Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie polecacie środki na regenerację stawów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Witam, trenuję od kilku tygodni i niestety już musiałem zrobić sobie przerwę z powodu bólu stawów, w szczególności kolan. Jak sądzicie czy preparaty typu OLIMP ARTHROBLOCK lub inne pozwolą ulżyć obolałym stawom i je wzmocnią? Jakie środki polecacie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
ja bym raczej przemyslal trening. podaj wiecej szczegolow, co i jak i gdzie i z jaka intensywnoscia? moze rzuciles sie na za gleboko wode za szybko?
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Kłopoty zaczęły się kiedy zacząłem trenować kopnięcia (kopnięcia w powietrze itp), trenuję tai jitsu (od niedawna), może rzeczywiście przegiąłem bo jako stary kloc biegałem na treningi 4 razy w tyg i do tego szlałem w domu (wcześniej SW tylko w teorii), możliwe że się przeciążyłem. Jednak ponawiam pytanie, ponieważ kolana nigdy nie były moją mocną stroną i boję się je uszkodzić,nie chcę też opuszczać treningów, więc zacząłem szukać po necie i znalazłem kilka preparatów na regenerację stawów a teraz szukam opinii fachowców co sądzicie o takich preparatach, czy jest sens je stosować a jeśli tak to jakie?
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

ja bym raczej przemyslal trening.


to znaczy co konkretnie?
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Arthroblock o ile mnie pamięć nie myli poprawia przede wszystkim uwapnienie kośca. Żarłem to na zrastanie się złamanej nogi. Co do stawów to jest jeden jedyny preparat, ktorego działanie "czuć" - animal flex universala. Opakowanie (44 paczuszki) kosztuje ok 140 - 150 zł. Drogo ale nie trzeba skonsumowac całego od razu, tylko raz na jakiś czas zrobić sobie kilkudniową kurację.
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Kłopoty zaczęły się kiedy zacząłem trenować kopnięcia (kopnięcia w powietrze itp)

Odnośnie kopania to jak już musisz kopać w powietrze to nie rób tego z pełną mocą i do pełnego wyprostu kolana. Bardzo prawdopodobne, że stąd te problemy z kolanami.
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Co do stawów to jest jeden jedyny preparat, ktorego działanie "czuć" - animal flex universala. Opakowanie (44 paczuszki) kosztuje ok 140 - 150 zł.


ja pie...e, rzeczywiście drogo, za drogo na moją kieszeń :!: Chyba zacznę biegać ba treningi w opaskach ortopedycznych no i niestety dziś też odpuszczę sobie trening :( może jutro pójdę, sie zobaczy. Dzięx za odpowiedzi.

P.S. jak ktoś zna coś tańszego i dobrego to proszę o opinię.
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Krvavy jak sądzisz czy Universal ANIMAL FLEX mozna brać jednocześnie z witaminami dla sportowców? Kurde zawsze byłem kiepski z chemii :P
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Z witaminami spokojnie. Większość z nas wcina preparaty witaminowe i nie sądzę żeby akurat z flex-em miały sie gryźć.
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
po pierwsze NIGDY nie kop w powietrze z pełną siłą, to doskonała droga do zniszczenia kolan. Jeśli chcesz kopać dynamicznie to tylko w poduchy albo .....w partnera :D Jeśli o te wszystkie preparaty poprawiające stan stawów to kuracja jest jest dość długa i na jakieś efekty trzeba roche poczekać. Ja jestem po kontuzji kolana i zjadam sobie Artelux MS. Przed treningiem możesz smarować kolana jaką maścią rozgrzewajacą. Jeśli to Twoje pierwsze treningi to nie szalej za bardzo, najpierw popracuj nad wzmocnieniem poszczególnych partii mięśniowych. A jak ból nie bedzie przechodził to niestety czeka Cię wizyta u ortopedy
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Wojowniczka jakie ćwiczenia polecisz początkującemu :wink: na wzmocnienie stawów a szczególnie wspomnianych kolan :?: i czego poza kopaniem w powietrze z pełną siłą unikać, jak sie rozciągać żeby nie zrobić sobie krzywdy:?:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Kłopoty zaczęły się kiedy zacząłem trenować kopnięcia (kopnięcia w powietrze itp), trenuję tai jitsu (od niedawna), może rzeczywiście przegiąłem bo jako stary kloc biegałem na treningi 4 razy w tyg i do tego szlałem w domu (wcześniej SW tylko w teorii), możliwe że się przeciążyłem. Jednak ponawiam pytanie, ponieważ kolana nigdy nie były moją mocną stroną i boję się je uszkodzić,nie chcę też opuszczać treningów, więc zacząłem szukać po necie i znalazłem kilka preparatów na regenerację stawów a teraz szukam opinii fachowców co sądzicie o takich preparatach, czy jest sens je stosować a jeśli tak to jakie?

