Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy ze snem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problemy ze snem
Od zawsze mialem klopoty ze spaniem. Jak czegos oczekuje, lub jestem podekscytowany czyms, lub po prostu sam z siebie zaczynam przy zasypianiu myslec o jakis bzdurach. Nieswiadomie to robie, nie moge przestac. Coraz bardziej i bardziej wkrecam sie w to rozmyslanie, coraz ciezej mi sie oddycha, czuje jakby zatoki mi sie kurczyly, a oddech mam coraz ciezszy. Non stop wierce sie, chyba z 4000 razy przewracam sie z boku na bok. Mialbym w dupie to pieprzone spanie, gdyby nie fakt, ze zamieniam sie w zombie. W dzien czuje jakbym mial powieki z olowiu i pewnie tak wygladam, czuje sie oglupiony, nie moge sie skoncentrowac ani skupic na niczym, mam problemy z pamiecia, ciezko mi sie oddycha, malo tego jestem cholernie agresywny dla bliskich i nie panuje nad emocjami. Pewnie nie znajde tu specjalisty od snow, ani mojego sfixowanego umyslu, ale moje pytanie brzmi: Macie jakies sposoby na zasypianie? Slyszalem juz od znajomych o:
- Piwie przed snem - nie zbyt mi sie usmiecha ten pomysl, nie chce mi sie specjalnie dla spania pic piwa, poza tym wolalbym rozwiazac problem z tym w jakis naturalny sposob.
- Tabletki na sen - to zupelnie odpada, nie chce sie w tym wieku uzalezniac od tego gowna
- probowalem juz sluchac na empetrojce jakiegos ambienta, do ktorego znalazlem link na tym forum - gowno dalo
- Melisa czy jakies inne ziolowe gowno cos daje?
Czasem jak wlacze telewizor to mi sie latwiej zasypia bo szmery z niego, jakby zaklocaja te pieprzony mysli.
- Wizyta u rodzinnego lekarza odpada - z ta suka nie bede na zaden temat rozmawiac. Zreszta juz bylem jak mialem z 12 lat i chuja powiedziala.
Wizyta u lekarza specjalisty lub w klinice specjalistycznej pewnie bedzie sporo kosztowac, ale i tak bede musial sie chyba wybrac, bo trzeba z tym skonczyc, a lepiej bym sie poczul gdyby ktos zdiagnozowal i zdefiniowal moje dolegliwosci.
Nie wiem jak to jest, moj kumpel np. caly czas pracuje i studiuje, sypia bardzo malo i trzyma sie bardzo dobrze, w dodatku mowi, ze na nic nie narzeka.
W kazdy razie jestem zdesperowany, sfrustrowany, wykonczony i wkurwiony :evil:
  • 0

budo_micku93
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
Przebiegninj przed snem ze 2 km może ci pomoże mi pomogło tylko ja przebiegłem ledwo co 1km
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
piwo
  • 0

budo_stigi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z ZIMY ! Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
12 godzi na budowie i spisz az milo
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

probowalem juz sluchac na empetrojce jakiegos ambienta

1) Sprobuj posłuchać dźwięków do synchronizacji półkul mózgowych-specjalnego programu ułatwiającego zaśnięcie. Tylko jak go słuchasz na mp3 to najlepiej w wave bez żadnej kompresji.
2) jeden głębszy przed snem
3) Nie prześpij całej nocy i nie odsypiaj jej w dzień. Następnego wieczoru powinieneś usnąć bez problemu.

Tabletki nasenne to faktycznie nie jest dobry pomysł.

pOzDrO!
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

1) Sprobuj posłuchać dźwięków do synchronizacji półkul mózgowych-specjalnego programu ułatwiającego zaśnięcie. Tylko jak go słuchasz na mp3 to najlepiej w wave bez żadnej kompresji.

tylko gdzie znalezc pliki w wave, program do otwarzania takiej muzyki odpada, bo komp mam w drugim pokoju, zreszta nawet zalecanych sluchawek nie mam.

2) jeden głębszy przed snem

piwo

dzisiaj wieczorkiem :wink:

3) Nie prześpij całej nocy i nie odsypiaj jej w dzień. Następnego wieczoru powinieneś usnąć bez problemu.

Hehe gdyby to bylo takie latwe to bym np. wczoraj spal jak zabity. Bylem tak wykonczony, ze wczoraj powiedzialem sobie, ze musze isc wczesnie spac. Wiec polozylem sie o 20..... Zasnalem cos kolo 1.

Bieganie poki co odloze na kiedy indziej.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

12 godzi na budowie i spisz az milo

ja sam tez mam problemy ze snem
i wlasnie intensywny wysilek podczas dnia ( bez roznicy czy intelektualny czy fizyczny )
sprawia, ze w nocy spie jak niemowlak
ale w dzien to musze ze soba walczyc by sie nie zdrzemnac
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
Mam podobnie jak Ty tzn. nie tak często bywa że wkręci mi sie jakiś temat myśle o tym cały wieczór i nie moge przestać myśle i myśle i myśle.Jeszcze do tego taka temperatura tez nie pomaga zasypiać.Staram się przestać o tym myśleć w ogóle się wyłączyć. Dobrze jest też przed snem posłuchać jakiejś muzyki oczywiście nie za głośno mi to pomaga.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
kiedys mialem tez ten problem
zaczolem robic regularna joge
i zadnych problemow z oddychaniem
zadnych problemow z zasypianiem
wstaje wypoczety i wyspany
do tego niezle pomaga w walce na ziemi :) (aka oddychanie w hujowych pozycjach)
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

tylko gdzie znalezc pliki w wave, program do otwarzania takiej muzyki odpada, bo komp mam w drugim pokoju, zreszta nawet zalecanych sluchawek nie mam.

