Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowa woda z kranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Zdrowa woda z kranu
ostatnio rozmawialem z kumplem inzynierem od spluczek i stwierdzil on jednoznacznie ze picie wody z kranu jest przy obecnych standardach duzo zdrowsze od picia wody przegotowanej
jego zdaniem kranowa obecnie jest czystsza niz tanie wody mineralne a picie jej jest zdrowe

takie podejscie kloci sie z moim dotychczasowym pojeciem na ten temat

mnie zawsze uczyli unikaj picia kranowy a teraz koles ktory zajmuje sie tym na codzien wyjezdza mi z taka teoria

co o tym sadzicie :?:
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Pamietam, kiedys jak bylem w podstawowce pojechalem na kolonie w gory. Szlismy na wycieczke gdzies tam, a w poblizu nie bylo sklepu, wiec wzialem pusta butelke po wodzie i nalalem do niej kranowy. Ufff co to byl za koszmar. Sraczka everywhere. 7 dni i 7 nocy!!!
7 dni i 7 nocy !!!!!!

Nie rozumiem, czemu Twoj znajomy mowi, ze kranowa jest zdrowsza od przegotowanej? Przeciez plynac przez rurociagi woda ma mase bakterii, a wysoka temperatura zabija je.
A, ze te wody mineralne maja mase zanieczyszczen to sie zgadzam. Ale i tak, jestem przekonany, ze mniej niz kranowa. Zywiec Zdroj, Primavera - moje ulubione :)
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Ja z kolei nie wiem co zdrowsze z naukowego punktu widzenia, ale od dziecka piłem dużo wody - głownie kranowy jak mama nie patrzyła :) Ale w zadnym negatywnym stopniu sie to na mnie nie odbiło...

A tak nawiasem mowiać - jakiś czas temu czytałem artykuł o wodach mineralnych, ich jakości, ilości minerałow itp. I to co najdziwniejsze - ranking wygrała Cisowianka:D Jedna z najntanszych wod
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Ja kranowy nietkne. Nie dlatego, ze nie zdrowa, tylko, ze ochydna jak nie wiem. Niektorzy moi znajomi sie dziwia, ze jestem wybredny w kwestii wod i oni nie widza roznicy. Najgorsze sa jakies breje "niegazowane" z naturalnym gazem, tego to sie przeklnac nie da. Przegotowana tez jest ochydna.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
oHydna :)

tak, przegotowana jest ohydna, masz racje
a ja od dziecka jade na surowej kranowie i nic mi nie jest...
  • 0

budo_norwoks89
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Ale warto zwrocić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mianowicie na miejsce skąd jest ta woda czerpana. Z tego co ja wiem (szkolna wycieczka do jakiegoś tam zakładu wodociągowego czy innego badziewia) w mojej okolicy woda jest świetnej jakości. Baaa jedna ze szkoł badając ją potwierdziła, że zawatość minerałow w niej zawartej nie rożni się z niektorymi "kupnymi" wodami mineralnymi. A osobiście nigdy nie stwierdziłem aby kranowka była jakaś niesmaczna czy coś z tych rzeczy. Tak więc żrodło wody jest tutaj szalenie ważne.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Kranówa jest ohydna nienawidzę tej wody co gorsza nawet nie gasi u mnie pragnienia :)
Ale jak sobie pomyśle przez ile tych zasyfionych rur ona płynie itd. to nie mógł bym tego wypić oczywiście jak byłem młodszy to Sie zdarzało w szkole po wf'ie ale teraz podziękuje
:wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Jak taki inżynier z niego to niech udowodni swoją tezę :wink: stopień naukowy nie powstrzymuje od biadoleniaw niektórych przypadkach
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
to jest koles ktory za niedlugo zacznie studia doktoranckie w tej dziedzinie :!:

jezdzi na sympozja naukowe, ma wiedxze teoretyczna i praktyczna w dziedzinie oczyszczalni, wodociagow itede itepe

jego zdaniem:
podczas gotowania wiazesz wapn w zwiazki, w ten sposob powstaje kamien
przepuszczasz przez nerki wode z kamieniem
w surowej kranowie masz jony Ca+ podobnie jak w wodzie mineralnej przez to nie osadza sie kamien ani piasek na nerkach
gosc twierdzi ponadto ze jesli chodzi o czystosc i zawartosc bakterii to obecnie sa takie standardy ze np. w moim 60 tys miescie nie ma mowy zeby ta woda nie byla zdatna do picia i co wiecej zdrowa
co wiecej twierdzi on ze spokojnie mozna pic np. wroclawska kranowe a teoria o zlym wplywie kranowy na organizm (z czasow kiedy rzeczywiscie lecial z kranu szlam) jest juz zupelnie nieaktualna
dzisiaj kranowa ponoc jest mineralizowana na wzor wody mineralnej w takich proporcjach aby ludzie mogli ja spozywac w duzych ilosciach (cos na ksztalt nisko- lub sredniozmineralizowanej wody mineralnej)

