Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadgarstek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nadgarstek
Ponad 2 tygodnie temu podczas treningu cos sobie zrobilem z nadgarstkiem. Kolega tarczował rekawicami, a ja uderzyłem chyba za bardzo rozlużniona ręką (sam nie wiem do konca jak to było) albo uderzenie troche mi zeszło. Przez pierwsze 2-3 dni bol czulem jak zginalem i odchylalem nadgarstek, teraz to jakby mi przeszło, ale zostało jeszcze cos takiego- kiedy klade dlon na cos (np. stół) i dociskam to czuje ból w nadgarstku, podobnie jest jak robie pompki. Boli te troche jak robie takie ruchy strzepujace luzna dlonia Czy moze to byc jakies mocne naciagniecie czy moze cos gorszego?

Wiem, ze najlepiej isc do lekarza, ale na poczatku chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos z was mial cos podobnego i czy dlugo to trwa. Poza tym teraz te strajki i kolejki do lekarzy, ze az mi sie nie chce tam isc. Kolega mowil mi ze moze to byc zwichniecie nadgarstka i ze moze to troche potrwac. Oglnie po tym zdarzeniu to nadgarstek nie byl nawet spuchniety (moze w minimalnym stopniu tylko) i jak nic nim nie robilem to nawet nie bolalo.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadgarstek
Ja bym stawiał na stan zapalny, na który lekarz zazwyczaj wypisuje maść zależnie od tego jaką reklamuje :) ale lekarzem nie jestem więc pomimo strajków spróbuj jednak do jakiegoś sportowego ortopedy sie zapisać.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadgarstek
Ja tam tradycyjnie obstawiam nadwyrezenie. Poboli, poboli i przestanie. Ja nie wiem ludzie, od zawsze przytrafialy mi sie takie bolesne kontuzje i zyje, nie mialem nigdy potrzeby chodzenia do lekarza od razu, a w szpitalach bywalem tylko w krytycznych sytuacjach: reka w szybie, czy kubek rozbity na glowie itd. W kazdym razie jakies masci czy sciagacze tez pewnie nie zaszkodza.
P.S. identyczny temat byl pare dni temu i jest pare tematow nizej.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadgarstek
Jak pisalem wyzej do lekarza nie polecialem. Tez nie biegam z byle czym do lekarza. Bol nie jest jakis straszny, ale gorsza jest swiadomość, ze nie mozna ćwiczyć na 100% i kiedy reszta cwiczy bądź walczy, to czlowieka krew zalewa, że nie może. Pozdrowiam.

A tak jezeli chodzi o szpitale i lekarzy- w moim byłym mieście wojewódzkim na operację na oddziale ortopedycznym w szpitalu trzeba czekać ... 18 miesięcy. I jak tu żyć w tym kraju :evil:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadgarstek

Kolega mowil mi ze moze to byc zwichniecie nadgarstka

to tego kolegi to lepiej nie słuchaj ;)
bo zwichnięcie to nie jest na pewno, bo zwichnięcie to w prostych słowach przemieszczenie w stawie, czyli kości się przemieszczają względem siebie i tak zostają - i wtedy to wizyta u lekarza jest koniecznością
jak już to skręciłeś nadgarstek, podobnie jak zwichnięcie tylko że kości powracają na swoje miejsce, i tutaj można poradzić sobie samemu, smarować żelami, można pobrać przez parę dni jakiś ibuprofen czy coś podobnego na stan zapalny, plus jakiś ściągacz na ten nadgarstek, no i na pewno przez parę dni oszczędzać go czyli, nie robi pompek, nie opierać się na nim z całej siły itp.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadgarstek
tez mialem dokladnie to samo, generalnei trzeba czekac az prejdzie. Jak smarujesz to mega gruba warstwa, bo masci maja mala penetracja i tak...Trzeba poporstu czekac i uwazac przy uderzaniu zeby sobie nie "poprawic" jeszcze.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadgarstek
Do Zjaranego Świstaka- ile czasu przechodziła ci ta kontuzja??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024