Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie polecacie środki na regenerację stawów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Tak jest akurat w przypadku wszystkiego :D zawsze zdania są podzielone, niezależnie czego by problem dotyczył

w sumie masz rację, ale co do skuteczności kolagenu, to nie znalazłem żadnych negatywnych opinii (same pozytywy), a co do glukozaminy zawsze czytałem pół na pół (pozytywy i negatywy).Ale wszystkich opinii pewnie nie czytałem;-] Daj znać,czy glukozamina coś Ci pomaga, bo to się tak naprawdę najbardziej liczy.
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Embe, kuracja trwa, według opisu na ulotce, 6-8 tygodni więc będziesz musiał poczekać troszku na odpowiedź czy jest to środek skuteczny czy nie :-)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Embe, kuracja trwa, według opisu na ulotce, 6-8 tygodni więc będziesz musiał poczekać troszku na odpowiedź czy jest to środek skuteczny czy nie :-)

jak jesz tylko glukozamine to moge sie założyć że nie, ale poczekamy napisz
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Siema ludziska :D Wszystkiego naj w Nowym Roku :!: Sorry, że odpisuje dopiero teraz, ale cóż... :D Maiłem napisać czy kuracja wyżej wspomnianym magicznym środkiem przyniosła efekty. Jako odpowiedź wrzucam dla zainteresowanych linka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] coś w tym jest tzn. w autosugestii :wink: Pozdro
  • 0

budo_sikor_2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Ciemnej Strony Księżyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
kurcze coś schrzaniłem z tym linkiem sorrka może ten zadziała [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
ja przez zeszłe wakacje pracowałem wyczynowo na rowerze i miałem wielkie kłopoty z kolanami (poza pracą mniej więcej w tym samym czasie zacząłem trenować) z pomocą przyszła glukozamina firmy naturell na mnie działała w 100% skuteczności i kosztuje nie cale 30 zl tak wiec wydaje mi sie że jest rozsądnym środkiem poza tym polski produkt stawoluks czy jakoś (tak nazwy nie pamiętam) sprawdza sie również całkiem całkiem a dostaniesz to w aptekach za przystępna cenę ja miałem z przeceny 3zł za paczkę. również pamiętaj o rozgrzewce na stawy bardzo ważna rzecz i same ćwiczenia rozgrzewające możesz robić raz na jakiś czas by nadać stawom elastyczności bez kopnięć poptrostu w domu. pozdro
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

tu sa ćwiczenia na wzmocnienie mięśni chroniących staw:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Te ćwiczenia faktycznie wzmacniają mięśnie które przejmują większość obciążeń działających na staw kolanowy ale jeżeli ktoś ma z nich korzystać to ja bym radził je trochę zmodyfikować:

- w pierwszym ćwiczeniu jest dla mnie błąd który potem powtarza sie w pozostałych. Chodzi o obciążenie ciężarkami założonymi w okolicach kostki. Nie jest to dobre rozwiązanie bo wytwarza się dźwignia biegnąca nad dwoma stawami. W efekcie czego przeciążany jest staw kolanowy ponieważ jest w maksymalnym zakresie wyprostu i dalszy ruch wyprostu nie blokują mięśnie a rzepka i jest to bierne zablokowanie poprzez "zaklinowanie" się elementów kostnych. Lepiej więc przyłożyć większy ciężar ale nad stawem kolanowym, można też użyć taśm "thera band" (można je wykorzystać do wielu ćwiczeń rehabilitacyjnych a także typowo sportowych, przykładów zastosowania ich jest mnóstwo na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Fajnie że ktoś wspomniał o zabezpieczeniu odcinka lędźwiowego z tym że pewnie większość osób nie wie o co w ogóle chodzi i jak to zrobić. Kładąc się na plecach z wyprostowanymi nogami włóżcie dłoń pod dolną część pleców jest tam przestrzeń między podłożem a plecami. Chodzi o to żeby tej przestrzeni nie było poprzez dociskanie tego odc. do podłoża. Najlepiej poćwiczyć to poprzez włożenie zgniecionej kartki w kulkę po tą część pleców i starać się ją spłaszczyć plecami. Ogólnie każde ćwiczenie w leżeniu na plecach powinno się zaczynać od właśnie takiego zabezpieczenia lędźwiowej części kręgosłupa.

- Drugie ćwiczenie te same błędy co w pierwszym i tutaj koniecznie(!) trzeba zabezpieczyć odc. lędźwiowy bo jeżeli tego nie zrobimy drastycznie go przeciążamy i pogłębiamy lordozę lędźwiową. Po takim zabezpieczeniu stanie się także świetnym ćwiczeniem na mięsień prosty brzucha.

- W trzecim także przybliżyć ciężar do kolana ale nie umieszczać go nad nim. Noga podporowa w lekkim zgięciu - zapobiega to tworzeniu się przeprostu w kolanie.

- Ćwiczenie czwarte w sumie najmniej ważne bo tylko jeden z 5 mięśni przywodzicieli ochrania bezpośrednio staw kolanowy na dodatek nie jest to najmocniejszy z nich. Dlatego można wykonywać w mniejszej ilości niż pozostałe. Ten sam błąd z umiejscowieniem ciężaru.

- W piątym i szóstym też trzeba zmienić miejsce oporu.

