Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin-kan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
708 odpowiedzi w tym temacie

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Shindojo
Racja! Te gloryfikowanie Japonczykow to takie troche zabobony. Sa bardzo ciekawym narodem o fascynujacej kulturze i wielu bardzo pozytywnych cechach. O tym nie trzeba dyskutowac.

Jesli chodzi natomiast o japonskich mistrzow to czesto wiedza mniej od niektorych europejczykow, ich wiedza i doswiadczenia sa czesto powierzchowne, brak szerszego spojzenia na karate i historie, czeste metodyczne bledy itd.

Tam gdzie nie mozna kombinowac japonscy zawodnicy mimo ze bardzo waleczni, nie zawsze wypadaja dobrze, np K1, K1max, mma...

Troche mnie smieszy egzaltacja niektorych ludzi (rowniez pewnych naszych forumowiczow)
japonskimi Shihan. Bylem na paru seminariach z kilkoma liderami roznych stylow i wcale nie padlem z wrazenia. Jesli porownam poziom z tym jaki reprezentuja np Jonkers albo Voinescu to nie ma w ogole o czym gadac :wink:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
No to jeszcze raz MTklub. Może wytłuszczę to może łatwiej zrozumiesz sam co napisałeś.

Ciekawe co z tego wyjdzie. Syetem jak pokazali w kan mie się nie podoba :(


narzie dwa razy miałem przyjemnośc trenować w kan ... Na tych zajęciach w których uczestniczyłem miałem przyjemnośc zobaczyc jak wspaniałą wspójnością wykazują sie zajęcia począwszy od kihon, ido geiko , bunkai, kata, iken ,a na końcu kumite . Wszystko sprowadza się do jedengo czyli dobrego kumite. Każdy ruch , który tłumaczył shihan ,a następnie miał przełożenie jak w klockach domino.


Wchodze w ten system i narazie mi to odpowiada czytaj ze zrozumieniem,a to nie :wink: łatwe :wink: :wink: :wink:


A więc reasumując:

Syetem jak pokazali w kan mie się nie podoba ... i narazie mi to odpowiada


No więc ja nie rozumiem co czytam czy Ty waść nie rozumiesz co piszesz?
Ja na razie Twoje kolejne wypowiedzi dają niespójny obraz tego co piszesz na temat K-kan.
A tak swoją drogą jak to możliwe że podba Ci się coś co Ci nie odpowiada?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Nie podoba sposób przejścia a sama metodyka mi sie widzi , gdyby wszysko było proste to było :) by zdyt nudno
Bedziesz na obozie w Tucholi ?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Jeszcze nie wiem. Coroczne wakacyjne obowiązki firmowe i kłopoty z potwierdzeniem urlopu mają bardzo poważny wpływ na moje plany urlopowe. Ale grupa z Radomia będzie.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Jeszcze nie wiem. Coroczne wakacyjne obowiązki firmowe i kłopoty z potwierdzeniem urlopu mają bardzo poważny wpływ na moje plany urlopowe. Ale grupa z Radomia będzie.

No to luzuj bo jak widac masz problemy ze zrozumienime czyli za mło ruchu .Nie bądz mistrzem forum jak inne patafile tylko zbieraj się na obóz.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

No to luzuj bo jak widac masz problemy ze zrozumienime czyli za mło ruchu .Nie bądz mistrzem forum jak inne patafile tylko zbieraj się na obóz.


warn... za caloksztalt Twoich wypowiedzi w tym temacie
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
to ,że przesadziłem w nazwie o P to nie powód do twojej interwencji gdzie byłeś wcześniej, kiedy pisano nie na temat i prowokowano do psykówek :?:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

No to luzuj bo jak widac masz problemy ze zrozumienime czyli za mło ruchu .Nie bądz mistrzem forum jak inne patafile tylko zbieraj się na obóz.

Po pierwsze nie aspiruję do miana mistrza ani tu ani nigdzie indziej, robię to co uważam za słuszne, to co mnie interesuje no i wreszcie to na co mogę pogodzić bezkolizyjnie z moim życiem zawodowym i prywatnym a po drugie dziękuję za troskę, ale nie martw się o ilość ruchu jaką sobie zapodaję. Jest wystarczająco duża do utrzymania się w formie na stałe a nie tylko w tzw.: miesiącach treningowych. Dziś np.: zrobiłem prawie dwie godziny cosobotniego treningu wytrzymałościowo-siłowego.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
gratuluje tak trzymać :!:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Opowiem taka historyjke:
Pare lat temu, 6 moze 8 , na jednym z letnich obozow w Darlowku, po ciezkim treningu bralem prysznic z sensei Jankiem Bierowcem (aktualnie Kyokushin-kan) opowiadamy sobie kawaly i ogolnie nastruj wesoly. Pod prysznic wchodzi jeden z uczniow wtedy posiadacz chyba zielonego pasa bardzo rozesmiany. My nie odwracajac sie do niego pytamy: "Z czego sie tak smiejesz?" pada odpowiedz:"Widzielismy jak sensei robil kata" W tym momencie odwrucilismy sie razem z piorunami w oczach i sensei Janek zapytal "Jaki sensei?" odpowiedz:"Sensei X" Padla moja odpowiedz: "To nie sensei tylko gosc noszacy czarny pas"

