Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowa woda z kranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Gdzieś czytałem, że woda z niektórych filtrów nie jest tak zdrowa jak ją zachwalają. Podobno te filtry są tak skuteczne, że zatrzymują też większość minerałów, przez co woda z nich staje się praktycznie bezwartościowa.

Ja piję Oazę z Biedronki. :P Jest najtańsza i sprzedają ją w 5-litrowych butelkach. Poza tym kranówa mi nie smakuje.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
ja z doświadczenia wiem, że np. w herbacie mało kto rozpozna czy jest kranówka czy nie, jeżeli nie jest świadomy z czego to jest

a po za tym kranówka może i jest czysta, ale tylko zaraz na wyjściu z przepompowni ( chodzi mi o to gdzie oni pompują tą wodę do wodociągów) bo ja wątpię że jeżeli ona przepłynie przez 20 letnie rury czy nadal jest tak czysta :|
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Pomieszanie z poplątaniem ;)

Jeśli chodzi o wtórną kontaminację, czyli zanieczyszczenie w sieci wodociągowej, to faktycznie zdarza się, że występuje - zwłaszcza w starych rurach, na końcówkach sieci wodociągowej (czyli tam, gdzie nie ma częstego przepływu) i woda "zalega".
Natomiast nie jest to na pewno zjawisko normalne, bo sieć też się monitoruje i czyści, właśnie pod kątem tych zanieczyszczeń. Równie dobrze można napisać, że wody mineralne, które pijacie zawierają bakterie, bo ktoś kiedyś tam przysnął na linii technologicznej i doszło do skażenia (tez się zdarza).

Jeśli chodzi, o magiczne testy, jakie przeprowadził pan od filtrów, to weźcie mnie nie rozśmieszajcie, bo dostanę czkawki :)
Swoją drogą, dla tych dbających o zdrowie, to taki filtr, o ile się o niego nie dba, może być doskonałą wylęgarnią bakterii.
A taki z odwróconą osmozą, jak tu ktoś wyżej wspominał dodatkowo produkuje wodę nieomalże zdemineralizowaną (nieomalże, bo te lepsze posiadają remineralizatory), co skutecznie pozbawia nas minerałów z organizmu. Zresztą niektóre wody stojące w biurowcach w charakterze "wodopoju" w dużych butlach też mają ten poziom minerałów zastraszająco niski.

Kranówka jest "zdrowa" o tyle, że spełnia normy. Czyli nie ma tam praktycznie szans na skażenie bakteriologiczne, a skład musi spełniać określone wymagania. A kontrole w mpwik, gdzie na miejscu jest laboratorium i rutynowo przeprowadza się kontrole są na pewno ostrzejsze niż w "renomowanej" wytwórni typu krzak :)
Zupełnie odrębną kwestią są walory smakowe kranówki i tu niestety obowiązuje zasada, że z gówna bata nie ukręcisz. W wielu przypadkach jest po prostu niesmaczna. W jakimś tam stopniu można tę jakość smaku poprawić w procesie technologicznym, ale... no właśnie. Produkt wyjsciowy czasem jest taki, że i tak dobrze, że można to puścić do sieci po obróbce (vide Wisła w Krakowie).
Problem w tym, że kupa ludzi myli te dwie rzeczy i niesmaczna=niezdrowa, a to nie tak.
Oligocenka w Warszawie jest smaczna? Jest. A jest bezpieczna? Przy takiej kulturze spożycia, jaką ma u nas 99% społeczeństwa na pewno nie :) Nikomu nie radzę w każdym razie picia nie przegotowanej oligocenki. A już na pewno trzymanej w domu przez tydzień od pobrania w baniaku po wodzie mineralnej w takie upały. Escherichia Coli lepiej się czuje na drugim końcu waszego układu pokarmowego ;) A miano Coli bywa w tej oligocence niebezpiecznie niskie.

Przepraszam, że chaotycznie, ale w pośpiechu.

K.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
U mnie oligocenka stoi max. dwa dni, to znaczy się kończy ;) z resztą ostatnio gdzieś słyszałem że taką mineralną z butelki to po 12 godzinach od otwarcia też powinno już się przegotować.
A fakt faktem, że większość ludzi bierze wodę "niesmaczną" za niezdrową, tu się w zupełności zgadzam. :]

To co, do herbatki kranówka przepuszczona przez filtr z odwróconą osmozą, a po herbatce woda wysokozmineralizowana do wyrównania poziomu minerałów.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu

To co, do herbatki kranówka przepuszczona przez filtr z odwróconą osmozą,


I smakuje ci taka? Według mnie najlepsza herbata smakuje wtedy jak świeżo parzone siano ;)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
pojęcia nie mam jak coś takiego smakuje, bo jak wcześniej pisałem ja piję oligoceńską ;)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
A do kogo trzeba iść, żeby sprawdzić jakość wody w swoim kranie i ile takie coś może kosztować?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
A co byś chciał tam sprawdzać?
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Chciałbym sprawdzić, czy jest lepsza niż Oaza z Biedronki. :lol: Może niepotrzebnie targam te baniaki ze sklepu? ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024