Co do glukozaminy i innych preparatów to powtórzę się po innych to tylko dodatek jeżeli nie
przestaniesz kopać bez kontroli w powietrze to problemy z kolanami pozostaną niezależnie od tego ile preparatów będziesz brał i ile robił ćwiczeń na wzmocnienie mm. ochraniających kolano.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Tak w kwestii glukozaminy - jem od miesiąca Artresan na przeciążenie stawu biodrowego. Pomogło i to bardzo, przy treningu 6-7 razy w tygodniu, z czego 5 treningów mocno aerobowych, stawy praktycznie przestały dokuczać.

Koszt - 23zł za 90 kapsułek, przyjmuje się 3 dziennie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
nedohin chyba faktycznie masz racje, bo juz mi ktoś kiedys powiedział ze te cwiczenia w tej formie sa niezbyt zrdowe, zmienie tak jak mowisz tylko moge robić poprostu wiecej powtórzeń zamiast wiekszego cieżaru? bo ciezarki na noge mam tylko 2 kg..
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
to nie jest takie proste bo zmniejszając ciężar a zwiększając liczbę powtórzeń będziesz bardziej rozwijał wytrzymałość siłową. Jednak jeżeli chcesz to robić w celach profilaktyczno-rehabilitacyjnych to na prawdę polecam taśmy thera-band ceny wahają się od 60-80 pln za jedną a można ją wykorzystać do ćwiczeń sportowych i rehabilitacji praktycznie wszystkiego i są o wiele bezpieczniejsze nie powodując zbędnych przeciążeń i łatwiej nimi rozwijać kompleksy mięśniowe. Bo te ćwiczenia co podałeś są w mocno izolowanych pozycjach gdzie pracują pojedyncze mięśnie w przeciwieństwie do chodzenia, biegania, walki gdzie pracują wszystkie na raz.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
nedohin, a jakies rady na zapalenie przyczepu sciegna achillesa? :wink:
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Chyba nic odkrywczego nie napisze bo zapalenia ćwiczeniami nie wyleczysz. Jedyne co możesz zrobić to brać leki przeciwzapalne i smarować się maścią przeciwzapalną na tylnej części pięty.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Chyba nic odkrywczego nie napisze bo zapalenia ćwiczeniami nie wyleczysz. Jedyne co możesz zrobić to brać leki przeciwzapalne i smarować się maścią przeciwzapalną na tylnej części pięty.

mhm spoko, dzieki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

to nie jest takie proste bo zmniejszając ciężar a zwiększając liczbę powtórzeń będziesz bardziej rozwijał wytrzymałość siłową.

narazie robie na ta wytrzymałośc siłową bo nie mam większych ciężarków :D
mam te gumy, ale za bardzo nie wiem jak z nimi ćwiczyć. Ten link który podałes jest fajny, trzeba się zarejestrowac ale jest dużo ćwiczeń. Na tych ćwiczeniach z gumami sa one zawsze zaczepione za kostkę (np. ruch nogi w przód jak w zwykłym kroku z oporem gumy) w sumie podobnie jak z tymi cieżarakami, czy przy tym nie ma tam dźwigni na staw kolanowy ?
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
ktos wspomnial,ze animal flex- universal działa i mozna poczuc zmiane.Miał racje,bo preparat działa.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

narazie robie na ta wytrzymałośc siłową bo nie mam większych ciężarków :D
mam te gumy, ale za bardzo nie wiem jak z nimi ćwiczyć. Ten link który podałes jest fajny, trzeba się zarejestrowac ale jest dużo ćwiczeń. Na tych ćwiczeniach z gumami sa one zawsze zaczepione za kostkę (np. ruch nogi w przód jak w zwykłym kroku z oporem gumy) w sumie podobnie jak z tymi cieżarakami, czy przy tym nie ma tam dźwigni na staw kolanowy ?


dźwignia jest ale mniejsza bo jest inny opór. Poza tym taśmy też możesz zaczepić bliżej kolana zmniejszając ramie dźwigni. Zaletą taśm jest to że lepiej rozwijają prace ekscentryczna mięśnia w przeciwieństwie do ciężarków które głownie rozwijają pracę koncentryczną.
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
dobrze by bylo przypakowac-mocniejsze miesnie, wiekszy tonus miesniowy... tak...dobrze wplywaja na stabilnosc stawow:) a co do glukozaminy... coz ja puki co po 3 tygodniach juz jakacs poprawe zalwazam:) chrupanie w kolanie jakby mniejsze:) no i dobra rozgrzewka oczywiscie!!!
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?

Tak w kwestii glukozaminy - jem od miesiąca Artresan na przeciążenie stawu biodrowego. Pomogło i to bardzo, przy treningu 6-7 razy w tygodniu, z czego 5 treningów mocno aerobowych, stawy praktycznie przestały dokuczać.

Koszt - 23zł za 90 kapsułek, przyjmuje się 3 dziennie.


Równiez chciałem polecić Artresan ;) miałem problemy z kolanami i stawem skokowym przez treningi na wytrzymałość siłową i ogólnie aeroby. Teraz kompletnie nie czuć bólu ani tu ani tu, a bywa, że ciężko trenuje nogi :) poza tym jak mnie bardzo bolało to mama robiła galaretki mięsne + częściej wołowinka na obiad ;) bunkrów nie ma... ale też jest zajebiscie. Pozdrawiam !
  • 0

budo_marsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
wlasnie zelki rozne tez sie przydadza:) kisiele, galaretki... wszystko co zawiera zelatyne:) oczywisie mozna jakis kolagen w kapsulkach:)
  • 0

budo_liske
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie polecacie środki na regenerację stawów?
Uzywam Universal Animal Flex i jestem naprawde zadowolony z efektow kuracji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024