Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruch w biodrach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Ruch w biodrach
Witam miałbym małe zapytanie w kwestii rozciągania, otóż przed rozpoczęciem treningu karate a było to już pare lat temu miałem wielki problem z zakresem ruchu w stawach biodrowych, wystarczyłoby że machnąłbym dynamiczniej nogą w bok na wysokość pół metra a czułem taki ból jakby mi biodro rozerwało. Przez pierwszy rok treningu karate nawet low kicka nie dałem rady prawidłowo wykonać, z czasem zaczęły przychodzić efekty w rozciąganiu. Na dziś dzień dam radę zejść do francuza ale już z turkiem (obydwoma a zwłaszcza tym z wypchanymi biodrami w przód) mam wciąż duży problem, bardzo dobrze technicznie potrafię kopnąć jedynie niewiele ponad chudan. I teraz tu pojawia się moje pytanie. Gdy stoję np przy drabince trzymając się jej potrafię unieść nogę (tak jak do yoko geri) mniej więcej o głowę wyżej od mojego wzrostu (mam 180) problem polega na tym iż kolano w wyprostowanej kopiącej nodze powinno być skierowane do góry natomiast u mnie skierowane jest trochę do dołu, dla uzmysłowienia tego dodam że unosząc nogę jak do mawashi tyle że ugięta kopiącą w kolanie, stopa która powinna chować się za udem, wraz z podudziem przy takim unoszeniu unosi się wyżej od uda. Mieliście może podobny problem? Jakimi ćwiczeniami zwalczyć taki defekt?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
To sa uwarunkowania genetyczne wrodzone.Nie każdy jest sprawny jak inni. Musiz popracować nad rozciąganiem dynamicznym mniej statycznego. Tylko pamiętaj wszytko po solidnej rozgrzewce. warto też udac sie do specjalisty lekarza i omówić dolegliwości bólowe podczas wykonywania tych ćwiczeń. Wiem jedno,że trzeba uzdroic sie bardzoi dużą cierpliwość.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
Uwazaj. Popytaj doswiadczonego trenera. Jak dostaniesz zapalenia panewek to bedzie bieda. Dobre rozciagniecie pomaga ale nie jest niezbedne aby dobrze kopac. Wiecej dynamicznego tak jak mowi MTklub. Statycznie nie dociskaj jesli boli. No i wypytaj trenera... on Ciebie obserwuje, zakladam ze ma wiedze i doswiadczenie wiec powinien cos poradzic ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach

Gdy stoję np przy drabince trzymając się jej potrafię unieść nogę (tak jak do yoko geri) mniej więcej o głowę wyżej od mojego wzrostu (mam 180) problem polega na tym iż kolano w wyprostowanej kopiącej nodze powinno być skierowane do góry natomiast u mnie skierowane jest trochę do dołu, dla uzmysłowienia tego dodam że unosząc nogę jak do mawashi tyle że ugięta kopiącą w kolanie, stopa która powinna chować się za udem, wraz z podudziem przy takim unoszeniu unosi się wyżej od uda. Mieliście może podobny problem? Jakimi ćwiczeniami zwalczyć taki defekt?


Jesli unosisz noge jak do yoko geri to w koncowej fazie kolano nogi kopiacej powinno byc skierowane do boku nie do gory...
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
zia, a sprobuj przy wykonywaniu kopniecia mawashi sie pochylic..złamac w biodrach..na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz chyba ten problem opisany..
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach

Musiz popracować nad rozciąganiem dynamicznym mniej statycznego


problem w tym że bez uprzedniego solidnego rozciągania statycznego dynamiczne nie wchodzi w grę, poza tym nie ma ono sensu gdyż problem ze źle zwróconym kolanem tym sposobem jest niemożliwy do rozwiązania.

Jesli unosisz noge jak do yoko geri to w koncowej fazie kolano nogi kopiacej powinno byc skierowane do boku nie do gory...