cialo trzeba powoli dostosowywac do przeciazen. watpie, by cokolwiek poza zmniejszeniem intensywnosci i stopniowym wdrazaniem sie w treningi moglo pomoc.
  • 0

budo_truskawka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
sory za offtop tale ze temat związany z kolanem to sie zapytam ... a mianowicie chodzi o stabilizator kolana ... bo musze sobie zakupić tylko nie wiem jaki ... na oku mam ten: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale zastanawiam się też nad tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
no i właśnie nie wiem bo jestem po rekonstrukcji acl i chciałabym taki, w którym można troche poćwiczyć ... nic wyczynowego ot zwykły wf ...
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

P.S. jak ktoś zna coś tańszego i dobrego to proszę o opinię.

z tańszych, a sprawdzonych przeze mnie polecam kolagen aktiv plus olimpu, tylko w proszku, bo w tabletkach wyjdzie drogo.za ok.50zł masz puszkę, która przy intensywnym stosowaniu wystarczy Ci na miesiąc.przy stosowaniu profilaktycznym na 2 miesiące.
jest jeszcze tran, tani i podobno dobry, ale tego nie testowałem na własnych stawach, w przeciwieństwie do kolagenu.
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
A słyszeliście lub stosowaliście coś o nazwie Olimp Glucosamine 1000 :?:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
sama glukozamina w niczym nie pomoze, to jest obojętne jakiej firmy sklad jest ten sam. Ona tylko wspomaga synteze chrząstki ale oprócz niej konieczne jest multum innych skladników, bez nich nic to nie pomoże.
najlepszy faktycznie jest animal flex, do tego koniecznie dodac kolagen i można tez chrzastkę rekina.To jest drogie ale nie masz wyboru, tanio to można najwyzej kolano zepsuć ale nie wyleczyć.
w sumie to jest jeszcze flexit, jak nie masz jakichs poważniejszych uszkodzeń w tych kolanach to możesz spróbowac on jest tańszy (ale starcza na dwa tygodnie)

tu sa ćwiczenia na wzmocnienie mięśni chroniących stawy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a kopac w powietrze można tylko nie te kopnięcia które wiążą się z energicznym wyprostem kolana (czyli absolutnie nie mozna okręznego, chyba ze pełnoobrotowe, z wyrzutu biodra wogóle bez zginania nogi)
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Sally Dzięx za radę i linka :D
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
glukozaminy nie polecam.opinie dotyczące jej skutecznosci są mocno podzielone.
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

glukozaminy nie polecam.opinie dotyczące jej skutecznosci są mocno podzielone.


Tak jest akurat w przypadku wszystkiego :D zawsze zdania są podzielone, niezależnie czego by problem dotyczył
Jak narazie skusiłem się na glukozaminę z powodu ograniczonych funduszy, za miesiąc zainwestuję w coś lepszego, chyba :-)
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

tu sa ćwiczenia na wzmocnienie mięśni chroniących stawy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


bardzo podobnie ćwiczylam z moją rehabilitanką, poza tym bardzo dobrym cwiczeniem na wzmocnienie kolan jest stanie w pozycji kiba dachi

na oku mam ten: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale zastanawiam się też nad tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


polecam ten pierwszy, też miałam taki kupić, ale akurat zabrakło mojego rozmiaru i kupiłam coś innego. Bardzo solidnie wykonany i w miarę niedrogi stabilizator.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024