Z tego co dowiedziałem się od kolegów z Oyama to ten sensei przeszedł inkwizycję IKO 3 i został zweryfikowany na 3 dan kyokushin IKO 3 z takim stopniem zapisał się do KAN, a więc z mojej wiedzy wynika ,że nie ma w KAN nikogo z danami z Oyama.A inni z Oyama , którzy przeszli to byli instruktorzy z kyu , którzy obecnie jeszcze je posiadają lub zdali na dany po 1.5 rocznym szkoleniu i zaliczeniu kilku seminarium w Tucholi i Wałczu.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub zgadza się ten Sensei przyszedł do Was jako 3 dan IKO3 :D
Na marginesie uważam go za świetnego fightera i jegi walki z Nowego Yorku, które kiedyś obejrzałem zrobiły na mnie duże wrażenie.
Czyli w kan stopnie mistrzowskie w kyokushin są uznawane / jak w shin /. Osobiście myślę, że lepiej zrobić weryfikację niż z automatu nadawać 1 kyu ludziom ze stopniami mistrzowskimi w innych stylach knockdown karate. Kata i kihon kyokushin są dość proste więc dość szybko wchodzą do głowy.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Sam już nie wiem o co wam chodzi najpierw mnie zaatakowaliście i niszczyliście jak śmiecia ,a teraz nagle przynajecie rację ,że nie mozna wszystkich traktowac równo nadając im 1 kyu kiedy ktoś ma 2- 3 dan np. Goru -Ryu.
Jestem tego samego zdania ,że do każdego trzeba podejść z osobna tak jak to uczyniono w stosunku do mojego sensei , który pomimo mlodego wieku ma dany.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub przepraszam jeśli przez moją wypowiedź poczułeś się urażony. :-)
Naprawdę nie miałem niczego złego na myśli...
Pozdrawiam i życzę ... miłego i owocnego spedzenia czasu w Tucholi.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Nie wiem jeszcze czy pojadę do Tucholi bo życie pisze inne scenariusze ale bede próbował wszytsko ułożyć aby tam być i zwiekszyć swoja wiedze aby móc odpowiadać w kwesti kan
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Byłem widziałem i jeste po wrażeniem ............................... Tuchola super !
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
:-) Bardzo się cieszę, że masz pozytywne wrażenia z Tucholi. Wygląda na to, że dokonałeś włąściwego dla siebie wyboru a to ważne.
Moi karateka też właśnie wrócili z europejskiego obozu na Litwie z Shihan Jesus Talanem.
Ja niestety musiałęm siedzieć w pracy...Nie ma sprawiedliwości :)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Nie tylko ja bo jeszcze 7 nowych klubów
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTKlub, w której grupie byłeś w Tucholi? ja byłem w 5.
Cieszę się również, że Ci się podobało.. I oczywiście gratulacje za dokonanie wyboru...Czas poszukiwań jak mniemam się skończył?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Ja byłem w 10 ale narazie jeden wielki szok kilka lat treningu i zaczynamy od zera to zupełnie poukładana metoda treningu od kihon poprzez kata do kumite. Nowością sa dla mnie techniki na jodan i sparingi z dozwolonymi takami na głowe ręcami. To zupełnie zmienia wszystko . Ponoc w Japonii już rozgrywają zawody wg. tych zasad . Mistrzowie japońscy bardzo fajni , rzyczliwi mozna pytac rozmawiać.Zawsze po treningu mozna było podejśc i pytac o kata, techniki itd.Inny świat karate do tego kubudo nowe sposoby taktyki walki jednym słowem przewrócił mi sie świat do góry oczywiście w pozytywnym znaczeniu.
  • 0

budo_lukasj
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Witam Wszystkich uczestników obozu w Tucholi ( 1 grupa ). Wraz z Kłodzkim Klubem Karate Kyokushin złożylismy deklarację przystapienia do Polskiej Federacji Kyokushinkan Karate-do i jestesmy po obozie ugruntowani w swojej decyzji. Po pierwszych dwóch dniach wszystko stanęło na głowie i byłem w stanie wszystko rzucić pełen zwątpienia w to co przez tyle lat robiłem. Po chwili zwątpienia pojawiło się światło i nowe spojrzenie na Karate, które jest realne, a zarazem szanujące drugiego człowieka, jego zdrowie i zycie. Pełen optymizmu oczekuje na kolejne spotkania, a w miedzyczasie udoskonalam formy z którymi się zapoznałem. Pozdrowienia dla wszystkich. OSU!!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024