak czytam temat i widze pewne niespojnosci. Chetnie podyskutuje. Twierdzisz ze kreatyna jest... ?? Z gory dzieki za opinie

Itosu
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Sila w graplingu sie nie przydaje bo po chuj, dynamika w uderzanych tez nie bo lepiej bic wolno i delikatnie.

kreatyna poprawia te cechy motoryczne(sila, dynamika...) co ma przelozenie w stosunku do sprawnosci, wiec jak nie umiesz sam wyciagnac wnioskow to przepraszam ale to nie moja wina, suplementujac sie kreatyna nie koniecznie musisz przypakowac, tak samo z testosteronem, ba nie musisz na silownie chodzic nawet, wystarczy uprawiac swoj ulubiony sport i poprawiac w nim wyniki. Czy Ty tego nie rozumiesz, naprawde jestes tak ograniczony i uwazasz, ze kreatyna tylko pomaga w budowie miesni i jest stworzona tylko i wylacznie dla pakerow?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

biegac, tak , podnosić nie- w każdym razie nie za ciężkie

oczywiscie, ze nie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na staroegipskich hieroglifach tez nie ma obrazow mezczyzn cwiczacych z duzymi kamieniami.

kreatyna więcej szkodzi w złożonych czynnościach niż pomaga w prostych.

:o wiesz w ogole co to kreatyna i co ona robi? jesli tak, to mozesz mi wytlumaczyc, jaki to ma wplyw na czynnosci "proste" i "zlozone", no i co masz na mysli przez ten podzial? czy prawy prosty jest czynnoscia prosta, czy zlozona? czy zarzut jest prosty, czy zlozony?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

kreatyna poprawia te cechy motoryczne(sila, dynamika...) co ma przelozenie w stosunku do sprawnosci,

zaczynasz się powtarzać , nie udzielając odpowiedzi na pytanie. Pisze wyżej że oddzielne parametry nie przekładają się na czynność złożoną. Żeby zrobić rzetelne badanie trzeba by badać poprawę efektów tej czynności złożonej o którą chodzi a nie innych prostych.

Itosu, potem rozwinę moją argumentacje, ale wieczorem bo wychodze.
Novocaine,tak napisze, ale tez potem.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Dobra trzymam Cie za słowo...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

zaczynasz się powtarzać , nie udzielając odpowiedzi na pytanie. Pisze wyżej że oddzielne parametry nie przekładają się na czynność złożoną. Żeby zrobić rzetelne badanie trzeba by badać poprawę efektów tej czynności złożonej o którą chodzi a nie innych prostych.

Itosu, potem rozwinę moją argumentacje, ale wieczorem bo wychodze.
Novocaine,tak napisze, ale tez potem.


rozwinolem moja wczesniejsza odpowiedz...ktora do Ciebie nie trafila, nic do Ciebie nie trafia...
zadaj konkretne pytanie, jesli chodzi Ci o o czy bede anfetamine polecal-sa skuteczniejsze srodki mniej szkodzace zrowiu

Sally napisz mi prosze, wieksza dynamika nie pzreklada sie na szybszy cios? Wieksza sila nie pzreklada sie na "mocniejszy" suples? To moze kondycja wydolnosc nie przeklada sie na nasze zmeczenie badz jego brak kiedy wchodzimy po schodach?
  • 0

budo_uller
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Asgard

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

S.O.S testosteron tak masz racje jeżeli nie przeszkadza Ci impotencja , parkinson czy inne dolegliwości w późniejszym wieku to na pewno poprawisz wynik amfetamina tez poprawia wynik, tez będziesz ją polecał?


Chyba nie zrozumiałeś co S.O.S miał na myśli. Napisał on wyraźnie odnośnie testosteronu, że też tak jak kreatyna (tyle, że w większym stopniu) zwiększa siłę i wytrzymałość dając przewagę zawodnikowi który go użył m.in. dla tego jest zabroniony. Chcesz żeby każdy ci podawał jakiś dowód naukowy, że kreatyna działa, a jak już ten dowód dostajesz to go podważasz według swojego "widzi mi się". Sam żadnych konkretnych argumentów nie przedstawiłeś jak do tej pory.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
I nie pokazałeś sally ani jednego konkretnego minusu kreatyny poza 'wydaje mi się'.

Szczerze mówiąc, panowie, walka z wiatrakami, bo Sally i tak wie lepiej nie odpowiadając na proste pytania.

Ile lat ma doświadczenia w sportach walki, że stworzył własną metodykę odżywiania i trenowania?
Jakie ma po temu wykształcenie poza 'wydaje mi się'?
Na czym się opiera poza chłopskim rozumem, nazywanym przez niego 'żelazną logiką'?
Może jakieś wybitne osiągnięcia w sporcie?
Mam dziwne przeczucie, że odpowiedzi na wszystkie pytania będą dziwnie rozmyte albo się nie pojawią, a jeżeli coś przeszkodzi, to nie brak doświadczenia/wiedzy a jedynie pech, establishment i zawiść ludzka.

Sally, jeżeli uważasz, że wytrzymałość i siła nie mają znaczenia w walce, a liczy się tylko psychika i naturalne predyspozycje, to zawodników trenować powinno się w gabinetach psychologicznych, a nie na sali.

Zresztą, co wy próbujecie mu tłumaczyć? Sally przyjął proste rozumowanie - kreatyna zwiększa jedynie podnoszone ciężary i szybkość biegania.

Sally, ja Ci to ostatni raz, naprawdę prosto wytłumaczę - suplement zwiększa siłę tego, co trenuje się biorąc go. Jak trenujesz sporty walki, to zwiększy się Twoja wytryzmałość i siła w walce, a nie w podnoszeniu sztangi. I tak, o tym czy mocniej uderzasz decyduje także to, ile masz mięśni, inaczej nie dzieliłoby się ludzi na kategorie wagowe. To jest czysta fizyka, ale jak rozmawiać z kimś kto neguje najprostsze prawa fizyki i wiedzę biologiczną, bo sobie sprawę przemyślał i wyszło mu, że ma rację 'bo tak'.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne

Pozatym wielkosć mięśni nie ma bezpośredniego przełożenia na wyniki w walce i to tez trzeba mieć na uwadze.

taki maly szczegol zauwazylem. albo zrobilas kolejna pomylke slowna, albo nie wiesz, skad sie bierze i na jakiej zasadzie dziala sila i kreatyna.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
LOL. Kreatyna to chyba najlepiej przebadany i sprawdzony suplement w sportach siłowych... Oczywiście wiele z tego to komercja, bo na mnie mono z faza nasycenia nie działa w ogóle... ;) Nie znaczy to jednak, że powoduje takie spustoszenie o jakim piszesz... Jak dla mnie to nie masz pojęcia co piszesz... napisz ile masz lat. Dzięki.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: To wszystko przez kreatyne
Czego nie rozumiesz sally?
Suplementy nie są magicznymi pigułkami które powodują że rosną ci mięśnie jak u Pudziana (odnoszę wrażenie że tak właśnie na nie patrzysz). Suplementy powodują że możesz dłużej i mocniej ćwiczyć a dzięki temu jesteś: silniejszy, bardziej wytrzymały i lepiej wyszkolony technicznie.
Proszę nie wypisuj już więcej głupot i przestań brać dragi które tak mózg ci wyprały że nie jesteś w stanie paru prostych faktów połączyć w spójną całość a zamiast tego wymyślasz jakieś pożałowania godne teorie spiskowe.


P.S. Judo czysto siłowe zero techniki? Proszę powiedz mi skąd takie wnioski wyciągasz gdyż bardzo mnie to ciekawi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024