powtarzam tylko slowa czlowieka ktory od kilku lat ineteresuje sie tymi zagadnieniami
dla mnie jest to rowniez swego rodzaju szok bo zawsze kranowe uwazalem za szlam
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Całe życie za gówniarza piłem wode z kranu. Przegotowana mi nie podchodziła wtedy i teraz też zresztą :lol: W każdym razie odkąd się przeprowadziłem piję mineralke z butelek i soki bo kranówka tam gdzie mieszkam jest niezdatna do picia :P a przegotowanie jej nic nie daje bo jeszcze większa ochyda :X (i tu teoria Twojego kolegi została zachwiana) ;)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Zależy od miasta i innych czynników.
Kiedyś w Białymstoku woda była niezła, potem przez kilka lat dowalili tyle chloru że nie nadawała się za bardzo do czegokolwiek ;>
Teraz jest ok, ale jakoś odkąd skończyłem te 15-17 lat nie musiałem jakoś gasić pragnienia wodą z kranu ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
pol zycia pilem przegotowana, potem pol zycia z butli. teraz pije kranowe - ale szkockie standardy odrobine lepsze sa :wink: a kranowe z finlandii sprzedaja za ciezka kae w arabii saudyjskiej w butelkach :lol:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu

jego zdaniem:
podczas gotowania wiazesz wapn w zwiazki, w ten sposob powstaje kamien
przepuszczasz przez nerki wode z kamieniem
w surowej kranowie masz jony Ca+ podobnie jak w wodzie mineralnej przez to nie osadza sie kamien ani piasek na nerkach
gosc twierdzi ponadto ze jesli chodzi o czystosc i zawartosc bakterii to obecnie sa takie standardy ze np. w moim 60 tys miescie nie ma mowy zeby ta woda nie byla zdatna do picia i co wiecej zdrowa
co wiecej twierdzi on ze spokojnie mozna pic np. wroclawska kranowe a teoria o zlym wplywie kranowy na organizm (z czasow kiedy rzeczywiscie lecial z kranu szlam) jest juz zupelnie nieaktualna
dzisiaj kranowa ponoc jest mineralizowana na wzor wody mineralnej w takich proporcjach aby ludzie mogli ja spozywac w duzych ilosciach (cos na ksztalt nisko- lub sredniozmineralizowanej wody mineralnej)

Brzmi przekonująco tylko pozostaje jedna kwestia:
W jaki sposób przeciętny człowiek może sprawdzić czy woda która leci mu w kranie rzeczywiście nadaje się do picia?
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu

W jaki sposób przeciętny człowiek może sprawdzić czy woda która leci mu w kranie rzeczywiście nadaje się do picia?

Osobiście byłem świadkiem jak do nas do domu przyszedł jakiś koleś jako przedstawiciel firmy która montowała specjalne filtry, oczyszczające wodę z kranu. Niby właśnie woda oczyszczona przez ich urządzenie była lepsza jak mineralka. Pokazywał rożne doświadczenia, np. wziął 4 szklanki dwie z jego woda (ciepła i zimna) i dwie z kranu (też ciepła i zimna). Później coś wsypał i zagotowywał za pomocą włożonych grzałek. No faktycznie wg doświadczenia wyszło że szlam pijemy (bo jakiś osad zielony sie zrobił w jednej a w drugiej szklance jakiś taki w kolorze miedzi) a ich woda bez syfu była :lol: Założenie cudownego urządzenia - (nie pamiętam dokładnie) ale na pewno ponad 1000zl, jak nie ponad 2000zl. No ale to było jakiś czas temu więc pewnie teraz taniej :P
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
Ja też pamiętam takie coś tylko, że u mnie w okolicy to akurat uszuści się kręcili.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
od kranówy mam sraczkę... a tori nie lubi sraczki
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu

od kranówy mam sraczkę... a tori nie lubi sraczki

..i prawidłowo :P
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu

od kranówy mam sraczkę... a tori nie lubi sraczki

O kur... :) :) :) :) :) :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
a mnie naszło może głupie pytanie, jeżeli gotowana kranówka jest niezdrowa to w jaki sposób zrobić herbatę sobie :twisted:
a tak na poważnie, to ja np. zamiast kranówki to używam oligoceńskiej, ale i tak czajnik jest zasyfiony kamieniem
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowa woda z kranu
jak gotujesz kazda wode wiazesz jony wapnia w popularny kamien :!:

postaram sie wyciagnac od goscia pelniejsza wiedze i umieszcze
cierpliwosci :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024