Skocz do zawartości


Zdjęcie

Badania Sportowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mellvin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Badania Sportowe
Jako że forumowa szukajka coś nie działa (albo rzeczywiscie nie ma takiego tematu) a i w googlach nic nie znalazłem, postanowiłem zwrócić się z pytaniem na forum.
Żeby trenować w moim klubie potrzebuje badań sportowych. Chiałbym się dowiedzieć jak wyglądają takie badania, jak długo trwają i jakie koszta się z nimi wiążą.
Z góry dzieki za odp.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Sportowe
zalezy ile masz lat jezeli poniżej 19 lat (podobo mają to przedłużyc do 21) to masz za darmo:
EEG
EKG (lepiej zrobić samemu wysiłkowe bo to jest najwazniejsze badanie ze wszystkich)
krew, mocz
neurolog
okulista
więcej nie pamiętam..ale może coś jeszcze jest , a jakie koszty nie wiem ale chyba kosmiczne :)
  • 0

budo_mellvin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Sportowe
Mam poniżej 19 lat. Chodziło ci o to że jeżeli poniżej 19 lat to jest to za darmo a jeżeli powyżej to koszta są kosmiczne tak ?? I mam pytanko co sprawdzają w badaniach krwi i moczu ?? :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Sportowe
w krwi bada sie proporcje krwinek , nieprawidłowości moga być związane z anemią lub innymi chorobami, a w moczu obecnośc białek, ewentualnie krwi itp co by wskazywało na choroby nerek albo inne
ale mozesz zapytać lekarza o szczegóły bo ja nie wiem

tak, ponizej 19 za darmo, bierze sie skierowanie od rodzinnego do poradni sportowej
  • 0

budo_darian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krotoszyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Sportowe
Jest to wydłuzone do 21 lat to po pierwsze. Jesli cwiczysz walki wschodu musisz miec robione co 2 lata badanie czynności mózgu EEG a poza tym reszta co 6 miesiecy
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Sportowe
Badanie badaniu nie równe. Ja swojego czasu robiłem za darmo w przychodni sportowej to cała operacja zabrała mi z 5h, innym razem robiłem prywatnie u lekarza sportowego - 50zł, pomiar ciśnienia i mam podstemplowaną książeczkę :lol:
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Sportowe
odświeżam temat bo i po co nowy zakładać...

postanowiłam zmienić mojego lekarza sportowego (miał prywatną praktykę) z różnych powodów, ale generalnie chodzi mi o to: czy lekarz może zabronić oddania wyników badań (w tym przypadku morfologia i mocz) swojemu pacjentowi? nie spisuje sobie wyników do karty ani nie chce ksero wyników a tylko oryginał - czy to jest w przepisach, że musi mieć u siebie całą dokumentację? doszło do tego, że badania podstawowe robię sobie czasami kilka razy w ciągu nawet pół roku co idzie w koszta i jest niewygodne.
co za tym idzie - może macie kogoś wartego polecenia (prócz COMSu bo strasznie drogo i długo trwa) w Warszawie? robiłam regularnie co 2 lata EEG i EKG, bo to akurat jest w przepisach... ale chcę mieć normalnego lekarza który nie odsyła mnie do psychologa jak tylko zaczynam podważać jego zdanie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024