Tak do boku mój błąd przy mawaszce za to bardziej ku górze.

zia, a sprobuj przy wykonywaniu kopniecia mawashi sie pochylic..złamac w biodrach..na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz chyba ten problem opisany..


A jakieś wskazówki co do tego pochylenia bo nie bardzo rozumie. Co do tej strony to w którym konkret dziale jest opisany ten problem?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
Jedno w tym wszytkim ważne jeżeli odczuwacz bóle zrób sobie przerw. Musisz wykazać sie cierpliwością w tego typu ćwiczeniach.Proponuje tez dynamiczne wymachy przy drabinkach lub drzewie ale zawsze po bardzo dokładnej rozgrzewce dolnych kończyn i bioder.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
A o jakiego rodzaju bólach mówisz?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach

A o jakiego rodzaju bólach mówisz?

no jak jakich wszelskich związanych z biodrami !!!, staw biodrowy, panweki,ścięgna, wiżzadła, przyczepy itd
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
Rozumiem, do jakiego lekarza proponujecie się zwrócić? Sportowego? czy jakiegoś innego?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
Bardzo dobre efekty daje stanie w kiba dachi, nisko, z kolanami rozepchanymi na boki. Trzeba stac regularnie (najlepiej codziennie) i dlugo, ( na poczatek np dwie minuty). Wzmacnia nogi, rozgrzewa i bardzo dobrze sluzy biodrom. Niestety rezultaty nie pojawiaja sie od razu. Zacznij a nie bedziesz zalowac :wink:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
Tego nie próbowałem aczkolwiek na pewno spróbuję i podzielę się obiekcjami :-)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach

Rozumiem, do jakiego lekarza proponujecie się zwrócić? Sportowego? czy jakiegoś innego?

sportowego odradzam to katastrofa jest tylko kilku mądrych i to przewqażnie przy AWF-ach proponuje specjalistę od bioder-ortopeda lub coś bardziej zawężonego w tej dziedzinie i to dwóch aby ich zweyfikować
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach

Bardzo dobre efekty daje stanie w kiba dachi, nisko, z kolanami rozepchanymi na boki. Trzeba stac regularnie (najlepiej codziennie) i dlugo, ( na poczatek np dwie minuty). Wzmacnia nogi, rozgrzewa i bardzo dobrze sluzy biodrom. Niestety rezultaty nie pojawiaja sie od razu. Zacznij a nie bedziesz zalowac :wink:

Może to dobre dla bioder ale czy dla kolan :?:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach

Może to dobre dla bioder ale czy dla kolan Question


Wydaje mi się że jeśli kąt między stopą a podudziem będzie większy niż 90 stopni to dla kolan nie będzie to miało raczej złego wpływu.

A poza lekarzem czy istnieje jakieś ćwiczenie które potrafiłoby sprawić by przy np mawaszce zanim wyprowadzę kopnięcie stopa chowała się za udem?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruch w biodrach
Zgadza sie ze lepszy jest dobry ortopeda ( najlepiej ze sportowym doswiadczeniem) od "sportowego".
A co do "kiba", no coz zdaje sobie sprawe ze to cwiczenie pachnace myszka :wink: tym niemniej skuteczne. Sposrod wielu roznych metod mozesz wybrac co ci najlepiej pasuje. Stanie w kiba to rzeczywiscie droga przez meke :lol: , mimo to polecam.
Problemy z kolanami? Slyszalem takie obawy z roznych stron, ja stoje tak prawie co rano od kilku lat i z kolanami nie mam problemow ( dla uscislenia: chodzi mi o porzadne kiba dachi jakie wszyscy znamy z kyokushin lub kung fu tzn z rownoleglymi mniej wiecej stopami i z kolanami nad stopami )
Nie ma sensu tez dluzej dyskutowac, jest to dosc archaiczne cwiczenie ktore z roznych wzgledow moze sie nie podobac, ale na dluzsza mete bardzo dobre. Serdechnie pozdrawiam i rzycze powodzenia w "biodrach"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024