Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin-kan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
708 odpowiedzi w tym temacie

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Poul to też jest argument za słusznością takiej polityki.
Ludzie patrzą i widzą przychodzi do nas człowiek ze stylu X i nie zna kihon i kata a nosi czarny pas...to po co my się tak staramy...Według mnie najwłaściwszą drogą jest w przypadku zmiany stylu / szkoły / zrobić egzamin weryfikacyjny...Zna kihon, kata i idogeiko na poziomie noszonego stopnia...niech nosi pas.

Słyszałem od Sensei Kucfira, że warunkowo zweryfikował / dla dobra organizacji / pewnego sensei z 3 danem - zresztą wybitnego zawodnika knockdown karate. Sensei ten z automatu dostał sandan a potem szybko chciał yondan. Ponieważ nie znał ani kata ani nawet kihon Sensei Kucfir odmówił mu. Sensei ów się obraził / rzeczywiście dość szybko opuścił IKO3 / i obecnie zasila szeregi innej organizacji kyokushin. :) Tak podobno było..pewności nie mam, więc nie pozwolę sobie na więcej szczegółów, aby komus nie zrobić krzywdy. Poza tym jest przecież Ustawa : o ochronie danych osobowych
Myślę, że wypada przynajmniej na swój stopień umieć materiał jesli chce się nosić czarny pas w danym stylu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Czyli jak to mowia: "Szlachectwo zobowiazuje" :wink: U nas jest prosciej, ludzie ze styli kontaktowych moga zachowac swoj stopien i maja rok na zaliczenie go ponownie juz wedlug naszych wymagan! Od tej zasady sa zdarzaja sie jednak odstepstwa "w dol" bo tak sie juz jakos porobilo ze sa style gdzie dany dostaje sie z marszu, takich nie zaliczamy, bo przeciez co kto soba reprezentuje widac prawie od razu, niezaleznie od tego czy zna rozne ciekawostki techniczne czy nie. Patrzysz na goscia i widzisz co umie/kim jest!
Ups! Chyba sie wtracilem nieproszony :lol:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Ktos tu zle zakumał i sie teraz podnieca swoim fałszem. napisałem wyrażnie,że w kan jeżeli masz 1 dan z Oyama to możesz sobie go nosić i to będzie pierwszy dan oyama ,a nie kyokushin dopiero kolejny egzamin jest to weryfikacja co nie oznacza,że ktoś ja przechodzi o czym niketórzy ponoc mogli sie przekonac w Tucholi w 2007 roku bo słyszałem,że na 30 zdających 6 przeszło pozytywnie egzamin :) Ja uważam ,że nikt nie ma prawa cofac komuś uzyskane stopnie ,a jedynie może je zawiesić na czas kiedy sensei będzie na tyle potrafił aby został zweryfikowany tym bardziej,że zdaje u japończyków.
A co do poczynan sensei Kucfifa to lepiej sie nie wypowiadac bo sami otrzymaliśmy serię zaproszeń chyba 3 lata temu na stopnie egzaminacyjne nadawane chyba w Szydłowcu . Znam gościa który z naszych stron skorzystał awansując szybko ,a był samukiem nie trenując w żadnym klubie.
Czołowi działacze z IKo 3 uciekli do IKo 2 czyli awansowali ................ i jakoś nie byli zweryfikowaniu na 1 kyu przechodząc z IKO 3 którego nie ma do shinkyokushin więc dlaczego teraz weryfikuja innych :?: skoro sami nie wykazali się skromnościa zachowując 1,2,3 dany co :?: Tak więc twoja teoria spisku upada i sami wypadacie tu blado. Ale uważam,że mieliście prawo nosić swoje dany , gdyz zdając na stopnie shin legalizujecie swoje umijętności ,a nie pasy jak to ma miejsce w kan. 8)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
@MTklub czytanie ze zrozumieniem ;)

