Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
slyszalem o gosciu z shotokana (z paroletnim stazem, zawodnik) ktory probowal kopac napastnika majacego w rece noz (do tulipana nie daleko wiec o tym pisze).. final byl taki ze noz wykopal - ale tak ze zostal mu w nodze i przecial achillesa co wylaczylo go do konca zycia z aktywnego sportu.. jeszcze ktos chetny na powielanie szkoleniowek Ruttena w realu?

natomiast nie przecze ze znam tez ludzi ktorym udalo sie wykopac noz przeciwnikowi - choc zawsze bylo w tym sporo szczescia, bo mimo ze ktos jest super wytrenowany to nie trafisz idealnie co do centymetra tak jak planujesz, chocby dlatego ze przeciwnik sie tez rusza i zanim ty kopniesz, on moze przekrecic noz tak ze ci sie wbije w noge..

niby prosta rzecz - ale wielu o tym zapomina, ze przeciwnik na ulicy to nie sparringpartner z treningu czy worek bokserski.. on chce nas uszkodzic i zrobi wszystko zeby to on wygral
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

jeszcze ktos chetny na powielanie szkoleniowek Ruttena w realu?

ło ludzie jak można to na serio brać, ty chociaż widziałeś jaką kolwiek szkoleniówke "samooobrony" z Basem? :roll:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
Niektóre są z jajem, ale niektóre są też na poważnie. Chociaż z nożem nigdy nie widziałem.
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
są różne za i przeciw ale jak się walczy o życie czy choćby o zdrowie to się zrobi wszystko by wygrać.Jeden zostanie z nożem w nodze,a drugi wykopnie nóż i zachowa życie.I nic się na to nie poradzi.
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

są różne za i przeciw ale jak się walczy o życie czy choćby o zdrowie to się zrobi wszystko by wygrać.Jeden zostanie z nożem w nodze,a drugi wykopnie nóż i zachowa życie.I nic się na to nie poradzi.


Zapewne walczyles juz o zycie conajmniej raz
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
nie nie walczyłem i nie mam zamiaru znaleźć się w takiej sytuacji czego i tobie nie życzę,ale walcząc o życie robiłbym wszystko,aby wygrać a nie zastanawiać się czy zaraz dostanę nożem,czy zostanie mi w nodze czy nie,albo czy jest sens walczyć z kimś kto ma tulipana i czy może lepiej od razu się nie poddać i dać zabić. 8O
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
sorry tam miało być poddać a nie nie poddać
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
bardziej prawdopodobny jest często strach i paraliż niż walka jak "za Sparte" :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
SoS - nie będziesz chyba stał skamieniały podczas, gdy ktoś leci na ciebie z nożem? Paraliż paraliżem, ale w sytuacji zagrożenia każdy organizm podejmuje próbę obrony, nie ważne w jakiej byłby sytuacji. Przewaga trenujących polega na tym, że potrafią w miarę kontrolować swoje zachowanie i myśleć trzeźwiej niż przeciętny zjadacz chleba.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
zgadzam się ale napisałem "często" a nie "zawsze" a Blizna zdaje sie nic nie trenuje :wink:
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. Potencjalna reakcje na noz moze opisywac ktos kto przezyl taki atak, badz uciekajac, badz jakims fartem broniac sie kopnieciem.

nie nie walczyłem i nie mam zamiaru znaleźć się w takiej sytuacji czego i tobie nie życzę,ale walcząc o życie robiłbym wszystko,aby wygrać a nie zastanawiać się czy zaraz dostanę nożem,czy zostanie mi w nodze czy nie,albo czy jest sens walczyć z kimś kto ma tulipana i czy może lepiej od razu się nie poddać i dać zabić. 8O


Nie poddac i dac sie zabic, czy poddac sie i dac sie zabic- w tym przypadku (ostre narzedzie) roznica chyba w stopniu rozproszenia kropel krwi po otoczeniu :)
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

zgadzam się ale napisałem "często" a nie "zawsze" a Blizna zdaje sie nic nie trenuje Wink



tak z ciekawości to czy coś trenuję czy nie, ma na coś wpływ?.Czy jeśli coś trenuję to kolesiowi z nożem wyrwałbym kolano przez nos i puścił z nożem w dupie uprzednio wziąwszy mu skalp a jeśli nic nie trenuję,to poczekałbym aż mnie gościu spokojnie zarżnie bo ja nic nie umiem więc po co miałbym próbować się bronić??
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

tak z ciekawości to czy coś trenuję czy nie, ma na coś wpływ?

ma
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

tak z ciekawości to czy coś trenuję czy nie, ma na coś wpływ?.Czy jeśli coś trenuję to kolesiowi z nożem wyrwałbym kolano przez nos i puścił z nożem w dupie uprzednio wziąwszy mu skalp a jeśli nic nie trenuję,to poczekałbym aż mnie gościu spokojnie zarżnie bo ja nic nie umiem więc po co miałbym próbować się bronić??


