Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening "batonem" i jego dzialanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_oglocdogg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Trening "batonem" i jego dzialanie.
Witam.
Jestem szczesliwym posiadaczem tego typu palki (26"), ale bylbym wdzieczny
o wszelkie linki do treningow tego typu bronia? Jest moze jakis film instruktarzowy, ktory moglbym nabyc?
Jestem takze zainteresowany jak taka palka sprawuje sie na ulicy. Czy ktos wie dokladnie jak to dziala, bo mam pewne obawy, czy to zadziala na jakiegos np. 100 kg koksa? Ja waze ok 65 kg i mam obawy. Nie kozacze i nie woze sie, ale wyglada na to ze "przyciagam" problemy. Takze nie zachowuje sie jakbym sie bal swiata i nie stanowie celu dla potencjalnych napastnikow ze wzgledu na zbyt "spokojne" zachowanie. Po prostu jakis pier$^%&ny pech mnie spotyka. Dzis wlasnie mialem spotkanie z 90 kg "miesniakiem" i zawahalem sie uzyc tego cudenka. Prosze dajcie mi jakas nadzieje :D bo juz nie wiem co mam robic. Trenowalem 6 m-cy KM i jestem dosyc szczuply. Jak moge wyzwolic agresje w sobie?
Pozdrawiam
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Obawiam sie ze filmy tu nic nie pomoga. Jesli nauczysz sie poslugiwac batonem to zapewniam Cie ze na 100 kg daje rade, choc nie musi :)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Moze przejdz sie na combat56, oni tam ucza poslugiwania sie m.in. batonem. Tylko nie wiem na ile jest tam praktyki, a na ile choreografii rodem z matrixa. Widzialem w tv jeden filmik instruktazowy walki batonem i wygladalo to conajmniej smiesznie, nie mowiac o tym ze malo realistycznie. Ale niech sie wypowie ktos kto cwiczy combat56, sam chetnie bym sprawdzil jak to wyglada. Czy jest praktyczny czy jak wiekszosc sloganow combatowych czyli mydlenie oczu. Ma to cos wspolnego z sambo :) ?
Z ciekawosci: poczules ze 6 miesiecy KM, przydalo ci sie na Twojego pecha?
  • 0

budo_tex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
wciągnij grama koksu przed pojsciem na miasto a na pewno nie bedziesz miał problemu z wyzwoleniem agresji :twisted:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
6 miesięcy to tyle co nic mimo ich marketingu ;)

a technika jest taka -> Nie boisz się, wyjmujesz i napierdalasz gdzie popadanie.

na 100 kilowca tez zadziała :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
zadziala - wazyc moze i 300kg - ale jak walniesz w reke czy glowe to kosci pekna..
pytanie tylko czy: trafisz, uderzysz z odpowiednia sila obalajaca, czy go to zatrzyma itd..
moze lepszy gaz?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
gazem tez musi trafic:)
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
tylko ze nie potrzebuje do tego siły 8)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
no i batonem musi trafic czysto zeby byl efekt - a gazem moze go po prostu opryskac z kazdej strony i tez bedzie dzialac.. no i w razie czego nie bedzie dymu ze przekroczyl granice obrony koniecznej
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Jest jeszcze minus ze koks moze chwycic Cie za reke i zabrac batona, lepiej jest umiec sie poslugiwac bronia ktora sie przy sobie nosi :)

Celowac mozna rowniez w kolano :twisted: raz siekniesz i pada tylko ze moze juz do konca zycia o kulach chodzic.
  • 0

budo_oglocdogg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Moze z tym koksem to byloby OK. Bo juz stracilem agresje w sobie. Ostatnio bylem na KM ponad 2 lata temu i juz stracilem aggresora. Teraz od pewnego czasu cwiecze w lesie z kolego z BJJ i czuje ze powoli wraca ta chec 8)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Poćwicz z kimś trzymanie dystansu-kupcie jakieś piankowe pałki i niech jedna osoba bije pianka (symulujaca baton) a druga ma sie bronić wchodzac na Ciebie,łapiac za ta pałke etc. Ja w kazdym razie tak ćwicze
Skad jestes? Najlepiej poszukaj jakieś szkoły FMA tam sie najlepiej nauczyc posługiwać takim sprzetem
pozdro
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
masz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
NAJLEPSI
  • 0

budo_oglocdogg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.

Poćwicz z kimś trzymanie dystansu-kupcie jakieś piankowe pałki i niech jedna osoba bije pianka (symulujaca baton) a druga ma sie bronić wchodzac na Ciebie,łapiac za ta pałke etc. Ja w kazdym razie tak ćwicze
Skad jestes? Najlepiej poszukaj jakieś szkoły FMA tam sie najlepiej nauczyc posługiwać takim sprzetem
pozdro


Jestem z Koszalina i tu raczej nie ma nic co mogloby mi pomoc w dzialaniu batoxem :)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
No to pozostaja Ci sparingi z kumplem w celu podniesienia swojej wartości bojowej ;) Nie musisz być od razu mistrzem dog brothers :P Na you tube powinny być jakieś prostrze filmiki instruktażowe :-)
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
mysle, ze jest to jedna z lepszych prezentacji prawidlowego (skutecznego) uzycia batona, nie wyglada zbyt profesjonalnie z pozoru, ale mamy tu wszystko- nieustanny atak palka + dodatkowe zastosowanie kolan, piesci itp (wzrasta skutecznosc ataku i intensywnosc, co oprocz oczywistych obrazen, dziala takze na psychike) + okrzyki bojowe 8)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
e, bzdurny ten filmik.Nigdy nie zblizałbym sie do kogoś skoro moge trzymać dystans,takie zbliżenie niweluje moja przewage.Zbyt duże ryzyko że przeciwnik moze sie na nas rzucić i przejdziemy do parteru gdzie baton (złożony z np. odpowiednia nakładka) może mieć jedyne zastosowanie jako yawara
  • 0

budo_oglocdogg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Czyli mowicie, ze batox to niszczaca bron, ktorej nie powinienem sie zawahac uzyc?
Czy ktos mial kiedys okazje wykorzystac cos takiego? Po ilu "strzalach", sredniej klasy delikwent powiedzial "dziekuje" :D Bo chcialbym zaufac tej hartowanej "rurce", a jakos nie mam pewnosci czy podolam wylaczyc napastnika na jakis czas :wink:

Dlatego dzieki za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

POZDRO 4 ALL
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Tez w pierwszej chwili zastanawialem sie na skroceniem dystansu bo faktycznie tracisz jeden z elementow przewagi ktora daje baton, ale zauwaz, ze koles podchodzi zeby goscia dojechac, na koncu, poki przeciwnik jest w stanie oddac "batoniarz" trzyma dystans, skraca dopiero w koncowej fazie.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening "batonem" i jego dzialanie.
Człowieku, weź się lepiej za trening i broń się normalnie, bo jak wyjmiesz batona i Ci go zabiorą to nie licz na litość. Co więcej, z pewnością nim Cię skatują. Jeszcze inna rzecz, jak Cię zapamięta (a po ciosach batonem z pewnością tak będzie) to każda okazja będzie dobra żeby Cię w 3-4 obskoczyć, obrzucić kamieniami i obić kijami. Jak swoją pewność siebie będziesz pokładał w broni, to nie licz na szczęśliwe życie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024