W shinkyokushin tylko reprezentanci kyokushin zachowują stopnie mistrzowskie

;)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Przeczytałem 2 razy MTklub i nie bardzo wiem o co ci chodzi.
Współczuję Ci Chłopaku- wszędzie teorie spiskowe widzisz. Pracowało się w milicji czy jak?
A teraz parę słów wyjaśnienia, bo coś tam słyszałęś ale nie do końca jak czytam:
Byliśmy w IKO2 zaraz po wystąpieniu z PZK. Tam zostalismy na rok zawieszeni za rezygnację z turnieju Polska - Szwajcaria. Pojechaliśmy wtedy do Belgii zamiast do Szwajcarii. W trakcie zawieszenia podjęliśmy wspłpracę z |Sensei Kucfirem. Potem on wyjechał do UK a nam skończyła się kara i po rozmowach z zarządem POS wróciliśmy do czynnego członkostwa w organizacji. Tak było, więc nie mieszaj MTklub :) .
Pozdrawiam
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Różnie jest w różnych organizacjach i z tego wynikało moje pytanie. Wiadomo, że sylabus wszystkich organizacji kyokushin jest bardzo zbliżony, jeśli nie taki sam. Gorzej z pochodnymi kyokushin, że się tak wyrażę - Oyama, Ashihara etc. Nowe kata, zmieniony kihon. W Shin wprowadzono drobne rżnice w niektórych kata. Pamiętam, że kiedy byłem w PZK też od czasu do czasu wprowadzano jakieś zmiany w kata, a to juji gedan barai zamiast mae a to zaczeto ćwiczyć kohon kata i sokugi. Wszedzie pojawiały się nowe rzeczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Najpierw piszesz o weryfikacji fizycznej teraz startujesz z nazewnictwem , które jest najmnije waże w karate.W każdym razie sam sobie zaprzeczsz bo zdobyliście stopnie u Kucfira w Szydłowcu ,a w shihn kyokushin obnosicie się nimi bez weryfikcji i tego 1 kyu .Uważam ,że wszysycy powinni byc traktowani równo jeżeli takie prawo ustanowliście nie tak :) To twoja wypowiedz 1 kyu dla wszytkich .Znam wiele klubó z poza KK , które reprezentują wyższy poziom od tych do których wstepuja i to Oni wnosza pozytywne wartości ,a że następuje rozczarowanie z czasem to samo życie.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

@MTklub czytanie ze zrozumieniem ;)

W shinkyokushin tylko reprezentanci kyokushin zachowują stopnie mistrzowskie

;)


Czytam czytam i jest fajnie białe to czarne czarne to białe :P
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub
Czy ty jestes holerykiem? :wink: Wyluzuj troche, wyjdzie wszystkim na zdrowie :lol:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub
Czy ty jestes holerykiem? :wink: Wyluzuj troche, wyjdzie wszystkim na zdrowie :lol:

czy ty jesteś uzależniony od internetu,że piszesz wszędzie aby pisać wyluzij chopie 8)
siła żłego na jednego hip hop :)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i o to co znalazłem:

Ciekawe co z tego wyjdzie. Syetem jak pokazali w kan mie się nie podoba :(

to było 2008-06-09, 22:21

Jak od wakacjo wejdziemy w strktury kan to odpowiem Ci na twoje wątpliwości bo teraz moja wioedza o iken jest taka jak o ufo

to było 2008-06-19, 20:37

Szkoda,że odrazu nie trafiliśmy do KAn tylko okrężnie przez IFK i Tezuka- zmarnowane lata , które teraz będzie trudno nadgonić.

to było 2008-06-20, 19:55

narzie dwa razy miałem przyjemnośc trenować w kan ... Na tych zajęciach w których uczestniczyłem miałem przyjemnośc zobaczyc jak wspaniałą wspójnością wykazują sie zajęcia począwszy od kihon, ido geiko , bunkai, kata, iken ,a na końcu kumite . Wszystko sprowadza się do jedengo czyli dobrego kumite. Każdy ruch , który tłumaczył shihan ,a następnie miał przełożenie jak w klockach domino.

to było 2008-06-21, 17:57

kto wybiera sie do Tucholi na obóz :?: Będzie tam nowy klub czyli mój :!:

to było 2008-07-14, 22:22

To była decyzja trzech naszch klubów w regionie i ja nie miałem na nią wpływu to nasi szefowie :)

