Skocz do zawartości


Zdjęcie

monitor akcji serca (amatorski)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

monitor akcji serca (amatorski)
Hej,

Mam trzy pytania w związku z zakupem pulsometru:

1) Jaki niedrogi możecie polecić? Dla mnie ważne jest by niepsuł sie, miał zegarek, stoper, ew. pokazywał procent HRmax, nie gryzl sie ipodem (pole elektromagnetyczne) i dzialal w warunkach duzej wilgotności - poce sie okrutnie, nie widziałem kogos, kto poci sie tak bardzo jak ja.

Znalazlem taki firmy Sigma Sport i bardzo mi sie podoba (wnioskuje ze zdjecia i opisu na stronie):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Może być?

2) Nie korzystałem wczesniej z pulsometru - czy sa jakies inne wazne funkcje, ktore powinien miec amatorski pulsometr? Bede z niego korzystal 3 razy w tygodniu w klubie fitness.

3) Znalazlem na allegro tanie pulsometry, ktore nie uzywaja paska na klatke piersiowa. Czy ktos z nich korzystal? Czy warto taki kupic?

Dzieki!
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
Z tańszych wybierał bym między:
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gubrin
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
mam taki pulsometr jest spoko
używam w zasadzie tylko do biegania i nie narzekam
ale zaznaczam nie miałam nigdy innego
na allegro można go chyba taniej kupić poszukaj pewnie coś znajdziesz
życzę powodzenia i wytrwałości :D
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
Znalazlem na Allegro o polowe taniej!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Martwie sie, czy to nie przekret jakis ale sprzedawca budzi zaufanie...

Iskierka - mozesz powiedziec cos wiecej o tym fit test? czy w tym pulsometrze jest podswietlenie? jezeli nie, to czy kontrast wyswietlacza jest zadowalajacy?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)

Znalazlem na Allegro o polowe taniej!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przecież to zupełnie inny model ?

Gubrin
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
Dzięki Gubrin... żle spojrzałem :oops:

Ten:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
1)
Od kilku miesięcy mam Sigmę PC 15 i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej też chciałem Fit Watch, ale od PC 15 różni się tylko jedną zupełnie niepotrzebną funkcją, wyższą ceną i brakiem podświetlenia. Z iPodem na pewno nie będzie się gryzł. Biegałem już z mp3 na uszach i nie było problemów. Za to będziesz musiał unikać innych pulsometrów, bo sygnał nie jest kodowany i twój pulsometr będzie pokazywał zsumowane wyniki wszystkich nadajników w zasięgu (ok. 2-3 metry).

Alternatywą jest Polar. Sygnał jest kodowany, ale Polary są droższe i nie mają wymiennych baterii w nadajnikach (z wyjątkiem chyba dwóch modeli).

Też się okrutnie pocę. ;)

2)
Najważniejsze to pokazywanie, w której z 3 stref wysiłkowych aktualnie ćwiczysz, sygnalizowanie przejścia z jednej strefy do drugiej i przekroczenie maksymalnej ustalonej wartości.
Oprócz tego przyda się zapamiętywanie średniego i maksymalnego pulsu osiągniętego podczas treningu i liczenie spalonych kalorii.

3)
Pulsometrów bez opaski nie kupuj. Nie mierzą pulsu na bieżąco, ale tylko wtedy gdy przyłożysz palec do czujnika na 5 sekund (trzeba się oczywiście zatrzymać). Czytałem też o takich, które mają czujnik w pasku zegarka, ale są ponoć mało dokładne i zawodne.

EDIT:
Fit Watch ma jeszcze funkcję zapamiętywania 7 wyników, ale moim zdaniem to też mało przydatne. Szybciej i prościej jest zapisać wynik na kartce. ;)
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
a więc tak
w tym modelu do którego link podajesz i który ja mam (nabyty chyba od tego samego sprzedawcy => bez najmniejszych problemów) nie ma podswietlenia
mi osobiście nie jest bardzo potrzebne bo ze względu na okolice w której mieszkam staram sie nie biegać po zmroku :D
co do kontrastu to jest ok,
jest sygnalizacja dzwiękowa przekroczenia stref i jak dla mnie jest dobrze słyszalna ( nie biegam z mp3 )
jest prawda to co pisał przedmówca że sygnał nie jest kodowany więc jeśli wiesz że będziesz biegać z kimś lub na siłowni lub sali fitness jest prawdopodobieństwo że bedzie obok ciebie ktoś z podobnym urządzeniem to lepiej dołożyć parę groszy i kupiś polara z kodowanym sygnałem
w innym przypadku ten sprzęt poprostu nie bedzie spełniał swojej podstawowej funkcji
jak coś jeszcze to pisz na priva
  • 0

budo_slawek76
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
tak amatorski czyli tani a dobry skuteczny mierzacy tetno to popatrz donnay na forum biegaj z nami byl tam bardzo obszerny temat i po przeczytaniu tez kupilem cena 26zl+przesylka I działa do biegania i na rower mi starcza nie potrzebuje super hiper wypasionego nie chcę się przetrenować i tyle mi starcza wiecej poczytasz na w/w forum. Pozdrawiam.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
Sigma jest niezła.
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: monitor akcji serca (amatorski)
a do czego chcesz go uzywac?? wiesz taki sprzet przydaje sie tylko w przypadku treningu o charakterze tlenowym-rower, bieganie... pulsoksymetry ( te z klipsem na palec ) maja pewna ciekawa funkcje mianowicie pomiar VO ale raczej potrzebne Ci to nie bedzie:) tymbardziej ze moga byc troche mniej poreczne:) osobiscie polecam jakiegos polara-komorki inne pulsometry
nie maja na niego wplywu a wymiana baterii pomimo ze dosc kosztowna( 85 pln zegarek+45 ale to stare ceny teraz powinno byc taniej ) i tak nie jest jakims problemem:) raz na dwa lata raczej rzadziej niz czesciej:) jest bardzo rozbudowany post na light-bike.com (po polsku) wogole to kolarze/biegacze moga Ci udzielic najlepszej porady:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024