Poszukaj w necie programu BrainWave Generator. Jest w nim opcja zgrania sobie całego "utworu".

Wysiłek fizyczny wieczorem powoduje, że podnosi się temperatura ciała a w nocy opada niżej niż zwykle, przez co sen jest głębszy. Przynajmniej tak gdzieś czytałem :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
Ja również borykam się z podobnym problemem (mózgownica zaczyna działać, robi się niewygodnie i tak dalej) i powiem, że rozwiązania typu piwo, setka czy nawet ciepłe mleko właściwie nie działają, a jeszcze można się wpakować w alkoholizm ("jedno piwko dziennie muszę wypić przed snem"). ;) Do rzeczy, które mi zazwyczaj pomagają, należą: dobre wywietrzenie pokoju przed snem (ale tak konkretnie, 10-15 minut na przeciągu, nawet w zimę) oraz odpowiednia w nim temperatura. Dzisiaj odkryłem na przykład, że otwarte okno i grubsze nakrycie w takie noce, jak była - czyli chłodno i deszcz - działa dużo lepiej, niż zamknięte okno i cienkie nakrycie. Ponoć burze były, a do mnie nic nie dotarło, bo dawno nie spałem tak dobrze. Szkoda tylko, że trochę za krótko.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
ja co wieczór na sen piję zimne piwko, czy to z dziewczyną przy filmie, czy to ze swoimi e-kolegami z forum budo i innych ;) ;D heheheh ... a tak na serio- piwko najlepsze na każdą dolegliwość- zakwasy, zły humor, pragnienie, bezsennośc.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

ja co wieczór na sen piję zimne piwko

A nie mówiłem? ;)

piwko najlepsze na każdą dolegliwość- zakwasy, zły humor, pragnienie, bezsennośc.

Zakwasy: doraźnie owszem, ale spowalnia ich regenerację. Zły humor: oczywiście. :) Pragnienie: doraźnie owszem, ale ogólnie odwadnia. Pisałem już, jak jest z bezsennością w moim przypadku, ale znam wiele osób, którym rzeczywiście robią się po nim senne.

Żeby nie było: lubię i piję piwo. :) Ale nie codziennie, raczej raz czy dwa razy w tygodniu po kilka sztuk.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
probowales czytac ksiazke? ja tak zawsze mam, ze jak akurat chce poczytac, to zasypiam :P
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
po pierwsze to nie można robić takiej rzeczy, że "mało wczoraj spałem położę się wcześniej" jeżeli nie za bardzo jeszcze chce się spać, bo im dłużej leżysz w łóżku tym trudniej zasnąć,
po drugie, łóżko służy do spania, czyli żadnego uczenia się w łóżku, oglądania filmów, czy siedzenia z laptopem ;) ale na dobranoc parę stron dobrej książki może pomóc (człowiek wtedy się wycisza), muzyki lepiej nie słuchać bo to tylko rozprasza,
ja jak nie mogę zasnąć przez dłuższy czas, to wstaję coś porobię i kładę się za pół godzinki, bo nie ma co się męczyć

z resztą trudno mi mówić coś o kłopotach ze spanie, bo ja śpię kiedy tylko można (parę dni temu, w nocy spałem z 6 godzin, następnego dnia po obiedzie przespałem się z 5 godzin i o 23 już chodziłem ledwo przytomny ;) )
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

probowales czytac ksiazke? ja tak zawsze mam, ze jak akurat chce poczytac, to zasypiam :P

U mnie zawsze jest "jeszcze jeden rozdział" i dwie godziny przelatują, a spać chce mi się jeszcze mniej. :) No, chyba że to mega nudna książka. Ale po co czytać nudne książki? ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
Mysle, że ciężka praca fizyczna załatwi temat. Chociaż z drugiej strony tuz po treningu ciężko zasnąć. Polecam skopanie działeczki. Piwo tez jest OK, ale na dłuższą metę nie polecam, bo uzależnia- w końcu to alkohol.

Ja ostatnio wstaję po 5 rano i nie mam kłopotów z zasypianiem między 22 a 23- również polecam taką metodę.

Problem z zasypianiem jest mi znany- miałem to kiedy bardzo angażowałem sie w pracy. Trzeba się troszke wyluzować i popatrzeć na wszystko z boku. NIe wiem czy mnie rozumiesz- po prostu postaraj sie wyciszyć, a nie planować to co bedziesz robić jutro i nie rozpamiętuj tego co dzisiaj robiłeś, rozumiesz?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem

Problem z zasypianiem jest mi znany- miałem to kiedy bardzo angażowałem sie w pracy. Trzeba się troszke wyluzować i popatrzeć na wszystko z boku. NIe wiem czy mnie rozumiesz- po prostu postaraj sie wyciszyć, a nie planować to co bedziesz robić jutro i nie rozpamiętuj tego co dzisiaj robiłeś, rozumiesz?

Niestety łatwo powiedzieć a głupie myśli same się cisną do głowy i nie dają spać :?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
Nie wiem, jak u was, ale moja rozkminka rzadko dotyczy spraw uczelnianych czy zawodowych. Oczywiście w sytuacjach stresowych lub nietypowych (np. przed rozmową o pracę czy dłuższym wyjazdem) myślę o dniu nastepnym. Jednak przeważnie są to zupełnie pierdoły, często niezwiązane ze sobą: potrafię myśleć o jakiejś technice, potem płynnie przejść do tego, że dawno nie grałem na gitarze i że może bym pograł, a zaraz do jakiegoś przepisu, który widziałem w TV i nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś składnika, i znowu do tego, że dawno się z tym-i-tym nie widziałem... i tak w kółko.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze snem
Ja najczęściej analizuje cały dzień w głowie, trening co robilem źle co musze poprawić jak to zrobić itd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024