to było 2008-07-15, 16:31

MTklub odnoszę się do kolejnych Twoich postów jako logicznej całości.
Wstępujecie w struktury organizacji której system Ci się nie podoba, ale mimo wszystko czas spędzony w drodze do kan uważasz za stracony, bo po dwóch treningach zobaczyłeś spójność kihon, ido geiko, bunkai, kata i kumite, ale i tak podkreślasz, że wejście w struktury kan to nie była Twoja decyzja to szefowie Twojego klubu, więc co z tym że system Ci nie podoba? Będziesz się męczył? Czy może nastapiła cudowna odmiana w odbiorze systemu proponowanego przez K-kan.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub, skup się proszę:
Napisałem, że stopnie w innych organizacjach kyokushin są weryfikowane 1 do 1. Nie rozumiesz tego nadal?
Polecam meliskę, ukoi ci nerwy stargane nerwowym poszukiwaniem ostatecznej prawdy. A ja myślałem , że kiedy już znajdziesz swoją ukochaną organizację przestaniesz być taki ...nerwowy
:)
Co do umiejętności naszych karateka - przyjedź i przekonaj się sam jaki reprezentują poziom a nie wypowiadasz się na temat, na który nie masz pojęcia. Przy okazji, żebyś znowu nie zrozumiał opacznie moich słów - TO NIE JEST GROŹBA.
A co do egzaminu - mój egzamin u Sensei Kucfira trwał bite 7 godzin i w ocenie mojego Sensei , który shodan i nidan zdobył w IKO1 / nidan w Panpedale / był to bardzo mocny egzamin. A co do Sensei Kucfira - różne rzeczy można o nim mówić ale jest karateka z ogromną wiedzą, 20 lat spędził w Australii, ćwiczył i zdawał egzaminy u Cameron Quina. Zna perfekt angielski. Miałem okazję poznać wielu Mistrzów Kyokushin i wiedzę Sensei Kucfira oceniam bardzo wysoko. Ze współpracy z IKO3 zrezygnowaliśmy bo 1.Sensei Kucfir wyjechał do UK, 2. Zorientowaliśmy się , że tak peryferyjnbe organizacje jakimi są IKO3 czy kan w Europie / jeszcze raz podkreślam w Europie /nie dają nam możliwości rozwoju. A tłamszenie się we własnym sosie / Polsce / to ślepa uliczka. Teraz jesteśmy / Ponownie / w Shin , mamy szansę rozwoju, dobre układy z BC i ...jest nam dobrze. Pozdrawiam
PS. MTklub - kup też magnez z witaminą B6 - mi pomagał w okresach stresowych :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub
Czy ty jestes holerykiem? :wink: Wyluzuj troche, wyjdzie wszystkim na zdrowie :lol:

czy ty jesteś uzależniony od internetu,że piszesz wszędzie aby pisać wyluzij chopie 8)
siła żłego na jednego hip hop :)


Ja jestem uzalezniony od czytania twoich postow MTklub i basta:!: To z nich czerpie inspiracje i wiedze :lol:
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub
Czy ty jestes holerykiem? :wink: Wyluzuj troche, wyjdzie wszystkim na zdrowie :lol:

czy ty jesteś uzależniony od internetu,że piszesz wszędzie aby pisać wyluzij chopie 8)
siła żłego na jednego hip hop :)


Ja jestem uzalezniony od czytania twoich postow MTklub i basta:!: To z nich czerpie inspiracje i wiedze :lol:

No fajnie ,że Cie kręci miło dzieki :) :P
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub, skup się proszę:
Napisałem, że stopnie w innych organizacjach kyokushin są weryfikowane 1 do 1. Nie rozumiesz tego nadal?
Polecam meliskę, ukoi ci nerwy stargane nerwowym poszukiwaniem ostatecznej prawdy. A ja myślałem , że kiedy już znajdziesz swoją ukochaną organizację przestaniesz być taki ...nerwowy
:)
Co do umiejętności naszych karateka - przyjedź i przekonaj się sam jaki reprezentują poziom a nie wypowiadasz się na temat, na który nie masz pojęcia. Przy okazji, żebyś znowu nie zrozumiał opacznie moich słów - TO NIE JEST GROŹBA.
A co do egzaminu - mój egzamin u Sensei Kucfira trwał bite 7 godzin i w ocenie mojego Sensei , który shodan i nidan zdobył w IKO1 / nidan w Panpedale / był to bardzo mocny egzamin. A co do Sensei Kucfira - różne rzeczy można o nim mówić ale jest karateka z ogromną wiedzą, 20 lat spędził w Australii, ćwiczył i zdawał egzaminy u Cameron Quina. Zna perfekt angielski. Miałem okazję poznać wielu Mistrzów Kyokushin i wiedzę Sensei Kucfira oceniam bardzo wysoko. Ze współpracy z IKO3 zrezygnowaliśmy bo 1.Sensei Kucfir wyjechał do UK, 2. Zorientowaliśmy się , że tak peryferyjnbe organizacje jakimi są IKO3 czy kan w Europie / jeszcze raz podkreślam w Europie /nie dają nam możliwości rozwoju. A tłamszenie się we własnym sosie / Polsce / to ślepa uliczka. Teraz jesteśmy / Ponownie / w Shin , mamy szansę rozwoju, dobre układy z BC i ...jest nam dobrze. Pozdrawiam
PS. MTklub - kup też magnez z witaminą B6 - mi pomagał w okresach stresowych :)


No no zna angielski i to go czyni dobrym karateka ,a jak nie ma 1 kyu to nie ma fajnie innych oceniać ,a gorzej ze sobą :)
Sam wiem co mi pomaga i zaprzestac młucic prowit ,a wyjdzie Ci na dobre 8) :)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i o to co znalazłem:

Ciekawe co z tego wyjdzie. Syetem jak pokazali w kan mie się nie podoba :(

to było 2008-06-09, 22:21

Jak od wakacjo wejdziemy w strktury kan to odpowiem Ci na twoje wątpliwości bo teraz moja wioedza o iken jest taka jak o ufo

to było 2008-06-19, 20:37

Szkoda,że odrazu nie trafiliśmy do KAn tylko okrężnie przez IFK i Tezuka- zmarnowane lata , które teraz będzie trudno nadgonić.

to było 2008-06-20, 19:55

narzie dwa razy miałem przyjemnośc trenować w kan ... Na tych zajęciach w których uczestniczyłem miałem przyjemnośc zobaczyc jak wspaniałą wspójnością wykazują sie zajęcia począwszy od kihon, ido geiko , bunkai, kata, iken ,a na końcu kumite . Wszystko sprowadza się do jedengo czyli dobrego kumite. Każdy ruch , który tłumaczył shihan ,a następnie miał przełożenie jak w klockach domino.

to było 2008-06-21, 17:57

kto wybiera sie do Tucholi na obóz :?: Będzie tam nowy klub czyli mój :!:

to było 2008-07-14, 22:22

To była decyzja trzech naszch klubów w regionie i ja nie miałem na nią wpływu to nasi szefowie :)

to było 2008-07-15, 16:31

MTklub odnoszę się do kolejnych Twoich postów jako logicznej całości.
Wstępujecie w struktury organizacji której system Ci się nie podoba, ale mimo wszystko czas spędzony w drodze do kan uważasz za stracony, bo po dwóch treningach zobaczyłeś spójność kihon, ido geiko, bunkai, kata i kumite, ale i tak podkreślasz, że wejście w struktury kan to nie była Twoja decyzja to szefowie Twojego klubu, więc co z tym że system Ci nie podoba? Będziesz się męczył? Czy może nastapiła cudowna odmiana w odbiorze systemu proponowanego przez K-kan.

Wchodze w ten system i narazie mi to odpowiada czytaj ze zrozumieniem,a to nie :wink: łatwe :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
No i jest nasze maleństwo :) Nie mogłem się już doczekać...
Strasznie niezrozumiale piszesz MTklub.
Angielski zna Sensei kucfir perfekcyjnie więc może rozmawiać ze starymi Mistrzami kyokushin i czerpać od nich wiedzę nie tylko patrząc ale i słuchając. Ktoś kto nie był dłużej w krajach tzw anglosaskich rzadko jest w stanie perfekcyjnie opanować język, idiomy etc. To generalnie miałem na myśli mówiąc o jego znajomości angielskiego. Skróciłem myśl i rozumiem, że mogłeś nie skumać. Moja wina.
Na marginesie świadkiem na ślubie Sensei Kucfira był pewien bardzo znany Shihan kyokushin z Hawajów :D
Pozdrawiam
8)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
[/quote] o co Ci chodziło w tym zdaniu MTklub...czytam i nie wiem[/quote]
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

(...)starymi Mistrzami kyokushin (...) w krajach tzw anglosaskich (...) perfekcyjnie opanować język, idiomy etc. (...)

Czy przypadkiem Kyokushin nie powstał w Japonii, a więc pewnie ci Mistrzowie to Japończycy. Japończycy z językami są na bakier, a szczególnie ci którym to nie jest potrzebne w zawodzie. Skąd więc i po co ci starzy Mistrzowie mieliby posiąść tę perfekcyjną znajomość języka angielskiego? W innych sztukach walki japońscy mistrzowie raczej zdolnościami językowymi nie błyszczą.

Tak z ciekawości pytam, bo karate to nie moja dziedzina, ale języki i Azja jak najbardziej.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Generalnie masz rację jesli chodzi o większość Mistrzów z Japonii, np kancho Matsushima, którego poznałem słabo zna angielski i wszędzie jeździ z tłumaczką. Ale wielu to ludzie wykształceni znający języki. Nasz styl jest dość młodym stylem, więc i mistrzowie są niezbyt starzy. :D
Wielu mistrzów, bezpośrednich uczniów Sosai Oyama nie pochodzi z Azji i doskonale zna języki, Np shihan Bobby Lo, Shihan Peter Von Rotz, Shihan Steve Arneil, Cameron Quinn i wielu wielu innych.
Sądzisz, że Ci ludzie czerpiący wiedzę bezpośrednio od twórcy stylu mają mniejszą wiedzę od tych z Japonii? Ja jestem przekonany, że nie. :-)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024