Skocz do zawartości


Zdjęcie

opis rezonansem magn. kolana - kto mi powie co to znaczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

opis rezonansem magn. kolana - kto mi powie co to znaczy
a stoi tam tak:

Wysięk z zachyłku nadrzepkowym. Naderwanie troczka przyśrodkowego rzepki z jej bocznym przemieszczeniem.

reszta bez cech uszkodzeń.

uraz polegał na uklęknięciu całym ciężarem na kocyku. pod kocykiem czaił się malutki kamyczek, prosto pod kolanem - pół roku temu

najpierw leczyłem ograniczeniem aktywności sportowej, maściami przeciwzapalnymi i zimnymi kompresami. potem lekarz sportowy skierował na gimnastykę pomagającą przy bocznym przyparciu rzepki. ponieważ niewiele pomogło diagnozujemy dalej - tyle że do medyka idę dopiero za pare dni i wolałbym wcześniej wiedzieć co to wszystko może dla mnie znaczyć

w życiu codziennym niewiele to przeszkadza, ale nie da rady pobiegać bo boli
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: opis rezonansem magn. kolana - kto mi powie co to znaczy
troczki rzepki to są takie pasma ścięgniste biegnące od ścięgna mięśnia czworogłowego uda do kości piszczelowej biegnące po bokach rzepki i przyczepiające się także po bokach do niej. Pełnią taka funkcje jak więzadła i służą wzmacnianiu torebki stawowej kolana. Wysięk w zachyłku nadrzepkowym to jest płyn zapalny. Co do leczenia to w pierwszej kolejności powinni usunąć ten wysięk i potem wchodzić z jakimiś środkami które przywrócą prawidłowe położenie rzepki. Ważną rzeczą powinien być także stabilizator unieruchamiający ruchy kolana w kierunku przyśrodkowym czyli do wewnątrz.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: opis rezonansem magn. kolana - kto mi powie co to znaczy
czyli artroskopia nie jest niezbędna?
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: opis rezonansem magn. kolana - kto mi powie co to znaczy
o tym już zadecyduje lekarz ale też na twoim miejscu wolałbym żeby obeszło się bez artroskopii.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: opis rezonansem magn. kolana - kto mi powie co to znaczy
co tak wszyscy na tą artroskopię chcą iść ;)
najpierw tak jak powiedział kolega wyżej lekarz usunie wysięk, przy pomocy zwykłej strzykawki, chociaż coś mi się wydaje że ten wysięk jest mały i nie za bardzo widoczny, skoro byłeś już u lekarzy i nic nie zauważyli :|
dodatkowo w ramach wyleczenia stanu zapalnego dostaniesz pewnie jakieś pigułki, albo zastrzyk
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024