Kurde, to po cholere my wszyscy wylewamy pot treningach jak można czytac forum i byc zajebistym killerem :roll: . Ehhh tyle czasu poszlo w dupe.
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

Kurde, to po cholere my wszyscy wylewamy pot treningach jak można czytac forum i byc zajebistym killerem Rolling Eyes . Ehhh tyle czasu poszlo w dupe.



kto powiedział,że jestem killerem?? i sos powiedz mi jaki to ma wpływ i na co.
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
Ma taki wplyw, ze masz wieksza szanse na wykonanie poprawnego kopniecia (jezeli trenuje sie SW, ktorej elementem sa kopniecia) w ta reke z nozem lub tulipanem, lub jezeli cie nie obchodzi w co trafisz, to przynajmniej w tego noza lub tulipana kopniesz poprawnie. I byc moze jest wieksza szansa, ze psychicznie sie nie spalisz i zbierzesz sie na to kopniecie. Ktore to bedzie zapewne mialo 5% efektywnosci w porownaniu do kopniec wykonywanych w laboratoryjnych warunkach sali treningowej. A to kopniecie i tak bedzie mialo 200%, jak nie wiecej, efektywnosci w porownaniu do kopniecia kogos, kto tych kopniec nie trenuje. Proste?

Samo to czy trenujesz czy nie nie ma wplywu ogolnie na "walke o zycie", bo to jest w naturze czlowieka- adrenalinka w obliczu zagrozenia itd. ale szansa na wygranie tej walki zalezy od tego czy trenujesz czy nie.

Siedzisz tyle na forum, przeczytaj cos glebiej niz 1 strona tematow na Ulicy. Tu juz naprawde bylo tyle powiedziane, ze w zasadzie moznaby zamknac caly dzial i zostawic w pozycji Read Only.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
Kopniecie wreke z nozem, czy tulipanem... No... gartuluje pomyslu. Niech ktos wezmie atrape noza do reki (gumowa, zeby Cie nie zabil) i sprobuj mu to wykopac z reki.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring

i sos powiedz mi jaki to ma wpływ i na co.

Hmmm ok.
(użycie pierwszej osoby bynajmniej nie jest jakimś atakiem :wink: )
Nie umiesz się bić, nie masz żadnych zdoloności ani grapplerskich ani w sportach uderzanych. Twoje "ciosy" to wiatraki bez wyczucia a o chwytaniu nie wiesz nic.
Nagle masz się bronić i sam sobie odpowiedz czy takie sprawy jak timing, poczucie dystansu( i w ogóle wiedza, że on po coś jest :lol: ), zdecydowane wyszkolone ataki oraz doświadczenie w walce(zarówno w sparingach jak i w zawodach) nie mają wpływu.
Jeśli uważasz, że wystarczy coś tam wiedzieć bo się przeczytało(jak nie to sory ale ostatnie posty są niejednoznaczne :wink: ) to podam swój przykład:
Jak zacząłem bjj to każdy kto robił mi wejście w nogi zdobywał je. Wiedziałem, że trzeba sprawl'a robić(bo w prajdach widziałem takich obron multum) ale jeszcze tego nie wyćwiczyłem, nigdzie tego nie miałem na treningu. Dopóki nie przećwiczyłem to tą wiedzą mogłem sobie się podetrzeć.

Tu juz naprawde bylo tyle powiedziane, ze w zasadzie moznaby zamknac caly dzial i zostawic w pozycji Read Only.

no ale temat z filmikami Read and Write :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
Pewnie było, ale warte przypomnienia - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A teraz wyobraźcie sobie, jak trudne może być skuteczne trafienie z buta w taką rękę, chociaż wbrew pozorom, nogi to chyba najlepsze wyjście w takiej sytuacji... :roll:
Ew. złapać szybko za rekę trzymającą nóż obiema rękoma i gryźć, kopać :) .
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan dla Samo-obrony i Shotokan na Ring
Jeszcze coś co kiedyś pisałem aby naświetlić dla Blizny:

Przykład basenu przypomniał mi odcinek Detektywa Monka kiedy powiedział, że nauczył się pływać na kursie teoretycznym. Dostał legitke, że zakończył kurs i oficjalnie umie pływać a w wodzie nigdy nie był bo jej się bał . Oczywiście to tylko film i jak był zmuszony do wskoczenia na środku morza to przeżył bo ... uratowała go klapa od kibla, z którą dryfował a nie teoretyczne umiejętności. Przykład nieprzypadkowy

good evening
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024